Šta je novo?

iPad Pro

Uzeo sam skoro iPad Pro 11... ne volim apple i nisam nikad imao neki apple proizvod. Jednostavno su mi preskupi... ali drug mi kupio u americi duplo jeftinije nego kod nas(otvorena kutija). Ovo je zver extra radi. Ali me nerviraju njihove gluposti...ne može direktno fleš ili bar meni nije uspeo moram opet probati da li će ga prepoznati i sl sto na androidu radi bez problema.

Mislim da moze samo moras kupiti adapter koji se stavlja u mjesto za punjenje-usb.

https://www.google.nl/search?q=ipad...ome..69i57.21313j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 
Ovaj iPad Pro ima USB-C, takav imam i fles. I nije ga prepoznao. Nisam probao ponovo...

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Naleteh na oglasima na ipad pro 10.5 nov 256gb wifi+celular; lik dobio zamenu za predhodni koji je riknuo. Daje uz njega neki case providni i panzer staklo, a pošto uopšte nisam vezan za ios (rezmišljam možda da probam ovo umesto ultrabooka) interesuje me isplati li se dati 650e za to?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Isplati se ako ti treba 4G i 256GB. Ne znam za šta koristiš ultrabook ali meni iPad ne može da zameni isti.
 
Pa sa novim sistemom koji treba da dobije, dosta se približio prenosnim računarima koliko videh. Kako god, prizvao sam se pameti da ne dam tolike pare za tablet. Sad naleteh na običan 64gb (isto 10.5) star dva meseca sa računom i garancijom za 470e pa me to kopka

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bas me svrbe pare i dvoumim se vec neko vreme da li da uzmem 11 ili ne.
Najvise bih ga koristio za konzumaciju sadrzaja (net/twitch/youtube/netflix), jer za development bas i ne mogu (mada bih uzeo pencil, valjda ima neka dobra aplikacija za pravljenje UML diagrama). Elem, imam nekoliko pitanja, pa ce mi valjda biti lakse da prelomim:

1. Da li je 64gb dovoljno? Ne planiram da bacam previse sadrzaja na storage, osim kada putujem avionom. 64 mi bas zvuci malo, ali je razlika u ceni solidna.
2. Da li postoji nacin da se audio salje na dva uredjaja (wireless/wired slusalice)?
3. Da li mi je potreban glass protector i koji biste preporucili?
4. Da li je neko probao mouse support? Dosta bi mi znacilo kada bih mogao da se RDC na masinu koju koristim za development i odradim neke sitnije stvari (kada M$ vec nece da izbaci Code).
5. Koju tastaturu uzeti? Originalna mi je preskupa, a i ne svidja mi se osecaj.
6. Buduci da postoji samo jedan port, koji usb adapter uzeti (3.5, par usb ulaza i slicno)?
7. Nemam Mac tako da ne mogu da koristim sidecar. Postoji li nesto slicno za Windows?

Za ono sto mi je potrebno bi mi laptop svakako bio bolji izbor, ali firmin je vec dovoljno dobar, a macbookovi su (po meni) preskupi za ono sto nude.
 
Poslednja izmena:
Uzmi, nećeš pogrešiti. Development ne možeš baš komforno da radiš (i ja bih voleo), ali dosta toga drugog možeš. Ako bi uzeo MacBook Pro, sa iPadOS bi mogao da ga koristiš kao sidecar (ja jedva čekam), plus bi polako upao u taj ekosistem koji zaista ima svoje benefite.

Pošto imam 11" da ti odgovorim:
1. Da. Imajući u vidu da ćeš mahom koristiti streaming servise, apsolutno da.
2. Mislim da ne.
3. Ako uzimaš olovku imaj u vidu da ne radi sa svim folijama. Ja sam kupio Paperlike i nju preporučujem ako želiš da ti ekran bude mat i užitak u pisanju kao na papiru. Ima svojih mana u vidu pikselizacije slike koja nekima ne odgovara.
4. Ja sam probao pošto imam iPad OS. Miš kao miš.
5. Pored originalne imaš i jednu koju pravi Logitech. Cena je slična ali je osećaj prilikom kucanja značajno bolji kod Logitecha.
6. U suštini radi bilo koji kao i za MBP - ja koristim Ugreen koji sam nabavio na AliExpressu za 20tak dolara.
7. Postoji, ali nije baš na ovom nivou. Duet Display je naziv aplikacije.
 
Hvala na odgovoru.
Razmisljam se i da uzmem neku BT mehaničku tastaturu, pa da je po potrebi koristim.
 
Simultano pustanje na dva izlaza nije moguce za sada, postoje najave da ce novi iphone imati dual audio preko BT ali videcemo jos... bt chip koji je ugradjen i u iPad podrzava, samo treba da mu dozvole... :d

Takodje preporuka za Logitech tastaturu, znacajno je bolja...
 
Da li je neko mozda uzeo apple care+ ?
Imam osecaj da bih ipad razbio za manje od mesec dana. A i pomalo me plasi mogucnost bend-a.
Ako sam dobro razumeo, dovoljno je otici na sajt, uneti serial i aktivirati.
 
Ok, jos me samo jedna dilema deli od kupovine tableta :) .

Nasao sam na KP 11 po solidnoj ceni i jasno mi je da je garancija worldwide i da mogu da je ostvarim u iStyle-u. Svakako cu verovatno uzeti Care+ jer ne zelim da razmisljam.
Pitao sam prodavca sta se desava ako je uredjaj u startu neispravan (navodno postoji jako mali procenat uredjaja koji su od starta iskrivljeni, apple menja uredjaje u prvih 10 dana ako ima problema) i dobio sam odgovor da je vakuum pakovanje i da od trenutka od kada otvorim pakovanje, prodavac vise nista nema sa uredjajem.
Da li to znaci da sam u tom slucaju bacio pare?
 
Stoput receno. Garancija je internacionalna, mozes je iskoristiti u istyle.
 
Inače, preporuka za original smart case/tastaturu, Logitech Folio Pro je možda malo bolja tastatura, ali je zato sam uređaj dosta deblji. Pritom, dosta se lakše skida tablet sa Apple Smart Casea kada ti treba nego iz Logitech.

Ja imam samo reči hvale za iPad Pro 11", često mi se desi da iz kafića radim na njemu (Blink + neovim) par sati. iPadOS će ga učiniti još boljim kada izađe zvanično.
 
Pa online gledanje za to imas app cinema popcorn https://itunes.apple.com/us/app/cinema-popcorn-cinema-time/id1441395519?mt=8 e sad... ja bih svakako jos uvek preporucio lap top jer prosto ipad jos uvek ne moze u potpunosti da zameni laptop... a sto se tice jailbreak-a tu mora da ti se posreci da ti ipad bude na 12-12.1.2 da bi mogao da ga jailbreakujes

https://www.stremio.com/ i http://addons.strem.io/ (Juan Carlos 2 i RAR sam ja koristio) rade posao na IOS-u.
 
Uporedjivao sam danas 12.9 i 11 i ladno je veci brightness neznatno na 11-ci. Brightness je bio podesen na maximumu kod oba i true tone off.
 
Pozdrav, nisam bio neki ljubitelj iOS-a ali skoro sam uzeo ipad pro 11 najvise za dizajn i crtanje..

Interesuje me iskustvo sa slusalicama. Imam ok slusalice, pa bih uzeo neki adapter, Jel rade ovi po KP za 4-5e ili treba dati skoro 20e u istyle?
 
Ne preporucujem kopije, uzmi original od nekog sa kp
 
Pa i ja nisam u fazonu da guram neke zice iz podruma u nesto od 100k.. ali nisam nasao original osim u istyle-u.

Edit:

Jedino kvalitetnije je ovo..

https://prnt.sc/rgn1ed
 
Poslednja izmena:
Kao i novi keyboard za njega za tricavih 300 dolara!
 
Vredi svaki dinar pogotovo sto donosi ios 14 meni nije jasan ovaj soc samo
 
Da vidimo prvo da li se i dalje krivi.
 
Uh, znaci AppleCare+ bi trebalo uracunati u cenu.
 
Jeste osetljiv, majku mu...
Deluje kao da nije potrebno upotrebiti neku vecu silu, da bi se iskrivio ili slomio. Dovoljno je slucajno sesti na njega i eto belaja. Jos ko ima klince... [emoji2] Jedino je mozda bezbedan na onom postolju, ali poenta tableta je valjda portabilnost. Bas steta za tako hardverski mocnu spravu, nadam se da ce to resiti sa nekim ojacanjem ili celicnim ramom, nebuloza je da bude toliko osetljiv za tu cenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno