Šta je novo?

iPad Pro

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
Vreme je da se otvori tema i za ovaj uređaj, u poslednje vreme se sve češće pojavljuju glasine vezane za njega, tako da sam prilično siguran da će se pojaviti.
Za sada se ne zna mnogo o njemu osim da će imati ekran od 12.9 inča i da će početi da se prodaje u 2015-oj.

Danas se pojavila jedna malo verovatna glasina iz nepouzdanog izvora da će iPad Pro biti hibridna platforma koja će podržavati i iOS i OS X:
http://www.macrumors.com/2014/10/07/report-12-9-ipad-integrated-ios-os-x/
mislim da je to malo verovatno jer se radi o dva konceptualno različita OS-a, jednom koji koristi ARM arhitekturu i optimizovan je za upravljanje dodirom, dok drugi koristi intelove x86 procesore, a UI je osmišljen za upravljanje kombinacijom tastature i miša/touchpada.
 
Poslednja izmena:
UI =/= OS vec samo sastavni deo. Priority koji dobija rendering UI-ja se lako promeni u desktop varijanti, cak nije ni nacin na koji multitasking funkcionise problem za Apple. To oko arh. procesora je nebitno, nije Apple kao Microsoft da ne prekida kompatibilnost sa starim aplikacijama. Apple ima dovoljno resursa na raspolaganju da do kraja ove godine izbaci gotovu verziju takozvanog "konvergentnog" uredjaja sa velikom bazom aplikacija sto bi kod vas, njihovih korisnika proizvelo efekat prvog ajfona tj. kao da ste se teleportovali u buducnost 10 godina. Zasto oni to tako nece u raditi i zasto ce ovo da polagano, to je vec neka druga nauka, ekonomija i priroda ljudi koji stoji iza Apple-a koji vole da muzu svaki dinar a vama jos bude drago kada oni imaju a vi nemate.

Zaista ne postoji nijedna tehnicka prepreka da se na izmaku 2014. godine pojavi takav jedan, bolji uredjaj. Sve prepreke su iskljucivo voljnog tj. ekonomskog karaktera. To vazi za sve velike igrace. Google je to mogao davno da uradi ali nemaju interesa jer njih ne zanima kakav uredjaj njihov konzument koristi vec im je samo bitno da konzumira njihov proizvod tj. reklame. Zato i jesu shit kompanija.

Clang je nastao u Apple-u, sta je njima problem da prekompajliraju OSX za ARM64, imaju dobar procesor koji deli mnogo toga sa desktop klasom. Njihovi devovi su ono sto Microsoft sanja, takva grupa disciplinovanih radnika se retko vidja. Vecina ce u rekordnom roku da prilagodi svoje aplikacije takvom jednom hibridnom uredjaju. Apple ima sve uslove da ovo sprovede, iako to nije njihova ideja u originalu. Ali nije bitno ko ima ideju, bitno je ko je i kako sprovede ;)
 
gsmarena_001.jpg


http://www.gsmarena.com/apple_schedules_an_ipad_event_for_october_16-news-9877.php
 
Od cega je proslo puno vremena? Appletv?
 
Proslo je previse vremena od kada su izbacili revolucionaran uredjaj. Mada sumnjam da bi se Apple salio na svoj racun.
 
Na kraju će da bude nešto kao asus transformer pad koji sa tastaturom gura os x, a bez tastature iOS.
 
Na kraju će da bude nešto kao asus transformer pad koji sa tastaturom gura os x, a bez tastature iOS.

Win8? Знам да су ископирали МЅ са овим флет дизајном али сумњам да ће отићи толико далеко да праве неки хибрид попут онога што је МЅ покушао са 8цом.
 
Nisi me razumeo. Ni MS i Google nisu prihvatili hibride win8 + Android. To su Asus, Samsung i možda još poneko napravili hibridne ultrabook-tablete.
U tastaturi se nalazi pravi PC hardware i windows, a u ekranu se nalazi ARM i android...
Možda nam Apple predstavu neki hibrid gde tastatura gura osx, a ekran je A8 + novi iOS.
 
Kolika li ce biti cena ipad Pro? Dal ce se dobro prodavati ako bude kostao 700$+?
Ne verujem da ce biti manje a recimo macbook air 13" sa 128gb kosta 999$.
Po meni ne toliko potreban uredjaj. Zasto bi neko hteo tablet od 12.9"?
 
Cekaj polako, da vidimo sta ce izaci i po kojoj ceni. Jos nedelju dana.
 
To je samo evolucija mba linije.
 
Ako bude hibridni uredjaj, sigurno nece kostati 700$ vec duplo vise.
 
Onda se neće naprodavati jer tehnologija kod tableta napreduje i prosečno vreme zanavljana je 20 meseci dok je kod MBA to više od 40 meseci.
 
Ako bude isti kao iPad samo veci, ja zaista ne vidim poentu tog uredjaja. Mislim, mogu da ga naprave i od 18 incha da bude, samo koja je poenta?

Onda se neće naprodavati jer tehnologija kod tableta napreduje i prosečno vreme zanavljana je 20 meseci dok je kod MBA to više od 40 meseci.

Kvalitetni hibridni uredjaji koje pogoni Windows su skuplji od ultrabuka sa istim hardverom. Dodatna funkcionalnost se dodatno naplacuje. Mada to je sve u domenu nagadjanja. Mnogo je verovatnija glasina da ce novi MBA biti debeo svega 9mm nego da bude nekog iPad Pro sa tastaturom.
 
Mnogo je verovatnija glasina da ce novi MBA biti debeo svega 9mm nego da bude nekog iPad Pro sa tastaturom.
Da slažem se to je već nešto drugo.

Ili ako bude iPad Pro zasebno a tastatura koja ga čini hibridom poseban uređaj koji se posebno opciono kupuje onda su već pametnije segmentirali tržište.
 
japanski magazin Mac Fan objavio je neke nove informacije vezane za iPad Pro:
- dimenzije 305.31mm x 220.8mm x 7mm
- 12.2" displej
- navodno A9 umesto A8X SoC-a (?)
- unapređeni stereo zvuk sa dva gornja i dva donja stereo zvučnika (???)
- pojaviće se i iPad Mini 4, koji će imati hardverske karakteristike kao i iPad Air 2, naravno sa manjom baterijom
- iPad Pro bi trebao da se pojavi u drugom tromesečju 2015
Naravno, ostaje da se vidi da li će se ove glasine ostvariti
Link: http://www.macrumors.com/2014/11/28/ipad-air-plus-june-april/
 
Nazad
Vrh Dno