Šta je novo?

iPad Pro

Kada ce moci da se vidi iPad Pro kod nas uzivo?
Ne razumem poentu ovog videa sa unistavanjem iPad Pro-a ? Da bi eto videli kako se unistava.
 
Poslednja izmena:
Uskoro u iStyle-u u Beogradu, posto je vec bio na otvaranju u Novom Sadu, u Promenadi.
 
Kada ce moci da se vidi iPad Pro kod nas uzivo?
Ne razumem poentu ovog videa sa unistavanjem iPad Pro-a ? Da bi eto videli kako se unistava.
Ne nego da bi videli koliko je malo sile potrebno da bi se ustvari uništio [emoji6]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iako je šteta što nije strukturalno jači, to namensko lomljenje nikako ne pokazuje realan slučaj korišćenja. Većina će nositi isti u nekoj futroli, držati na stolu... tako da generalne bojazni nema. A da je šteta - šteta je.
 
Iako je šteta što nije strukturalno jači, to namensko lomljenje nikako ne pokazuje realan slučaj korišćenja. Većina će nositi isti u nekoj futroli, držati na stolu... tako da generalne bojazni nema. A da je šteta - šteta je.
Apple ga reklamira kao laptop alternativu tako da je čvrstoća itekaki bitna. iPad Pro je bespotrebno stanjen da bi se ostavio utisak kod prosečnog kupca kokošije pameti. Posledice su najosteljivi iPad ikada.
Ostao je camera bump koji čini celo stanjivanje besmisleno jer praktično zahteva neki "omotač" sa zadnje strane. I ko još koristi tablet za bilo kakvo bitno fotografisanje pa je bump morao biti onoliki? Ako se neko nasloni na ovakav iPad u rancu tu ne pomaže ni "debrand skin".
EverythingApplePro je bi iznenađen kako lako puca kod ispadanja. https://youtu.be/8S7jkomlHTQ
Ovakav iPad će trajati kraće nego što je mogao a to Apple i želi pa vi kupujte.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ti nemoj, a nas nemoj da ubedjujes da je to problem.
 
Hvala Bogu... ima trenutno 5 godina napredniji hw od konkurencije :) pa nema sta da mu se zameri osim kamera bump-a... ok da je mogao biti deblji sa jacom baterijom ok ali da je minus sto se krivi je glupost jer se i air 1 krivi kao i tanji air 2... tableti su GENERALNO osetljivi gedzeti..
 
Ako pod hardverom podrazumevaš procesor onda si u pravu.
U hvalospevima nemoj zaboraviti da poredite procesor izrađen u 7nm sa procesorom opšte namene izrađenim u 14nm.
Iz mog iskustva sa dva iPada koje i dalje koristim uopšte nisu osetljivi. Padali su mnogo puta po kući i nije im ništa.
Nemaju camera bump i savršeno leže na stolu. Nisam merio ali mislim da su tanji od novog iPad Pro-a sa ovom futrolom koja ga grli od pozadi i koja je sada praktično neophodna.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ja futrolu imam od prvog ipada :) meni sigurno ne smeta debljina i cam bump ali bih voleo malo jacu batt od 10h koja se lako predje ipadom na 15h ali nije na odmet i 20h batt :) sve ostalo mi je top kod ovog pro-a
 
Iako je šteta što nije strukturalno jači, to namensko lomljenje nikako ne pokazuje realan slučaj korišćenja. Većina će nositi isti u nekoj futroli, držati na stolu... tako da generalne bojazni nema. A da je šteta - šteta je.

Pa upravo zato mi nije jasan ovaj i njemu slicni videi. Odnosno ne znam sta je pisac u stvari hteo da kaze ovim unistavanjem.
 
Poslednja izmena:
Nije hteo da kaze nista nego da zaradi pare na klipu i to je to.
 
Ne razumem apple. Naprave vrlo mocnu hardversku masinu, kako oni kazu jacu od 90% aktuelnih laptopova, a tako je i reklamiraju, vise kao laptop nego kao tablet. A onda je use*u sa par stvari i obezvrede je nacisto. Pre svega mislim softverski. Cemu tolika snaga kad uredjaj vrti ios kao na iphone-u? Doduse sa par opcijica vise, ali ipak je to samo ios. Sta ce nekom skup i mocan prenosni uredjaj da bi blejao po socijalnim mrezama, gledao filmove i yt klipove ili surfovao netom. Sve to moze sa 10x jeftinijim tabletom da radi. Ono sto su prikazali sa portovanim punokrvnim photoshopom i autocadom (cini mi se) je pravac u kojem bi trebalo razvijati aplikativni softver za ipad pro. Ali to svakako nisu dve aplikacije radjene samo za pokazivanje na prezentaciji. Trebali su u startu izaci sa bar par desetina takvih aplikacija (tj. programa) gde pokrivaju manje vise sve svere upotrebe laptopa, a onda vremenom, u sa radnji sa developerima da taj broj bude par stotina.
Drugo, kakav je to laptop na kome ne moze da se poveze mis? Kako misle da neko radi u autocadu bez misa?
I trece, bilo bi fino da cover tastatura i olovka ne kostaju kao pola ipad-a.
E onda bi to bila prava masina za koju ne bih zalio ni dinar. Ali jasno je zasto je to apple uradio. Ko bi im onda kupio macbook air?
Sve je to jasno, samo postojanje ovako potentnog uredjaja, koga svesno osakatis i svedes na obican tablet od 150e, a pri tome trazis 1000e, nikako nije jasno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Apple ga reklamira kao laptop alternativu tako da je čvrstoća itekaki bitna. iPad Pro je bespotrebno stanjen da bi se ostavio utisak kod prosečnog kupca kokošije pameti. Posledice su najosteljivi iPad ikada.
Ostao je camera bump koji čini celo stanjivanje besmisleno jer praktično zahteva neki "omotač" sa zadnje strane. I ko još koristi tablet za bilo kakvo bitno fotografisanje pa je bump morao biti onoliki? Ako se neko nasloni na ovakav iPad u rancu tu ne pomaže ni "debrand skin".
EverythingApplePro je bi iznenađen kako lako puca kod ispadanja. https://youtu.be/8S7jkomlHTQ
Ovakav iPad će trajati kraće nego što je mogao a to Apple i želi pa vi kupujte.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Ti, pretpostavljam, sedis na svom laptopu u autobusu ili lupas cekicem po njemu kada smatras da je savijanje uredjaja od aluminijuma i stakla, koji nema pokretne mehanicke delove, validan slucaj koriscenja? Samo uzimanje uredjaja i namerno savijanje sigurno nisu ono sto 90% korisnika cini. Da postoji mogucnost da se savije, poput iPhone 6, ocito postoji i to moze biti problem prilikom transporta u rancu bez adekvatne zastite - tu zbora nema. Da li ce to da se desi i koliko ce dugo da traje - mislim da mora prodje neko vreme da bi mogli o tome da pricamo.

Za izdignutu kameru se slazem, i ja smatram da to nije trebalo da se desi, niti da je jurnjava za sto tanjim uredjajem bitna, naprotiv. Ali trziste ocito to zeli i to su i dobili, sa svim prednostima i manama.
 
@FloydSRB Upravo to. I ne znam cemu zamlacivanje i odusevljavanje time koliko je a12x mocan, kad prosto ne postoji adekvatan softver za njega. iOS iz njega izvuce 5% mogucnosti. I sta nam drugo ostaje da radimo na njemu sem da vrtimo benchmark i geekbench u nedogled i bacamo ga u nesvest na score.
 
Poslednja izmena:
@FloydSRB Upravo to. I ne znam cemu zamlacivanje i odusevljavanje time koliko je a12x mocan, kad prosto ne postoji adekvatan softver za njega. iOS iz njega izvuce 5% mogucnosti. I sta nam drugo ostaje da radimo na njemu sem da vrtimo benchmark i geekbench u nedogled i bacamo ga u nesvest na score.

Pa nije iOS jedino sto korisnik moze da koristi, postoji tona aplikacija, profesionalnih, koje su namenjene za ovaj uredjaj. Tipa demonstrirani Adobe Photoshop.
Sam proces korišćenja možda nije udoban i jednostavan kao što je na desktop operativnim sistemima, ali daleko od toga da je kompletno neupotrebljiv. Da može da se koristi kao zamena za laptop - ne može još uvek.

Uostalom, očito da Apple nešto veliko smera čim su dogurali tako daleko sa procesorima i čim se uporedjuju sa tržištem laptopova, plus očekuje se redizajn iOS-a sledeće godine - iPad pro ovakav kakav je sada je poprilično dobra osnova za šta god to, što treba da dođe, bilo sledeće godine. Bumo videli.
 
Ja smatram za izvesno 2020 Apple procesori u MacBook-ovima. Bice 2x brzi od konkurentnih Intela.

Bice velika pometnja na trzistu.
 
Upravo sam ovo govorio svaki tablet se lomi kao keks..
 
Ja sam menjao ipadove, Air -> Air 2 -> Pro 10,5 inča. A posle nekog vremena uvek radije posežem za telefonom za neko na brzinu čitanje, gledanje, a laptop za bilo šta korisno.

Sada mi je ovaj 11" privlačan zbog izgleda, kao u nekim starim filmovima što se zamišljala budućnost, samo veliki ekran i tako tanak. Ali očigledno nemam neki scenario gde mi je potreban :/
 
iPad je precenjena igračka i to je to. Korisnici koji ga stvarno koriste za rad u raznim programima umesto laptopa su statistička greska u celoj priči. Gro ljudi ga koristi za igranje igrica, SoMe, video klipove i to je to. Ne kažem da aparat ne valja ali je ipak samo igračka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da mi koji ne gledamo YouTube klipove koji ne sluze nicemu osim da prikazu kako nesto moze da se lakse ili teze izlomi, potpuno masimo poentu iPad Pro, ili drugih uredjaja, nezavisno koji OS koriste.


Ne razumem apple. Naprave vrlo mocnu hardversku masinu, kako oni kazu jacu od 90% aktuelnih laptopova, a tako je i reklamiraju, vise kao laptop nego kao tablet.


Apple nigde nije rekao da je iPad Pro potpuna zamena za laptop (prvenstveno ne za MacBook Pro) i nema logike da ga tako reklamira posto im ne ide u prilog da na taj nacin uskrate zaradu od Mac-ova. On nije tako zamisljen i ne treba ni da bude takav.

Ima fenomenalan procesor koji omogucava opusten rad sa zahtevnijim aplikacijama, kao sto je, vec prikazani, Photoshop.

Pa nije iOS jedino sto korisnik moze da koristi, postoji tona aplikacija, profesionalnih, koje su namenjene za ovaj uredjaj. Tipa demonstrirani Adobe Photoshop.


A onda je use*u sa par stvari i obezvrede je nacisto. Pre svega mislim softverski. Trebali su u startu izaci sa bar par desetina takvih aplikacija (tj. programa) gde pokrivaju manje vise sve svere upotrebe laptopa, a onda vremenom, u sa radnji sa developerima da taj broj bude par stotina.


Nije Apple taj koji treba da pravi desetine aplikacija za njihove uredjaje. Oni nude OS za koji developeri pisu aplikacije ako uvide priliku da ubace postojece ili nove programe na kojima mogu da zarade. Mnogi pominju Autocad. Nije poenta naci jednu aplikaciju, samo se hvatati za nju i naglasavati je kao da je ona esencija upotrebe iPad Pro.

Koliko se secam, kad je prvi put predstavljen, dominantno je reklamiran kao uredjaj koji ce biti od koristi dizajnerima, fotografima.

@nitro je vec pomenuo da fotografi mogu da ga koriste za brzu obradu fotografija, bez potrebe da sa sobom vuku laptop. Za te svrhe postoji vise nego dovoljno programa.


Ima mnogo aplikacija koje omogucavaju hvtanje beleski, skiciranje, belezenje. Gde je upotreba kod poslovnih ljudi koji mogu na sastancima da pustaju prezentacije, u multitaskingu beleze najvaznija opazanja i zadatke sa satanaka, obelezavaju pdf fajlove i potpisuju ih.

Postoje programi koje vecina korisnika na ovom forumu ne koriste posto nisu njihova sfera interesovanja, citaj medicinski softver koji je usko strucan a zahteva solidno jak hardver za obradu. Svi oni su uveliko u upotrebi u razvijenim zemljama gde postoji adekvatna podrska drugih masina koje mogucavaju takav tip integracije.
Mi smo jos uvek daleko od takvog tipa upotrebe.

Poenta je da vec postoje desetine/stotine raznih aplikacija koje su vrlo orijentisane na iPad Pro i koriste njegovu snagu.

Ovde niko ne pominje Apple-ov program Marzipan, koji predstavlja Apple-ovu zelju da forsira developere da prave jednu aplikaciju koja ce moci da se koristi i na iOS-u i na macOS-u, zavisno od toga sta korisnik upotrebljava. Na taj nacin bi update aplikacija, i svi noviteti, dolazili u isto vreme na obe platforme.

“design a single application that works with a touchscreen or mouse and trackpad depending on whether it’s running on the iPhone and iPad operating system or on Mac hardware.”

https://www.bloomberg.com/news/arti...have-plan-to-combine-iphone-ipad-and-mac-apps



Kod njega je naglasak i na portabilnosti.
 
iPad je skupa, ali ne i precenjena igracka.

Kome vredi toliko je potpuno subjektiva stvar.

Apsolutno je istina da je iOS usko grlo na ovom uredjaju, ali vec i sa njim je uredjaj super za sto stvari. Mislim da nikako ne moze da zameni racunar, al ga i ne gledam kao zamenu. Da li prakticno sve sto ovaj moze, moze i neka jeftinija verzija, u principu da, no to i jeste licna odluka ko zeli koji da nabavi ili ne zeli nijedan.
 
Zamisli jos goru varijantu. Das pare za Android tablet... Tek to je bacanje para [emoji23][emoji23][emoji23]

Mislio sam na to sto se tako lomi, a cena da se slogiras. To mislim i za android, a sto se ti primas na jabuku nisam ja kriv. Nisam rob nikome. Pozz
 
Uzmes Ferrari za pola miliona, uradis mu crash test on se sav razlupa, sramota za te pare a ovce nek kupuju...
 
Nazad
Vrh Dno