Šta je novo?

LG 42LB650v ili 42LB671v

akostic

Cenjen
Učlanjen(a)
28.11.2008
Poruke
14
Poena
154
Kolika je realna razlika između ova dva modela? I da li vredi dodati 90 e za skuplji model?
Tj. šta se dobija za tih 90 e u odnosu na slabiji model.
Ono što meni treba je tv sa Smart opcijama, poneki 3d i gledanje d3 kablovske a svakako i filmova sa prenosnog hdd .
Hvala.
 
.... i da smug ima PiP i magicni a ostalo "isto" uglavnom....

taj PiP možeš mačku o rep da okačiš. To ti je da u nekim menijima možeš da vidiš i sliku sa TV, znači nama pravog PiPa (dve slike sa dva kanala) jer za njega trebaju dva dekodera :( a to neće da bidne :D
 
Ne bi trebalo da si u pravu, PiP bi trebao da radi tako što prikazuje sliku sa antenskog ulaza i uz nju sliku sa hdmi ulaza, što nije za mačku o rep... D3 ti tu na primer menja drugi "dekoder" donosno tjuner.

edit: evo šta kaže manual na netu:

"PIP Broadcast Viewing
Picture > PIP
Use the PIP ("Picture-In-Picture") function to watch TV in a small window while also watching content
from a DVD player, Blu-ray player, computer, or a different external device in the background.
Select Picture > PIP to display the PIP settings window. This settings window contains the following
options: "
 
Poslednja izmena:
opet neces moci da gledas jedan kanal a da drugi pratis. Znaci može jedan kanal i neki drugi ulaz ali ne dva programa sa TVa
Kome je to dovoljno nek izvoli ali treba znati ogranicenja tog PiPa :d
 
koliko god da si u pravu, toliko i nisi... Sve se to da iskombinovati. Gledaš signal sa koaxa, i u slici sa d3 ili sa satelitske ili sa kompa ili obrnuto, što je meni više nego dovoljno, pogotovo kad navikneš na tako nešto, i onda kupiš tv koji to nema i skenjaš se u momentu.
 
Jes da tema malo zamrla al da ne otvaram novu.Treba mi mala pomoć,kupio sam juče 42lb671v i nikako da nateram lg store da radi,neće nikako,total tv sam priključio i radi ali mi nije primarni,ne vidim onu live kocku dok surfujem netom,pa ako neko može da mi pomogne bio bih zahvalan

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
Jes da tema malo zamrla al da ne otvaram novu.Treba mi mala pomoć,kupio sam juče 42lb671v i nikako da nateram lg store da radi,neće nikako,total tv sam priključio i radi ali mi nije primarni,ne vidim onu live kocku dok surfujem netom,pa ako neko može da mi pomogne bio bih zahvalan

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока

Moraš da se registruješ sa svojom email adresom, kada popuniš svoje podatke na mail će ti stići verifikacioni kod koji ćeš potom uneti kako bi završio proces registracije. Posle toga se uloguješ sa username i passwordom i moći ćeš da koristiš usluge App stora i da skidaš aplikacije koje su dostupne.
 
Hvala,to sam skontao,radi sada,ali sada imam drugi,total tv radi samo kada mu cekiram hdmi,ono live tv ne radi,piše samo dtv gore u ćošku a ekran crn i piše da nema programa.Probao svašta nešto i neće,total tv je konektovan preko hdmi kabla,dali treba da konektujem na neki drugi način?

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
Live tv je ako imaš kablovsku televiziju, ili zemaljsku ili satelitsku antenu
 
Tačno tako live TV su praktično kanali sa običnog antentskog priključka bilo da je to kablovska ili zemaljska televizija. Kada skeniraš kanale sa antentskog prikljčka pojaviće ti se kanali. Pošto ti koristiš Total TV koji je vezan hdmi kablom ta njihov risiver samo tako možeš da dobiješ sliku preko HDMI source'a.
 
Aham,ok,hvala društvo.Još jedno pitanjce i neću vise.Kod druga na lg vidi se i trenutno vreme kada stisnes home buton.Jel može to ovde ili ne?

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
Aham,ok,hvala društvo.Još jedno pitanjce i neću vise.Kod druga na lg vidi se i trenutno vreme kada stisnes home buton.Jel može to ovde ili ne?

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока


Mislim da je to ubačeno od webOS 2.0 verzije , a ti imaš stariju... jedino preostaje da proveriš negde u podešavanjima.
 
A koji 3d format filma treba da skinem da bih gledao u 3d?Skinuo sam nešto u side by side ali to ne radi

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
A koji 3d format filma treba da skinem da bih gledao u 3d?Skinuo sam nešto u side by side ali to ne radi

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
Kako ne radi, pokreni 3d podesavanja i podesi samo... mora da radi.
 
Ljudi jel uspeo neko da pokrene na ovom tv-u lg tv plus ili lg magic remote sa playstore?Da mu fon radi kao daljinac,ako je neko uspeo da ih upari zamolio bih ga za pomoć,može i na pp,hvala unapred

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
@venom2 Imao sam ja na tel instaliran LGwebOS Magic Remote i bez problema je radio posao kao zamena za Magic Remote na LB650v. Moras da povezes tel i tv preko dugmeta cast u gornjem desnom uglu.
 
Znam druže,ali problem je u tome da tel uopšte nevidi tv,na lg tv plus može da traži celi dan i ništa a na lg matić remote nema ga na device list,neznam u čemu je problem.

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
Nisu umrezeni,pogledam poneki film sa popcorna preko laptopa.Preko fona sve ostalo radi ok,strimovanje filmova,screenshare...Sve osim ovih aplikacija

Послато са HTC One M8s уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa 42LB671 , eksplodirala maticna ploca na HDMI priljucku, uletelo 220v, nejasno ...trazim drugu plocu, ali sam dobio informaciju da treba napraviti neku prepravku na naponskoj ploci...ZNA LI NEKO sta tu treba prepraviti
HVALA
 
Na 42 LB671V mi od skoro ne radi povezivanje na WIFI.Pokušao sam i da spojim mrežnim kablom direktno iz rutera u TV,ali isto nisam dobio apsolutno ništa.
Isto tako izgubio sam skoro sve funkcije na magičnom daljinskom osim paljenja/gašenja,kontrole glasnoće i menjanja kanala.
Ima li iko pojma o čemu se radi i šta se tu pojebalo?
Još sam i vratio TV na fabrička podešavanja,ali ništa nisam dobio tim postupkom.
Najviše je oštećena gospođa jer ne može više da gleda Netflix.
 
Zaboravih napisati možda nekom bude od koristi.Matična ploča je popravljena u jednom servisu u NS-u,dobio sam garanciju na te radove godinu dana i to zadovoljstvo me koštalo 110 E.
TV i dalje radi kao i prvog dana :) .
Za nekih7,5 godina rada TV je imao 18866 radnih časova što mu dođe nepunih 9 h rada svaki dan.Malo li je :cool: ?
Da još ne glumim policajca u kući imam utisak da bi radio još bar 5-6h u proseku.Kaže gospođa da voli kada čuje TV u pozadini...
 

Prilozi

  • IMG_20210521_220453.jpg
    IMG_20210521_220453.jpg
    150.4 KB · Pregleda: 5
Nazad
Vrh Dno