Šta je novo?

LG 42LB650v ili 42LB671v

akostic

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2008
Poruke
14
Poena
304
Kolika je realna razlika između ova dva modela? I da li vredi dodati 90 e za skuplji model?
Tj. šta se dobija za tih 90 e u odnosu na slabiji model.
Ono što meni treba je tv sa Smart opcijama, poneki 3d i gledanje d3 kablovske a svakako i filmova sa prenosnog hdd .
Hvala.
 
Pre neki dan moj prijatelj je kupio 42LB650V TV. Odem da podesim kanale i totalno se razočaram u kvalitet slike. Ok, radi Youtube prilično dobro (WiFi
1080p spotovi) ali kada god se uključuje meni ima ona siva pozadina a na njoj se lepo vidi da je osvetljenje panela nejednako i kao da se vide široke pruge.
A tek RTS HD je blagi užas jer se po ivicama lepo vidi zamućenje a logo HD je sav nazubljen. Sve ovo je na kablovskoj Targo i DVBC kanali.
Proban je i zemaljski DVB T2 sa Loga 3 antenom koja je bila u prizemlju kuće samo naslonjena na prozor i okrenuta ka Crvenom Čotu (nekih 50km udaljen).
Prijem je korektan ali RTS HD nije u tom trenutku emitovao HD materijal za konačnu ocenu. WebOS je posebna priča jer ponekad meniji zastajkuju kada se
najmanje to očekuje. Moj zaključak je da je ovaj konkretan primerak loš a da li je i cela serija takva to ne znam. Obavezno probati konkretan model sa svih
izvora (SatTV malo teže ali ako ima uslova onda obavezno).
 
Pre neki dan moj prijatelj je kupio 42LB650V TV. Odem da podesim kanale i totalno se razočaram u kvalitet slike. Ok, radi Youtube prilično dobro (WiFi
1080p spotovi) ali kada god se uključuje meni ima ona siva pozadina a na njoj se lepo vidi da je osvetljenje panela nejednako i kao da se vide široke pruge.
A tek RTS HD je blagi užas jer se po ivicama lepo vidi zamućenje a logo HD je sav nazubljen. Sve ovo je na kablovskoj Targo i DVBC kanali.
Proban je i zemaljski DVB T2 sa Loga 3 antenom koja je bila u prizemlju kuće samo naslonjena na prozor i okrenuta ka Crvenom Čotu (nekih 50km udaljen).
Prijem je korektan ali RTS HD nije u tom trenutku emitovao HD materijal za konačnu ocenu. WebOS je posebna priča jer ponekad meniji zastajkuju kada se
najmanje to očekuje. Moj zaključak je da je ovaj konkretan primerak loš a da li je i cela serija takva to ne znam. Obavezno probati konkretan model sa svih
izvora (SatTV malo teže ali ako ima uslova onda obavezno).
A kakva je situacija kada se pusti neki HD materijal, preko nekog eksternog ili internog player-a. Da li ste probali?
 
Moj glas ide za 671.
 
ja sam bio zainteresovan za 650v medjutim na netu bas cesto nailazim na negativne komentare vezano za osvjetljenje i sam kvalitet slike...sto se tice kvaliteta slike kod 671 mislim da nije neka pretjerana razlika ili gresim?
 
Zdravo svima,

akostic jel si uzeo neki TV, takodje i mene interesuje razlika izmedju ova dva modela, sem u izgledu. Znam da 671v ima tehnologiju lokalnog zatamnjivanja, neznam da li to ima veliki uticaj na kvalitet slike. Trenutno imam Samsung UE42F5000 i zadovoljan sam sa kvalitetom slike, ali bih ga zamenio za neki od ova dva modela.

Hvala unapred.
 
Pozdrav svima; Ja naime imam malo drugaciju dilemu, dakle imam izbor 47 LB650v ili 42 LB671v za malo veci iznos. Da li ima poente manji 671, tj da li dovoljno bolji da nadomesti veci 650 ili su zaista u pitanju nijanse? Daljinski mi je nebitan, dakle samo susti kvalitet. Hvala, zivi bili :)
 
Pozdrav svima; Ja naime imam malo drugaciju dilemu, dakle imam izbor 47 LB650v ili 42 LB671v za malo veci iznos. Da li ima poente manji 671, tj da li dovoljno bolji da nadomesti veci 650 ili su zaista u pitanju nijanse? Daljinski mi je nebitan, dakle samo susti kvalitet. Hvala, zivi bili :)

Ako je tako slobodno idi na 47 i neces pogresiti. Imao sam njega pa sam kasnije silom prilika presao na 42 LB671v koji i sad koristim. Moj bivsi primerak 650v je imao primetno bolji panel od ovog sada. Ostalo je sve kozmetika. Vratio bih se odmah na 47 LB650v samo da mogu.
 
Poslednja izmena:
Ako je tako slobodno idi na 47 i neces pogresiti. Imao sam njega pa sam kasnije silom prilika presao na 42 LB671v koji i sad koristim. Moj bivsi primerak 650v je imao primetno bolji panel od ovog sada. Ostalo je sve kozmetika. Vratio bih se odmah na 47 LB650v samo da mogu.

Hvala na brzom odgovoru :) Znaci sustinski za filmove i kablovsku je manje-vise ista prica sa kvalitetom ?
 
Hvala na brzom odgovoru :) Znaci sustinski za filmove i kablovsku je manje-vise ista prica sa kvalitetom ?

Pa kazem kod mene je bio slucaj da je 650v imao bolju sliku na kablovskoj. Moguce da je u pitanju panel lutrija.
Inace svuda na netu je preporuka da se ide na max dijagonalu koju finansije i prostor dozvoljavaju. To se bar nigde ne dovodi u pitanje.
 
Moja sestra je gledala u Teh******ji 42LB670/671/679V. Predlozio sam joj madjare ali nece. E sad ona i njeni nisu tolike "picajzle" kao ja kad je probijanje svetla. U temi LB sam postavio pitanje kolika je prava hercaza a ne one njihove nastimane. I ima li neko iskustva kad je probijanje svetla na ekranu?
 
lg-2014-2.jpg

lg-2014.jpg
 
Moram ovde da pitam vlasnike LB671v od 42". Koji je razmak izmedju nogara na TVu ?:D
Posto je stand takav kakav je nisam siguran da li moze da stane na moju policu :).
 
Razmak 92cm
 
Hvala puno! Na veliku zalost ne moze da stane normalno na moju policu :). Moracu da jurim neki drugi sa normalnim postoljem.
 
Koliko brzo menja kanale LG 42LB650V ?
On ima obicni daljinski?
Da li je bolji magicni daljinski i ako jeste koliko i zasto?
Cime se brze manja ju kanali i upravlja raznim opcijama na tv, sa obicnim ili sa magicnim daljincem?
Znate li sta brze menja kanale LG 42LB650V ili Samsung UE-40H6400AK ?
Ima li neko Samsung UE-40H6400AK i kakav je u poredjenju sa LG 42LB650V ?
Pa sta ima onda bolju/lepsu sliku VM ili IPS?
 
Ima li neko Samsung UE-40H6400AK i kakav je u poredjenju sa LG 42LB650V

I ja sam se rezmišljao između ova dva, i uzeću samsunga... Koliko sam uspeo da vidim u prodavnici, meni samsung ima lepšu, jasniju, oštriju sliku, bolji horizontalni ugao gledanja (treba mi za spavaću sobu, pa ga gledam na gore ;) tako da mi i odgovara manjak 2 inča), dolazi sa dvoje naočara, koje mi taman dopunjavaju dvoje koje već imam, ima PiP (što sam prevideo kad sam kupovao panasonica, i jedva čekam da napuni bar 5 godina i da ga menjam), uz samsunga ti dolazi magic remote ili kako se već zove, a uz lg ne...
 
Znas li ti druze sta izadje iz cega kad tv udje u spavacu sobu...? :(

Inace rodjak i poznanici mi govore da je Smug bolji, kao, da malko brze menja kanale, da su im u oba IPS LG paneli (al LG sebi verovatno uzme "bolje") i da smug ima PiP i magicni a ostalo "isto" uglavnom... e sad dal je svejedno il ne uzeti ovaj il onaj, od "madjara" il domaci pitanje je od 65-70k rsd ili barem od 10-15k rsd ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno