Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

ne mora 200e,ne fali ništa digitalnim licencama,a o veličini pejdž fajlova ima opširno na netu.
 
ne mora 200e,ne fali ništa digitalnim licencama,a o veličini pejdž fajlova ima opširno na netu.

Ma kod mene to na auto stoji nikad nije ni bilo menjano i sve sljaka kao leptir a za digitalnu licencu... neznam ja koristim onaj fejk kms , ko zna sta jos uz njega dolazi i kome idu moji podatci ono sto se ne vidi znas ... al bas me briga mislim i ako bih koristio neku karticu to bi bio namenski racun sa nekim smesnim iznosom na istoj pa nek skida ko kolko hoce bez dozvoljenog minusa nece se leba najesti :D.
 
Brate daj informisi se malo, imas OEM licence koje kostaju max 5 evra koje uneses pri instalaciji Windows 10ke skinute sa Microsoft-ovog sajta i sve zivo radi.

Osim toga dobar deo ovde ima dz licencu vezanu za plocu (ukljucujuci i mene) jos od vremena kada su dzabe licencom stimulisali prelazak na 10ku, kakvih crnih 200 evra za licencu...

Ne moras da pises cisto da bi pisao jer postaje iritantno vec.
 
Ako neko slucajno bude imao problem sa Asus touchpad-om (nece da se iskljuci nikako), preko BIOS-a je najprostije, gasi se "internal pointing device".

Nemam pojma cija je to krivica ali ovako se resava 100%.
 
ako dobro razumem,hoces da iskljucis touchpad na laptopu (iz kojeg vec razloga) i softverski nisi u stanju nekako na win10 a na drugim OS-ovima jesi?
 
Da, softverski ne moze nikako, probao sam sve.

To je hronican problem na dosta Asus laptopova, pun je net toga

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jer drajver koji W10 povuce ne reaguje na FN+9 ni na druga podesavanja.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Idi u control panel, nađi podešavanja i isključi ga odatle.
Nije to samo problem na 10-ki, imao sam i na 7-ci i 8-ci sa njihovim drajverima/setapom/štaveć.
 
Ne moze, probao sam, brisanje uredjaja takodje, win reinstalira drajver odmah.

BIOS podesavanje je najprostije, ne cacka se nista.

Untitled1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće podesiti u okviru Windows sistema da Temp folder bude isti za sve sadašnje i buduće korisnike, da se ne kreira za svakog ponaosob?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Clean instalacija win10 posle par apdejta corrupted Recycle bin[emoji23][emoji23][emoji23]. Koliko je ovaj win10 očaj. Jedina prednost je instalacija na nvme m.2 koja traje čitavih 5min.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
A instalacija 7-ce traje 2min :D
 
Koja korupcija Recycle bin??? Vidiš da kanata radi bez problema.
 
Nakon čiste instalacije Win10 i glupih permisija, koje fale na subfolderima iako sam admin, sam odradio take ownership. Posle toga mi se pojavilo na novom nvme drajvu.
Poruka je bila "Windows Recycle bin is corrupted".

Odradio rd /s /q C:\$Recycle.bin i za sada je ok.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Moze li mi neko reci koja je aplikacija na Win 10 najbolja za gledanje utakmica online?
Nasao sam 2- 3 i izgledaju mi identicno kada ih pokrenem.
Trenutno koristim ovu...

2019-12-11_142148.jpg
 
Može li se kastovati sa android telefona na widows 10. Znam da može da se ekran telefona prebaci ma kompjuter, ali mene zanima klasičan cast. Znači kada sam recimo ma youtube kliknem na ikonicu cast i ondaa mi se pojavi smart tv. E može li isto tako da se pojavi pc?
 
ima li neko predstavu zasto se kada ugasim laptop,ne resetuje vreme(up time) koliko je laptop radio?
Resetuje se samo kada ga restartujem,ali na Shut down nece.
 
Control panel/power management/power options/ system settings destikliraj fast startup :)napamet pisem jer nisam na racunaru ali je u power options 1000%

Edit evo nasao na netu :)
 

Prilozi

  • B47A9817-0234-4B81-B3DB-C717E2A0F998.png
    B47A9817-0234-4B81-B3DB-C717E2A0F998.png
    36.9 KB · Pregleda: 143
Control panel/power management/power options/ system settings destikliraj fast startup :)napamet pisem jer nisam na racunaru ali je u power options 1000%

Edit evo nasao na netu :)

Da,to sam iskljucio. :wave:
 
Wake on lan me ždere na jednoj win 10 mašini.. Znači nije prvi put da ga podešavam, sve mi je poznato pa i turn off fast startup da valja isprobati, ali iz nekog razloga jednom u nekoliko pokušaja radi (a i tad sa zadrškom od minut pa naviše od poslate komande).
Probao sve, različite lan drajvere itd...
Pod win 7 uredno sve radi pa je isključeno da je nešto do hardwera..
 
Wake on lan me ždere na jednoj win 10 mašini.. Znači nije prvi put da ga podešavam, sve mi je poznato pa i turn off fast startup da valja isprobati, ali iz nekog razloga jednom u nekoliko pokušaja radi (a i tad sa zadrškom od minut pa naviše od poslate komande).
Probao sve, različite lan drajvere itd...
Pod win 7 uredno sve radi pa je isključeno da je nešto do hardwera..

Da li si probao da iskljucis preko power management-a?

Screenshot_1.jpg
 
^^ Po defaultu je tako, tad neće nikako.
Baš sve sam probao, skroz čudno je to da radi ponekad, a i kad "ubode" baš nikad ne startuje odmah posle komande nego nekih minutu pa naviše.
Mašina ide na win 7 danas i to je to, dovoljno sam se zamajavao loveći gremline.
 
Windows 10 Version 2004 Likely Finalized

The public launch is expected in the spring
Dec 30, 2019 10:00 GMT · By Bogdan Popa · Comment · Share:
Windows 10 version 2004 is due in the spring of 2020

Microsoft has most likely finalized the development of Windows 10 version 2004, also referred to as 20H1, earlier this month.

The public launch, however, won’t happen earlier than the next spring, as per the company’s typical release schedule for Windows 10 feature updates. The version number suggests the update could go live for production devices according to the usual calendar in April or May.

Microsoft hasn’t commented on the current development stage of Windows 10 version 2004, but it did, however, drop some hints that this update has at least moved very close to the RTM phase.

Earlier this year, sources familiar with Microsoft’s plans indicated that Windows 10 version 2004 was scheduled to be finalized by the end of December. Microsoft would then focus on fixes and performance improvements for the next three or four months, these people said, as it wanted to further polish the feature update before the public rollout started.
"RTM build ready"

Previous reports indicated the update was scheduled to be signed off on December 17. And by the looks of things, this did happen.

Zac Bowden of WindowsCentral says Microsoft finalized Windows 10 version 2004 earlier this month. Most likely, the RTM phase was reached as scheduled on December 17 or even earlier, but of course, no announcement in this regard was made.

Then, Microsoft itself dropped a hint version 2004 was close to completion. Builds shipped to users enrolled in the Windows Insider program no longer featured the preview watermark on the desktop. Microsoft specifically mentioned in the release notes of preview builds this wasn’t a sign version 2004 was finalized.

“The build watermark at the lower right-hand corner of the desktop is no longer present in this build. This doesn’t mean we’re done…” the company said.

However, the software giant removed this mention in the latest Windows 10 preview release – build 19536 published on December 16 for the Fast ring. Most likely, Microsoft will soon begin testing Windows 10 20H2 builds in the Fast ring in first weeks of 2020, with 20H1 to receive further polishing in anticipation of its spring launch.

https://news.softpedia.com/news/windows-10-version-2004-likely-finalized-528724.shtml
 
Nazad
Vrh Dno