Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zar nije Display Driver Unistaller samo za gpu?
Imam Revo, da li njega korisiti ili DDU?
Da li poput ivanrf za Asus i za druge proizvođače laptopova postoji tako nešto?
Generalno pitanje u vezi driver instalacije, da li kada ih instalirate (ne mislima na gpu driver) instalirate samo suvi driver ili i propratne software?

za thinkpadove imas thinkpads.com i njihov forum,ali nisam siguran koliko podrzavaju novije lenovo thinkpadove,po forumu sigurno ima...sa ostalima se nisam iskreno previse bavio,nisam preteran ljubitelj ostalih laptopova,te se generalno drzim support stranice za specificne drajvere (poput budzenih za zvuk),za genericke cipset,intel ME,RSTe,TPM itd samo i iskljucivo fernando i win raid forum,za sve ostalo tu je driver indentifier portable.

za bas zvuk se drzi asusove support stranice jer neretko su budzeni i ide propratni softver koji je opet neretko stelovan bas za iskljucivo taj model (kao npr i splendid profili za displej),ali ovo ide generalno uz jace modele,ROG modele itd pa genericki realtek za taj cipset ili ne nudi sve opcije ili zvuci znatno losije.

ako te ne zanima toliko zvuk vec stabilnost onda se drzi prvo whql drajvera sa windows update-a ili ako i on ne radi kako treba\stabilno onda poslednjih po VID-u ili sa driver indentifier portable (koji trazi po VID-u umesto tebe).
 
Moze li mi neko reci zasto ne mogu da deinstaliram ovaj program i da li ima neka caka da se deinstalira?
Hocu da instaliram program TrustEdgeID zbog elektronskog sertifikata,ali ovo isto se desava kada hocu da ga instaliram.

14 -01 - 2021- 007.jpg
 
Stavi čitač kartice i karticu u njega pa pokreni instalaciju.
 
To je rešenje za instalaciju TrustEdgeID-a, tu istu grešku prijavi prilikom instalacije ako nema ubačenog čitača i kartice u njemu. Vidi da nisi pogrešno karticu gurnuo, ja je slučajno ubacio naopačke prilikom jedne instalacije pa dok sam našao šta je muka... ( :

Probaj i da instaliraš samo novu verziju, bez deinstalacije stare.
 
To je rešenje za instalaciju TrustEdgeID-a, tu istu grešku prijavi prilikom instalacije ako nema ubačenog čitača i kartice u njemu. Vidi da nisi pogrešno karticu gurnuo, ja je slučajno ubacio naopačke prilikom jedne instalacije pa dok sam našao šta je muka... ( :

Probaj i da instaliraš samo novu verziju, bez deinstalacije stare.

Ubaceno je sve kako treba,jer sa Celik instalirao bez problema,i on radi ok,ali ovo nece.

EDIT: Ovde sam resio problem.
 
Poslednja izmena:
- Da li pri instalaciji drivera za gpu treba instalirati i PhysX System Software ili ne
NVIDIA 3.PNG

- Ako u Regional format stavim SRB latin ili cyrillic u izmeni jezika dobijam pride HRV,
ako stavim ENG sve je OK, ako stavim SRB Kosovo isto je sve OK stim što nema ČĆŠĐŽ

Ima li rešenja?
 
Za GPU driver, sve što dolazi sa njim.
 
Čemu?

Mnogo ti je potreban GeForce expirience, SDK, PhysX, game profili i slično?? Odnosno svakome.


Drajver je obavezan, ControlPanel ako ga ima jako poželjan, ostalo nije.
 
Poslednja izmena:
Čemu bi to smetalo ? Čak ne zauzima puno mesta na disku.
 
uh,amd-ovi alati nisu bas superpouzdani,ocisti sve drajvere sa Display Driver Uninstaller-om i fresko instaliraj poslednje beta da iskljucis to iz jednacine.

U međuvremenu sam uradio to, izbrisao skroz stare i instalirao nove, opet se problem nastavio. PC radi, monitor jok, jedan dan je radio od ujutru a slika se odjednom pojavila uveče tek.
Kompletno reinstaliram Windows opet isto.

Odnesem komp kod servisera kaže matična. Stigne mi novi, priključim ga, kad ono opet neće monitor.
Tako da pretpostavljam da je monitor krivac.
 
Sasvim moguće. Da li se ugasi sasvim ili ode u power saving mode ? Moguće je i da mu ne odgovara frekvencija, vidi da li OSD ima reset ?
 
Meniju ne mogu ni da pristupim...

Vidljiva je neka anomalija koju sam tek noćas primetio... Sve je crno, ali je deo monitora crn skroz kao ugašen, a u mrklom mraku ako ga obasjam vidim crnilo sačinjeno od jedva vidljivih tačkica i linija, liče na piksele kao... I to se pomera kao u tetrisu skoro, a kad ugasim monitor nestaju polako, tj. ostaju na monitoru nedugo nakon gašenja.
 
To mi liči na kvar pozadinskog osvetlenja. Koji monitor i da li možeš da ga probaš negde drigde ? Ako ni OSD neće da prikaže onda je otišlo ilipzadinsko osvetlenje ili sam display. OSD treba da radi i kada monitor nije prikačen.
 
Poslednja izmena:
Samsung SyncMaster, ima mu decenija...

Kad je počeo problem umeo je on da pokaže sliku posle nekog vremena, recimo posle sat, dva, ili tek uveče, a za to vreme je konstantno išla ona notifikacija da je nešto konektovano/diskonektovano, kao kad se ubaci fleš memorija...
Event Viewer je generisao na stotine informacije na svaku tu notifikaciju...
SDC_FORCE_MODE_ENUMERATION flag in a call to the SetDisplayConfig() API

Kaže mi potop lik u servisu da je na kompu otišao procesor koji je sa integrisanom grafikom, rekoh ajde ima mu baš dosta i kupim novi, povežem kad ono isto...

Nažalost nemam gde da ga probam ali računam da je monitor.

Znam da je kada ode pozadinsko moguće videti sliku pod jakim svetlom, ali ovo je baš nekako crnilo samo po sebi, kao matrica neka...
 
Taj te je baš dobro nasamario. Mnogi monitori ima feedback pa ako se ugase onda system primeti i dobiješ taj zvuk.
 
Što je najgore po stranim forumima su svuda sugerisalli na drajvere zbog tog feedbacka što očigledno nije, na napajanje, ili matičnu, mada ja nisam primetio tu pojavu na monitoru do neki dan, a nisam ni znao da Windows registruje falinku, mislio sam da monitor može ili da pokazuje sliku ili ne, a Windowsu je svejedno.

Ništa, naručiću novi, srećom je ova nova bazična konfiguracija za majku pa nije previše koštala, ako radi i stari komp, njega ću odneti na posao, jer prilično je stara konfiguracija u pitanju pa neka nove.
 
MEI/HECI i slično, consumer, najsvežiji su isključivo na Intelovom sajtu.
Mada je sasvim OK da instaliraš one koji idu uz ploču, svežiji ili stariji ni na šta neće uticati.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako ovo da resim,posle konvertovanja PDF-a u drugi format precice se skroz smanje.

24 -01 - 2021- 001.jpg
 
Možete li mi pomoći oko instalacije ovih driver-a?
Pitanja su na slikama.
Screenshot (21).png Screenshot_2021-01-25-20-25-01.png
 
Zar ih WUMT ne može samo sknuti?

Probaj da nađeš instalacije preko Hardware Ids podataka.

Takođe je IObit Driver Booster dobro rešenje (mogu se naći i portable verzije).
 
Možda me nisi lepo razumeo,
znam koji je hardware, driver sam instalirao, ne znam kako da instaliram ovo što sam skinuo za bluetooth.
Wumt može da skine i da ga instalira kada ti hoćeš, ali ne znam da li je moguće pristupiti tim driver-ima koje je wumut povukao sa neta, ako znaš gde ih čuva da li mogu da se fizički odatle uzmu? Da li wumut radi update i offline sa driverima koje mu daš?
 
Verovatno se može naći gde su download fajlovi (verovatno Win folder / Software Distribution). Moguće da su CAB, raspakuješ, vidiš šta ima unutra, inf fajlovi... Ako ne, probaj sa wumgr, isti posao rade.
Za offline install preko wumt/wumgr ne znam. Oni češljaju online MS katalog.
 
Poslednja izmena:
Да ли користите генерално неки од тзв Tune-Up Utilities програма?
Давно пре неколико година сам користио то на Windows 7, не знам каква је сад ситуација на Windows 10. Гледао сам шта се тренутно препоручује/користи па сам нашао нешто попут System Mechanic, Ashampoo, Advanced System Optimizer...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ћирилизатор - Ćirilizator - Cyrillizer
Екстензија за веб прегледаче која пресловљава српске странице са латинице на ћирилицу.

Компатибилна са следећим веб прегледачима:

Google Chrome
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Поред наведених десктоп прегледача, Google Chrome екстензију на Андроид мобилним уређајима може да покрене и Kiwi Browser.
https://github.com/turanjanin/cirilizator
 
Nazad
Vrh Dno