Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kada praviš bootabilan USB fleš sa Media Creation Tool na kompijuteru koji ima GPT particionu šemu on će ti automatski default napraviti bootabilan GPT UEFI USB to je mana znači ne možeš da biraš da li ćes MBR ili GPT USB fleš u Media Creation Tool on na osnovu tvoje trenutne particione šeme sam pravi , zato je Rufus bolja opcija.

Provera trenutne particione seme se moze ovde pogledati:

Pogledajte prilog 260028

Kod mene nisu dostupne te informacije, zasto?
Screenshot (1).png
 
Pa klikni na populate nece da ti pokaze dok ne kliknes na populate.
 
To je zakrpa koja je u insajderu.

Sta bi sa 1809 na kraju, prodje vise od mesec dana, el ga okrpise?

Bio sam postavio sliku, najverovatnije će biti novi kompajlirani u novembru. (koji nije bio u insajderu)
 
Ne, ne verujem da će se to desiti.

Možda ako se blamaže dogode još par puta i uvide da ne mogu (i ne smeju) praviti testere od korisnika (što rade od samog početka), u bilo kom obliku.

U svakom slučaju je Nuttela odlučio da istera stvar do kraja, barem dok je CEO, pa kud puklo, da puklo.
 
Poslednja izmena:
Jel potrebno isključiti još neku opciju osim "Device installation settings" da Windows ne bi sam instalirao drajvere?
 
Jel nekom posandrcala aktivacija (hwid) posle 1809 (mada ima 10+ dana kako je instalirana)? meni javlja da imam digitalnu win10 home licencu na M$ nalogu a komp mi je 3+ godine od prvog dana na pro (aktiviran koriscenjem preview verzije 2015)
jedino sma davno imao tablet sa home 10 na istom M$ nalogu ali je danas poludeo a tableta nemam vec vise od godinu dana :smash:

koji bese telefon za M$ imam volje da ih smaram za *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*luke koje prave!

Izgleda je masovno pocele na redditu da se nizu poreku da imaju home licencu a pro system :d

Koga ovaj M$ zaposljava i na kojoj bazi ih bira samo da mi je znati!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Ako instaliram Windows 10 a ne aktiviram ga koja su ograničenja?
 
Hocu li moci da bootujem windows ako zamenim plocu i procesor? Bitno mi je samo da ubacim instalaciju windowsa na usb memoriju

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako procesor zamenis 90 posto da ne moa aktivacija ako zamenis i plocu 99 posto da mora nova aktivacija
 
Evo i kod mene isti problem!

Imao sam legalan Windows 7 Ultimate i dok je moglo upgrade-ovao sam ga legalno na Windows 10 Pro.

Valjda će to srediti za koji dan!;)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    119.7 KB · Pregleda: 117
  • 2.jpg
    2.jpg
    119.2 KB · Pregleda: 113
Server im je down. Znaju za taj problem.
 
Poslednja izmena:
Sačekaj, ne radi ništa. Nije problem na tvojoj strani.



Može i dalje.

Sačekaću dok to ne srede!

A da li si siguran da još može da se aktivira i uradi upgrade sa Windows 7/8/8.1 na Windows 10?

Mislim da je to važilo nekih godinu dana i da to više ne može!
 
dzabe stavljas znak usklika,moze.

sto se tice neaktivirane desetke ogranicenja su oko personifikacije,podesavanja taskbara i sl sitnice ali smara stalno sa aktivacijom.koliko se secam i apdejti su automatski,tj oni imaju svu kontrolu,mada mu i ovako dodje na isto.mnogo bolja varijanta je enterprise evaluation koji nema nikakvih ogranicenja 90 dana,ni ne smara tad a mislim da ima i caka da se produzi posle,ali to nisam siguran kako i koliko,nisam ga nikad drzao toliko.odlicna varijanta kome treba pun win na neko vreme.
 
Problem je i oko drajvera. Ja imam deaktivirani pa se ne može skinuti najnoviji drajver za Nvidia GeForce GT 730.
 
Počeli su ovi iz Microsofta da rešavaju problem, pošto je kod mene reaktivacija proradila.

Nakon što sam išao na troubleshoot u okviru Activation postavki, ispisa mi poruku "We have activated this copy of Windows" i rešeno :)

Već sam se spremao da reinstaliram sistem :)

Edit: Evo i na drugoj mašini.

Aktivacija.pngAktivacija 2.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno