Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kako da podesim da instaliram update kad ja hocu, ovo posljednjih dana sa updejtom kad on hoce i sta on hoce nije normalno!

Sent from my Note 8

Da se ne ponavljam.

Riješenje za update probleme je Semi-Annual Channel, ovaj programčić:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Windows-Update-MiniTool.shtml

i Group Policy Editor u kome podesite Configure Windows Update na Notify ili na Disabled.

Grupnu polisu možeš setovati i sa programčićem koejg sam naveo u linku. Ako imaš Home verziju, nema ti pomoći.
 
Verzija je education, videcu bas posle sta i kako.
Hvala na linkovima

Sent from my Note 8
 
Na Education imaš veću kontrolu nego nad Pro.
gpedit.msc -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates na Enabled i Notify.
 
Vec neko vreme ne mogu da nateram racunar da ode u sleep nakon nekoliko minuta neaktivnosti.
Kada idem u cmd i ukucam powercfg /requests nema nista.
Da li neko ima slican problem?
Build je 17692
 
Da li se gasi monitor?

Ugasi u Power podešavanjima Fast startup, Restart, pa upali ponovo.

Probaj očistiti senzor miša i podlogu, ovo je čest razlog.
 
Poslednja izmena:
Samo podesite na metered connection i neće da instalira ništa bez vas.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da se ne ponavljam.



Grupnu polisu možeš setovati i sa programčićem koejg sam naveo u linku. Ako imaš Home verziju, nema ti pomoći.

Programcic radi posao i bez GPE, sad bas probao tako sto sam iskljucio "Pause updates" u Win podesavanjima i dok je u programu bilo podeseno na "Notify", Win je uredno detektovao promenu podesavanja i ipak krenuo da skida azuriranja i na 3 od 4 je stojalo "awaiting for install", naknadno sam stavio azuriranja preko programa na "Disabled", restartovao, nista se nije azuriralo, dakle radi sve kako treba.

Hvala jos jednom.
 
Vec neko vreme ne mogu da nateram racunar da ode u sleep nakon nekoliko minuta neaktivnosti.
Kada idem u cmd i ukucam powercfg /requests nema nista.
Da li neko ima slican problem?
Build je 17692
Ja ne mogu da nateram komp da ne ode u sleep kad mu se ćefne. Najčešće se dešava da ode iz čista mira dok sam na chromu. Vrv je do nekog drajvera, na netu ne viđam slične probleme. Doduše nije se dešavalo ovih dana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jesu li sredili problem sa DPI i FHD rezolucijom/skaliranjem na laptopovima? Koristim onaj DPI fix skoro godinu dana, setih se slucajno jer sam uzeo drugi FHD monitor.
 
Jesu , sada pise u cosku na Windows 10 aprilski da popravlja "blurry fonts" tako nesto ne secam se nije mi upaljen laptop koji mi je prikacen na tv preko hdmi-a , mada su mi bile velike ikonice pa sam morao da stavljem dpi scaling na 100% fontovi nisu mutni.
 
Da li je neko uspeo da poveze XBox One S kontroler sa LTSB verzijom Windowsa? USB ga ne prepoznaje, kao ni bluetooth, dok na laptopu sa regularnom verzijom sistema radi normalno preko BT.
 
Resio sam problem :)
BT adapter je v2, a potreban je v4, i USB kabel je bio od Chromecasta koji je izgleda samo power cable, nema prenos podataka. Sa kabelom od telefona radi kako treba.
 
Imam kuci kupljen OEM W10 sistem, kupio ga online odavno i radi super, zanime me da li mogu "te" verzije i u firmi da stavim? Da li se vode kao legalne verzije sistema, u sistemu kada odradim proveru pise da je sve legalno i licenca dozivotna? Da ne bude problema sa inspekcijom i slicno? Hvala.
 
Ne možeš j.b.g. ...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sada za sve ide online samo čuvaj email sa računom da si platio tj kupio.
 
Čačkah nešto danas oko User Accounts-a i podešavanja za Lock Screen i upadnem u sledeći "problem": screen saver mi je bio podešen da vrti slike iz određenog foldera i to je radilo tako da su sve vreme trajanja screen saver-a bili prikazani datum i vreme. Uspeo sam to nekako da pokarabasim, slike se vrte i dalje, ali datuma i vremena nema. Da li neko zna šta sam mogao da promenim, mogu u principu da stavim neko 3rd party rešenje, ali pretpostavljam da sam verovatno (de)čekirao samo jednu opciju negde u podešavanjima?
 
Brat resetovao lap top tokom instaliranja azuriranja i sad nece da mu digne sistem uopste. Nece ni kroz jednu opciju tamo za reset sistema, vracanje na prethodni datum, bilo sta. Kako da mu dignem sistem a da ne pobrisem podatke na desktopu sto je imao? Kao i svi koji pojma nemaju, sve je drzao po folderima na desktopu.
 
Butabilni USB flash, predlažem Serje Strelec.
 
Meni se isto desilo kad sam ga dizao na ovaj majski update (1803 ili kako vec bese). Zabode...vrti onaj kruzic prilikom podizanja i da makne dalje. Pisao sam ovde o tome i trazio pomoc. Na kraju sam cvakao nesto i iskreno sam nekako natrapao da mi ponudi da me vrati na prethodnu verziju wina. I vratio me na 1703 i sad sljaka ok. Medjutim nece vise da mi ponudi ovaj majski update. Porobao i sa onim ms alatima za azuriran*mjau**mjau**mjau**mjau* nista. Kaze da sam na najnovijoj verziji, a nisam. Pa ajde da iskoristim i ja da oitam kako da ga dignem ponovo ja 1803? Ako moze bez danradim reinstal...nemam vremena da se bakcem ponovo sa instalcijom svega. Nego ako moze nekako da se odglavi taj update...
 
uvek mozes da skines .iso,mauntujes i pokrenes setup.exe sa iso-a,ostaje ti sve samo stari windows folder biva premesten u windows.old folder kojeg mozes da uklonis sa disk cleanup-om.
 
Lako samo ga nadogradiš novom verzijom nema potrebe za reinstalacijom ostaju ti svi programi. Međutim slučajno sam primetio da nije isto odakle skineš Windows iste verzije na primer 1803. ISO Windowsa sa Microsoftovog sajta ne radi uvek glatko sa updejtovima kao ISO Windowsa dobijenog preko onih UUP-ova koji radi bolje. Slučajno otkrio. Tako moj Win pro za workstation final dobijen preko insajderske linije radi glatko dok Win pro u dual bootu koji sam slučajno zdrndao i posle skinuo ISO sa M$ ne radi uvek glatko sa updejtovima i uobičajeno u radu. Dok je prethodna verzija win pro takođe 1803 radila veoma glatko.. Evo upravo manuelno instaliran najnoviji updajt.
 
Imam kuci kupljen OEM W10 sistem, kupio ga online odavno i radi super, zanime me da li mogu "te" verzije i u firmi da stavim? Da li se vode kao legalne verzije sistema, u sistemu kada odradim proveru pise da je sve legalno i licenca dozivotna? Da ne bude problema sa inspekcijom i slicno? Hvala.

Neophodno je da imaš račun o kupovini OS-a koji glasi na ime pravnog lica na čijem računaru će OS biti. Ako kupuješ iz inostranstva, proveri kako funkcioniše oko poreza, jer sam ja u 2017. plaćao neke pretplate za software i kupovao neke aplikacije službenom karticom, pa je nastao problem što to nisam odmah prijavio u racunovodstvo, da se uradi obračun poreza. Ima neki rok za to.
Ove godine sam jednu pretplatu produžio svojom ličnom karticom, da ne komplikujem sebi život i nakon nekoliko dana mi na mail stigne gotovinski račun koji glasi na korisnika software-a, izdat od konsultantske kuće sa sedištem u Beogradu (software je kineski, sedište za Evropu je u Holandiji) i em mi moji iz firme vratiše pare, kao gotovinski račun, em iskorišćen PDV, em ide na trošak firme. Tek onda shvatim da sam platio holandski PDV, pa zato ne obracunavamo porez u Srbiji.

U svakom slučaju, potreban ti je račun za software koji koristiš kao pravno lice.
 
Postoji još jedna mogućnost a to je da se unese polovan računar kao sredstvo za rad.
U tom slučaju je ne znam iz kog razloga, potrebno da na računaru ima nalepnica sa brojem Win-a.
 
Brat resetovao lap top tokom instaliranja azuriranja i sad nece da mu digne sistem uopste. Nece ni kroz jednu opciju tamo za reset sistema, vracanje na prethodni datum, bilo sta. Kako da mu dignem sistem a da ne pobrisem podatke na desktopu sto je imao? Kao i svi koji pojma nemaju, sve je drzao po folderima na desktopu.
Možeš da mu namestiš da mu radna površina bude na d da ne mora kasnije da brine. Meni su svi folderi: slike, muzika, dokumenti, preuzimanja i radna površina na d i slobodno može da pada sistem koliko hoće.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li je moguce imati dual boot Windows 10 i Windows XP,da Windows 10 bude default sistem?I koji prvo treba da se instalira ili je svejedno?
 
Nazad
Vrh Dno