Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Meni i dalje stoji na 1803, Windows Update kaže da je sve up to date, a očigledno nije. Da li postoji način da se apdejtuje na 1903 bez reinstaliranja celog sistema?
 
Moze i bez njega sad, sad pustih i ja preko WU.

Untitled.jpg

I naravno, sve normalno, 5GB RAM-a jede iz nekog razloga i raste sve vise :)

Untitled 2.jpg

Stiglo se i do 7GB+ :D

Untitled 4.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa neka jede. i treba da jede i memoriju i sve ostalo, tako brže radi. Nije to kao normalan download kao kad skidaš recimo film.Skida malo po malo i odmah menja i bekapuje systemske fajlove itd. Takođe su fajlove enkriptovani pa treba i to da uradi. Kada su uveli taj metod (UUP), download se smanjio za ceo gigabyte.
 
Zezam se malo, logicno je da iskoristi resurse da bi update prosao brze :) Inace postoji cap na pola RAM memorije, nakon toga brise sebi oko 15-20% iz RAM-a i popunjava opet do otprilike 7600-7800 MB, to je okvirno pola od 16GB koliko imam minus deo rezervisan za iGPU.

Sto se tice azuriranja, pobrljavio je Night Light ali je nakon restarta opet ok i za sada nema problema. Razdvajanje pretrage od Gordane je super, napokon pronalazi svaku aplikaciju koju trazim, slajder za osvetljenje je takodje plus, takodje i podesavanja oko azuriranja su plus.

Ovo ostalo jos nisam stigao da proverim, za sad je sve ok.
 
Jel dobio jos neko 1903 update?
Kod mene jos nema nista ali nesto i nisam siguran da treba brzati sa tim dok se ne testira.
Od vas koji su ga instalirali, kakva su vam iskustva, jel nesto brljavi kakvi su pros/cons u praksi?
 
Jel dobio jos neko 1903 update?
Kod mene jos nema nista ali nesto i nisam siguran da treba brzati sa tim dok se ne testira.
Od vas koji su ga instalirali, kakva su vam iskustva, jel nesto brljavi kakvi su pros/cons u praksi?

Kod mene nema slidera za brightness i po nekada pobrljavi grafika kada startujem world of warships....ostalo je ok...
 
Za sad samo jedan kozmeticki bug, kad otvorim Notifikacioni deo, boja tog dela se promeni tamnije nijanse nakon kraja animacije na svetliju nijansu i to instant, ranije nije tako bilo.

To je to za sad.
 
Ovo se verovatno ne odnosi na vas koji samo upgrade-ujete, ali za posao sam skinuo 1903 ISO (mada se cudno zove na MSDNu, \W10\en_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_5795bb03.iso).
Nema Edge :)
Ali ne radi onako smooth kao raniji LTSC.
 
Ovo se verovatno ne odnosi na vas koji samo upgrade-ujete, ali za posao sam skinuo 1903 ISO (mada se cudno zove na MSDNu, \W10\en_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_5795bb03.iso).
Nema Edge :)
Ali ne radi onako smooth kao raniji LTSC.

Šta ti kaže winver? Ako je LTSC 2019 onda nije sigurno 1903.

EDIT: Taj ISO bi trebao biti media refresh sa februarskim ili martovskim kumulativnim ažuriranjem za LTSC 2019.
 
Poslednja izmena:
Night Light definitivno ne radi kako treba na 1903, ne reaguje na on/off, samo na restart. Jos nisam ustanovio sablon ali to je prvi vidljivi bug.

Edit: vec znaju za to, resice (valjda) uskoro
 
Poslednja izmena:
Zbog prelaska na zen 2 i optimizacije rada njega na 10-ci batalio sam enterprise.Pa me interesuje da li neko zna najopsirnije upustvo i najbolje za debloat i podesavanje win10 i onesposobljavanje telemetrije.Vidim ima dvadesetak alata....
 
Ovaj je dobar O&O ShutUp10.

e sada mala pomoć za mene. U start baru

02-streamlined-search-layout-with-frequent-apps.jpg

Kako mogu da izbrišem "search history" da mi ne izlazi ništa.
 
Zbog prelaska na zen 2 i optimizacije rada njega na 10-ci batalio sam enterprise.Pa me interesuje da li neko zna najopsirnije upustvo i najbolje za debloat i podesavanje win10 i onesposobljavanje telemetrije.Vidim ima dvadesetak alata....
kucaj BCUninstaller pa skini alatku za brisanje svog bloatwarea.
 
Šta ti kaže winver? Ako je LTSC 2019 onda nije sigurno 1903.

EDIT: Taj ISO bi trebao biti media refresh sa februarskim ili martovskim kumulativnim ažuriranjem za LTSC 2019.
Da, 1809 je ipak :(
Hvala, moram da skidam sada 1903 za test, znaci.. dobro si primetio!
 
Eno ga jedan na redditu napravio temu zato što će prestati raditi (aktivacija) posle 2038. Eh da su mi ti problemi u životu :) Instalirao sam je, radi pristojno ovde kod mene, barem što se ovog kratkog vremena koliko je koristim tiče. Najviše sam bio zadovoljan sa LTSB 2015 ali volim da isprobam i nove verzije.
 
Isprobaj i Server 2016/2019. Desktop Experience naravno (ili tako nesto, ima Standard i Standard Desktop Experience u istom ISOu uvek npr.).
Mozda treba dve-tri sitnice da se podese (shutdown tracker, server manager da se ne pojavljuju), ali mnogo je vise responsive nego W10.
 
Pozdrav svima, treba da instaliram Windows 10 prvi put pa sam hteo da istestiram na vm i skinuo sam ovu verziju LTSC sa slike zato sto mi ne trebaju one silne aplikacije i svidja mi se kako radi a ono sto me zanima je da li je ovo najnovija verzija Windows 10 Enterprise LTSC i da li sam miran dugo sa njom? Hvala unapred.

winver.jpg
 
Ja sam nuce skinuo Business 1903 ali LTSC 1903 nema. A 1809 da.
 
@stezvir Šta će ti to u životu, vidiš da je svakodnevno pitanje na temi "jel izašao update" i "kako da instaliram najnoviji update" a kad izađe update onda su prva dva pitanja "jel rešio xy problem" i "jel se pojavio neki novi problem nakon update-a" :d
7-mica rulez :p
 
@stezvir Šta će ti to u životu, vidiš da je svakodnevno pitanje na temi "jel izašao update" i "kako da instaliram najnoviji update" a kad izađe update onda su prva dva pitanja "jel rešio xy problem" i "jel se pojavio neki novi problem nakon update-a" :d
7-mica rulez :p

Bas zato sam i trazio verziju koja nema mnogo update-ova i ove LTSB i LTSC verzije skoro i nemaju update-ove osim onih glavnih tipa jednom u pola godine, napisace neko ko zna vise kakvi su to update-ovi za LTSC. Hvala obojici :)
 
Bas zato sam i trazio verziju koja nema mnogo update-ova i ove LTSB i LTSC verzije skoro i nemaju update-ove osim onih glavnih tipa jednom u pola godine, napisace neko ko zna vise kakvi su to update-ovi za LTSC. Hvala obojici :)

LTSB i LTSC imaju apdejte svaki mjesec (sigurnosne i ostale ispravke) kao i klasični 10 samo nemaju feature updates (nadogradnja na novu verziju Desetke) na svakih šest mjeseci. Ako nećeš mijenjati hardver miran si sa LTSC 2019 do 2029. Problem ti mogu praviti programi i drajveri koji zahtjevaju noviju verziju Desetke od v1809.
 
@stezvir Šta će ti to u životu, vidiš da je svakodnevno pitanje na temi "jel izašao update" i "kako da instaliram najnoviji update" a kad izađe update onda su prva dva pitanja "jel rešio xy problem" i "jel se pojavio neki novi problem nakon update-a" :d
7-mica rulez :p
Ја кад год инсталирам седмицу Виндовс обнова убије рам меморију! Док га скроз не блокирам (мислим на обнову) не могу ништа радити. После сат времена стављања драјвера и апликација, одем до првог сервиса рачунара, купим још рам меморије и убацим десетку преко седмице. Е лакше се дише!

Колико видим, подршка за Виндовс 7 се укида од 14 јануара 2020.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Isprobaj i Server 2016/2019. Desktop Experience naravno (ili tako nesto, ima Standard i Standard Desktop Experience u istom ISOu uvek npr.).
Mozda treba dve-tri sitnice da se podese (shutdown tracker, server manager da se ne pojavljuju), ali mnogo je vise responsive nego W10.

Da li je to ova verzija?

Microsoft Windows Server 2019 Datacenter Desktop Experience X64
 
Moze i ona, ali je bolje Microsoft Windows Server 2019 standard Desktop Experience X64, manje stvari ima, ali nista nije bloat od toga.
 
Lek za Night Light koji ne reaguje na on/off i definisano vreme paljenja i gasenja je za sad gasenje Fast Startup ako nekog interesuje, zaboravio sam da ga ugasim nakon reinstalacije OS
 
Nazad
Vrh Dno