Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Instaliran je Windows 10 PRO original, prvo mi se pojavio BSOD kada sam pomerio mis a onda posle je nestao signal na monitoru i morao je da se restartjuje. Na BSOD-u je pisalo KERNEL_S0ECURITY_CHECK_FAILURE a pre toga je bio iskljucen Windows Firewall. Kako mogu da resim ove probleme?

Takodje kada sam igrao CS:GO meni je zablokirao PC i morao je da se restartuje, nije moglo da se udje u Task Manager a ni da se pomeri mis a PC moze da podrzi CS:GO i radi u 250-300fps tako da mislim da nije do toga.
 
Moraš malo detaljnije objasniti, instaliraj Whocrashed i klini Analyze.

Napišeš koje su komponente, da li je Windows i da li drajveri ažurirani, zatim šta piše u S.M.A.R.T.-u od diska (HDtune, Health kartica). Uradi skeniranje diska, proveri viruse Antimalware-om...
 
Racunar je nov, Windows je sinoc po prvi put instaliran.
Specifikacije:
Maticna Ploca - Asus ROG Strix B350-F Gaming.
CPU - Ryzen 5 2600X
GPU - Zotac GeForce RTX 2060. 6GB
RAM - 2x8GB Kingston Predator 3200Mhz.
SSD - Samsung 250GB na C.
HDD - WD 1TB na D.
Napajanje - Chiftech 750W modularno, novo.
Svi drajveri su azurirani, skinuti su sa sajta proizovodjaca.
Skeniran je racunar sa ESET Internet Security i nema virusa.
Sve komponente su nove i sinoc je kompjuter pusten u rad. BIOS ima najnoviju verziju i podeseno je sve kako treba a RAM mi radi na 3200Mhz.
U cmd pise da je sve na HDD dobro nakon sto sam napisao "wmic diskdrive get status", pise da je OK a na WhoCrashed kaze da je sve uredu.
 
Poslednja izmena:
LTSB i LTSC imaju apdejte svaki mjesec (sigurnosne i ostale ispravke) kao i klasični 10 samo nemaju feature updates (nadogradnja na novu verziju Desetke) na svakih šest mjeseci. Ako nećeš mijenjati hardver miran si sa LTSC 2019 do 2029. Problem ti mogu praviti programi i drajveri koji zahtjevaju noviju verziju Desetke od v1809.

Hvala na odgovoru.



Moze i ona, ali je bolje Microsoft Windows Server 2019 standard Desktop Experience X64, manje stvari ima, ali nista nije bloat od toga.

alfaunits u cemu je razlika izmedju moje verzije Windows 10 Enterprise LTSC v1809 i ove sto ti preporucujes Windows Server 2019 standard Desktop Experience X64?
 
Spusticu memoriju i probacu tako hvala ti mnogo
Imam jos jedan problem,kada raspakujem igricu iz winrara treba da dobijem iso fail ali windoes 10 mi ne pokazuje iso fail vec pokazuje ikonicu winrara. Zna neko kako to da resim mucim se ceo dan i noc i ne ide evo i slike
Bez naslova.png
ovo na slici trebalo bi da izgleda kao iso fail ili ti iso image ali taj fail izgleda kao winrar
 
Poslednja izmena:
Može bez problema kod desetke.
 
Pitao je čovek zašto winrar prikazuje fajl pa sam mu ukratko i odgovorio. Naravno da može i treba da odčekira winrar kao podrazumevan za iso. Ekstenzije se mogu videti i na desni klik, properties, a iso se može mountovati kako kroz windows desetku tako i na još par desetina drugih načina.
Ništa od toga nije preterano bitno za čoveka, interesovalo ga je zašto winrar prikazuje iso a mountovati ga zna i sam, po svoj prilici mu to nije prvi put, koji god način da koristi za mountovanje.
 
Uradeo i nece, kad probam ikonu da promenim da stoji ikona iso nema je nigde evo i slike
Untitled.png 1.png
evo slike skinuo sa neta ovako bi trebalaq ikona da mi izgleda iso fajla
iso-files-5949094c3df78c537baf28fa.PNG
ili sam toliko glup da ne umem da podesim na win 7 ovaj problem nisam nikad imao
 
Poslednja izmena:
obrisao winrar i opet instalirao i nisam cekirao iso odcekiran je i tako instalirao i nece
kad obrisao winrar ikona se promenila u damontols kad instalirao vin rar opet se vratilo izgled ikone u winraru i nikako ne mogu ikonicu da promenim da mi stroji kao iso fail onako bela a u sredine disk
 
Poslednja izmena:
uspeo sam prebacio ikonu u iso fail cackao sve kako ni sam neznam
hvala vam puno momci da ste mi zivi izdravi veliko vam hvala na pomoci
 
Posle ažuriranja sa 1803 na 1809 (možda je u pitanju i neki zaseban mali korak, bilo ih je podosta u nekoliko dana), kad god se monitor isključi (sleep), posle uključivanja vidi se da je Windows (x64) smanjio rezoluciju (verovatno odmah pri gašenju monitora) i svi otvoreni prozori su smanjeni i postavljeni u gornji levi ugao. Na netu sam našao da se to, navodno, dešavalo još sa starim verzijama (Vista i Sedmica) i da je to "normalno", ali meni se nije još nikada dogodilo na Win10 do ovog ažuriranja. Inače je sve ostalo podešeno isto, drajver za monitor isti. Rezolucija je 1920x1080, grafika integrirsana (SkyLake).

Pored toga, primetio sam da je Windows počeo da prikazuje obaveštenje da je optimalna rezolucija otprilike 4k (ne sećam se tačnog obaveštenja, svakako mnogo više odrealnog) iako u podešavanjima stoji da je 1920x1080 preporučena rezolucija monitora (i najveća), a isto piše na "List all modes" za grafiku. Na komp (desktop) nije povezan nikakav dodatni monitor (ni TV) što Windows potvrđuje na "Detect".

Ako isključim gašanje monitora (sleep) onda je sve normalno, ali me malo nervira, jer se desi da ostavim komp i na više od sat vremena.
Elem, ima li rešenja? (bez vraćanja na staru verziju)
 
Hvala, probaću, mada već sa drajverom ima problema. DCH, kao katastrofa ako ne koristiš exe, a pritom nude i zip za preuzimanje, ne može have disk, ne može posle uninstall... Pozabaviću se time večeras.
 
Zašto ne može have disk? Mora da može.
Malo se preganjaš sa njim - jeste, siguran sam, hoću baš taj da koristim, tako je, briga me što nije sertifikovan...
 
Nazad
Vrh Dno