Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Sta se sada desava qwerty.PNG, da li se instalira ovaj nesretni update ili nesto drugo?

Dobio sam sledece qwertyyyy.PNG

Nista nisam uradio, niti hoce da instalira onaj nesretni niti poslednji update.
 
Poslednja izmena:
Meni je stigao update, bas brzo, nisam se nadao. Svidjaju mi se dekorativne promene, tipa u Settings-u i ovaj tzv. fluent design. Sam update je zavrsio za nekih 20ak minuta.
 
Konstantno mi nudi update,
2018-04 Cumulative Update for Windows 10 Version 1709 for x64-based Systems (KB4093112)
stalno trazi restart i nikako ga nece instalirati, i stalno se download-uje kao update, od instalacije nista!?
Sta mi je ciniti?
Taj problem sam imao i ja juče na novoj konfiguraciji. Instalirao 1709 pustio da odradi sve update i na kraju mi isto kao tebi. Nije hteo da odradi ovaj poslednji.
 
Dobio sam sledecu poruku qwertyyyyyy.PNG, kada pogledam sta sam instalirao video sam sledece Capturejjj.PNG da je godina instalacije 1601., deinstalirao sam oba update i posle svakog restart, isao na check update, dobio kb4093112 i ponovo ga instalirao i opet isto.

Do sada nisam imao problem sa update-om u smislu instalacije, da li ima resenje za ovaj moj problem?

Hector Ruiz@ moj sistem je iz 2016-17, instalirano je samo sto trebe nikakvih instaliranja/denistaliranja, igrica.... na PC-u iz potpisa.
Hocu da kazem da nema veze da li je sistem star ili konfa stara, da ima nekih repova po sistemu.

je si li resio problem?
 
Poslednja izmena:
ja sam probao da instaliram update... do prvog bsod-a. ne znam sta u pitanju. ima li neko pri ruci link za poslednji update da probam preko njega.
 
Poslednja izmena:
ja sam probao da instaliram update... do prvog bsod-a. ne znam sta u pitanju. ima li neko pri ruci link za poslednji update da probam preko njega.

Standardni problemi su neki AV ili nestabilan OC.


P.S. Oni su stvarno pustili update i preko Windows Update, instalirao se sam na jednom laptopu. Ja sam ručno instalirao na dva. Za sada je sve OK, ali je rano reći.
 
probao sam i preko windows update asistanta i ista stvar. skine se update i mislim da odradi dva restarta a kad treba treci onda zakuje bsod.kako da utvrdim sta ga je8e?
 
Pa slikaj šta je uzrok BSOD, piše dole greška.
 
ma ne pise sta je greska. ima samo QR kod i pise netso tipa da posaljem podrsci...

ipak sam uspeo. resetovao sam bios i pojacao ventilatore u kucistu i cpu-u mada nisam imao nekih problema sa tim. prosao update, hvala svima na pomoci :)
 
Cool stvar, za one koji imaju noviji računar s kojim hoće da radi.
1.png
 
Odradih i ja upgrade na april 2018 sinoc. Relativno je OK proteklo, mada ima tu zayebancija kao i uvijek.

Krenuo skidati preko Asistenta, uporedo se pojavi update i u WU, iako su rekli da nece biti prije 7-8 dana, vjerovatno se tu nesto zbunio da je izbacio 'plavi ekran' neki Error posle restarta kad sam htjeo da Apply-ujem update. Posle drugog restarta je proradilo i uredno zavrsio upgrade.
Odmah posle sam pocistio preko Disk Cleanup-a i one opcije u Settingsu za Temporary file-ove zaostavstinu, imam obicaj da to odma' cistim, jer se nikad u zivotu ne vracam nazad. Prikazivalo je i dalje Windows.old u C:\ medjutim kad hoce da se izbrise izbaci kao da ne postoji folder (neki Cortana folder je bio tu samo, LocalState... neki i sl.), uglavnom 0B, 7 folders.

Medjutim, RD /S /Q C:\Windows.old rijesi stvar, prije toga pokusao sfc /scannow, nije bilo gresaka.

Odlogovalo me je iz 2-3 aplikacije kao Google Backup & Sync, Posta Win10, mozda jos ensto ali nisam primjetio.

Standardno dodaje one svoje precice u taskbar i systray ali se to lako ukloni.

Primjetio sam da sada ponekad se desava kada se zatvaraju prozori kao neki "exit lag" fade out efekat. Je l' to feature ili, meni ne djeluje....ako je efekat, koji je da ga iskljucim? Mada ne vjeurjem, desavalo bi se uvijek, i na svim prozorima/apps...


Moram jednom 'sjesti' i prelistati ona silna podesavanja u Settingsu, nabacano je svega i svacega...ide mi na qc milion opcija, featuresa i podesavanja, to ne moze na dobro izaci...
 
Poslednja izmena:
Windows 10 1803 64-bit (EN-US):

SHA-256: 2A7E8C918347F36C23DCBAB9804ACA5B88EAF8B118C7356B1D96AB771ECB017F

DOWNLOAD: https://drive.google.com/file/d/1X9dl9zFproAJLL4NvAsdbOKVCrnILGNY/view?usp=sharing

U pitanju je originalni ISO preuzet sa Microsoft-ovog sajta (ISO nije napravljen preko Media Creation Tool-a vec je skinut direktno). Ko zeli da izbegne Media Creation Tool, neka slobodno skine ISO sto sam okacio na Google Drive.

win10_1803.jpg
 
Apdejt na 1803 odradio za pola sata, zasad koliko vidim nista nije ****, jedino sto mi je vratio na def podesavanja za fontove pa sam morao ispocetka da sve doterujem..

Usput da pitam..kako se smanjuje velicina Rainmeter weather gadget-a..hteo bih da ga smanjim ako moze.
Pokusao sam sa editovanjem podesavanja ali ne nalazim tu opciju.
 

Prilozi

  • sshot-135.jpg
    sshot-135.jpg
    269.9 KB · Pregleda: 146
Windows 10 1803 64-bit (EN-US):

SHA-256: 2A7E8C918347F36C23DCBAB9804ACA5B88EAF8B118C7356B1D96AB771ECB017F

DOWNLOAD: https://drive.google.com/file/d/1X9dl9zFproAJLL4NvAsdbOKVCrnILGNY/view?usp=sharing

U pitanju je originalni ISO preuzet sa Microsoft-ovog sajta (ISO nije napravljen preko Media Creation Tool-a vec je skinut direktno). Ko zeli da izbegne Media Creation Tool, neka slobodno skine ISO sto sam okacio na Google Drive.

Pogledajte prilog 250538

Koja verzija?Pro-Home ili koja?
 
Nema toga više.

Imaš Client Consumer i Client Business. Ovo što je okačeno je Client Consumer.

Windows 10 1803 64-bit (EN-US):

SHA-256: 2A7E8C918347F36C23DCBAB9804ACA5B88EAF8B118C7356B1D96AB771ECB017F

DOWNLOAD: https://drive.google.com/file/d/1X9dl9zFproAJLL4NvAsdbOKVCrnILGNY/view?usp=sharing

U pitanju je originalni ISO preuzet sa Microsoft-ovog sajta (ISO nije napravljen preko Media Creation Tool-a vec je skinut direktno). Ko zeli da izbegne Media Creation Tool, neka slobodno skine ISO sto sam okacio na Google Drive.

Pogledajte prilog 250538

Prilažem i GezoeSloog repozitorijum od kog možete da napravite bilo koji drugi ISO uz navedeni ISO.

Repozitorijum je ovde:

https://cloud.mail.ru/public/723S/F8s1RXPWz

SVF eXtractor je ovde:

http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/SVF-eXtractor.shtml#download
 
Poslednja izmena:
Kako nema?Ja sam juce apdejtovao windows i ovako mi pise:

Capture.PNG

Hteo sam da skinem tu novu verziju,i da je turim na flash,za zlu ne trebalo,posto na laptopu imam "Home" verziju a na destopu "PRO".Dali mogu da skinem ovo sto je Rock86 postavio,i da koristim ili za cistu instalaciju ili za apdejt?Posto na laptopu jos nisam uradio apdejt.
 
Prosto, sad je sve u jednom.

Content of the 17134.1 ClientConsumer (OEMRET) ISO

Windows 10 Home | Core
Windows 10 Home N | CoreN
Windows 10 Home Single Language | CoreSingleLanguage
Windows 10 Education | Education
Windows 10 Education N | EducationN
Windows 10 Pro | Professional
Windows 10 Pro N | ProfessionalN
Windows 10 Pro Education | ProfessionalEducation
Windows 10 Pro Education N | ProfessionalEducationN
Windows 10 Pro for Workstations | ProfessionalWorkstation
Windows 10 Pro N for Workstations | ProfessionalWorkstationN

Content of the 17134.1 ClientBusiness (VOLUME) ISO

Windows 10 Education | Education
Windows 10 Education N | EducationN
Windows 10 Enterprise | Enterprise
Windows 10 Enterprise N | EnterpriseN
Windows 10 Pro | Professional
Windows 10 Pro N | ProfessionalN
Windows 10 Pro Education | ProfessionalEducation
Windows 10 Pro Education N | ProfessionalEducationN
Windows 10 Pro for Workstations | ProfessionalWorkstation
Windows 10 Pro N for Workstations | ProfessionalWorkstationN

Mislim da je premalo verzija. :d
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolje ovde, zvaničnije je.

Pisano je od samog početka, da nema razlike između "insajder" i "regularne" verzije.

Možete i sami pogledati (1803):

cx5N2sT.png
 
Poslednja izmena:
Prosto, sad je sve u jednom.

Content of the 17134.1 ClientConsumer (OEMRET) ISO

Windows 10 Home | Core
Windows 10 Home N | CoreN
Windows 10 Home Single Language | CoreSingleLanguage
Windows 10 Education | Education
Windows 10 Education N | EducationN
Windows 10 Pro | Professional
Windows 10 Pro N | ProfessionalN
Windows 10 Pro Education | ProfessionalEducation
Windows 10 Pro Education N | ProfessionalEducationN
Windows 10 Pro for Workstations | ProfessionalWorkstation
Windows 10 Pro N for Workstations | ProfessionalWorkstationN

Content of the 17134.1 ClientBusiness (VOLUME) ISO

Windows 10 Education | Education
Windows 10 Education N | EducationN
Windows 10 Enterprise | Enterprise
Windows 10 Enterprise N | EnterpriseN
Windows 10 Pro | Professional
Windows 10 Pro N | ProfessionalN
Windows 10 Pro Education | ProfessionalEducation
Windows 10 Pro Education N | ProfessionalEducationN
Windows 10 Pro for Workstations | ProfessionalWorkstation
Windows 10 Pro N for Workstations | ProfessionalWorkstationN

Mislim da je premalo verzija. :d
To je što se tiče download-a ali kada se instalira onda ide prema vrsti licence ono što se u stvari instalira. Kada pravim ISO od update download-a vidim sve te delove.
 
ima li neki tutorijal,programce ili sta vec da se pogasi djubre na win10 ovog tipa. ne znam ni gde se sve mogu naci ovakve opcije.
bbd0kbyh6737rqwzg.jpg
 
To je što se tiče download-a ali kada se instalira onda ide prema vrsti licence ono što se u stvari instalira. Kada pravim ISO od update download-a vidim sve te delove.

Hoćeš reći, da su sve varijante, isključujući Home, u stvari Enterprise, samo sa različitim produkcionim polisama za podešavanje. :)
 
Hoćeš reći, da su sve varijante, isključujući Home, u stvari Enterprise, samo sa različitim produkcionim polisama za podešavanje. :)
Tako nekako ispada. Podrazumeva se licenca u vreme instaliranja, ne posle.
 
To i jesu. Može i posle naravno, menjati i verzije i licence, samo se ubaci ključ iz product.ini.

Recimo, imaš enterprise. Hoćeš promeniti u pro za koji imaš HWID. Dovoljno je uneti generički ključ 3V66T i to je to.
 
da li još neko ovde ima problema sa sporim bootvanjem?
instalirao sam ovu RS4 verziju (1803 17134.5) i to integrisana verzija, znači čist sistem, a ne naknadno lepljenje na već postojeći, i treba mu ceo minut da od boot screena dođe do desktopa. Užasno kilavo. Pogasio sam sve background aplikacije, startup programe i nepotrebne servise, izbrisao buđavi bloatware i nema nikakve promene.
 
Poslednja izmena:
Odradio ovaj aprilski update, sve je proteklo ok osim činjenice da mi je sada ekran nekako dimmed, kao da gledam kroz
naočare za sunce.

Da li je neko možda imao tih problema?
 
da li još neko ovde ima problema sa sporim bootvanjem?
instalirao sam ovu RS4 verziju (1803 17134.5) i to integrisana verzija, znači čist sistem, a ne naknadno lepljenje na već postojeći, i treba mu ceo minut da od boot screena dođe do dekstopa. Užasno kilavo. Pogasio sam sve background aplikacije, startup programe i nepotrebne servise, izbrisao buđavi bloatware i nema nikakve promene.

Odakle si uopšte skinuo integralnu verziju? Taj .5 nije ni stabilan patch, uopšte nije pušten osim za insajdere.
Treba da instaliraš originalni ISO od Microsofta, sve ostalo je izazivanje sreće, što možda ovde nije slučaj, ali opet.
 
Nazad
Vrh Dno