Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li ima neko resenje za ikonice na desktopu,kad obrisem nesto da se korpa napuni i obrnuto?Posto svaki put sad moram da radim refresh desktopa!
 
U poslednje vreme često mi se pojavljuje BSOD na 10586. build-u.
Probao sam sa skeniranjem sfc/scannow, ništa nije pronašao. Malwarebytes i Defender takođe ništa ne detektuju. U pitanju je ova poruka:
WP_20160314_14_00_03_Pro_LI.jpg
Slabo se vidi u pitanju je poruka Critical Process Died
 
W10 + Canon MFP4140 = skenera radi/ne radi

Kada sam prvi put instalirao Canon na W10, sve je proradilo iz prve i radilo nekoliko dana. Nakon toga je prestao da radi skener, a štampač i dalje radi OK.
Uklonim drajvere, instaliram ih opet, skener radi. Resetujem računar NE RADI.

Štampanje u svakom trenutku radi bez problema, samo se zatupavi i ne vidi skener. Kada odem na scanner properties, ako je skener radi piše da je host USB1, a ako ne radi, piše unknown.

Neka ideja kako ovo da rešim?
 
Probaj sa Windows Scan app imas u store...
Ako ne pomogne vidi neke drajvere za win8/7.
 
Samo nešto da proverim. Pošto prekosutra dobijam delove za komp od ploče do procesora i uzeo sam ssd i tu ću smestiti win10. Pošto moram prvo na win7 pa upgrade na 10,da nebi čekao onu ikonicu da mi se pojavi jel ima da se skine verzija pa da ga nasilno apgrejdujem' I da li je to posle ta,ista verzija sa kojim bi išao na clean instal? Ako može neki link da skinem to ?
 
Za Windows 10"skini Media Creation Tool sa Microsoft sajta i sa njim kreiraj ISO ili butabilni fleš.

Sent from mTalk
 
Ima li aktuelne medicine za windows 10, ono kao za win 7 sto je Daz pravio.[emoji6] Da se ne jbm sa win7icom pa da gazim 10ku. Smaranje. Odmah bi da dignem 10ku.

Odradim ISO sa tim alatom, dignem win, aktiviram i vozdra.

Ima li vise verzija za 10 ono kao za 7 kao ultimate, home, pro, ovo ono.
 
Poslednja izmena:
Da ponovimo gradivo, uzeh i ja danas nov laptop, nazalost mora windows 10. [emoji23]

Znaci prvo 7ica, registruje se, preko nje opali 10ka, i posle kao moze clean install ostane zapamcen ID na njihivom serveru. A ISO pravim preko M$ alata onoga na njihovoj stranici.
Ima li kakvih fora sa particionisanjem, MBR, GBR kako vec bi i tako te fore, ovo ono.

Zanima me da li bih mogao uraditi migraciju windowsa 10 sa HDD na SSD i da bude OK da prodje provjeru. [emoji41]
 
Probaj sa Windows Scan app imas u store...
Ako ne pomogne vidi neke drajvere za win8/7.

ISti je drajver za sve X64 OS. Razlika ako ga skinem sa EU ili US ili ne sećam se kog trečeg je samo u veličini readme fajlova. Ostali fajlovi identični.
Neki od support sajtova imaju različite linkove za DL za različte OS, ali uvek dobijem isti fajl (samo se ime razlikuje).

Pokušaću sa Windows scan app, ali rekao bih da je problem pre aplikacije tj. u drajverima.
 
do sada sam pet različitih win7 instalirao ,aktivirao i probao da apgrejdujem i dođe do check for updates i tu zakove? Drugo,nije mesto al od kako sam promenio ploču i procesor kad pustim recimo yt kao da se slika prelama i kad skrolujem takođe,kao kad nema sync... Instalirao sam 16.3 drajvere,ljudi pomagajte :) Sad kad dadoh ovolike pare za procesor i ploču neću valjda ovako sliku da imam? Jedino sam isključio intelovu grafiku u biosu,a koliko znam to se i radi ili ? I još nešto... Od ssd 120gb vidi 111gb a od instaliranja wina7 ostade mi 66gb ??? WTF
 
Poslednja izmena:
Шта значи закове? Не дешава се ништа или баш блокира?
 
samo vrti onaj kružić i tako sam ga držao pola sata i ništa kao i još par puta s ajoš dve različite verzije sedmice
 
Windows 7 има неки проблем, можда и превише апдејта па мора да се сачека мало више. Скоро сам пар пута инсталирао и оставио ... сигурно није кренуло за мање од сат времена па пусти мало дуже. Покрени апдејт и прошетај, кад се вратиш сигурно ће да крене.
 
Misliš,da pokrenem apdejt na win 10? ili Da ostavim da apdejtuje win7 svoje pa posle na win 10? I da li kojim slučajem znaš,zašto imam to prelamanje slike kad skrolujem ili pustim video,vodoravno je ?
 
Мислио сам на апдејт саме Седмице а ако си мислио апгрејд на 10, онда ми се чини да Седмица мора да оде на SP1 (ако већ није) и да прође свој апдејт па после на следећу верзију. То ће сигурно да траје и мало дуже.
 
već je sp1. Znači čekam da se sve to apdejtuje pa posle pokrenem apgrejd? Dve stvari mi nisu jasne od 111gb sad imam 60gb a samo win instaliran i par drajvera kao i što mi se pojavljuje ova *****na linija?
 
Mene ovo smori. Prvo sam imao problem sa onim GPT particijama nisamo mogao aktivirati windows 7. Pa sredi to, pa ne rade drajveri jer ne podrzava komp, pa nekako skarabudzi drajver za wireless da ima neta, pa onda yebeni problem sa explorerom ne da mi nikako da skinem chrome, nek ide u pm, sve pokusao one protekcije iskljuciti, stalna neka iskakanja o certifikatima.

Da li je pozeljno instalirati drajvere sve, da je sve u funkciji pa raditi upgrade, ili je dovoljno samo da net radi, da se ne yebem dalje, valjda imam dovoljne preduslove, svakako bih uradio clean install?[emoji23]
 
Pojede mi win7 od ssd 120 tj 111Gb sad imam 57,8gb... ovo još nisam video nigde :smash:
 
Ne to je bilo pre apgrejda... Od kako sam se vratio na win10 nemam problem sa seckanjem videa... Aktivacija je prošla još da skinem sad uza clean instal al gde beše se to skida,zaboravio sam?
 
zato sto ti je ostala stara instalacija sedmice,koju uredno ocistis sa win-ovim disk cleanup-om ('clean up system files' opcija).nema potrebe da cekas apdejt,napravi win10 USB sa media creation tool-om i odmah prepucavaj.
 
Jbt skoro nista mi na 7ici ne radi od drajvera, uglavnom aktivirao sam je i to je bio cilj zbog upgradea. Upravo przim DVD za upgrade, pa clean install. Nadam se da ce proteci sve OK.

Nego sta mislite je li bolje MBR ili GPT particije na windowsu 10? Mislim ono bitno samo da bude kompatibilno sa svim i svacim.
 
ja npr zato sto je KMS jeo nekih stotinjak i kusur mb RAM-a i nisam mogao da provalim dal' je cista ili pakovana verzija.
 
Jbt skoro nista mi na 7ici ne radi od drajvera, uglavnom aktivirao sam je i to je bio cilj zbog upgradea. Upravo przim DVD za upgrade, pa clean install. Nadam se da ce proteci sve OK.

Nego sta mislite je li bolje MBR ili GPT particije na windowsu 10? Mislim ono bitno samo da bude kompatibilno sa svim i svacim.

MBR je zakon. Probao jednom taj GPT i nikada više. Inače sigurno ti ne valja verzija sedmice. Ja pišem ovo u Chromu Win 7 pro x64bit.
 
Nazad
Vrh Dno