Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam jedno pitanje, stiglo mi je obaveštenje na sestrin mini laptop, notebook ili sta god da je ovo, Asus aspire one d270, za win 10 update, međutim, izbacio je grešku u međuvremenu o intel(r) graphics media accelerator 3600 series da nema drivera za win 10,znaci da se pozdravim sa update, pošto na njemu imam original win7,na ostala dva ni nemam obaveštenje o tome?
 
Imam jedno pitanje, stiglo mi je obaveštenje na sestrin mini laptop, notebook ili sta god da je ovo, Asus aspire one d270, za win 10 update, međutim, izbacio je grešku u međuvremenu o intel(r) graphics media accelerator 3600 series da nema drivera za win 10,znaci da se pozdravim sa update, pošto na njemu imam original win7,na ostala dva ni nemam obaveštenje o tome?

Proverio sam upravo u Windows Update katalogu, zaista ne postoji drajver za Windows 10... :(
 
E Bzvz, hvala puno na brzom odgovoru
 
Jel moze neko da napise, gde moze da se uzme povoljno legalan kljuc za 8-icu, i postupak dalje? Instaliram cistu 8.1, posle upgrade na 10-ku, i onda mogu clean install? Deo sa MS nalogom ne kapiram uopste, jel to neophodno, za aplikacije pretpostavljam, moze li isti onaj sto koristim za Windows phone?
 
Instalirao sam Win 10 preko legalnog 8.1, i sve je proteklo bez problema. Osim toga što mi je verzija bila single language i on mi je po automatizmu instalirao srpski a 8.1 je bio na engleskom. Ni u jednom trenutku me nije pitao za jezik. Kako da vratim na engleski, ovde se ne snalazim uopšte? Izvinjavam se unapred ako je već bilo to pitanje. Hvala
uh ovo je gadan problem.... da te nije pri instalaciji pitao za lokaciju, ne za jezik? mozda lokacija zeznula stvari, jer ako si stavio srbija, onda ce da ti instalira srpski -.-
 
Da li moze da se promeni koji account da bude default u kalendaru? Voleo bih da uvek kad postavljam nesto novo, to bude google.
 
Da javim da mi Novi AMD drajveri nisu pomogli oko problema sporog paljena racunara na 10-ci,zaista ne znam sta da radim...
 
Da javim da mi Novi AMD drajveri nisu pomogli oko problema sporog paljena racunara na 10-ci,zaista ne znam sta da radim...

Isti slučaj i kod druga, ali isti, javio mi je. AMD platforma, AMD 950 chipset, FX 6100, 8 GB RAM, AMD Radeon HD 7750 1GB. mehanički hard disk. Vuče se i nakon čiste instalacije. Ne znam šta se dešava.

Dok kod drugog druga na Asusovom laptopu X55 sa Intel I5 procesorom i mehaničkim diskom W10 leti.

Totalno zbunjujuće. Nešto ovde ne valja, ali šta?
 
Juce sam presao sa Win 7 na Win 10. Jos uvek se desetka nije aktivirala. Kad pokusam da je aktiviram dobijam "Can't activate now. Try again later". Citao po netu da treba nekoliko dana i da ce se win 10 sam aktivirati. Jel imao neko slican scenario?
 
Ja sam kao sasvim mala biba, usisao bunjivačko mliko!!! 
 



Samo je pitanje Koji da kupim I kako da ga ubacim,s obzirom da ja pojma nemam sa hardverom I ugradnjom istog.

Ali mi je cudno da je HDD na 8.1 palio racunar do juce za Oko 5 sec,a ovde skoro 70s.Vidim da ima jos njih sa ovim problemom,tako da nisam jedini

@Rock86 Problem je ocito do AMD-a,stvarno glupo...
 
Poslednja izmena:
Juce sam presao sa Win 7 na Win 10. Jos uvek se desetka nije aktivirala. Kad pokusam da je aktiviram dobijam "Can't activate now. Try again later". Citao po netu da treba nekoliko dana i da ce se win 10 sam aktivirati. Jel imao neko slican scenario?
Pritiskaj nin stop aktivejt dok se ne aktivira. Neko je ovde napisao da je pritiskao 50 puta. Lično ja sam brojao i posle 23 pritiskanja aktivejt se aktivirao.
 
Windows 10

Jel moze neko da napise, gde moze da se uzme povoljno legalan kljuc za 8-icu

Ja sam pre mesec dana kupio na kinguin-u retail za nekih 25€... Pre toga sam imao oem (koji sam zeznuo,kupljen na ebay-u za iste pare).
 
Poslednja izmena:
Ima li slucajno ikakvog slova i objašnjenja oko aktivacije win10 insiderima ? Da li je limitirana, da li je ovo glitch, da li neki propust MS-a koji ce biti ispravljen itd.

Postavio pitanje na reditu a tema downvotana bez i jednog koemnatara. A toliko hajpa i price oko legalnog sistema za insidere, sada kada je izasla finalna verzija, niko ne spominje nista.
 
527c80e03f92108cf14eec30bdd5e7f1.jpg


Sa win10 promocije u Ušću :)
 
Ima li slucajno ikakvog slova i objašnjenja oko aktivacije win10 insiderima ? Da li je limitirana, da li je ovo glitch, da li neki propust MS-a koji ce biti ispravljen itd.

Postavio pitanje na reditu a tema downvotana bez i jednog koemnatara. A toliko hajpa i price oko legalnog sistema za insidere, sada kada je izasla finalna verzija, niko ne spominje nista.


Mozda Ms i sam nece da forsira tu pricu zbog legalnosti . Jedino sto je sigurno da mibje iskljucen insider builds ,prijavljen sam na insider nalog i pc je aktiviran onim generickim insider kljucem. Do kada to jos niko ne zna,obicno su prethodne verzije imale time bomb,kada se kucalo winver pisalo je obicno trajanje do oktobra,nekih 5,6 meseci. Videcemo kada se nastavi insider program i izadje novi build.
 
Ja sam pre mesec dana kupio na kinguin-u retail za nekih 25€... Pre toga sam imao oem (koji za zeznuo,kupljen na ebay-u za iste pare).

Hvala, znaci to je sigurna varijanta, uzmem 8-icu, aktiviram je s tim kljucem, skinem 8.1, nadogradim na 10-ku, pa posle mogu clean install.. Znaci ceo dan ce biti bacen na tu zaebanciju :/
 
Kod windowsa 8.1 koji je aktiviran preko skypea aktivacija windows desetke prolazi uredno.
Bilo je i za očekivati...

p.s. Microsoft je prebukiran naravno, pa kao i forced update i aktivacija ne prolazi iz prve.
Kod mene (posle 4 neuspešna pokušaja preko forced windows updatea) upgrade preko media creation tool-a je prošao iz prve, a za aktivaciju je trebalo više više pokušaja u razmaku od par sati.
 
Izvinjavam se ako je neko pitao, ali da li ima neko kome se jos uvek nije upgrade-ovao Windows?
Imam lecenu W7 Ultimate imam get windows ikonicu odavno, rezervisao kopiju i evo 24h nista da se desi.
Pise za notifikaciju ali nista se ne desava.
Na desni klik na ikonicu ne desava se nista, jel to problem do moje 7-ice ili tako treba?
Mada koliko vidim svima vam je stigla 10-ka.
Hvala unapred na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno