Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Na Enterprise jos nista nije stiglo
 
Cisto da ti bude jasnije...

Long-term servicing branch (LTSB)
This branch is exclusively available for Windows 10 Enterprise LTSB edition and distributes snapshots of this edition that are updated every 2-3 years. LTSB builds adhere to Microsoft's traditional support policy which was in effect before Windows 10: They are not updated with new features, and are supported with critical updates for 10 years after their release. Microsoft officially discourages the use of LTSB outside of "special-purpose devices" that perform a fixed function and thus do not require new user experience features. As a result, it excludes Windows Store, most Cortana functionality, and most bundled apps (including Microsoft Edge).
 
Ako je Enterprise ne mora značiti da je i LTSB. U profilu mu ne piše da je LTSB.
 
Meni je stiglo regularno preko update, prva verzija Windows 10 koju tako instaliram.
 
Izasao mi je ovaj update, e sada majka moja ima lt i koristi moj unifi nalog postoji li resenje da azuriram putem iso fajla koji sam skinuo sa ms sajta... ovo ce biti havarija ako preko update-a instaliram i na zivce mi idu sto ceo moj setup zbrckaju i sve moram podesavari opet... sabancine
 
Meni je glatko prošao update, sve zajedno potrajalo oko sat vremena (zajedno sa skidanjem).
Za divno čudo nije ništa resetovano od podešavanja niti instalirano bilo šta novo od aplikacija.
Pokrenuo sam disk cleanup da očisti što je ostalo od update-a i to je to. Mislio sam da ću morati uraditi clean install jer je do sada uvek nešto usporilo posle većih update-a ali ću za sada ostaviti ovako.
 
Poslednja izmena:

Jeste.

@dule020 ne moras da stavis u VM da bi skontao sta je ... ima laksi nacin , skini iso i pogledaj ~ https://winaero.com/blog/how-to-see-which-build-and-edition-of-windows-10-the-iso-file-contains/

Nema trece verzije ili je ent ili je ent ltsb ...

Editions

Windows 10 Enterprise, version 1709 | 64-bit ISO

Windows 10 Enterprise, version 1709 | 32-bit ISO

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 64-bit ISO

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 32-bit ISO


Ako imas kljuc ne vidim sto bi rovario po verzijama sa neta kada mozes opusteno sa proverenog mesta da skines iso i pri instalaciji ukucas kljuc ...
 
Poslednja izmena:
Jeste.

@dule020 ne moras da stavis u VM da bi skontao sta je ... ima laksi nacin , skini iso i pogledaj ~ https://winaero.com/blog/how-to-see-which-build-and-edition-of-windows-10-the-iso-file-contains/

Nema trece verzije ili je ent ili je ent ltsb ...

Editions

Windows 10 Enterprise, version 1709 | 64-bit ISO

Windows 10 Enterprise, version 1709 | 32-bit ISO

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 64-bit ISO

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 32-bit ISO


Ako imas kljuc ne vidim sto bi rovario po verzijama sa neta kada mozes opusteno sa proverenog mesta da skines iso i pri instalaciji ukucas kljuc ...

Nisam znao za ovo da mogu laske da proverim. U svakom slucaju hvala
 
Izasao mi je ovaj update, e sada majka moja ima lt i koristi moj unifi nalog postoji li resenje da azuriram putem iso fajla koji sam skinuo sa ms sajta... ovo ce biti havarija ako preko update-a instaliram i na zivce mi idu sto ceo moj setup zbrckaju i sve moram podesavari opet... sabancine

Naravno da možeš, napravi butabilni fleš, pokreni setup iz Windows-a.
Samo ugasi AV ako ga koristi, da ne blokira nešto pri upgrade.
 
Raspada mi se ovaj najnoviji update da je to strasno. Odradio sam clean install, jedva sam uspeo da skinem Chrome jer se EDGE zamrzavao konstantno. Ali, docekao me je i drugi problem, i Chrome 62 se raspada,Youtube video crash-uje kad se odradi minimize Chrome-a...
 
Raspada mi se ovaj najnoviji update da je to strasno. Odradio sam clean install, jedva sam uspeo da skinem Chrome jer se EDGE zamrzavao konstantno. Ali, docekao me je i drugi problem, i Chrome 62 se raspada,Youtube video crash-uje kad se odradi minimize Chrome-a...

Vecina problema je povezana sa GPU drajverima, pre neki dan sam hteo da ostavim amd 17.7 i nesto se izblentavilo a pritom sam blokirao instaliranje drajvera ... win start dugme trokiralo, action centar trokirao ,, sta cu, udjem u radeon , idem da skine nove drajvere, zavrsi , restart i sve se vratilo i radi kako treba.

Pogotovo kada su nvidije u pitanju... ne znam cini mi se da Amd bolje prati ms i promene...
 
Poslednja izmena:
Nikakav OC, nikakav dodatni software. Drajveri za graficku su najnoviji. Znaci, EDGE je totalno neupotrebljiv...
 
Jesi li skinuo originalni ISO?
Probaj u PowerShell kao admin DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 
Originalni ISO preko MCT-a skinut. Ne pomaze nista. Ako je do drajvera za graficku, ispada da sam bacio pare na GTX 1050 jer mi je u glavi bilo da NVIDIA ima bolje drajvere...
 
Originalni ISO preko MCT-a skinut. Ne pomaze nista. Ako je do drajvera za graficku, ispada da sam bacio pare na GTX 1050 jer mi je u glavi bilo da NVIDIA ima bolje drajvere...

Secam se jos pre prve verzije i nvidijinih pokusaja da naprave dobar drajver za W10 ... ali bilo je muka, na amd'u se nisu toliko zalili , ne znam zasto ali mi deluje da amd povodom drajvera tu radi bolji posao, na stranu to sto su nvidija kartice najmocnije...
Zalis se svaki put , ne vidim zasto se i dalje mucis s W10... koliki god da sam insajder , ja nebih to koristio ako mi pravi muke... ili sam te pomesao sa nekim, jel ti ovo prvi put da te zeza win10?

Nema trece ako je sve u redu sa hw... zeza win ili zezaju drajveri.

Kako se ponasa u safe modu ?
 
Poslednja izmena:
Originalni ISO preko MCT-a skinut. Ne pomaze nista. Ako je do drajvera za graficku, ispada da sam bacio pare na GTX 1050 jer mi je u glavi bilo da NVIDIA ima bolje drajvere...

Možda, obriši sa DDU i pusti Windows update da sam skine drajver, i probaj s najnovijim sa nVidia sajta.
 
Nez da li ce nvidia da izbaci koji drajver povodom ovog w10 azuriranja... Sinoc sam ukljucio WU u servisima u nadi da cu da dobijem update. Stigli su samo osnovni i reko ajde neka ih skine pa da proverim posle nakon instalacije istih da li ce tada da pojavi update. Jok. Ali jednu stvar sam primetio mnogo tecnije mi radi PC :D i sada se razmisljam da li uopste i da mu dopustim da predje na nov update... Mislim da cu da odradim backup particije pa ako ne valja update, ici cu samo restore :d
 
Poslednja izmena:
Ja imam GTX 1050..samo sam uradio update na 1709 i sve radi kao podmazano. Bez ikakvog diranja. Nije do Update. Nesto kod tebe ne fercera. :)
 
vi koji ste radili instalaciju iz početka(RS3), da li može da se završi instalacija bez product keya?(opcija:nemam šifru proizvoda)?
 
Kod mene isto prošlo OK, jedino što je brljao nešto sa prikazom slike, pa sam morao ručno da vraćam sopstvena podešavanja u Color Management-u. Osim toga, sva ostala podešavanja su ostala ista.
 
Osim što mi se sviđa što Task Manager konačno ima GPU usage, konačno grupiše procese od istog programa, pa tako je veoma lako videti ukupnu potrošnju RAM od browser-a.
 
Nazad
Vrh Dno