Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Znam, ali ne radi, treba mi rešenje.
Navodno moze sa PowerShell, otvoris ga kao admin i kopiras, posle skines sa store ponovo.

Get-AppxPackage -Name Microsoft.BingWeather | Remove-AppxPackage

Jesi li prikljucivao tablet na komp?ima i tih slucajeva...
 
Tablet i nemam. I dalje puca čim pokrenem.
 
DDU je sam uradio, ništa.
Instalirao CC da kao očistim registry i više ne mogu da butujem. Genijalan program, sad sam na infinity kružiću...
Šta je sad sjebao nemam pojma, ostavio sam ga na default.
 
Poslednja izmena:
Store neće da prizna da sam povezan na internet pa ne moguda skinem nijedan APP.
Poslednja verzija Insider-a. Registrovan Win, digital entitlement ulogovan sa MS Account-om, sve kako treba ali ovo neće.
?????
 
DDU je sam uradio, ništa.
Instalirao CC da kao očistim registry i više ne mogu da butujem. Genijalan program, sad sam na infinity kružiću...
Šta je sad sjebao nemam pojma, ostavio sam ga na default.
Kako si mogao ista da zeznes? ja ga koristim svaki dan...

Screenshot (59).png
 
Nemam pojma. Ali moraću da radim kompletnu reinstalaciju.
Jer kako sam upravo saznao od Microsoft-a, da bi išta od recovery mogao da radiš, moraš da uneseš recovery key, koji naravno ne kopiram. S toga ga i nemam. Što je apsolutna nebuloza s obzirom da bi došao do toga već unosim šifru. Moraću da pogledam da li ima neka polisa na tu temu da se isključi.
 
ljudi znam sta mi se desilo, sto bih ikoga lagao :). nisam dosao ovde da ishejtujem nesto jer mi je tako doslo nego sto je ovo stvarno nebuloza... imam obicaj i pravo da izjavim kad mi se nesto ne svidja ili ne radi kako treba.
koristio sam win 15 godina i umem da podesim sve sto treba a to da kopam po registry bazi i twikujem po novom svezem sistemu mi ne pada napamet, MS mora da zavrsi svoj sistem.
nisam insajder nego je win final skinut sa njihovog sajta sto bi trebalo da znaci da ce da radi. koristim ga od prvog dana i dao sam mu sansu. koristicu ga od sad iskljucivo da pustim film preko vlc-a. opet kazem imam nuc i svega 3-4 programa na njemu, najnovije drajvere, apdejtovan win (sto izgleda uopste ne treba da bude neka prednost).
takodje se i office apdejtovao, verzija je 2016, bio... nije ni bitno, verujem da mnogim ljudima 10-ka radi lepo ali verujem i da nisam jedini kome se ovo desilo vec dva puta.
posto starom kucam u office-u na meku neke tehnicke listove cisto sam hteo da vidim hoce li office na winu nesto da izmeni a izmenio je ceo office :)
 
Store neće da prizna da sam povezan na internet pa ne moguda skinem nijedan APP.
Poslednja verzija Insider-a. Registrovan Win, digital entitlement ulogovan sa MS Account-om, sve kako treba ali ovo neće.
?????

To vam nesto poludelo...

Screenshot (60).png
 

Evo novi drajveri za Nvidiu, uredno sa DDU, CCleaner...

Screenshot (61).png Screenshot (64).png Screenshot (65).png

Sta se to desava kod vas stvarno bih i ja voleo da znam...

Evo probajte ovo za APPS...http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/run-the-troubleshooter-for-windows-apps

I ovo CMD kao administrator i sledece, kada zavrsi restart.

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"
 
Poslednja izmena:
Ja sam na drugoj reinstalaciji jer mi je zakucao BitLocker pri boot-u. Pretpostavljam jer nisam pustio komp na internet prvo da se aktivira.
Čekam da završi update pa ćemo da vidimo.
 
Hajde da padobranski upadnem sa pitanjem ovdje, pošto je dosta posjećen tred. Izbaca mi Windows 10 grešku 'one or more network protocols are missing' otkad promijenih mrežnu na pcie. Crkla mi je prva od groma. Šta je moglo da ubije još osim mrežne? Lampice na ruteru i mrežnoj su upaljene. Probah i sa reinstalacijom wina, ali neće. Očito je sa hw strane, ali nemam pojma šta.
 
Hajde da padobranski upadnem sa pitanjem ovdje, pošto je dosta posjećen tred. Izbaca mi Windows 10 grešku 'one or more network protocols are missing' otkad promijenih mrežnu na pcie. Crkla mi je prva od groma. Šta je moglo da ubije još osim mrežne? Lampice na ruteru i mrežnoj su upaljene. Probah i sa reinstalacijom wina, ali neće. Očito je sa hw strane, ali nemam pojma šta.
Moze da se desi I nesto drugo...sta ti stoji za aktivaciju?
 
Na konju sam. I Weather radi, mada iskreno preskupa popravka jedne app. [emoji23]
 
Izasao nov update, nepoznato mi je sta su ispravke.
Cumulative Update for Windows 10 Version 1511 and Windows Server 2016 Technical Preview 4: March 1, 2016
 
Instalirao sam 10 na Intel Nuc preko 7 i sve OK radi al imam problem da kad upalim ili restartujem kompjuter na ikonici Network dole desno mi se pojavi žuti trougao i znak uzvika i piše "No internet access" i jedino je rešenje da isključim mrežni kabel na par sekundi i ponovo uključim pa mi tek onda proradi internet normalno. Šta da radim da prevaziđem ovaj problem?
 
Windows 10

a kako ti radi wifi na njemu? probaj to. meni se net bas usporio samo na njemu od kad sam ga zadnji put upalio a radio je koliko-toliko ok.
 
Instalirao sam 10 na Intel Nuc preko 7 i sve OK radi al imam problem da kad upalim ili restartujem kompjuter na ikonici Network dole desno mi se pojavi žuti trougao i znak uzvika i piše "No internet access" i jedino je rešenje da isključim mrežni kabel na par sekundi i ponovo uključim pa mi tek onda proradi internet normalno. Šta da radim da prevaziđem ovaj problem?
Ugasi ovo:

Capture.PNG
 
Na konju sam. I Weather radi, mada iskreno preskupa popravka jedne app. [emoji23]

Jel' pomogla reinstalacija oko onih latencija/audio stutter? Pretpostavljam da nije al za svaki slucaj da proverim.
Vratio sam se na 8.1 zbog tih gluposti, dok se ne sredi to u medjuvremenu.
 
Kada vidim sve ovo pocinjem da sumljam da koristimo isti OS.:D
Menjam plocu, chipset, memorije...samo ubacim hard on samo ucita drajvere i sve radi.
Opet vratim staru plocu (reklamacija memorija) opet ucita drajvere i radi.
Nista ni drajvere za zvuk, mreznu, itd nisam dodatno brisao ili skidao...radi kao i uvek.
 
Koliko Vuče imaš komentara u ovoj temi?
Oko 2000, je li tako?
Subjektivan si u vezi teme, blago rečeno subjektivan :)

Windows 10 se ne svodi na kod mene radi sve priču.
A isto tako se ne svodi ni na windows 10 je sra@nje i slične izjave.

Radi i kod mene sve na windowsu 10, zašto bih ga inače koristio.
Takodje i kod drugih računara sa kojima sam imao posla radi odlično.
Niti jedan jedini problem.
Ali sa potpuno isključenim updateom.
Sa uključenim su se dešavali najrazličitiji karamboli.
 
Nazad
Vrh Dno