Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

ed74fe7fad124e8e784940af79a0a3a8.jpg


Krenula nadogradnja laptopa. Win 7 Home Edition. Original Win 7 dobijen uz laptop
 
To znači da insajderi sad mogu da skinu ISO/ESD i clean install odrade?

Skinuo sam preko onog alata I kreirao usb, obrisao particiju gde mi je bio ranije windows, išao na skip I enter later za šifru , povezao sa insider nalogom, prijavio se I na sajtu I isprva mi je prikazivalo da nisam registrovan. Uradio update , restartovao comp I sada pokazuje kao na slici što sam okačio.
 
Insideri skinite ISO skip-ujte 2 puta kljuc kada vas pita , prvi put prilikom instalacije a drugi put kada ulazi u windows posle instalacije , nakon toga prijava sa insider nalogom i Windows ostaje aktiviran.
 
Jel rešen Search engine kod Edge browser-a?Kod mene ne može nikako da se namesti Google.Nije ni Bing loš,ali Google bolje prikazuje rezultate naših sajtova
 
Skinuo sam preko onog alata I kreirao usb, obrisao particiju gde mi je bio ranije windows, išao na skip I enter later za šifru , povezao sa insider nalogom, prijavio se I na sajtu I isprva mi je prikazivalo da nisam registrovan. Uradio update , restartovao comp I sada pokazuje kao na slici što sam okačio.

Da naravno kasno julske zakrpe su obavezne posle instlacije da bi se aktivirao windows.
 
Hvala, još kad bih sad imao vremena da instaliram i da se zezam super bi bilo :) Do daljnjeg ostajem insider :)
 
Jel rešen Search engine kod Edge browser-a?Kod mene ne može nikako da se namesti Google.Nije ni Bing loš,ali Google bolje prikazuje rezultate naših sajtova

Ja sam dodao google.rs kao home page, otisao jednom na sajt i ponovo se vratio u settings->advanced settings i tamo u search podesavanjima kada sam kliknuo na add new se pojavio google.rs

Probaj...
 
Zasto iz store ne moze nista da se skine i kako da ne kucam sifru na pocetku?
 
Windows 8.1 pro legalan moj msdn posle upgreda nije aktivan, pise key -3v66t..... KRSSSSSSSSSSSSSS

Naravno da to nije moj MSDN kljuc!!!
 
Skinuo sam preko onog alata I kreirao usb, obrisao particiju gde mi je bio ranije windows, išao na skip I enter later za šifru , povezao sa insider nalogom, prijavio se I na sajtu I isprva mi je prikazivalo da nisam registrovan. Uradio update , restartovao comp I sada pokazuje kao na slici što sam okačio.

Pogledaj koji ti je key.. pogledaj sa aidom64 ili nekim drugim alatom. I koji si ISO koristio ? Ovaj downloadovani sa ovim microsoftovim alatom ili si skino nesto sa neta ?
 
mislim da svi imaju taj ključ. sačekaj malo, budi uporean, prolazi aktivacija. i kod mene bilo pauze. puca M$ po šavovima :)
 
Ovo neće preko boota već traži iz windowsa. Kaže izbaci disk restartuj ubaci disk. Ništa ne kapiram
 
Mislim i da su vec pukli i serveri trebalo je tamo 25-26 da presjemo na windows 10 i sada mirna nam glava :)
 
MSDN en_windows_10_multiple_editions

English x86-x64

File:en_windows_10_multiple_editions_x86_dvd_6848465.ISO
Size:2.9GB
CRC32:57F04DBD
MD5:99FEB0F9E7262B7EEFA460840A31B59D
SHA-1: D927A91E1DD7D9C6023D0DA1DBCB16DEFEC5B6C1

Link:https://openload.io/f/90S__3taA-Y/

File:en_windows_10_multiple_editions_x64_dvd_6846432.ISO
Size:3.9GB
CRC32:B1A4699E
MD5:23E397A21A9E01F141C64B7E1260314A
SHA-1:60CCE9E9C6557335B4F7B18D02CFE2B438A8B3E2

Link:https://openload.io/f/PqiZFqkVH-U/
Evo ako nekome trebaju ključevi tj. ključ za win10_x64multi(en), mislim da je licenca na 2 godine. Može provereno na 3,4 kompa, verovatno i na više. Samo rokajte, pa da vidimo koliko zapravo može :D
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English)
Product Key: 797D7-N8D8K-WGRBV-487BY-G3BP6
 
Evo ako nekome trebaju ključevi tj. ključ za win10_x64multi(en), mislim da je licenca na 2 godine. Može provereno na 3,4 kompa, verovatno i na više. Samo rokajte, pa da vidimo koliko zapravo može :D
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English)
Product Key: 797D7-N8D8K-WGRBV-487BY-G3BP6

Hvala ti care, aktiviran mi je. :d
 
Evo ako nekome trebaju ključevi tj. ključ za win10_x64multi(en), mislim da je licenca na 2 godine. Može provereno na 3,4 kompa, verovatno i na više. Samo rokajte, pa da vidimo koliko zapravo može :D
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English)
Product Key: 797D7-N8D8K-WGRBV-487BY-G3BP6

Hvala, Genuine :)
 
Pogledaj koji ti je key.. pogledaj sa aidom64 ili nekim drugim alatom. I koji si ISO koristio ? Ovaj downloadovani sa ovim microsoftovim alatom ili si skino nesto sa neta ?

Ipak ovaj program prikazuje trial version . Ne znam nisam probao pre instalacije čiste da vidim šta mi piše. Cenim da je ovo ta "insider" licenca. Dakle kada izbace tamo neki build moraćeš da ga instaliraš da ti se ne bi deaktivirao . Mada čudno da nigde u sistemu ne puiše trial ili tako nešto...

Product ID 00330-80000-00000-AA195

Kada kucam slmgr /xpr u cmd kao administrator piše mi The machine is permanently activated
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nisam dobio update a odavno imam rezervisanu 10-ku. Da li ima neka fora da se ubrza proces da ss dobije update?
 
Čak mi zbog jezika ne da da zadržim aplikacije. Mogu mislit da i ključ od win 8.1. ndću zadržati. Strašno. Bolje da sam čekao regularnu nadogradnju
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nisam dobio update a odavno imam rezervisanu 10-ku. Da li ima neka fora da se ubrza proces da ss dobije update?

Procitaj post iznad tvog, radi 100% provereno!

Edit:
E koje s*ranje, kada se odradi ovaj force update on obrisa 5GB iz BT foldera i sad opet skida 2.77GB, uzas. Nista, cekamo download, ovaj 12Mbit/s mi sad ko dial up
 
Poslednja izmena:
Ako mislis da li imam acount imam ga,ako je to onaj sto ms trazi onaj njihov tipa hotmail? A evo i slike da li je win sad aktiviran kako treba ili ne?

Untitled-1.png

320133.png
 
Instalirao sam desetku preko win update-a na desktopu, skinulo za nekih ~1h.
Na lapu sam pokrenuo isto download iz win update-a pre nekih 40min, sad je na 7%. Ista konekcija btw.
 
Evo ako nekome trebaju ključevi tj. ključ za win10_x64multi(en), mislim da je licenca na 2 godine. Može provereno na 3,4 kompa, verovatno i na više. Samo rokajte, pa da vidimo koliko zapravo može :D
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English)
Product Key: 797D7-N8D8K-WGRBV-487BY-G3BP6

Druze, hvala.
Insider sam bio do pre koji sat, pa mi je zbog toga bio aktiviran.
Isao sam iz cimanja da unesem tvoj key, da vidim sta ce reci.
Pise da sam genuine. Posto vise nisam insajder, verovatno ce me ovo zadrzati i posle sledeceg insajderskog apdejta.
 
Ipak ovaj program prikazuje trial version . Ne znam nisam probao pre instalacije čiste da vidim šta mi piše. Cenim da je ovo ta "insider" licenca. Dakle kada izbace tamo neki build moraćeš da ga instaliraš da ti se ne bi deaktivirao . Mada čudno da nigde u sistemu ne puiše trial ili tako nešto...

Product ID 00330-80000-00000-AA195

Kada kucam slmgr /xpr u cmd kao administrator piše mi The machine is permanently activated

Mislio sma da provjeriš koji ti je key:

8c97badd3b634e2bf56a0b65a3de3713.jpg


Ako je ovaj sa slike, to je gwenerički za insidere. Mozda i on vrijedi za nas insidere, odnosno, za legitimnu win10 pro verziju a da nije Insider ali opet, zanima me da li si dobio taj key ili novi.
 
Ipak ovaj program prikazuje trial version . Ne znam nisam probao pre instalacije čiste da vidim šta mi piše. Cenim da je ovo ta "insider" licenca. Dakle kada izbace tamo neki build moraćeš da ga instaliraš da ti se ne bi deaktivirao . Mada čudno da nigde u sistemu ne puiše trial ili tako nešto...

Product ID 00330-80000-00000-AA195

Kada kucam slmgr /xpr u cmd kao administrator piše mi The machine is permanently activated

Isto sve pise i meni kad otkucam slmgr.vbs /dlv. Jedino se installation ID razlikuje. Nisam koristio Insider preview, upgrade-ovao pre par dana sa 8.1 legalnog i aktivirao. Uradio nakon toga clean install -> aktiviran automatski.

Takodje mi stoji taj 3V66T key.
 
Nazad
Vrh Dno