Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

fala ti vuce sto se cimas,ali to nema veze sa mojim problem,niti je isti OS,niti ista verzija junitija,niti isti problem. :) veruj mi,sve sam guglao,prosto je do 10tke jer na istom harveru na staroj win 8.1 instalaciji koju sam bekapovao nemam tih problema,jedina razlika su ova dva zadnja build-a,na predzadnjem oficijelnom takodje nemam problema.
 
Vidim u dxdiag: DirectX 12.
Zanimljivo, bio sam ubedjen da ga nece ubacivati u ovaj tech preview.
 
Vidim u dxdiag: DirectX 12.
Zanimljivo, bio sam ubedjen da ga nece ubacivati u ovaj tech preview.
Pa i nisu baš sasvim, pogled pod "Display", 11.1 još uvek.
E sad jedno pitanje, dali neko zna za neki benchmark program koji ima za Dx12 ???
 
j aću čekati da izađe rtm...nego kako to pregazite 8.1? (a da programi i igre instalirani na 8ci) i dalje rade)....ja nisam nikad radio update sistema sa postojećim podacima, tj jesam ono da obrišem windows.old folder, ili da formatiram primarnu particiju? hvala
 
Nista, ako si registrovani korisnik Windows Insider programa, skines Windows 10 Technical Preview sa Windows Insider sajta instaliras ga i pokrenes. Nakon sto on odradi kratku instalaciju, komp ce se restartovati, i pokrenuti Windows Update nakon toga. Skinuce update velik 2.8GB i pokrenuti instalaciju. U toku instalacije (koja je meni trajala duze od sat vremena, verovatno zbog starog sistema i aplikacija) komp ce se restartovati jedno 2-3 puta i na kraju ces dobiti da odaberes ona privacy podesavanja kao na osmici.
Posle toga sam provalio da je bukvalno sve ostalo netaknuto, pocevsi od AMD CC do igara i sitnih programcica koji su bili na C:.

Sto se tice mojih utisaka, ubrzanje neko ne mogu reci da sam osetio jer ni W8.1 Pro 64bit koji sam imao je bio veoma brz (iako je stara instalacija na obicnom HDD-u). Nisam jos naravno pohvatao sve cake niti sam imao vremena, recimo Cortanu nisam sredio jer mi je lokacija bila bodesena na majku Srbiju, niti sam skontao jos uvek gde se sta nalazi od podesavanja. Takodje cesto sebe uhvatim da povlacim mis u desni gornji cosak da izvucem charms :d, a toliko su ga ljudi kudili.
Notification center sam primetio i to je to... jos nisam provalio da me je obavestio o novom mailu (ako uopste to i radi).

Posto sam instalaciju pokrenuo kasno sinoc i legao, pusti sam da se sve odradi i iz kreveta sam na keca upalio TW i preko telefona odradio finalna podesavanja, tako da radi TW i pre prvog logovanja.
Igre sve normalno rade, niti imam problema sa i jednim od drivera, generalno za sada sam zadovoljan, ali sacekacu da prodje neki period kako bih mogao da dam finalni utisak.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na 9901 instalirao drajvere na HD 4200 integrisanu na ploci.
Stara graficka bila na reklamaciji, radile igre ok, one koje je mogla da pogura
tipa Far Cry2 i sl..12.4 katalist.
Ne razumem zasto kod nekoga nece, igre rade odlicno i ostali programi..
Te nece start dugme, igre kresuju, nece ovaj i onaj program...?
Da napomenem da ja uvek instaliram sve visual c++ od 2005-2013.
Skinem McRip VC Redist Installer 1.6.0 i instaliram sve i 32/64-bit.


Vratio sam se na 8.1 , pa poverim sve od cipseta, apdejta ,DX, C++, drajvera za Intel i AMD. Sve radi sa bilo kojom grafickom. Lenovo G50-70, I5 4210U , GPU R5 230 .
Pa onda opet pregazim osmicu sa buidom 9926 . Instalirao sam drajvere sa diska koji je stigao sa laptopom, pa sam kombinovao sa novijim drajverima i nema rezultata. Intel graficke drajvere prihvati bez problema , dok sa bilo kojim AMD grafickim drajverom nece da radi . Vidim da i na nekim drugim sajtovim ima prica o problema sa grafickim drajverima u laptop varijantama cpu Intel-AMD graficka kartica.
Na drugom laptopu Lenovo G500 cpu 1005M, graficka - HD 8570M sve radi odlicno . Isto postupak instalacije je uradjen na oba racunara.
Mozda negde gresim a mozda nesto treba da se ispegla posto je OS Windows 10 jos uvek relativno nov.
Vuce hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
U Task Scheduler-u slobodno pogasite procese koji služe za prikupljanje informacija, nalaze se u Microsoft/Windows/Application Expirience i Microsoft/Windows/Customer Expirience Iprovement Program.

Car siii! Znaci sve na disable slobodno iz ta dva foldera?
 
Ja sam ostavio samo StartupAppTask, jer u njegovom description-u se ne spominje slanje podataka ms-u, sve ostalo sam pogasio.
 
Znamo to nego taj watermatk je odvratan..

@Darkodar hvala za link :)
 
Poslednja izmena:
Nesto mi uspavljuje diskove u win 10. Posle nekog vremena neaktivnosti, cekam da se odredjeni disk ucita da bih mu pristupio. Nije do power options u control panelu, tamo sam podesio sve. Ima li nesto u registru da se promeni?
 
Poslednja izmena:
jok,to je do setovanja diskova,narocito ako imas neke "zelene",5400rpm i sl.hddscan softver se meni licno pokazao najboljim u manipulaciji sa AAM-om,AP-om i ostalom kompanijom.ima sigejta kojima je to zapisao u firmveru i nema im pomoci.takodje,ako si instalirao intel IRST (ako tvoja ploca podrzava naravno) i tu ima setovanja koja uticu.
 
Insatalirao sam i ja win10 64bit i pravo je osvezenje posle win7. Probao sam par meseci win8 i nisam mogao da se naviknem na gomilu gluposti koje su napravili ali izgleda da su sada sve ispravili i najzad su dodali Notification Center.

Najverovatnije da win 7 obrisati jer ovaj radi stabilno samo ne znam kako ide update? Da li skida sam normalno kao i do sada ili moram rucno...?

Takodje nazad par stranica neko je zakacio linkove i neki SN ali meni uopste nije treazio nikakav SN. Gde se to ubacuje?
 
Diskovi su 10000 i 7200, intel software imam samo za chipset i usb3. Nije do diskova, ovo se desava samo u win 10.
 
Nista, ako si registrovani korisnik Windows Insider programa, skines Windows 10 Technical Preview sa Windows Insider sajta instaliras ga i pokrenes. Nakon sto on odradi kratku instalaciju, komp ce se restartovati, i pokrenuti Windows Update nakon toga. Skinuce update velik 2.8GB i pokrenuti instalaciju. U toku instalacije (koja je meni trajala duze od sat vremena, verovatno zbog starog sistema i aplikacija) komp ce se restartovati jedno 2-3 puta i na kraju ces dobiti da odaberes ona privacy podesavanja kao na osmici.
Posle toga sam provalio da je bukvalno sve ostalo netaknuto, pocevsi od AMD CC do igara i sitnih programcica koji su bili na C:.

Sto se tice mojih utisaka, ubrzanje neko ne mogu reci da sam osetio jer ni W8.1 Pro 64bit koji sam imao je bio veoma brz (iako je stara instalacija na obicnom HDD-u). Nisam jos naravno pohvatao sve cake niti sam imao vremena, recimo Cortanu nisam sredio jer mi je lokacija bila bodesena na majku Srbiju, niti sam skontao jos uvek gde se sta nalazi od podesavanja. Takodje cesto sebe uhvatim da povlacim mis u desni gornji cosak da izvucem charms :d, a toliko su ga ljudi kudili.
Notification center sam primetio i to je to... jos nisam provalio da me je obavestio o novom mailu (ako uopste to i radi).

Posto sam instalaciju pokrenuo kasno sinoc i legao, pusti sam da se sve odradi i iz kreveta sam na keca upalio TW i preko telefona odradio finalna podesavanja, tako da radi TW i pre prvog logovanja.
Igre sve normalno rade, niti imam problema sa i jednim od drivera, generalno za sada sam zadovoljan, ali sacekacu da prodje neki period kako bih mogao da dam finalni utisak.

Rade obavestenja iz svih aplikacija ali moras za vecinu da ukljucis i podesis.
 
Diskovi su 10000 i 7200, intel software imam samo za chipset i usb3. Nije do diskova, ovo se desava samo u win 10.
Jesili išao skroz do "advanced power options" i tamo stavio diskove na "Never" ?
 
stvarno nemam pojma,ako nije power options u windows-u,i ako nije firmver samih diskova.i AAM i APM se podesava nezavisno od win-a.dablcekiraj podesavanja u IRST-u i windows-u onda.
 
Power options > change advanced power settings, tu sam svaku pojedinacnu stavku namestio, ukljucujuci i hdd, vrednost je 0 = never.
 
Poslednja izmena:
win je poslednji u lancu,ide prvo firmver - ahci drajver - windows.u prevodu,dzabe podesavanja u win-u ako je u firmveru zapisao da se gasi u ajdlu,dosta diskova ima i tajmer posle koliko da trigeruje spin off.
 
Nisu dzabe podesavanja u win-u, a problem se javlja samo u win 10. U drugim operativnim sistemima sve radi onako kako je predvidjeno.
 
a bas te mrzi da skines hddscan i da cekiras kako je irst podesen?
 
Nego, jel neko zna šta znači besplatna nadogradnja? Da li se to dobije samo onaj Windows Upgrade koji kolko ja znam ne omogućava čistu instalaciju, već ga lepi na postojeći Windows, ili bi ipak mogla da bude omogućena i clean instalacija?
Meni Windows Upgrade ne znači skoro ništa jer je glup, novu verziju Windows-a vredi instalirati samo od nule (ok Win 8.1 je možda funkcionisao i kao upgrade, ali to je izuzetak). Možda sam ja stara škola ali ne verujem u apgrejde OS-a. Čak i korisnici OS X (koje ja znam, a ozbiljni su), rade clean install kad izađe nova verzija.
 
Ja sam radio upgrade sa 8.1 i sve je generalno proslo ok, samo par programa prave problem kao sto je TAudioConvertor koji mi non stop pri pokretanju trazi BASS.dll , jedino nisam probao x86 verziju, x64 pravi problem..i posle nove instalacije isto.

Ostalo je sve super, poneki glitch se podrazumeva, ipak se to i dalje razvija..
 
Hehe... Sta ce vam bre Srpski ?

GKAQ8d6.png
 
@umart
Zato sto win 10 uspavljuje diskove uopste nije razlog da instaliram Intel RST. U svim drugim operativnim sistemima koje koristim, diskovi rade kako treba bez intel softvera. Zasad na netu ne nadjoh nista slicno.
 
Jel postoji sansa da se iskljuci automatski update?
 
Nazad
Vrh Dno