Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

zašto baš windows 10...
Microsoft dev here, the internal rumours are that early testing revealed just how many third party products that had code of the form

if(version.StartsWith("Windows 9"))
{ /* 95 and 98 */
} else {

and that this was the pragmatic solution to avoid that.
:d
 
Na Vboxu definitivno nece da se instaliraju Guest additions kako god da probam. Lag na misu i promena rezolucije kad odem na full screen mi je i dalje problem ali to nije do Wina nego do mog podesavanja Vboxa koje nikako da ubodem. :)

Potvrdjujem. Konacno sam inace uspeo da zapocnem instalaciju uz pomoc mijalkocara. Guest additions ne mogu ni ja da instaliram, pa mi stvarno cudno na 24" ili 27" monitoru da moram da gledam u mali ekran. Ali ja mislim da uskoro mozemo da ocekujemo i update za Virtual Box koji ce ovo da resi
 
Nije mi samo nasao 2 drajvera za plocu i za graficku , sve sam instalirao , za graficku sam samo ovako isao i instalirao sam:

Capture1.PNG

Zanima me jel ovo neka sala :d

Capture.PNG

Takodje me zanima kako se iskljucuje Windows Update:

Capture11.PNG

No da kazem par reci , prvo sto sam primetio prilikom instalacije 10-ke Tehnical je da mi je sigurno "Getting Ready" u toku instalacije bilo 15 minuta , sta da se radi nemam SSD , dalje sto sam primetio je da je brza od osmice kada odes na x da izadjes iz nekog programa za milisekundu izadje a ja plus imam hard disk nemam ssd , mogu da zamislim kako je brz na ssd-u! Za svaku pohvalu stvarno je brzi od 8-ice i vecina drajvera pasuje! Ne znam zasto mi pise this machine is permanently activated skinuo sam sa Microsoft sajta fajl!
 
Ipak je do 16 aprila 2015 aktivacija:

Capture.PNG

slmgr /xpr vise nema uticaja na 10-ki pisace "the machine is permanently activated" mala varka Microsofta , morate komandu slmgr /dlv

Meni je sam bio aktiviran posle aktivacije ne znam vama?
 
Instalirao sam na VMware Player, iako mi je pokazivao grešku da ne detektuje OS, verovatno jer nema u bazi 10. Instalirao sam 64-bit verziju i dao joj 2GB RAM. Čisto instaliran zauzima tačno 11.1GB. Deluje mi skoro isto. Mogao je ladno da se zove 8.2. Na Virtual Box nisam mogao da instaliram, jer dok učitava instalaciju izbaci greške i traži da ga ugasim.
 
Radi na Workstation 10 zajedno sa tools-ima i sve je proslo ok. Za vas koji instalirate na VM i pitate se sto nece x64, to je zato sto x64 verzije mogu virtuelno samo na procesore i ploce ciji biosi podrzavaju hardversku virtuelizaciju. S obzirom da sam je podigao na ubogom G540 sa obicnim diskom instalacija je malo potrajala, plus je sve bilo usporeno po podizanju sistema dok search index nije odradio svoje. Dobro je sto je moguce pokrenuti vise instanci jednog programa na vise desktopa ali definitivno postoji problem da se aplikacija ponekad startuje na drugom desktopu umesto na aktivnom. Powershell dolazi sa verzijom 5 sto mi se svidja, izgleda da ipak nista od price da ce ukinuti cmd, mozda to urade na Serveru...

@Darkodar
Vezano za update pogledaj u grupnim polisama admin template-win components
 
I meni radi sporo na Virtual Boxu ali ne znam da li je to do njega ili do moje starije mašine.
 
Moj CPU podržava virtuelizaciju, i uključena je u UEFI i u Box ne radi. Mene mnogo više zanima IE 12, ali on na moje iznenađenje nije ni uključen trenutno uz sistem.
 
@Darkodar Windows update nije moguce iskljuciti u TP verziji obzirom da ce non stop pustati update kako bi se sistem testirao uvek u novom stanju.
 
Izgleda da je moguće instalirati grafički drajver iz starih Guest Additions:
VBoxWindowsAdditions-x64 /extract /E=C:\Drivers i onda update iz Device Managera.
 
$Marko_S Moze se iskljuciti preko grupne polise, mada to definitivno ne treba raditi s obzirom da je OS u beta stanju.
 
Kako u VirtualBoxu dobiti full screen tj. rezoluciju koju imate na računaru

1. Ugasite Virt masinu
2. U cmd promt idete na putanju gde je instaliran Virtual box i kucate sledeće: VBoxManage.exe setextradata "Ime virt mašine" CustomVideoMode1 1920x1080x32 (ovde staviti rezoluciju koja vam treba tj. koja je recomended za vaš laptop/računar.

Znači sve treba da izgleda ovako: C:\Program Files\Oracle\VirtualBox>VBoxManage.exe setextradata "Ime virt masine" CustomVideoMode1 1920x1080x32

3. Lupite enter, ništa se neće pokrenuti ali će kursor preći u novi red.
4. Startujte VM i dobićete u screen resolution rezoluciju koja vam treba za full screen.

@Wild Boy
Može preko polise, ali rekoh ako su već pisali na sajtu ovako nešto nisam ni gledao dalje :)

Notes

Windows Update will be set to automatically install important updates as they become available. You won’t be able to turn off automatic updates in Windows Technical Preview.
 
Moze ovako:

Capture.PNG

Sve skloni sa coska , mada sam ga ja vratio...
 
Ok je, ali je ovo ono što je trebalo da bude Windows 8. I dalje fali puno funkcionalnih stvari, tipa alt+right click za resize kao što je u Linuxu, itd.
 
Ok je, ali je ovo ono što je trebalo da bude Windows 8. I dalje fali puno funkcionalnih stvari, tipa alt+right click za resize kao što je u Linuxu, itd.

Eto upravo to je nesto sto mozes slobodno da kao "insider" predlozis microsoftu. Pa sad da li ce prihvatiti ili ne, ne znamo, ali dzaba mi jedni drugima da pricamo, e bilo bi dobro da ima ovo-ono. Mi cemo da radimo nas posao, a oni nek citaju preporuke i siguran sam da ce biti dosta predloga koji ce se preklapati. Tim bolje ja mislim...

Inace uspeo sam da povecam rezoluciju u virtual boxu kako je neko gore predlozio. Medjutim mis je postao neupotrebljiv, ne samo da kasni/laguje, vec ostavlja tragove tamo gde je vec prosao. Valjda ce se naci resenje za to u novijim verzijama virt-boxa. Za sada cu morati da smanjim rez. jer je onako bar radilo.
 
Probaj sa disable mouse integrations pa vidi da li ce bolje da bude. Kada budes zeleo misa nazad u hostu samo pritisni desni CTRL.
 
jel moze pojasnjenje za virtual box extraktovao sam i idem na update odaberem folder ali i dalje mi stoji code 37..
 
Drajver za zvuk mi je Microsoftov iz 12 septembra 2014 , posto sam na laptopu i ne koristim 5.1 najverovatnje cu ga ostaviti:

Capture1.PNG


Ipak nije ni mesec dana star i za Atheros Wifi mi je isto 12 septembar 2014! Drago mi je da je Microsoft omogucio Tehnical Preview verziju da moze da se koristi do 15 aprila 2015 , do tada mozda izadje neki KmsPico koji moze da produzi...ne razumem zasto se na nekim forumima zale da im WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US.iso nije aktiviran posle instalacije , meni jeste , vama?
 
Drajver za zvuk mi je Microsoftov iz 12 septembra 2014 , posto sam na laptopu i ne koristim 5.1 najverovatnje cu ga ostaviti:





Pogledajte prilog 150919








Ipak nije ni mesec dana star i za Atheros Wifi mi je isto 12 septembar 2014! Drago mi je da je Microsoft omogucio Tehnical Preview verziju da moze da se koristi do 15 aprila 2015 , do tada mozda izadje neki KmsPico koji moze da produzi...ne razumem zasto se na nekim forumima zale da im WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US.iso nije aktiviran posle instalacije , meni jeste , vama?





Sve automatski.
Možda jer sam se prethodno prijavio u taj program, pa skinuo i kasnije isti hotmail koristio za account.
 
Poslednja izmena:
Odradih upgrade sa windows 7, proslo bez problema.
Sve radi, samo moraju drajveri za graficku ponovo da se instaliraju.

Capture.JPG
 
Nema nista skrnavije nego raditi update, toliko djubreta ostane.. Zar vas toliko mrzi da dignete taj sistem kako treba?
 
Ma gde sve ponovo da instaliram?
Posle upgrade pocistio stari i to je to.
Nisam jos naleteo na problem, sve radi perfektno.
I da, watermark pobrisao prvom metodom sa linka @iSpirit81.
 
Poslednja izmena:
Instalirao en_windows_technical_preview_for_enterprise_x64_dvd_5554079.iso proverio u command prompt slmgr /dlv i on je do 16 aprila aktiviran od strane Microsofta! Pretpostavljam da cim mi pise "The machine is permanently activated" na slmgr /xpr i "Windows is activated" na properties od my computera da mogu do 16 aprila 2015 da se igram sa njim dok ne istekne evolution licenca od 180 dana?

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Koliko para će koštati originalna verzija 10ke
 
ajoj, vec se uveliko prica o win 10, a jos nismo ugledali ni devetku :)

Blizi se build 10000 zato se 10-ka zove , 9-ka nece biti!

Imam problem sa Realtek High Definition prilikom instalacije mi zabode i moram na Task Manager End Task , posle mi pise finish i restart i radi normalno drajver!
 
Nazad
Vrh Dno