Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li si preskenirao racunar?
 
Ovo je 360 Total Security pronasao, Screenshot (27).png

Da li ovo ima veze sa mojim problemom?
 

Prilozi

  • Screenshot (26).png
    Screenshot (26).png
    59.9 KB · Pregleda: 115
Sme samo da postoji samo DLL ekstenzija tog fajla.

Sve ostalo, nije legitimno.
 
Hvala, izbrisao sam. Ima li resenje za ovaj qqqqqqqqqqqqqq.PNG moj problem koji sam pominja u prethodnim postovima, iako je 360 Total Security precesljao idalje imam isti problem.
 
Poslednja izmena:
Mani se Total-a...
 
Imam Lenovo Ideapad laptop sa Windows 10, ima najnovija ažuriranja kao i najnovije verzije svih drivera.

Međutim imam problem sa wireles konekcijom. Dešava se da samo odjednom net prestane da radi.

Na svim ostalim uređajima wireles radi normalno( telefon, tablet), problem je samo do ovog laptopa. Koristim adsl i ruter Tp link - Td W8951ND.
 
Molim vas za pomoc posto sam nov na forumu. Imam jedan problem sa racunaram treba mi neki program da pokusam vratiti izgubljene podatke iz Patripacije D.... Program mora da ima aktivaciju dal mogu naci nesto tako..
 
Da li se nesto dobija ako se sistem instalira na particiji koja je gpt a ne mbr?
Ono sto znam je da gpt za hdd vece od 2tb sto moj slucaj nije.
 
А и не прави се партиција као GPT него цео хард. Онда мора и UEFI што додатно компликује. Ја сам нови (3Т) морао да правим тако, стари остају MBR.
 
Mislio sam za laptop iz potpisa na ssd-u od 500gb. Da li to vazi samo za hdd? O kakvim komplikacijama je rec?
 
Poslednja izmena:
Da li moze da se prebaci Recycle bin na drugu particiju kao sto to moze documents, videos.....
 
Pa nema samo jedan Recycle Bin nego svaka particija ima svoj storage, pogledaj properties.
 
Ima li neko problem sa podesavanjem vremena?
 
Ima li neko problem sa podesavanjem vremena?
Koje podesavanje? Radi ok, desavalo se da se zezne kada je ukljucena automatska vremenska zona.

Da li neko koristi neku Pro/Ltsb/Ltsc "Lite" verziju? Nasao sam par verzija, ali nisam siguran koja radi ok.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Upravo to,ukljuceno je na automatsko.
 
Koje podesavanje? Radi ok, desavalo se da se zezne kada je ukljucena automatska vremenska zona.

Da li neko koristi neku Pro/Ltsb/Ltsc "Lite" verziju? Nasao sam par verzija, ali nisam siguran koja radi ok.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
Trenutno sam na LTSC 1809 i nemam nekih zamerki, mada ne vidim neku primetnu razliku u odnosu na W10 Pro.
 
Nisam mozda lepo napisao, mislio sam bas na Lite verziju, ne standardna Pro/LTSB/LTSC verzija nego "Modovana", tj. iskljucen update, obrisan sav bloatware....itd :)
 
Znaci svaka particija svoje djubre baca u svoju kantu? Ne moze da se podesi da imaju jednu zajednicku?
Jedina zajednička funkcija je pražnjenje korpe. Ako enejbluješ Hidden i Sytsem files videćeš na svakoj particiji folder "$RecycleBin" gde se drže izbrisani fajlovi za taj disk.
 
@nesa07
Manje resursa se potroši ako samo izbrišeš adresu fajla a ostane na istoj particiji za slučaj da se predomisliš, nego da vršiš premeštanje celokupnog fajla među particijama. Ne znam iz kog razloga želiš drugačije?
 
Pitao sam zbog SSD-a (stalnog brisanja i pisanja, samog veka SSD-a), da sve sto se brise ide na HDD ali koliko sam Vas razumeo svaka particija ima svoj Recycle Bin i da nije moguce to promeniti.
 
Ček bre, ti tu nešto ne kapiraš. Isto će ti biti a slao fajl u kantu pa je praznio ili ga kopirao na drugu particiju - i jedno i drugo ima za rezultat brisanje fajla sa te particije na SSD-u (doduše, opet se ne briše stvarno fajl, podaci su i dalje tu, ali su fizički blokovi koje je fajl zauzimao na disku označeni kao slobodni za upis novih podataka). Ako si mislio da se slanjem fajla u kantu vrši njegovo upisivanje na novu lokaciju i brisanje sa stare, prevario si se. Dokle god se radi o premeštanju fajla na istoj particiji, samo se menja njegova logička adresa (C:\folder1\folder2\...) koja se čuva u tabeli fajl sistema na particiji, a fizički on i dalje zauzima istu regiju na disku.

A kao druga stvar, nemoj da brineš o "trošenju SSD-a" mene moj služi bar jedno 6 godina, a jedino što sam menjao u Windows-u jeste lokacija Download foldera.
 
Poslednja izmena:
Capture.PNG

Zna li neko kako se resava ovaj iritantan bug? Ne skloni se sam dok ne uradim restart. Desava se skroz random kada otvorim neki padajuci meni, neka opcija od svih ostane tako na ekranu, polu transparentna, ovog puta je to Exit... Tu je u koji god program da udjem, sta god da uradim, sve dok se ne izlogujem.
 
Sta je potrebno da uradim da bi u win-u .srt video cirilicu a i u MPC?
 
Nazad
Vrh Dno