Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

To sam prvo isključio ali ne pravi razliku, i dalje podvlači reči.

Kada mi je izabrani jezik unosa engleski, spell check funkcioniše kako bi trebalo, podvlači samo nepravilno napisane reči, ali ih podvlači i kada je opcija isključena.
Kada mi je izabrani jezik unosa srpski (latinica), podvlači sve redom, bilo da je opcija uključena ili isključena.
Kada mi je izabrani jezik unosa srpski (ćirilica), ne podvlači ništa, bilo da je opcija uključena ili isključena.

Recimo kada kucam ovde preko desktopa i Chrome-a, da li je spell check Windows 10 ili Chrome?
 
Mislio sam da Windows sam prilagođava spell check izabranom jeziku unosa, ali recimo ja kada kucam u nekoj aplikaciji reč "možda", podvuče je i na desni klik nudi engleske reči iako je izabrani jezik unosa srpski (latinica).
Možda je do samih aplikacija, kao što rekoh WhatsApp i Messenger iz Windows prodavnice.
 
Start > Settings > APPs & features, da li imaš "Paket za lokalni interfejse za srpski" ?
 
Da, imam. Kompletan jezički paket je instaliran.

Elem, spell check radi kako bi trebalo u OneNote recimo. Uredno podvlači reči i nudi ispravke u zavisnosti od izabranog jezika unosa, čak i kada je opcija u Windows podešavanjima isključena, mada OneNote ima svoju opciju za isključivanje spell check-a pa pretpostavljam da ima prioritet.

Možda u WA i Messengeru prosto ne dopušta zbog interfejsa na engleskom jer kao što sam napomenuo na engleskom radi savršeno, srpski latinicu sve podvlači a ćirilicu skroz ignoriše.
Jedino je iritantno što ne prihvata opštu komandu za isključivanje spell check-a.
 
Posle nekog od zadnjih apdejtova nece komp u sleep. Probao sam da resetujem "power settings" prodao sam da povadim sve na USB sro je povezano (mis, tastatura, daljinac), ostavio sam i opet nece.

Ima neko ideju sta moze da mu bude?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam stigao ranije da se javim. Resio sam problem jos isto vece, nasao sam slicna uputstva na netu.

Problem je pravio MoUsoCoreWorker.exe . Update Win je resio problem.

@dean87 ipak hvala na trudu.
 
zna neko proveren način da na poslednjih par buildova ukinem apdejt drajvera potpuno?home je licenca,pokušao sam sve,da editujem registry,ultimate windows tweaker,samo ne group policy jer jel',home je...ma šta radio nema šansi,forsira nvidia drajver pošto poto.
 
Poslednja izmena:
ijok,osposobio sam gpedit.msc,i tu,i taj program,ugašeno na advanced system settings,jedini način je da u samom settingsu odložim update,ili ukinem u kompletu apdejt (što bih,ali nije moj računar).

pregaženo sa poslednjim buildom skinutim sa media creation tool,odrađen i dism i sfc,dakle win je upakovan maksimalno,ali silom na sramotu hoće da gazi drajverima sa win update-a pa hoće...

edit: rešeno sa win update trablšuterom i opcijom hide updates...tri klika,a dva dana čupam kosu oko ovog.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze pomoc izmedju wind 10 home i 10 pro.
Dakle, za neku osnovnu kucnu upotrebu da li mogu da prodjem samo sa home varijantom, kada uporedim na netu ove dve verzije jednostavno ne znam da li sa home gubim neku bitnu funkcionalnost, ili mogu da idem sa home.
Hvala unapred.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pro.
Home je ograničen oko mnogih mrežnih mogućnosti (domain, sharing, multi user...)
 
Hvala zormanic, ni jedna od ove tri mrezne funkcionalnosti mi nisu presudne..ima li jos nesto da je neophodno?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Jok
 
ima kao taj bitlocker, sta mi vredi i on kad ga na prethodno instaliranoj pro verziji nisam koristio...Tako da, meni je taj komp samo za slike i filmove...A za posao koristim laptop zato se i javno pitam treba li mi na njemu ista sofisticiranije od homa..

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Tome je nešto zabagovano, aktiviran group policy standardno radi posao.
https://www.windowscentral.com/how-disable-automatic-driver-updates-windows-10?amp

jok,iz kurioziteta stavio i potpuno nov win,poslednji build (imao bekap ove instalacije),indentična priča.negde u poslednjih par buildova na home su krenuli da forsiraju drajvere,jer sam na istom tom računaru već se akao sa ovim i prosto podešavanje u hardware tabu je bilo dovoljno.
 
mislim da je baš za home,na prou bi bilo po internetu kmečanja...uskoro ću raditi reinstall sa nule na drugom jednom kompu,pro licenca,pa ću pokušati isto i javljam (čak je isto nvidia pa vrv će forsirati isto taj neki whql iz 2017te).
 
Skinuo sam win10 sa oficijelnog sajta, hteo sam da kupim key za njega da ga aktiviram. Medjutim kad sam instalirao win i otisao u aktivaciju,pise da je aktiviran. Kako?
Jos nisam ni kupio key
 
isto. proverio u command promptu, piše permanently activated. biće da je to to :)
 
Skinuo sam win10 sa oficijelnog sajta, hteo sam da kupim key za njega da ga aktiviram. Medjutim kad sam instalirao win i otisao u aktivaciju,pise da je aktiviran. Kako?
Jos nisam ni kupio key

Ako si već imao aktivirani W10 na toj ploči, on se sam aktivirao.
 
Imao sam piratski win, sad sam hteo da instaliram sa oficijelnog sajta i da kupim key.
 
Ne treba mi tutorijal, znam kako da ubacim novi kljuc. Poenta je ta da li mi je instalacija čista ili ne.
 
To niko na forumu ne može da zna. Ako si skinuo instalacioni .iso sa Microsoft-ovih servera, računaj da jeste. Ako si našao negde drugde, može biti ali ne mora da znači.
 
Desava mi se na novom kompu da, samo prilikom starta, dobijem plavi ekran, sa porukom Page fault in non paged area.

Radio sam dijagnostiku memorije, chkdsk, ne nalazi problem.

Ryzen 3600
Tomahawk Max
Gskill Ripjaws V 3200 2x8GB

Memorija je kompatibilna sa oatatkom koliko sam nasao.

E sada, da li je do nekog servisa, drajvera, updatea...

Ima li neko ideju?

Inace sam reinstalirao Win10, i nije bilo problema jedno vreme, pa opet na nekolilo dana, i uglavnom kada ukljucim kompjuter nakon sto je duze vremena bio iskljucen, tipa jedan dan, mada to ne bi trebalo da igra ulogu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno