Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

To sam mislio, ali nije ono sto njima treba :(
 
ako koga zanima,i dalje radi apgrejd sa bilo kako aktivirane sedmice na desetku. :)
 
Pozdrav.. Jel moze neko da mi posalje link odakle da skinem windows 10 pro 32bit-a?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Kako da sprecim Win 10 da pamti sta sam koristio pre gasenja laptopa i pokrene ga opet pri paljenju bez prckanja po registru?

Koristim Net Limiter da pratim svoju potrosnju i normalno ponasanje je da sam od sebe resetuje statistiku posle svakog ponovnog pokretanja racunara, sad ga Win 10 "zbunjuje" ovim "pamcenjem" postavki toga sto je bilo pokrenuto i nastavlja da racuna kao da nisam gasio laptop uopste.
 
Settings > Accounts > Sign-In Options iskljuci "Use my sign-in info to automatically finish setting up my device and reopen my apps after an update or restart. "
 
ne vidim što bi skidao bilo odakle sem direkt od MS-a ma koliko pouzdan izvor bio...MS uvek ima poslednji build koliko toliko spreman za javnost,dl nije toliko obogaljen da mora da se traži alternativa,imaš opciju da ga skineš kao iso ili direkt da ga pakuje na usb (ionako je to daleko najbolja metoda za kuvanje usb-a)...

jedini razlog što ne koji može da mi padne na pamet je ako kojim slučajem treba esd ali em postoje konvertori,em je to toliko specifičan slučaj da sumnjam da bi način kako do esd-a bio problem...
 
Skinuo sam vec 10 sa ms sajta.. Trenutno sam na 64bit-a, kako da instaliram 32bit-a sistem? [emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Zbog čega bi to radio?
 
Onda 10-ku ne instaliraš na računaru koji je slabije konfiguracije. Radiće katastrašno, još ako ima hdd... juuu.
 
Imao sam pre 10 32bit-a i radio mi je odlicno, mnogo bolje od 7, zbog toga hocu opet da je vratim.. Mada i razmisljam da malo osvezim komp, zato hocu da vratim 10 opet


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
10-ka koja radi iole približno Win 7 su prve verzije iste (1511 naprimer). Ovo novo, 1709/1803/1809 radi lošije na hdd-ovima nego te prve verzije, tako da si možda imao neku od tih verzija, pa je bilo ok.

Probaj, ali mislim da nećeš biti zadovoljan radom nove verzije 10-ke na hdd-u ovih dana.
 
Da, imao sam prve verzije..
Videcemo, nista necu znati dok ne probam

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Radi W10 okej na hardovima kad se iskljuci update, telemetrija, superfetch(njega ne treba gasiti ako se ne iskljucuje racunar cesto, ali pri svakom ukljucivanju iz iskljucenog stanja superfetch drnda HDD), kad se stavi Bitdefender ili neki slican laksi anti-virus i ako HDD nije neki krs.

Sve u svemu, SSD od 120GB je ispod 25e, sa bilo kojim procesorom(single core od pre 10+ godina STOP :D), moze i sa 2GB memorije, radice 10 okej. Na Toshiba laptopu starom 10 godina sa intel dual-core na ~1GHz, 2GB ram, sa Patriot Blast-om nije uopste radilo lose, sa HDD-om katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Radi W10 okej na hardovima kad se iskljuci update, telemetrija, superfetch(njega ne treba gasiti ako se ne iskljucuje racunar cesto, ali pri svakom ukljucivanju iz iskljucenog stanja superfetch drnda HDD), kad se stavi Bitdefender ili neki slican laksi anti-virus i ako HDD nije neki krs.

Sve u svemu, SSD od 120GB je ispod 25e, sa bilo kojim procesorom(single core od pre 10+ godina STOP :D), moze i sa 2GB memorije, radice 10 okej. Na Toshiba laptopu starom 10 godina sa intel dual-core na ~1GHz, 2GB ram, sa Patriot Blast-om nije uopste radilo lose, sa HDD-om katastrofa.

Mhm dobro, dobro
Mislio sam da je ssd dosta skuplji, malopre sam video cene i iznenadio sam se, bas su jeftini, a 120gb je sasvim dovoljno, posto ne igram igrice..
Trazim vec neko vreme 8gb ram-a (2x 4gb), ali nikako da nadjem [emoji1][emoji1]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Realno, dovoljno je za sistem i programe lagano.

Ostane slobodno 90-ak gigabajta posle instaliranja svega potrebnog za normalno funkcionisanje računara. Čak i kad ga napuniš sa Autocad ili Adobe programima, ostane oko 60-ak gigabajta slobodno. Ko hoće da pohranjuje slike/filmove/itd, dodatni 3.5" HDD od 1/2/3/4 TB i problem rešen.
 
Dovoljno je za početak ali lagano se to napuni...meni je na 240gb već puno 80gb iako ništa ne držim na njemu jer imam NAS...napuni se da i sam ne znaš kako...svakako je komfornije sa 240gb, ne moraš baš nakon nekoliko meseci da se pitaš jel si se zeznuo sa 120gb...
 
Sa čime ga napuniš?

Ako ti je klot sistem i programi, 80GB je previše i pogledaj gde ti ide taj prostor.

Uvek je konfornije sa većim diskom, ali nije obavezno sad juriti 240GB jer eto, veće je bolje. Znam brdo ljudi kojima je 120GB super dovoljno, jer desktop/laptop koriste za net, office i popcorntime kombinacije.
 
Meni na laptopu sa celeronom na 1,5 i 2 giga rama i hard 500 giga 5400 rpm win 10 1607 ltsb radi sasvim pristojno. Doduše samo net filmovi i malo word. Imam i AutoCad 2014 instaliran na drugu particiju i radi ok (2D mašinski crteži). C particija je zauzeta 20 giga. Naravno što je meni ok nekom je sporo. Sada dali je to zbog ove verzije (ltsb 1607) ili ne, nem pojma.
 
Pa jasno je i tebi gde odlazi, ajd sad...ažuriranja razna, vremenom dodaš još poneki program jer shvatiš da ti trebaju, skineš nešto sitno, ne mogu sad opsesivno da brišem svaku sličicu ili fajl koji skinem da bi izdržao sa 120gb, imam neke fajlove na kojima radim, ili neke čuvam neko vreme dok ih ne arhiviram, da imam 120gb već bih se tukao po glavi što nisam uzeo veći :) mislim, meni je to mašina za rad, možda ako samo uključuješ browser onda je 120gb dovoljno...
 
Meni je podizanje Windowsa 95 sporo na SCSI disku, a kamoli W10 na 5400RPM HDDu ;)

240GB SSDovi trenutno imaju jos jednu prednost, a to je da su 128GB sada neki low-end, i (namerno?) su osakacene na razne nacine.
 
Pa jasno je i tebi gde odlazi, ajd sad...ažuriranja razna, vremenom dodaš još poneki program jer shvatiš da ti trebaju, skineš nešto sitno, ne mogu sad opsesivno da brišem svaku sličicu ili fajl koji skinem da bi izdržao sa 120gb, imam neke fajlove na kojima radim, ili neke čuvam neko vreme dok ih ne arhiviram, da imam 120gb već bih se tukao po glavi što nisam uzeo veći :) mislim, meni je to mašina za rad, možda ako samo uključuješ browser onda je 120gb dovoljno...

Egzakli. :)

Zato je 90% korisnika manji ssd i dovoljan. Kad i rade nešto, to su tekstovi u 90% slučajeva, pa internet. Samo da ne čeka sistem da se diže 5 godina i da browser/my comp/office otvara što brže. Ko želi pr0 stvari, onda se otvori i kupuje pr0 stvari. Pr0 u smislu, ssd (bolji) + hdd (bolji). Ne ide se na budžetske a400 modele, već samsung i slične.

240GB SSDovi trenutno imaju jos jednu prednost, a to je da su 128GB sada neki low-end, i (namerno?) su osakacene na razne nacine.

Kad ljudi pređu sa mehaničkog diska na ssd za 2700 dinara (a400 120gb)... nebo i zemlja. Prosečni korisnici* nemaju potrebe davati novac za Samsung modele naprimer. Neće videti razliku jer ovo gore što napisah.

*član benchmarka nije prosečan korisnik
 
Poslednja izmena:
na budžetskim je ubijen upis,a 95 posto i bencha gde su entuzijasti ne koristi ssd za svakodnevno sekvencijalno kopiranje sa jednog ssd-a na drugi,ili keširanja 4+gb fajlova u ram...dakle samo i isključivo odziv,ma koliki entuzijasti bili.sve ostalo je placebo.
 
Nazad
Vrh Dno