Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zasto koristis tu verziju? 15063 je zadnja koja nije za insidere.
 
Сад сам се сетио, повремено отворим онај терминал и увек се отвара тако што му почетна позиција буде 0,0 тј горе лево. Проблем је што је код мене таскбар горе и онда прозор оде испод њега. Могу да га померим али следећи пут опет иде горе. Мењао сам default позицију са 0,0 на неку другу и опет иде горе. Има ли неко лако решење, не користим нешто много па ми не смета али онако, реда ради?
 
Ovako je kod mene..
6cd4ee1984f1f30d287067a11e76c925.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Тако сам и ја урадио, затворио прозор, отворио ... и он опет на 0,0. Можда му је потребан неки рестарт, ајде да одем на 10.
 
Ovako je kod mene..
Сад сам пробао, када променим на properties, онда прозор шета и мења позицију или се врати на 0,0. Онда сам подесио позицију под defaults ставком и после је увек био тамо где сам га поставио. Сада под defaults показује 0,0 а под properties ту нову вредност ... али је овако ок.
 
14393 je sad vec verzija stara skoro godinu dana , ako radis u buduce cistu instalaciju preporucujem 15063.

Moze i sa postojece da odradi upgrade na 15063...
Skkoro su izasli zakrpljeni buildovi CU za jun...

Sent from Kin :(
 
Evo upravo sada dobijam neki update 22.png, da li je to to o cemu pricate?
 
Da li je moguće napraviti rezervnu kopiju win 10 na dvd sa kog bih posle mogao da instaliram sistem, hteo bih da instaliram win 7 na laptop pa da mogu kasnije da se vratim na win 10, ili je dovoljno samo da sačuvam product key?
 
Pošto instaliraš na isti računar, sam će se aktivirati, možeš i da povežeš ključ sa Microsoft nalogom.
 
Da instalirao bih posle na isti računar, znaci sa Microsoftovog sajta skinem onu alatku za kreiranje medija, po završetku instalacije win 10 će sam aktivirati?
 
Da, vezuje se aktivacija za matičnu ploču, tako da ne moraš ni ključ da kucaš.
 
a moze li nekako da se skloni win 10 aktivacija koja je vezana za maticnu plocu?
odjavio sam i obrisao komp sa ms naloga kao i nalog.

nasao sam uputstvo ali moram da imam instaliran win 10 da bih to uradio, moze li nekako bez toga?
 
Poslednja izmena:
Ako je oem win10 zašto bi uopšte morao da pravim ms nalog? Trebalo bi da može da se pregazi svežim windowsom i da se aktivira.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ljudi,kako da otvorim 2 Account_a na Win10 x64 Pro ?
Prvi,tj. moj nalog da bude kao admin,tj, pristup svemu.
Drugi nalog da ima pristup samo c Disku i par programa koje ja instaliram.
 
Meni jedino što pada na pamet je applocker.
New restrictive executable rule

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da naravno.
Hocu samo da napravim nalog sa sifrom za logovanje,gde bih instalirao samo chrome,kmplayer i da user moze da vidi samo c disk.
Kako to da odradim ?
 
^ Ne pise kako da dizejblujem disk d,tj. drugi hard na tom guest account_u.
 
Nazad
Vrh Dno