Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Sledece nedelje stize novi laptop.
Koju verziju win10 preporucujete da mu stavim, tu poslednju 1809, ili neku prethodnu ?
I ako znate za neki youtube video gde je objasnjeno sta sve od opcija da se poiskljucuje (auto updates i ostalo...) dajte link.
Planiram da za 2-3 dolara pazarim kljuc sa eBay-a..
 
Pa ako ideš na obične verzije onda 1809, ionako bi ti upgredovao odmah. Šta da isključiš zaključi sam po tvojoj potrebi, pročešljaj temu, ima mnogo o tome, ja ne isključujem skoro ništa, jedino manualni update preko network opcija. Neka to jedan od prvih programa bude Winaero tweaker https://winaero.com/comment.php?comment.news.1836 milion stvari za nameštanja.
 
Poslednja izmena:
Vise postajem lud od problema sa zvukom na asus transformer T100. "No Audio Output Device is installed " to je poruka (speakers setup unknown) (code 10). Probao reinstalaciju milion driver-a, sistema, milion nekih saveta, ali nista. Ima li neko ideju kako da resim problem ? Hvala unapred
 
I ja sam imao problema sa zvukom Realtek High Definition Audio odjedom postao Intel (R) Smart Sound Technology (Intel(R) SST) i zablokiran driver.
 
meni se ne pojavljuje intel driver. on sam kroz update, instalira driver. prikazuje kao da je greska sa zvucnicima. kao da su iskljuceni. mislim pise speakers setum(unknown), a u podmeniju off......
 
od ne sećam se kojeg build-a tačno su čačkali audio i od tada na pregršt čipova ima ogromnih problema,i kod mene puca nasumično audio na usb-u...nema pomoći dok se ne sete da reše ili da završe sa čačkanjem.

inače je kod mene prošao apdejt bez gutanja fajlova,ali nisam palio komp (nisam bio kući u tom periodu) dok nisu popeglali,prekjuče tek apdejtovao.

na desetci sam još od TP build-ova,za mene lično samo gomilaju probleme,do te mere da razmišljam da se vratim na 8.1 (lično sedmicu nikad nisam podnosio,stari 98/XP-ovac).i osmica je užasna i vizuelno i funkcionalno,ali bar u mom slučaju je bila ultra stabilna i pouzdana.
 
Koju imaš grafičku? Da li ti je Windows 32-bitni ili 64-bitni? I koja ti je verzija Windowsa 10 (Start Run -> winver)



Ima podršku za 1809, ali to ne znači da radi samo na 1809. :)

Win 10 Pro , 64 bit,verzija 1703 . Ne mogu ga apdejtovati zbog aktivacije. Naime, istekla mi je i javlja neku grešku.
 
Stari komp je poceo da brljavi pa sam mu stavio 10tku. Nakon dizanja sistema sve dok ne krene da skida apdejtove i drajvere sve je ok. Cim krene da skida drajver za graficku ( bez kojih je beskoristan komp ) izlazi mi greska BSOD "atikmdag.sys Video TDR failure" i stalno restartuje PC u nedogled, ne moze da ode ni u safe mode izbacuje neke zelene kockice. U cemu moze biti problem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel neko zna zbog cega mi se pojavljuje prazan desktop.ini fajl na non-OS disku D:\ prilikom svakog starta racunara? Desava se sa novim updateom.
 
Stari komp je poceo da brljavi pa sam mu stavio 10tku. Nakon dizanja sistema sve dok ne krene da skida apdejtove i drajvere sve je ok. Cim krene da skida drajver za graficku ( bez kojih je beskoristan komp ) izlazi mi greska BSOD "atikmdag.sys Video TDR failure" i stalno restartuje PC u nedogled, ne moze da ode ni u safe mode izbacuje neke zelene kockice. U cemu moze biti problem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Instaliraj drajver ručno. Verovatno pokušava da instalira pogrešan drajver.
 
Ugasen je hide protected operating system files (recommended) upali ga i to je to.
Upaljen je. Fajl nije čak ni postavljen kao hidden
Čak i da nije, nema šta da desktop.ini traži na non-os disku

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
apropo one price o audio problemima,upravo odradio reinstall,usb skuvan sa media creation tool,posto sam sumnjao da moze biti do cipset/usb drajvera bukvalno je odradjen skeleton i to rste i me drajveri samo,inf ionako nema poentu a usb ostavljen apdejtu (mada mislim da nije nista svukao).za sada (nekih 2 sata) audio radi odlicno,performanse sata kontrolera maksimalne,usb takodje,radi eist,c states i ekipa sve kako treba.

sustina price je da ko ima intel i od 1155 pa nadalje ne skida raznorazne drajvere sa drajver softverima i sa sajta proizvodjaca (sem za najaktuelnije ploce gde OEM-i i dalje bar koliko toliko odrzavaju drajvere) vec da potrazi odgovarajuce fernando-ve sa win-raid foruma.poprilicno je prosto ko zna engleski,i treba vam bukvalno samo RSTe (moze i bez aplikacije) i ME.

mislim da realtek problemi su zasebni od ovog svega (jer je mene pretezno ocigledno usb i/ili cipset kocio) ali bih takodje izbegao drajver softvere i izguglao za vas cip dal ima neki univerzalni i/ili prepakovan drajver po netu.
 
Da li je i dalje moguć clean install (Media Creation Tool), ako se na početku instalacije ukuca serijski broj od legalnog Windowsa 7 ? Da li će biti aktiviran ?

Potrebna je instalacija na nov računar (nova matična ploča i procesor). Taj Windows 7 je bio instalisan na drugoj mašini, na kojoj je posle urađen upgrade na Windows 10, 2015. čim se pojavio i kad su ga davali besplatno. Ta mašina i dad radi.
 
Ako je serijski broj iskorišćen na drugoj mašini koja radi.....teško.
 
Ako je serijski broj iskorišćen na drugoj mašini koja radi.....teško.

Serijski broj je iskorišćen jedan jedini put kada je instalisan Windows 7 Pro x64. To je bilo 2012. Windows 10 je toj mašini podignut onda kada je besplatno nuđen. U prvom naletu 2015. kad su nudili besplatni upgrade. Mislio sam pošto je to bio tada besplatni upgrade..
Inače ta mašina radi i treba da se sačuva.
 
ako je bilo kad aktiviran win10 na toj masini aktivirace se sam,samo mora biti ista edicija (pro,home...).x32 ili x64bit nije bitno.samo prilikom instalacije kliknes na 'i don't have...' i kad izadjes na net aktivirace se sam.
 
ako je bilo kad aktiviran win10 na toj masini aktivirace se sam,samo mora biti ista edicija (pro,home...).x32 ili x64bit nije bitno.samo prilikom instalacije kliknes na 'i don't have...' i kad izadjes na net aktivirace se sam.

Pa lepo sam napisao (treći post iznad) da se sklapa nova mašina.
 
na kraju krajeva,uvek ostaje apgrejd sa bilo kako aktivirane sedmice pa brisanje i sveza instalacija,ili ako te to mrzi kljuc sa neta za par dolara.
 
Moze li link odakle da skinem Win 10 ISO 1803... Ali da ne bude preko media creation toola...vec odmah .iso fajl. Znam da je pre bilo na Microsoftovom sajtu ali ne mogu sad da nadjem

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno