Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zanima me kakav status ima ona online registracija koja je bila ponudjena od strane MS u nekom period pa ko je iskoristio iskoristio, dok je jos bio u fazi testiranja, da li ta aktivacija win10 spada u legalnu (znam da je vezana za maticnu plocu) i da li takav OS moze da se koristi u poslovne svrhe ili ne?
 
Zanima me kakav status ima ona online registracija koja je bila ponudjena od strane MS u nekom period pa ko je iskoristio iskoristio, dok je jos bio u fazi testiranja, da li ta aktivacija win10 spada u legalnu (znam da je vezana za maticnu plocu) i da li takav OS moze da se koristi u poslovne svrhe ili ne?
Jeste legalno, ali za kucnu upotrebu...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Listao sam temu ali nisam našao odgovor na svoje pitanje.

Imam legalan Windows 8.1 Pro, svojevremeno skinut sa dreamspark-a tj. kroz msdnaa program. Da li i na koji način mogu besplatno da pređem na Windows 10? Ne bih da update-ujem postojeći već da skinem .iso i uradim instalaciju sistema iz početka.
 
Mozes. I ja sam prvobitno kupio W8.1 Pro azurirao na W10, pa radio jednu-dve reinstalacije u medjuvremenu.
Ako vec nisi najbolje ti je da vezes svoj kljuc za majkrosoftov nalog i onda ti je devoljno samo svoje email adresu i password da uneses prilikom aktivacije.

Edit:
U stvari ne mozes ako ga nisi aktivirao za W10 onomad kad su ga davali dzabe W8 korisinicima,

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
I dalje ga daju džabe, kao kuća, ako ga već toliko želite.
 
Poslednja izmena:
Mozes. I ja sam prvobitno kupio W8.1 Pro azurirao na W10, pa radio jednu-dve reinstalacije u medjuvremenu.
Ako vec nisi najbolje ti je da vezes svoj kljuc za majkrosoftov nalog i onda ti je devoljno samo svoje email adresu i password da uneses prilikom aktivacije.

Edit:
U stvari ne mozes ako ga nisi aktivirao za W10 onomad kad su ga davali dzabe W8 korisinicima,

Sent from mTalk

Hvala na pojašnjenju :) Nisam još vezao ključ sa Majkrosoft nalogom. Nisam ga ni aktivirao za Win10 dok je trajao taj promo period. Tada nisam želeo da prelazim na desetku i odustao sam.



I dalje ga daju džabe, kao kuća, ako ga već toliko želite.

Ne razumem? Je l' može neki hint kako to uraditi?
 
Baš kao prilikom zvaničnog upgrade-a, generiše se GenuineTicket.xml, kojim se dobija HWID aktivacija za tvoju mašinu. To je sve, nikakvi third party alati se ne koriste, isključivo M$ alati.

Izuzev u nekim slučajevima, da bi se ispunio uslov za HWID. :D
 
Poslednja izmena:
Baš kao prilikom zvaničnog upgrade-a, generiše se GenuineTicket.xml, kojim se dobija HWID aktivacija za tvoju mašinu. To je sve, nikakvi third party alati se ne koriste, isključivo M$ alati.

Izuzev u nekim slučajevima, da bi se ispunio uslov za HWID. :D

E kul, hvala :smoke: Našao sam uputstvo na ovom linku i brine me deo:

If the “GenuineTicket.xml” file is created in an activated OS and is being reused on the same computer that’s running Windows 10, it will mimic what the Windows 10 upgrade does.

GeniuneTicket.xml sadržaće HWID za moj trenutni računar. Ono što sam zaboravio da napomenem u prvom postu jeste da bih OS instalirao na novoj mašini, a postojeći Win8.1 formatirao. Samim tim HWID ne bi bio validan jer je formiran na trenutnom računaru a bio bi iskorišćen na novom.

Dakle po mom mišljenju ovaj metod aktivacije ne bi funkcionisao (ili grešim)?
 
Ovde pričamo, ako imaš sve svoje validno i sve driver-e za Windows 8.1 na računaru, odnosno da nema žutog uzvičnika u Device Manager-u. (matična ploča mora biti u potpunosti prepoznata) Bilo da imaš MSDM key u Bios-u, bilo Retail, bilo VL key za Professional.

Za prva dva dovoljno je generisati na njima GenuineTicket.xml.

Dok za treću varijantu, možeš mountovati ISO od (mora baš) w10 1511 i uraditi klasičan upgrade preko setup.exe. (za sve, ako ovde malo mućnete glavom, shvatićete :D)

Za svaki slučaj, prilikom stavljanja GenuineTicket.xml budi offline.
 
Poslednja izmena:
Imam windows 7 na laptopu i bas je usporio prilikom ukljucivanja. Da li ce se instalacijom 10ke ubrzati rad? A i smorio me izgled 7ice
 
Imam sve drajvere instalirane, ali imam i žute uzvičnike kao što se vidi na slici (a zna se zašto postoje ovi žuti uzvičnici) ,)

yellow_signs.png

Znači da zbog uzvičnika ne mogu da izgenerišem GenuineTicket.xml?

I ako rešim problem uzvičnika, da li će mi na novoj mašini raditi GenuineTicket.xml iako je izgenerisan na trenutnoj?
 
Ja sam takodje imao instaliranih 99 adaptera, redom ih deinstaliraj, ostavi samo onaj bez brojcanih oznaka. Ne znam za Genuine Ticket, samo kazem da ih komotno mozes skinuti.
 
Poslednja izmena:
Da, odnosi se na realan hardware, da na bilo kom delu realnog hardware-a, ne postoji upozorenje.

(a zna se zašto postoje ovi žuti uzvičnici) ,)

To uopšte nije potrebno, tj, ti virtuelni adapteri, dovoljno je u lokalu. Samim tim, nastavi u duhu treće varijante.

Zbilja nekad imam utisak da ljudi zaista rade svašta. :D Kao da pokvareni ručni sat popravljamo, malo pincetom, malo maljem. :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam takodje imao instaliranih 99 adaptera, redom ih deinstaliraj, ostavi samo onaj bez brojcanih oznaka. Ne znam za Genuine Ticket, samo kazem da ih komotno mozes skinuti.

Ok, hvala. Probaću tako :)

Samim tim, nastavi u duhu treće varijante.

Zbilja nekad imam utisak da ljudi zaista rade svašta. :D Kao da pokvareni ručni sat popravljamo, malo pincetom, malo maljem. :D

Ja se baš trudim da ukapiram na šta misliš i o čemu pričaš, ali mi ne ide :D Ovde si napisao moguće tri varijante:

Bilo da imaš MSDM key u Bios-u, bilo Retail, bilo VL key za Professional.

Za prva dva dovoljno je generisati na njima GenuineTicket.xml.

Dok za treću varijantu, možeš mountovati ISO od (mora baš) w10 1511 i uraditi klasičan upgrade preko setup.exe. (za sve, ako ovde malo mućnete glavom, shvatićete :D)

Ne razumem šta tačno podrazumeva treća varijanta, je l' možeš da budeš malo precizniji? Da skinem Win10 1511, instaliram ga na novoj mašini, uradim upgrade na poslednju verziju?


Iskreno, pre bih išao na clean instalaciju, tj. download .iso fajla, pravljenje butabilnog fleša i podizanje sistema na novoj mašini. Samo mi reci da li je moguće da sa XML fajlom izgnerisanim na trenutnoj (Win8.1) mašini bez žutih uzvičnika aktiviram Win10 na novoj mašini? To je pitanje svih pitanja :)
 
Ne razumem šta tačno podrazumeva treća varijanta, je l' možeš da budeš malo precizniji? Da skinem Win10 1511, instaliram ga na novoj mašini, uradim upgrade na poslednju verziju?

Zaista mrzim da se ponavljam, kad sam bio dovoljno jasan. Ali probaću još jednom.

Korisnik foruma Old_bookmaker je prikazao screenshoot-om da poseduje repozitorijum ključeva za Windows i ostale proizvode. Napisao je da je jednom kolegi poklonio Enterprise licencu, koju Microsoft u određenom trenutku, nije prepoznao na pravi način. Verujem da je stvar u međuvremenu, odavno rešena. Recimo da si od njega, takođe dobio na poklon VL key za Windows 8.1 Professional. Lepo si ukucao key, Windows je prepoznao o kojoj licenci je reč, normalno Windows-u je potrebno da kontaktira microsoft-ove KMS servere za validnost ključa. Server tada ima sve informacije, uključujući i one koje možemo da vidimo preko:

Kod:
slmgr -dlv

i
Kod:
slmgr -dli

Ako se sve završilo kako treba, imaš Windows 8.1 Pro VL. Kako će se ostvariti 8.1 Pro VL, može biti predmet ovog foruma, samo regularnim i validnim putem.

Ponoviću ovde još jednom, ne trebaju Vam virtuelni adapteri, kad možete u lokalu.

I dan danas mediji pišu, u 2018. godini, kako je upgrade i dalje moguć, samim tim, hajde da se sakrijem(o) iza toga, da je javna tajna, s obzirom da M$ nigde više zvanično ne nudi upgrade, barem ja ne znam. Vrlo lako M$ može da onemogući, sve što je napisano ovde. Ali zaista je očajan da dovede w10 u svaku poru IT-a i da svojim WaaS (ne, to nije windows as a service, već windows as a surprise) napravi od korisnika, ovce koje bleje u neke šarene (uwp/uwa) kvadratiće. Da će sve oko nas biti sve isto, nebitno šta koristimo, što je dovoljna glupost, sama po sebi.

No, idemo dalje. :D

Regularni i validni Windows 8.1 Pro VL se može (i mora) direktno upgrade-ovati na w10 1511, kako bi se dobio HWID, koji je validan, onoliko koliko Vam je i ploča validna, tj, u životu. Sve milionske HWID aktivacije imaju isti ključ, tako da je, kako sama skraćenica kaže, na nivou hardware-a. Jednom kad se dobije HWID, možete pravite i stotinu clean instalacija dnevno sa poslednjom WaaS(urprise) verzijom, ako želite. Dakle, mount w10 1511 ISO-a i napred.

Jasniji i koncizniji ne mogu biti.

Iskreno, pre bih išao na clean instalaciju, tj. download .iso fajla, pravljenje butabilnog fleša i podizanje sistema na novoj mašini. Samo mi reci da li je moguće da sa XML fajlom izgnerisanim na trenutnoj (Win8.1) mašini bez žutih uzvičnika aktiviram Win10 na novoj mašini? To je pitanje svih pitanja :)

Da, ali aposolutno ne na način koji si našao.

Moguće je u trećoj varijanti, ali to podrazumeva pisanje u CMD-u, što ljudi zaziru i mrze. Uostalom, ovo pisanje polako prelazi u drugi dan, tako da si već sto puta mogao skinuti w10 1511 i upgrade-ovati.
 
Poslednja izmena:
Imam windows 7 na laptopu i bas je usporio prilikom ukljucivanja. Da li ce se instalacijom 10ke ubrzati rad? A i smorio me izgled 7ice

Nisi napisao šta je konfiguracija laptopa. Usporenje je pretpostavljam jer nemaš SSD, što Win 10 neće da ti reši, što ne znači da ne treba da instaliraš ako želiš (samo ne očekuj magiju).
 
Drugari,koji win 10 skinuti a da nije insider verzija,znaci poslednji zvanični me zanima.
Hvala unapred.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Radice win 10 na tom laptopu ali bih ja ipak tu ostavio Sedmicu ili instalirao win 8.1. Radice brze od Sedmice a bolje od Desetke.
 
Slazem se da ce osmica bolje da radi od desetke.
 
Da li postoji mogucnost da se skine aktuelni update samo za windows defender i da se rucno instalira?

Instalirao sam LTSB, zabranio mu update, hocu rucno da ubacim definicije za defender da bib mogao da izadjem na net. Nesto sam nasao-definicije ali ne znam kako da ih ubacim u defender, moze li pomoc?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno