Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li slucajno neko ima ovaj problem sa 1809 i laptopom: https://social.technet.microsoft.co...1809-update-stuck-at-42?forum=win10itprosetup

Zaglavi na 42% kao i ostalima. Neki kazu da im prodje ako deinstaliraju grafičke drajvere prije instalacije updatea, ali meni nije pomoglo. Probao ali evo opet zaglavilo na 42%. A ne radi mi se cista instalacija od nule pa ako ima neko preporuku sta jos mogu probati jer sam probao 3x i svaki put zaglavi na ovom dijelu:

image.png


Stoji tako vise od sat vremena. Ne vrti ni ovaj krug. Laptop je Lenovo g500.

EDIT: Radim reinstal. Nema druge.
 
Poslednja izmena:
Zabode nekad i na mnogo duze, ponekad i na 10ak sati, ja sam tako jednom cekao 2 i po sata.

Gremlini.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nije meni bio problem taj reset, ponovni download update vec "apliciranje" istog. Mislim da se sigurno radi o novim AMD driverima za grafičku koji ne rade na win10 na starijim laptopima. Kada bi pokusao da ih instaliram rucno, laptop zabode svaki put. I ja odustao od AMD karte. Vjerovatno ih update ima u sebi jer na tom dijelu, 42%, se instaliraju grafički driveri.

Kada sam ja odradio zadnji put uninstal gpu drivera pa restart za instalaciju update, na 42% vrti, slika poctni malo pa se vrati (postavlja gpu drvere) i zabode. 100% on zabode zbog AMD drivera.

Evo friska instalacija ali je win10 verzija starija, 1803, pa cu vidjeti kak oce opet update proci. Ako zabode isto, vratit cu ga na win8 ili 7.
 
Jedno pitanjce : jel normalno da se na novom lap topu gde instaliran win 10 pro sa još malo programa sistem diže za 1 minut i 30 sek? U pitanju je AMD Ryzen 5 2500 sa integrisanom Vega 8 grafičkom, RAM 8GB i HDD
 
Prvo sam kontao da skinem clean 1809 ali kontam da ce me isto zezati nakon narednog veceg update pa reko moram ustanoviti sta je kada se vec zezam a ne poslije opet ovo sve isto. Kako sam pretpostavio, u ovim velikim update-ovima se nalaze AMD driveri koji blokiraju laptop. Tek je proslo kada sam u biosu totalno ugasio HD8750. Do sada je radilo na generickim aMD driverima ali ocito ne moze vise. Nema druge nego da radi na Intel 4000 krati.

Ne znam zasto je ovo problem jer je laptop na win10 jos od wi10 bete.
 
Пре док сам имао стари Леново лаптоп са i5 процесором, 2 хиљаде серије и интегрисана графика са Ати додатном графиком, имао сам проблем код десетке(што сам ружно саставио реченицу :) ). Имао је онај застој приликом подизања система који је знао да траје по десетак минута. То сам решио са овим начином.

How to Disable ULPS on AMD Crossfire Setups

Introduction
Why would you want to Disable ULPS? If you have two AMD card's in crossfire, it probably has ULPS enabled. ULPS disables the second GPU when not in use. This is alright but sometimes it causes issues in overclocking and/or playing certain games. It can also cause other problems do for troubleshooting purposes, it is recommended to disable ULPS.

Step 1
Go to the registry by typing "regedit" in windows search.

Step 2
Go to the "Edit" tab and click on "Find".
 

Step 3
In the text box type in "EnableULPS" and then press Find.
 

Step 4
You should see "EnableULPS". Double click on it.

Step 5
Change the value from "1" to "0"

Recap
ULPS should now be disabled. Although you can opt to disable it in Afterburner and Catalyst Control Center, it often gets turned back on after an update and so doing this is more efficient.

Note: If you want to turn ULPS back on, simply change the value back to "1".


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Znam za taj problem za boot bug , uglavnom je problem sa 6 i 7 serijom AMD grafickih AMD 6xx0M u 7xx0M.
 
Prvo sam kontao da skinem clean 1809 ali kontam da ce me isto zezati nakon narednog veceg update pa reko moram ustanoviti sta je kada se vec zezam a ne poslije opet ovo sve isto. Kako sam pretpostavio, u ovim velikim update-ovima se nalaze AMD driveri koji blokiraju laptop. Tek je proslo kada sam u biosu totalno ugasio HD8750. Do sada je radilo na generickim aMD driverima ali ocito ne moze vise. Nema druge nego da radi na Intel 4000 krati.

Ne znam zasto je ovo problem jer je laptop na win10 jos od wi10 bete.

Slično sa Lenovo laptopom sam imao, ali je to bilo zato što nVidia nije bila ispravna, i svaki put bi zakucala upgrade.
 
Hmm, postoji mogucnost da je otkazala karta.
 
Imam problem, šta treba ovo da znači 20190315_144614.jpg (izvinjavam se zbog blica), druge slike nemam jer nece PC da se startuje.
Nekako se na volšeban način podiga sistem i radio neko vreme i onda mi izbaci plavi ekran 20190315_161845.jpg i restartova se ali slike nema niti daje zvučni signal za gpu, šta može da bude problem?

Nakon što ga ne diram 5-10 min, i restrartujem na taster kućišta ponovo proradi i počinje da se diže sistem i u toku dizanja sistem dodje nekako do brljanja i ponovo mi izbaci istu poruku plavog ekrana.
 
Poslednja izmena:
Fali konfiguracioni fajl zadužen za butovanje. Zašto? Može biti da je otišao disk, virusi, Windows bagovi...

Kao što ti piše pokreni sa instalacionog medija, izabereš jezik, next, izaberi Repair your computer (dole), Troubleshoot, Advanced options, Startup repair.

Skeniraj disk: chkdsk C: /F iz komand prompta, možeš iz instalacionog medija, isto kao gore.
44621d1485958691t-run-startup-repair-windows-10-a-windows_10_startup_repair-3.png

Edit:
Ta druga greška može biti vezana i za memoriju. Izvadi memorije malo očisti memorije i slot pa vrati, probaj drugi raspored memorije, samo jedan stik. Skeniraj memoriju sa Memtest86..
Učitaj default u biosu(sata mode podesi ahci ako je pre bilo tako, inače ostavi na ide)
 
Poslednja izmena:
Dok je uspevao da se podiže sistem iskoristio sam da pokrenem HD Sentinle i ono što sam dobio je 20190315_155724.jpg, koliko vidim ovde je sve uredu iako je star HDD oko 9-10 godina?
Do bios-a ne mogu da dođem jer neće gpu da se pokrene, nema tona za gpu i tako nakon nekoliko restata se pokrene delimično pa opet se restartuje ili ga ugasim i ostavim tako neko vreme pa proradi na neko vreme i tako u krug.
 
Poslednja izmena:
Očistio sam kontakte na ram-u, grafičkoj, na hdd-u i sata kablu, probao sam sa jednim ramom zatim dodao drugi stik ram-a i evo radi neko vreme. Hvala Rick@, nadam se da je samo problem bio u tome.
 
Pokusavam da odradim update sa win 7, i kada skine sve, instalira ga, krene u prvi restart i onda stoji na 'choose keyboard layout', pocetnom ekranu setovanja 10ke. ni mis ni tastatura (ni na laptopu ni na usb-u) ne reaguju.
Nisam siguran ni kako da formulisem google upit, ne dobijam nista korisno :(
Ima li ko ideju?
 
Cudno je da ne radi tastatura. Obicno drajvere za mis izgubi tu, pa moras koristiti tast. Desavalo mi se x puta na Acer i Hp laptopovims

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da nije mozda tastatura resetovana, pa moras da je ukljucis preko nekog posebnog tastera? Ono Fn+Fx? Probaj, moguce da se zato desava.

A USB tastatura/mis ne rade mozda jer nije podignut USB driver, mada na W10 to ne bi trebalo da se desava.
 
Ma jok, mislio sam i ja da je to, ispritiskah sve moguce i nemoguce opcije :D
Sad, pokusavam da odradim repair instalacije sa win 10 flash-a, i kad boot-uje flash, pokaze prvi prozor instalacije, da izaberem jezik, ponovo ne radi nista.
Ahci, secure boot, usb boot, kompletan bios sam izvrteo, na svim mogucim kombinacijama se isto ponasa.
Sad pokusavam umesto Media Creation Tool-om - rufusom da napravim usb, ali vec nervira poprilicno sve :D
edit: i mbr i gpt install se isto ponasaju :(
 
Poslednja izmena:
Koji lap?
 
Kad nakacis neku eksternu tastaturu ili mis?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako ti radi trackpad imas virtuelnu tastaturu, probaj tako za sad

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

Lenovo G40.
Resio sam problem, recimo. Doduse, ne sa update-om, vec novom instalacijom. Izgleda da sam pogresno podesavao bios od pocetka, poenta je da se promeni os version na other os (u slucaju instalacije 10ke), pa tek onda da se ucitaju default vrednosti (dakle ne load defaults pa da stavim koji os ocu), pa onda da se iskljuce hotkeys i jos nesto.
 
Procurio link za "Edge on Chromium".

Više liči na Chrome nego na aktuelni Edge. Veoma je brz i podržava Chrome ekstenzije.

Ako neko hoće da se poigra, nek izvoli... [emoji6]

nofile.io/f/dUhXmd282dS
 
Treba mi pomoć, imam eon box sa android OS, koji kada se formatira usb u njemu na USB On-The-Go u tom slučaju ne mogu da kopiram na njega datoteku od 5gb, a ako stavim u sistem memorija uređaja, onda on nije podržan na windows 10, mora da se formatira. Ako stavim u fat32 format, on nije podržan na eon box'u , a ni exfat, ali na fat32 svakako ne mogu da kopiram 5gb, nije podržano (kao ni ntfs). Da li neko ima ideju kako da film od 5gb povežem na android box preko usb i da ga pustim preko vlc playera?
 
Pre nekoliko dana mi se desio problem prilikom podizanja win-a.
Prvo je nekoliko minuta trebalo da se pojavi opcija za logovanje, a onda i nekoliko minuta da se otvori desktop.
Medjutim, desktop nema pozadinu, nedostupan win explorer, programi se pokrecu, ali sve vezano za win nece.
U procesima nema onih vezanih za win, ustvari u Task Manager-u kad otvorim procese sve prazno, blanko.

Probao sam vise puta sa restartom, log sa drugim nalogom ali sve je isto.
Nikakvu gresku ne izbacuje, nema BSOD samo je usporen do zla boga.

Problem sam resio tako sto sam vratio sliku sa Aomei backupper-om.
Ali...sta moze da bude uzrok, pobrljaveli MBR, mozda SSD ili nesto trece??

Samsung Magician, Hard Disk Sentinel, HD Tune kazu da je SSD ok, nema gresaka. Inace SSD (850 EVO) je star nekoliko meseci.

Ako neko ima savet, predlog na sta da obratim paznju da me ne zezne kad mi najvise treba.
 
@belivuk232 A da podeliš film na dva fajla? Ili smanjiš bitrate ili rezoluciju, upotrebiš x265 kodek, itd, da smanjiš veličinu fajla?
 
Moze li preporuka za provjerenog prodavca na eBay za originalne kljuceve za win10? Kupio sam jedan ali izgleda fake.
 
Nazad
Vrh Dno