Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li postoji mogućnost-opcija da se podesi da se komp isključi u odredjeno vreme, tipa kao kada se na tv-u podesi da se isključi za tipa sat ipo?

Sent from my HUAWEI using Tapatalk
 
Isključi
Postoji nekoliko finih i besplatnih programčića za takav sport. Ja koristim Airytec SwitchOff
 
Poslednja izmena:
Zasto je 1909 postao toliko gladan RAm-a i deluje daleko manje zivahno kao da je usporio drasticno... to vidim i na sveze podiguntim masinama ... posebjo one sa hdd drasticno su usporile
 
Koliko je tebi "gladan", kod mene je samo 2GB stvarno zauzeto a imam jedno 6 programa u startup-u ? Ništa više nego pre. Da li ti ikada zafali memorije ?
 
Sa 16gb dok sam imao zafali mi cresovao gta v i batman arkham knight od kad sam stavio jos 16 zauzece rama sa tim igrama je oko 23GB startup pre 1909 bio je 1.6GB sad 2.3 meni to nije bas ok s obzirom da nista nisam menjao...
 
Svašta, Batman arkham knight i GTA V recommended je 8GB, kako potroši 23GB ? Čak i u tom slučaju, 500MB nebi prvilo razliku, nešto tu ne štima.
 
Poslednja izmena:
Igram to na ultra vrama vuce oko 5GB otprilike samo gta vuce 15gb RAM-a ali ja ne gasim browser u pozadini te to ode preko 20GB inace pricam o gta v online i pre azuriranja na 1909 sve je bilo top...
 
Poslednja izmena:
Sa 16gb dok sam imao zafali mi cresovao gta v i batman arkham knight od kad sam stavio jos 16 zauzece rama sa tim igrama je oko 23GB startup pre 1909 bio je 1.6GB sad 2.3 meni to nije bas ok s obzirom da nista nisam menjao...

Pusti ga da zavrsi antimalware proces, i updateuj ga do kraja da nemoze vise, posle toga restart i smirice se , mozes da kliknes onaj quick scan posle toga da te isti ne iznenadi kad mu se hoce (mozda neki addon u tvom browseru jede ram pa ce ga ovaj naci) . ima da padne na 1.5 ali podizace se vremenom i microsoft je sam dao izjavu da svremena na vreme restartujes sistem preko windows dugmeta i onda tad uvek padne i tako u krug posle toga samo klikces restart svremena na vreme u principu , lepo su ispravili svoju gresku metodom restarta :D
 
Fast boot mi je iskljucen... ali radim restart veoma cesto bas zbog RAM-a ali ne smanjuje , koristim zamana antimalware sve je cisto... u startupu sam pogasio sve osim nvidia container-a razmisljam i njega da iskljucim...
 
Fast boot mi je iskljucen... ali radim restart veoma cesto bas zbog RAM-a ali ne smanjuje , koristim zamana antimalware sve je cisto... u startupu sam pogasio sve osim nvidia container-a razmisljam i njega da iskljucim...

Kakav zamana animalware? Jel to windowsow ili dodatni?
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga namerno iskljucio od starta ne volim princip na kojem radi... bas da ne bih morao da ga restartujem :)
Pogasio sam notifs i background apps bukvalno imam kristalno cist startup ali i dalje nesto vuce vise nego pre 1909 a i ceo OS deluje usporenije, nije mi to to... kao da je zreo za reinstalaciju, a pre azuriranja sve je bilo tip top... Ne znam nisam pametan... inace da yt u pozadini i hitnovi neki se vrte dok kruziram gtav online :-D zato i spali 23GB RAM-a :-D dok sam imao 16 samo crash gtaV na forumu sam nasao da se desava usled manjka Rama te sam uzeo jos 16 da ne mislim :-D od tad komotno smestim gta u pozadinu odgovorim na fejsu i vratim se na igru :-D samo jos da vidim sto je os kilaviji i sto jede ram...
 
Moze da crashuje ako je los ram (ovo bi bilo ok proveriti na windows memory diagnostic pa stavi standard nemoj extended) , ili ako si mu dirao pagefile (to stavis da windows sam organizuje na auto), i ako postoji virus u racunaru (skinuo bi taj antivirus a ostavio windowsov mislim da je dovoljan ioanko se upali nekad sam od sebe pa dodjes u situaciju da rade oba, upalio notifikacije da pokaze ono sto treba jer ovako si corav za neke bitne stvari) . Inace spali taman onoliko koliko treba sa sve youtube-om to je ok , moze da se desi da ti rade dva antivirusa u pozadini pa u startu pokazuje 2gb rama sto je isto standardno , primera radi windowsov se automatski upalio posle updejta ili kad mu je podeseno u task scheduleru pa to proveri. Uglavnom jedino resenje koje meni za sad igra je da nijedni dodatni programi cleaneri i slicni koji nisu microsoftovi proizvodi nisam koristio i jedino na auto sve radi bez greske (cim sa se igrao sa istim nesto nije radilo kako treba tako da to specificno jedino neki profesionalac da dodje da mi ispodesava na rucno), nije brzo kao u win 7mici ali radi , desni klik na C: pa brisanje fajlova ok odradi , i sve sto moze da se iskljuci preko windowsove opcije cim sam koristio neki od programa isto mi se desavalo, tako da sve na auto i povremeno po opcijama sistema da se nesto sto oni dodaju prekonfigurise zapetljali su ga skroz. Reset mi skine od 2,3 koriscenog na 1.4 rama sto je slicno kao kod tebe. 10tka ima automatizovano gasenje suvisnih aplikacija (nije bas najbolje ali radi ,neke gasi neke ne, uglavnom one ceste pogasi sam ali neke koji se redje pale sam video da je drzao sve do restarta)
 
Jesam proverio sam memorije odmah ali se u logovima
Video zbog cega kresuje (low virtual memory) i od kada sam dodao jos 2 stapla sve funkcionise like a charm :-D Eset koristim 15 godina i windows 10 kada sam instalirao nije ni imao svoj AV sve u svemu notifikacija za Eset su on ofc :-D cist je sistem dizao sam i na laptop w10 1909 cim je izasao na ms sajtu isto 2.3 gb bez i iedne jedine app :-D
 
nema to veze sa ni igrom,ni win-om,ni av-om,ni 'lošom' memorijom,već sa tim da držiš upaljen hrom i zahtevnu igru simultano.
 
Jesam proverio sam memorije odmah ali se u logovima
Video zbog cega kresuje (low virtual memory) i od kada sam dodao jos 2 stapla sve funkcionise like a charm :-D Eset koristim 15 godina i windows 10 kada sam instalirao nije ni imao svoj AV sve u svemu notifikacija za Eset su on ofc :-D cist je sistem dizao sam i na laptop w10 1909 cim je izasao na ms sajtu isto 2.3 gb bez i iedne jedine app :-D

To ti je pagefile , neko je tu cackao ili iskljucio na nulu jedan deo ide u ram a drugi deo na hard disk (ja obicno stavim na automatski na ssd da bude kako treba brz jer u tom slucaju on izigrava deo rama) bez obzira sto si dodao ram opet kad se popuni pravice ti problem u tom slucaju, vidi proveri desni klik my computer >properties> advanced system settings >performance> settings > pored visual effects imas advanced , page file na toj strani treba da pise neki broj ako pise nula onda to pravi problem - uglavnom tu treba da se podesi da windows sam organizuje sve to udjes tu isklikces sve sto treba i to je to.
 
Pagefile minimum je 1024 toliko sam ga i stavio 2015 kada sam poceo sa koriscenjem desetke :-D ja rucno to sve podesavam :-D racunar je radio savrseno do 1909 verzije :) em vise rama vuce startup em same app kao da vise vuku ram-a :)
 
Poslednja izmena:
nema to veze sa ni igrom,ni win-om,ni av-om,ni 'lošom' memorijom,već sa tim da držiš upaljen hrom i zahtevnu igru simultano.

Kakve veze ima ako je pagefile automatski ? on ce da napravi i 100 giga page-a i nece prijavljivati virtualnu memoriju ali ce da secka ne bi trebao da crashuje sem ako nesto tu drugo ne brljavi tipa drajver ili ko zna sta. Moze da bude cak i addon u tom chromu adobflash itd. Kao sto rekoh cim je nesto od naknadnih programa korisceno moze svasta da ocekuje . Sve na auto i nema problema , sve preko toga uvek negde nesto , dok se ne prebaci na 7micu pa pocne da se divlja tu sve moze da se iskljuci i da radi na 700mb rama sa sve amdovim drajverom za graficku u donjem desnom uglu :D
 
Od kada sam dodao RAM nemam problema sa kresovsnjem igara :) i recimo sad mogu da minimizijem igru dok od instalacije 1909 nisam to mogao kresuje igra... toga ranije nije bilo... def je do 1909 azuriranja...
 
Pagefile minimum je 1024 toliko sam ga i stavio 2015 kada sam poceo sa koriscenjem desetke :-D ja rucno to sve podesavam :-D racunar je radio savrseno do 1909 verzije :) em vise rama vuce startup em same app kao da vise vuku ram-a :)

E pa sad to rucno zaboravi nije to win 7 izbagovan, i te programe, taj pagefile slobodno stavi na automatski nek se sam restartuje i videces da ce da sljaka ko leptir cak i bez tog rama sto si kupio , rucno jedino ugasi onaj windows backup isto u tim opcijama sto imas ali nista preko 3rd party softwera.
 
Fora je sto je meni savrseno radio do poslednjeg update-a eto 4 pune godine :-D
 
Vuce vise jer ne stavlja u pagefile , nije stavljeno da windows sam upravlja njime. Ovako deo stavlja u pagefile deo u ram i imaces manje potrosenog rama na background procese i vise resursa za gejming , sve je to vec neko lepo osmislio i tako napravio.
 
Da je od starta tako ok sumnjao bih da negde gresim, ali ovako mi deluje kao ram hungry pisao sam im feedback, vidim jos se ljudi zale na poslednji build...
 
Fora je sto je meni savrseno radio do poslednjeg update-a eto 4 pune godine :-D

Pa nov chrome, nov adobe flash, youtube pucaju detalji iz najnovijeg video spota ili nekog mixa, gta5 kadilak plavusa pored , novcanice na sve strane i eksplozije i eto ti ga, nema odakle da pise i cita. Stavi ti lepo na auto i uzivaj , sve ce to 10tka sama od sebe da organizuje , i onaj antivirus bi skinuo mislim mozes ti da dokupljujes ram u nedogled ali ce pre ili kasnije kad se napuni opet da pukne. Ljudi imaju problem koliko sam video uglavnom sto nesto ne odrade kako treba. Ima problema prilikom apdejta ali kad se sve to smiri restartuje sve radi ok, nije tako brzo kao na 7mici ali nemoze nikad ni biti , 10tka ima mnogo vise instrukcija i zastita i nemoze da pobedi 7micu u performansi i da se koristi najjaci racunar na planeti.
 
Poslednja izmena:
Moze ako porade na tome :-D do 1909 radilo je top ps operu koristim chrome ne :-D
 
Moze ako porade na tome :-D do 1909 radilo je top ps operu koristim chrome ne :-D

Oce boli ih uvo, njih interesuje mobile platforma da izbace svoje mobile uredjaje . Za desktop platforme ih boli uvo, cak nemas nigde desktop podesavanje vec te svuda vodi ka mobile, sinhronizaciji kontakti mejlovi itd. Sumnjam da ce da brinu o desktopu i vise mislim da ce tu doci neki sitniji privatnik koji ce da napravi pravi OS a ne ovo smece stim sto pitanje kolko ce sve to da potraje s obzirom da je mobile platforma platforma buducnosti desktop jedino kao neki super racunari u igraonicama gde ce moci da se igra al ovako od kuce pojedinacno mislim da to polako postaje istorija.
 
čisto ako neko drugi čita da ne pomisli da mu treba 32gb rama da mu igre ne bi krešovale,to što vi držite neke sulude pejdž fajlove i popaljen hrom i onda vam win kriv je neka druga priča.

ni 1909 nema nikakav problem,igre rade regularno.
 
čisto ako neko drugi čita da ne pomisli da mu treba 32gb rama da mu igre ne bi krešovale,to što vi držite neke sulude pejdž fajlove i popaljen hrom i onda vam win kriv je neka druga priča.

ni 1909 nema nikakav problem,igre rade regularno.

Ono sto ljudi neznaju jeste da se neke stvari nesmeju dirati , ono sto jeste je to da ili imas original sistem ili imas ovaj koji vecina ima po kucama laznjak - e tu je problem tad svasta moze da ne radi pa mora da se budzi da se kombinuje a microsoft se upravo bori protiv toga i zato vidis da ti ne dozvoljava neke stvari, softver , ispravke itd. pogotovu ispravke po samom sistemu koji oni zakljucaju kao proizvodjac. Mora 200evrica pa to ti je.
 
Nazad
Vrh Dno