Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

meni se djasvi,gledacu da ga nabacim na zasebnu particiju mada slaba nada da ce pola stvari da mi radi (od crossfire-a do drajvera za zvucnu).
 
Izašli su ISO fajlovi na preview.windows.com

64-bit (x64) (4.10 GB)
32-bit (x86) (3.16 GB)
 
Koji da skinem 9841.0.140912-1613.FBL_RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_EN-US.ISO ili WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US.iso ?
 
Skidajte en_windows_technical_preview_x64_dvd_5552500.iso
 
To je sigurno evolution verzija 30 dana , ne mže KMSPico sigurno...
Sve su to evaluation windowsi, ne treba nikakv pico do sredine sledeće godine ili kad će već puna verzija a možda ni onda jer će možda biti free upgrade ionako.
Meni skida sa jedno 10 Mbps. 4.1 GB.
Ova verzija je dobra do 15og Aprila izgleda.
 
Poslednja izmena:
te build-ove ubijaju mislim oko one tamo nove godine,tako je meni bilo i sa 8micom i sa 8.1com.
 
te build-ove ubijaju mislim oko one tamo nove godine,tako je meni bilo i sa 8micom i sa 8.1com.
Sad mi odgovoriše:
"that will be the date by the consumer trial will be up and running. The OS with all the toys like Media, DX 12 and so on."

Još 1 GB i Hello VM. u njemu ću prvo da probam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nadam se da može, ja i skidam x64
 
Skidam sa nekog torrenta , seedira samo 10 a leechera preko 120 i ekstra je brzina ko bi rekao!
 
Pokušaću da ga podignem preko Rufusa na UEFI valjda je Sony Vaio Firmware kompitabilan sa 10-kom kao sa osmicom!
 
Može lepo preko VM ware VM Player evo radi kao sat. Sve se lepo instaliralo. Malo ću još da se igram ovako a sutra ide na neki rezervni HDD.
w10.jpg
 
Vidim pitaju ljudi jel moze na VM. Ja koristim Virtual Box. Jel probao neko do sada? Ja sam pokusavao ranije x64 Win7 i 8 na Virtual boxu i nisam uspevao. Na samom pocetku instalacije izbacuje neku gresku pa nisam ni pokusavao vise.

Zato sada skidam Win 10 x32 i nadam se da ce raditi na Virtual Boxu.
 
Evo ja sam sad instalirao x64 na VirtualBoxu, radi bez problema, pokušavam da skontam kako mu rade virtuelni desktopi. A taj error što ti izbaci, to izbacuje i meni i na instaliranju Win8 a i sada, ako je to isti error kao kod mene onda javlja da nema dovoljno RAM-a, ne napiše on to nego te uputi na log fajl, ja moram ugasiti Opere (staru i novu) i tek tada mogu instalirati jer mu treba bar 2 GB RAM-a a meni je bilo slobodno manje od 1 GB pa sam morao gasiti programe, nakon toga sve radi.
 
Ja sam isto probao na Virtual Box-u Win10 x64. Kada sam stavio da se instalira kao Win Server 2008 R2 x64 mi je izbacivao neku grešku gde piše da treba samo na dugme da se ugasi i to je to. Kada sam prebacio na Win server 2012 radi instalacija normalno samo što mi miš ima lag priličan u toku instalacije.
 
Nije lose, u sustini w8 sa sklepanim startom. Imaju jos dosta da rade.
Obrisao sam odma i cekam neki ozbiljniji build.
 
Инсталирао малопре, за почетак сам хтео само апгрејд постојећег 8.1 и све је лепо ишло, у једном тренутку je питао да изаберем шта да сачува али је понудио ништа ... на брзину нисам видео начин да променим и остало је тако. На крају је све прошло, партиција није била форматирана али није било ништа од претходно постојећих програма.
То ми се не свиђа, ако није апгрејд са претходним програмима, онда ће да буде чиста инсталација и малопре сам пустио од почетка али као чисту. Касније идем да наставим са подешавањима, набацим програме и пробавам.
 
Ja cu ipak da probam x32, jer trenutno u okviru Win 8.1, imam win 7 x32 u V-Boxu za isprobavanje novih programa i slicno. Nekako mislim da je za sam pocetak najbitnije da vidim kakav je novi Win 10. Sad, da li je x32 ili x64 meni je bar svejedno ovog momenta.
Kad budem imao vise vremena, probacu ono sto je Vader rekao u prosto prosirenoj recenici za x64 :)
 
Mislim da ima bug sa virtuelnim desktopima, nekad kreiram virtuelni desktop i kada sam na njemu i pokrenem neki program on me vrati na prvi osnovni desktop i aplikaciju pokrene u njemu. Nekad se to ne desi, nekad uredno otvara aplikaciju u novom virtuelnom desktopu na kojem se nalazim.
 
Инсталирао малопре, за почетак сам хтео само апгрејд постојећег 8.1 и све је лепо ишло, у једном тренутку je питао да изаберем шта да сачува али је понудио ништа ... на брзину нисам видео начин да променим и остало је тако. На крају је све прошло, партиција није била форматирана али није било ништа од претходно постојећих програма.
То ми се не свиђа, ако није апгрејд са претходним програмима, онда ће да буде чиста инсталација и малопре сам пустио од почетка али као чисту. Касније идем да наставим са подешавањима, набацим програме и пробавам.
Pa malo je prerano za upgrade, ovo sad je čak i novije nego Alpha 8mice. Nebih ja dalje nego odvojen boot sa drugog HDDa za sada. Boot preko BIOSa samo i čista stvar.
 
Nazad
Vrh Dno