Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pomoć. Hoću čist instal,ali mi izbacuje ovu grešku..Napravio sa Windows media creation tool usb,neće,posle sa Windows iso downloader ista greška.
237d299fc1a2a77466d6000c59bbb4a8.jpg
 
Na strani teamos ima cmd aktivator koj aktivira na digital lincenca onaj metod sto je sam633 napisao samo sa jednim klikom

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Kako beše test ram i hd? Ne verujem da je do usb...prvi sam napravio sa rufusom drugi sa media c tool.
 
Monitor sam povezao sa laptopom (Asus X540L) preko HDMI. Imam sliku ekrana laptopa na monitoru. Pitanje, šta podesiti da laptop radi i kada ga zatvorim, da preko monitora nastavim rad?
 
Control Panel > Power options > Choose what power buttons do.
 
Da li ce bas svi fajlovi biti prebaceni u windows old folder(i desktop)? Instaliram win10 na win7.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hoce ako instaliras na toj particiji gde je sedmica a ako na drugoj particiji instaliras imaces 2 windowsa.
 
U Windows old folder ide samo OS tj. stari Windows 7, sadržina My documents i ostalih foldera će ostati - ali niko ne garantuje, kao i programi koje si instalirao, ali naravno neće svi raditi. Uvek je preporuka bekapovati sve i uraditi Clean install.
 
Pomoć. Hoću čist instal,ali mi izbacuje ovu grešku..Napravio sa Windows media creation tool usb,neće,posle sa Windows iso downloader ista greška.
237d299fc1a2a77466d6000c59bbb4a8.jpg

guglaj svoju plocu/laptop. odredjene stvari pustaju instalaciju samo ako su formatirane pod odredjenim uslovima (fat32/mbr ili gpt/ntfs)
 
@allee
Taj iso je defektan koliko se može pročitati fale neki fajlovi skini čist sa M$ sajta.
 
Imam jedno prosto pitanje.
Na kompu imam trenutno instaliran Windows 7 x64 i uzimam novi SSD pa sam hteo da instaliram i prvi put probam Windows 10 pa da li mogu da ubacim SSD i na njega instaliram desetku dok stari hard disk iskljucim tj.odvojim SATA i napajanje kod instalacije desteke.
Da li cu da poremetim stari Windows 7 ukoliko mi ne odgovara desetka pa se vratim na stari Win7 jer na starom imam svega i svacega?

Hvala
 
mozes da koristis i dualboot, raskaci za svaki slucaj taj hard sa 7icom da slucajno njega ne formatiras pa ga vrati nakon sto instaliras 10ku. pri paljenju kompa biras koji sistem zelis, na asus plocama je F8, za ostale pogledaj na netu.
 
Tako sam i hteo dualboot ali nisam bio siguran. Hvala puno na odgovorima.
E sad da li zna neko gde da nadjem win10 ili ako je ovde zabranjeno u pm ili neke smernice gde da pogledam koja je verzija trenutno najbolja za install?
 
meni iskreno ne odgovara ni jedna ali je mozda najmanji rizik da skines direktno sa ms sajta i izbegavas razne torente. posle toga se snadji za aktivaciju, o tome vec ne sme na forumima. ili ga koristi trial cisto dok ga ne isprobas...
 
sme na forumima da nema trenutno aktivatora bez i to većih problema.svi imaju probleme sa velikim cpu i/ili hdd zauzećem koje onesposobljava čak i mid mašine,o starijim/sporijim da ne pričam.za kućnu upotrebu licence za po 10-15e sa proverenih sajtova za preprodaju su sasvim okej.za firme,putovanja i sl treba stiker i puna cena (mada i to može da se počeprka za jeftinije ali je siva zona sa fomaćim zakonima...) tako da npr što se tiče laptopova najbolje je u startu uzeti neki uz koji se dobije win.

home edicija je sasvim dovoljna za 99 posto korisnika.generalno pravilo je ako ne znaš za šta će ti pro ništa ti i ne treba.
 
Instalirao sam novi build kao windows insajder, preko windows update, nakon toga obrisao windows.old folder. Medjutim folder postojećeg windowsa je 28 Gb.Da li je to u redu ili postoji neki način da ga malo "olakšam", to jest smanjim. Ili drugačije rečeno, postoji li nešto u tom folderu što može da se obriše a da nemam problema? Prilikom clean instalacije je dva puta manji. Ako ne i više.
 
Pokreni Disk Cleanup i pocisti sve sto ima. Obrisi sve iz Windows/System Distribution/Download. Pokreni Run pa %temp% i isto brisi sve. To ti je klasika.
Prvu i treću stvar uradio. Ali nema nigde System Distribution, imam samo Software Distribution i u njemu Download, gde ima nekih 6 Mb.
 
Windos\Software Distribution i u njemu Download sadrže fajlove za svaki update, čak i za Defender, to moraš ručno da brišeš. Obično nema puno ali kada izađe novi build onda stigne u njega oko 4GB. Kada se instalira novi build, ti fajlovi se brišu automatski posle 10 dana ili ručno pomoću Disk cleanup-a.
 
Pokusavam da na plocu MSI 250 pro carbon gaming sa SSD stavim Win 10 ali mi ne uspeva. Jel ploca podrzava UEFI ili Legacy ili je problem do win koji sam skidao sa creation toolom?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da li kljucevi sa Ebay-a mogu da se koriste za laptop koji ce se koristiti i poslovno. Povremeno bi laptop bio u firmi. Takodje me zanima posto imam kljuc sa win7pro da li i dalje moze nadogradnja na win10

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Može ako te ne uhvate !!
 
Nije legalno za firme, mora da se kupi Windows sa racuna firme. Glupost ali je tako.
Kljuc za Win7 Pro moze na Win10 Pro i to kao clean install, instaliras od nule Win 10 Pro i upises kljuc kada se podigne, ne prilikom instalacije.
 
Nazad
Vrh Dno