Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Meni radi normalno
 
sam skida i određuje šta kako instalira i kad.dosta podešavanja je onemogućeno.
 
imam jedan problem. ukratko, na win 10 imam instaliranu wifi karticu i podesio sam da se utility kartice podize zajedno sa win-om. e sad problem je taj sto on to ne cini. zapravo hoce JEDINO automatski da se startuje ako instaliram drivere za graficku kartu ili je windows imao neki vazniji update pa trazi restart. kada odradim "obican" restart ne dize se utility i moram rucno da ga startujem. inace preko registrija sam namestio startup Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
i dodao C:\Program Files (x86)\REALTEK\USB Wireless LAN Utility\RtWLan.exe
ako neko ima ideju sta moze biti bio bi zahvalan na pomoci :)
 
Jesi probao preko Scheduled task sa podesenim Admin privilegijama (Run with highest priviledges)?
 
evo sad sam probao i izgleda da radi. resetovao sam par puta i dize se. valjda se nece pokvariti :) hvala!
 
opet slican problem. posle restarta se digne ali posle shut down-a nece. u cemu je tu razlika j8t?
 
Zna li neko, šta bi moglo uticati na to da mi se explorer.exe ne učitava sa windowsom. Nakon logon screen-a, kao da je neko navukao roletne na prozor XD
Morao sam isto Schedulerom napraviti event da pokreće expl. Moćni skedžuler.
 
Provery system dobro,
U Command prompt (Admin copiraj ove dve linije
sfc /scannow
i
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
Ako sve ne prođe probaj ponovo.
 
sfc sam radio, sve žive moguće komande sfc-a, ali ne znam za ovaj dism, probaću prvom prilikom. Hvala!
 
Kako se ponaša win posle zamene hw komponenti npr pločica,ram i CPU.
Npr sledeći scenario:

FX mašina > Zen bez diranja sistema...

Znam da nije preporuka ali pitam kako prolazi?!
 
Kako se ponaša win posle zamene hw komponenti npr pločica,ram i CPU.
Npr sledeći scenario:

FX mašina > Zen bez diranja sistema...

Znam da nije preporuka ali pitam kako prolazi?!


kad sam menjao CPU, win nije pravio problem. Kad sam menjao matičnu, bilo je problema. Nije hteo da prepozna usb -ove. Probao ručno da instaliram drajvere, ne konta i dalje. Ram inače možeš opušteno menjati.
 
ako imaš digitalnu aktivaciju,gubiš je.možeš da zoveš ms,šalješ mejlove,ali ja nemam dobra iskustva.ako imaš ključ,vrv prolazi...

hardver retko je problem,ali kao što je gore ti navedeno,ume da bude,ali ti niko ne može reći tačno sem da sa nvidie na radeon bez predhodnog čišćenja teško će da prođe.tako da najbolje da pre prebacivanja pobrišeš sve drajvere za čipset itd iz device managera (uninstall device i čekiraš delete software drivers) a grafiku sa DDU.
 
presao sam sa intel core2quad s775 platforme na ryzen bez greske je sve radilo.
 
Ima li neko neki win10 za slabije mašine, šta preporučuje za msi vr601, čisto mi treba za oglase i da gledam slike itd....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Preporučujem XP.
Ako nekim čudom ima bolji C2D i 2GB rama, onda 7-cu ili Win8.1 Embedded.
 
Preporučujem XP.
Ako nekim čudom ima bolji C2D i 2GB rama, onda 7-cu ili Win8.1 Embedded.
Šta je c2d? Imam 2 giga rama, izgleda da i ne poznaje više....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
C2D - Core 2 Duo. Postoji i varijanta sa Celeronom.
Da, taj model ne vidi više od 2GB.
 
Da dual core je.... Ma znam da je slab, ja i ne koristim toliko za net, vise bukvalno za slike i sredjivanje fajlova na eksternim diskovima

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ijao...
Porediš E8400 i T2xx0...Desktop vs notebook.
 
Poslednja izmena:
Obično se slažem sa tobom, ovde ni najmanje.
Isprobano na istim starim mašinama.

Testiraj Win8.1 Embedded pa javi utiske.
 
Poslednja izmena:
Ne to. Ranije su mogao da staviš koliko dana da se odloži nadogradnja, nezavisno od datuma. Kod me je, recimo bilo 7 dana za sigurnosne nadogradnje a 14 dana za ove velike, polugodišnje.
Instalirao sam 2004 insajder i toga više nema.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno