Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

U svakom slučaju, probaj tačno pola-pola.

Ako ne barataš sa PBR-om, bootloader-ima, ili ne želiš to, onda prvo W7, pa onda w10.
 
Ne radi se o tome. Od ovog 1709, nakon restarta ili ponovnog paljenja, windows podize programe koji nisu bili zatvoreni tokom gasenja: https://superuser.com/questions/1229963/windows-10-disable-reopening-programs-after-restart-startup

If you want to start with no apps open (other than those set to auto-start via Task Manager/Start), you'll need to ensure all apps are closed before shutting down or restarting the PC.

Nisu normalni. Jedini naci je gasiti preko CMD-a koliko sam skontao. Ne mogu da vjerujem da su ovo dodali bez opcije da se moze ugasiti. Pa sta je sa aplikacijama koje prave problem. Sistem ce zavrsiti u restart loop-u.

to je za nas sto nam nije prijao iznenadni restart tokom noci, kad ne restartujemo racunar mesecima.
odradi sta ima, i popali sve sto je bilo upaljeno.
Meni je superkorisna opcija.
 
Automatsko pokretanje programa prilikom podizanja sistema moglo je da se podesi još na Windows 3.0 (ako ne i ranije). Šta da rade oni koji rade u puno programa istovremeno? Ili da zatvaram sve ručno ili da čekam da se sve podigne prilikom sledećeg pokretanja, pa onda da zatvaram i pokrećem samo ono što mi je zaista potrebno? (ne koristim uvek iste programe) U stvari, ovo će najvše prijati proizvođačima virusa. A ukoliko neki program izaziva restart, biće stvarno neverovatnih problema. Mogli su bar na login ekran da ubace listu prethodno pokrenutih programa i izbor da li (i koje) želim da pokrenem odmah. Da ne pričam da postoje situacija da je bitan i redosled pokretanja programa. Vrlo, vrlo loše zamišljeno.
 
to je za nas sto nam nije prijao iznenadni restart tokom noci, kad ne restartujemo racunar mesecima.
odradi sta ima, i popali sve sto je bilo upaljeno.
Meni je superkorisna opcija.

+1 Ja sam poslednji put ugasio komp pre 4 meseca... savršena opcija! :d ... a zar nije ta opcija samo za restart, a ne i prilikom gašenja računara?
 
Kazu iz MS-a da ce sa novim apdejtom (1803) biti omoguceno podesavanje/gasenje ove opcije (reopening programs after restart/startup).
 
Automatsko pokretanje programa prilikom podizanja sistema moglo je da se podesi još na Windows 3.0 (ako ne i ranije). Šta da rade oni koji rade u puno programa istovremeno? Ili da zatvaram sve ručno ili da čekam da se sve podigne prilikom sledećeg pokretanja, pa onda da zatvaram i pokrećem samo ono što mi je zaista potrebno? (ne koristim uvek iste programe) U stvari, ovo će najvše prijati proizvođačima virusa. A ukoliko neki program izaziva restart, biće stvarno neverovatnih problema. Mogli su bar na login ekran da ubace listu prethodno pokrenutih programa i izbor da li (i koje) želim da pokrenem odmah. Da ne pričam da postoje situacija da je bitan i redosled pokretanja programa. Vrlo, vrlo loše zamišljeno.


Da li isti problem postoji ako se isključi hibernacija tj. fajl za istu na disku?
 
A ja se cudim zasto se pali paint sam od sebe [emoji14]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Misliš startuje se sam od sebe.
Virus? Ili si ga slučano ubacio u autorun.
 
U 1709 su dkopirali jednu funkciju macOS-a sa razlikom da macOS pita korisnika da li želi da se trenutno pokrenuti programi pokrenu tokom sledećeg boota. Srećom pa su Enterprise i Education oslobođene ove MS-ove gluposti.
 
Pali, startuje, isti djavo.

Nije u autorun, nije virus, kad god ostavim upaljen Paint prilikom gasenja zateknem ga upaljenog pri narednom boot-u, to je ovo o cemu prica SD izgleda.

Nego kako da sprecim Windows da mi resetuje default aplikaciju za otvaranje pdf fajlova, kad god stavim Adobe Acrobat Portable, ovaj mrtvi malware od OSa hijackuje default app i namesti ponovo Edge koji ima nula meni potrebnih funkcija...
 
Kod mene svaki dan po jedan ovakav apdejt,ili nesto brljavi.

Definition Update for Windows Defender Antivirus - KB2267602
 
WD update dolazi više puta dnevno, vrlo su mali i ne smeta ništa. Uostalom, to rade svi antivirusi.
 
Pali, startuje, isti djavo.

Nije u autorun, nije virus, kad god ostavim upaljen Paint prilikom gasenja zateknem ga upaljenog pri narednom boot-u, to je ovo o cemu prica SD izgleda.

Nego kako da sprecim Windows da mi resetuje default aplikaciju za otvaranje pdf fajlova, kad god stavim Adobe Acrobat Portable, ovaj mrtvi malware od OSa hijackuje default app i namesti ponovo Edge koji ima nula meni potrebnih funkcija...

Možda zato što je Portable. Probaj full verziju ili pređi na Foxit Reader koji je bolji od Adobea. Kod mene to ne radi.

@acep isključi defender pa ti više neće matletirati.:smash:
 
Pokretanje programa posle restarta se dešava posle nekog updejta koji je zahtevao restart. Džabe takva opcija kada su ti programi zatvorili dokumenta sa kojima su radili. Nekad imam 2-3 visual studia otvoreno, inkscape, browser, sublime, unity,... I posle restarta imam sve te programe otvorene ali bez dokumenata u njima (Sublima i chrome umeju da vrate stanje).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nego nešto drugo mi ide na živce.. Windows Hello ne radi. Imam fingerprint reader na Dell XPS 15 koji radi sve dok baterija ne padne ispod nekog nivoa. Posle toga ne mogu da se logujem pomoću do niti unošenjem pin code-a, već moram da kliknem 2x da bi mogao da unesem password.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Možda zato što je Portable. Probaj full verziju ili pređi na Foxit Reader koji je bolji od Adobea. Kod mene to ne radi.

@acep isključi defender pa ti više neće matletirati.:smash:

To mi resava problem samo ako Foxit Reader ima sve funkcije koje imam na Adobe Acrobat, inace mi ne znaci nista iako znam da je bolja opcija od Adobe Reader.

Cak i EDGE zavrsava posao kada je u pitanju samo pregled ali sustina mog problema je u tome sto meni trebaju Edit funkcije koje ima Adobe Acrobat, npr. kada otvaram neki izbledeli dokument koji je skeniran pa mi treba brz import u Adobe Lightroom da to sredim, Acrobat ima npr. "Save as JPEG" koji mi stedi neverovatno mnogo vremena jer bukvalno svaku stranu exportuje kao JPEG. Takodje ima i export u word (.doc i .docx) i svoj OCR, prilicno zaokruzeno resenje koje je dovelo do toga da retko kad palim Abbyy Finereader.

Inace privremeno sam resio problem tako sto sam preko regedit oduzeo dozvole EDGE-u da postane default program za otvaranje pa me sada OS svaki put pita cime hocu da otvorim.

Nuspojava je da mi je nestala opcija iz Properties>Change default program (ili kako vec bese) kada otvorim Properties nekog pdf fajla iako sam obrisao samo deo vezan za EDGE i pdf, nigde logike.

EDIT: Nije imalo veze to sto je Portable jer je radilo ranije bez problema direktno otvaranje preko Acrobata.
 
Poslednja izmena:
W10 PRO 1709 16299.192 - blokirana sva azuriranja dok Intel i Microsoft ne ispeglaju ove probleme oko Spectre/Meltdown haosa.

Inace ubacio sam punokrvnu verziju i ipak je proradilo, sad ne znam da li bi radilo da nisam cackao po registru ali nebitno, cudi me kako je odjednom Portable prestao da radi.
 

Prilozi

  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Meni se isto dešavalo na predhodnoj verziji, samo za browser.
 
Sada radi ok, morao sam da probam sa nekoliko razlicitih varijanti doduse, ode mi pola dana dok sam nasao punokrvnu identicnu portabl verziji.
 
Ahah. Kolege su previdele jednu "sitnicu" - Acrobat. Nije do OS-a, tj. nije direktno.
Ti si koristio kr*k*vanu varijantu, koju je vrlo moguće blokirao defender. Čak i neki satndardni AVP-i mogu da ometaju rad takvih izdanja.
 
Fali Pro iza Acrobata ali mislim da je jasno bilo na sta mislim.

Defender mi sluzi za ukras jer sve kontrolise ESS 11 koji znam napamet kako radi, nije ni on uzrokovao problem jer bi on u potpunosti blokirao PUP i ne bi se ni pokretala aplikacija, sa druge strane ja moram da odobrim blokiranje jer za sve sumnjivo iskace prompt prozor. A i da je probao nesto da odradi iza ledja, ne bi odradio to posle ko zna koliko meseci od instaliranja aplikacije.

Problem je (bio) na relaciji OS - Acrobat, pun djavo ljudi na Microsoftovom support delu gde se ljudi zale i na free reader i na placene varijante.
 
Ondak brate treba ti Foxit Pro Biznis varijanta koju ja koristim.:D Bolja je od adobea i nema nikakvih problema sa Winousom 10 svi updejtovi uključeni.;):d
 
****m ti bil gejca u dupe
c357a9dcc66b9e1186693b99695bc5e0.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Serem im se u svaku verziju vindovsa
 
SirotiLJo ne kupuj amd [emoji23]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ondak brate treba ti Foxit Pro Biznis varijanta koju ja koristim.:D Bolja je od adobea i nema nikakvih problema sa Winousom 10 svi updejtovi uključeni.;):d

Navika je cudna stvar, ja preporucujem Foxit svima ali licno koristim Adobe.

Isto kao sto sam zaboo na Office 2003 samo zbog retardiranog sistema pravljenje breakova za strane u novijim Word verzijama.
 
Naravno u safe modu

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kako resiti problem sa gutanjem memorije sa Photos servisom na win10 i intel dual core,takodje se isti na intelu ne gasi kad zatvorim aplikaciju?
Na quad core amd-u nemam taj problem,sistem je isti,drajveri instalirani svi.
Jos jedna zanimljiva stvar,na intelu se firefox apdejtovao za par sekundi dok sam na amd-u pricekao kao da je dial up.
 
Poslednja izmena:
Hoću da preinstaliram asus x55u koji ima win10 sa win7 ali nikako da uđem u bios. Dal je do desetke ili čega nikako da uđem u bios podešavanja probao sam i esc i f2 i del odmah izlazi onaj deo da se prijavim kao korisnik. Kako najlakše da "pregazim" 10-ku? Imam 7-icu i na dvd i na usb....


Edit: nekako sam uspeo da udjem ali nemam opciju pod boot za druge uredjaje... ima samo da dodam i da napravim nov a nema nista od uredjaja....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno