Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kod mene radi f.lux, ali ako kod tebe ne radi možeš koristiti taj koji ima Windows 10 plus instaliraj neki program koji ima dimming.
Nije mi tu komp inače bih ti predložio neki program, ne znam na pamet.
Na primer ovo sam sad na Softpedia pronašao, a ima ih mnogo:

https://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Desktop-Dimmer-SidneyS.shtml

Ili ovaj:

https://www.softpedia.com/get/Desktop-Enhancements/Other-Desktop-Enhancements/DimScreen.shtml

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kako ne radi? Kod mene radi kao sat već godinu dana, ne bih mogao da koristim računar bez njega ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Radi flux besprekorno

Sent from my Lenovo L78011 using Tapatalk
 
Guglao sam, mnogo ljudi ima problem sa tim da ne mogu da instaliraju f.lux, nisam skapirao zasto. Jednostavno se dobije error pri pokretanju instalacije, a kada sam probao sa USB-a, na pola mi izbaci gresku, ne prihvata ignore, samo abort installation.

Skinuo sam windows 10 koji su mi preporucili na prethodnoj strani, 1809 build 17763.107
 
Poslednja izmena:
Ovu gresku dobijam kada pokusavam da instaliram sa USB

flux.PNG

A ovu kada skinem instalaciju na PC

flux2.PNG
 
Ubaci neki drugi program, imaš ih jako mnogo

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Žamić...
neki softver ne voli naša slova pa to ti je. Morao bi da menjaš System Locale podešavanja, komplet. Ili pod drugim user-om da instaliraš.
Probaj "run as administrator", mada...

Druga greška ukazije na oštećen fajl. Skini ga iz drugog izvora, proveri da nemaš neko virušče na kompu...
 
Poslednja izmena:
Slažem se slovo ž može biti problem , napravi još jedan nalog bez srpskih slova i preko njega probaj.
 
Drugari,pitanje jedno,nakon dugog korišćenja insajder verzija win 10,trenutno 18298,jednostavno više nemam živaca za ovo,mašina je prespora,igrice nekad hoće da rade nekada ne,trenutno mi se igra Shadow of the Tomb Raider ali to je pravo mučenje,na predhodnoj insajder verziji radila normalno na medijum podešavanjima.
E sada odlučio sam ili da se vratim na win 7,win 8.1 ili kako mi jedan drug preporučuje na win10 LTSB pa je pitanje za vas šta je po vama pravo rešenje ...
Mašina je sledeća:
AMD Athlon X4 750k
8gb RAM
MSI AMD Radeon HD 7750 grafika.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mislim da će biti dovoljno da ne koristiš beta verzije Desetke već da koristiš "stabilnu" verziju 10-ke tj. verziju 1803. Ako želiš možeš koristiti LTSB 2016(aka v1607) ili LTSC 2019 (aka v1809).
 
Mislim da će biti dovoljno da ne koristiš beta verzije Desetke već da koristiš "stabilnu" verziju 10-ke tj. verziju 1803. Ako želiš možeš koristiti LTSB 2016(aka v1607) ili LTSC 2019 (aka v1809).
Hvala!!!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
8mica je problem sa drajverima što niiko više ne pravi nove. Jedino 7micu na staru mašinu. 1809 je brža od 1803 pa ni vraćenje nije neki izbor.
 
8mica je problem sa drajverima što niiko više ne pravi nove. Jedino 7micu na staru mašinu. 1809 je brža od 1803 pa ni vraćenje nije neki izbor.
Ma nešto mi sporo sve to,vrti,drlja po hdd non stop,koristio sam i stabilnu verziju pre insajdera.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sad će ti reći, kako treba da kupiš SSD da bi imao normalan računar sa w10. :D

Problem takvih što nikako ne mogu da utule, da SSD postoji radi korisnika, a ne nekog OS-a.
 
U cemu je razlika izmedju LTSB i LTSC?

Samo u nazivu. Long Term Service Branch i Long Term Service Channel.


Ako koristite Pro, Education i Enterprise, Windows Update možete isključiti grupnom polisom bez korisšćenja 3rd party alata.
 
Na Pro ne treba računati na tako nešto. M$ ga ponekad tretira kao da je Home, kad mu se ćefne.

Samo Education i Enterprise, dolaze u obzir.
 
Poslednja izmena:
Kako se pokazao LTSC za svakodnevnu upotrebu, jel stabilan, da li pravi probleme sa igrama ili necim drugim?

Bio sam na LTSB 2016, dok ga nisam pustio da se azurira bilo je jedno od boljih W10 iskustava.
 
sad vidim da win security prijavljuje neki žuti trougao...navodno, neće ok da mi radi win store jer je disejblovan user account control...nemam pojma šta sad hoće od mene :) jel da to uključim ili ne?
 
Kako se pokazao LTSC za svakodnevnu upotrebu, jel stabilan, da li pravi probleme sa igrama ili necim drugim?

Bio sam na LTSB 2016, dok ga nisam pustio da se azurira bilo je jedno od boljih W10 iskustava.

2016 je stabilan, a za 2019 čekam da v1809 pređe u Semi-Annual Channel pa ću ga onda kod sebe instalirati. Što je sigurno, sigurno je. :D
 
Ovu gresku dobijam kada pokusavam da instaliram sa USB

Pogledajte prilog 262374

A ovu kada skinem instalaciju na PC

Pogledajte prilog 262375



Prekopiraj instalacioni fajl u root C:\ i pokreni instalaciju. Problem su nasa slova u putanji. To mi se desavalo ranije sa gomilom programa.


Samo da updatujem da sam resio problem. Promenio sam ime User foldera uz pomoc videa koji sam postavio i prethodnom postu i sve radi kako treba.
 
Imam problem sa losim performansama u Crysis 3 i dosao sam do zakljucka da je problem u Timer Resolution. Korisio sam Set Timer Resolution program da podesim najmanju mogucu vrednost od 0.5ms umesto standardnih 15ms na Windows 10.
Performanse sa standardnim vrednostima su ~55 FPS uz ~70% GPU i ~40% CPU dok sa Set Timer Resolution podesen na 0.5 imam ~90 FPS uz 99% GPU i ~60% CPU.
Sa Set Timer Resolution:
kNU84oG.jpg

Bez Set Timer Resolution:
Yst5XiN.jpg

Zanima me da li postoji mogucnost da se taj Timer Resolution zakljuca na 0.5ms da ne moram svaki put da palim onaj program?
 
2016 je stabilan, a za 2019 čekam da v1809 pređe u Semi-Annual Channel pa ću ga onda kod sebe instalirati. Što je sigurno, sigurno je. :D

U pravu si. Ja malo trčim pred rudu. Imam 2 legalna win 10. Kada sam prešao na v1809 oba su imali problem sa bootovanjem. Nije hteo posle restarta da podigne win. Jedna mašina je MSI a druga HP. Morao sam da se vratim na predhodnu verziju.
 
Verovatno sam glup, ali moram da pitam. :D
Skoro sam odlučio da najzad isprobam 10ku i podigoh je na ženinoj mašini. Za sada sve deluje ok osim što me ubija srpska tastatura i nazivi app.
Znači, namestio sam apsolutno sve što sam mogao da nađem na engleski, ali hoću da mi default tastatura bude srpska i čim nju namestim kao default odmah mi menja nazive aplikacija na srpski jezik.
Znam da nije neki problem, ali me užasno iritira da mi stoje nazivi na srpskom u Startu, a ceo sistem na engleskom. :)
Google ne pomaže jer našao sam da se ljudi žale, ali ne i rešenje. :(

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uh, mora da su opet nešto zakucali u novijoj verziji. Ja sam na 1709 (16299,125) i nemam problem. Dodao kod instalacije odmah srpsku latinicu i ćirilicu za kucanje (klik na izbor jezika u system tray, pa Language preferences što je kod tebe ko zna kako napisano). Country or region mi je Serbia, Languages imam srpsku latinicu i ćirilicu, uz engleski (srpski je default). U Additional settings (Dodatna podešavanja?), kad otvori Control panel i kliknem na Region, format mi je English, ali Location Serbia. E sad, u Administrative tabu kada kliknem na Copy settings (za Welcome screen and new user accounts) piše mi da je Display language English, iako je Input language srpski i location Serbia.

Možda je kod tebe ključno da nađeš gde se određuje Display language, ako je uopšte moguće u verziji koju koristiš.
Inače, u nekom trenutku mi je za sve UWP programe ispisivao srpske nazive (Fotografije, Novac, Vreme, itd), ali su posle opet stavili engleske, možda baš zbog Display language.
 
Ma jok. mora lokacija da bude neko englesko govorno područje.
 
Nazad
Vrh Dno