Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Apdejtuj windows i imaces sve. Znam da je tako na klot windowsu...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da li je neko otvarao sajt za veterinu, pa program vetup http://46.240.140.84/VetUp/Public/_default.aspx preko windows 10? Moze samo da se otvori preko IE, ne moze preko chrome ili firefox, a fazon da nece da otvori preko 11 IE koji ima na win10, pa starije verzije se ne mogu instalirati, nisu podrzane. Ima opcija da se IE 11 preko emulacije prebaci u 7 na primer ali onda otvori do pola sajt, ne mogu izvestaje da vidim, nece da ih otvori, pa posle ponudi kao neki add ons da se skine i kad skinem njega nista se ne desava, error izbaci ? sta raditi ?
 
Da li je neko otvarao sajt za veterinu, pa program vetup http://46.240.140.84/VetUp/Public/_default.aspx preko windows 10? Moze samo da se otvori preko IE, ne moze preko chrome ili firefox, a fazon da nece da otvori preko 11 IE koji ima na win10, pa starije verzije se ne mogu instalirati, nisu podrzane. Ima opcija da se IE 11 preko emulacije prebaci u 7 na primer ali onda otvori do pola sajt, ne mogu izvestaje da vidim, nece da ih otvori, pa posle ponudi kao neki add ons da se skine i kad skinem njega nista se ne desava, error izbaci ? sta raditi ?
Neki debelo mator site/page. FF:
VET1.JPG
 
Opera, i 12-ca i nova ga otvaraju.
 
Hvala, probacu veceras kad mi bude tu laptop...
Probacu preko opere...
Sta mu dodje sad 12-ca i nova, nisam cuo za to
 
Loše misliš :)
O12-ca, moj i dalje omiljeni brozer, iako, istina, ima određenih problema sa nekim od novih sajtova, zbog starog endžina. Koristim je na 7-ci, funkcioniše i na novijim sistemima.

 
Možda da pređeš na Vivaldi?
On bi navodno trebao da bude sve što je stara opera nekada bila ali u novijem izdanju. :)
 
Ma isprobao sam sve dostupne brozere.
Koristim 12-cu i dalje, tamo gde ona glavi koristim poslednju Operu (autoupdate).

Najkorisniji i najpraktičniji od svih ostalih mi je SlimJet, njega arčim na poslu. I to verzija 19.0.9.0, novija izdanja nisu to to.
Ovih dana hoću da vidim kako se ponaša Brave...
 
Probao Vivaldi i Operu novu ne mogu se ulogovati.
Preko Opere 12 se ulogujem ali ne kogu otvoriti, neke opcije uopste ne mogu da otvorim, kao sto sam naveo izvestaje i dalje ne mogu da vidim....
Sta da se kaze genijalan sajt hahaha
 
Ima li jos neko problema sa onom your phone companion aplikacijom?
Nece da radi, a radila je do skora. U settings-u stoji da su telefon i laptop povezani, instaliranaže aplikacije i na mobu i na kompu i prijavljene na isti nalog. Probao da rasparim pa da ih uparim opet...nista. A kazem, radilo je do skora.
Nije da ne mogu da zivim bez toga, ali zna da bude korisno nekad...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je neko otvarao sajt za veterinu, pa program vetup http://46.240.140.84/VetUp/Public/_default.aspx preko windows 10? Moze samo da se otvori preko IE, ne moze preko chrome ili firefox, a fazon da nece da otvori preko 11 IE koji ima na win10, pa starije verzije se ne mogu instalirati, nisu podrzane. Ima opcija da se IE 11 preko emulacije prebaci u 7 na primer ali onda otvori do pola sajt, ne mogu izvestaje da vidim, nece da ih otvori, pa posle ponudi kao neki add ons da se skine i kad skinem njega nista se ne desava, error izbaci ? sta raditi ?

Ja sam upravo otvorio link sa Safarijem, ali na macOS, tako da ne mora samo i isključivo internet explorer.
Probaj Safari, Opera, Firefox, Chrome.
 
Ima li jos neko problema sa onom your phone companion aplikacijom?
Nece da radi, a radila je do skora. U settings-u stoji da su telefon i laptop povezani, instaliranaže aplikacije i na mobu i na kompu i prijavljene na isti nalog. Probao da rasparim pa da ih uparim opet...nista. A kazem, radilo je do skora.
Nije da ne mogu da zivim bez toga, ali zna da bude korisno nekad...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Probaj da resetujes Your Phone aplikaciju, pa ponovo povezi. A na telefonu reinstaliraj aplikaciju. Meni je tako uspevalo.
 
Kako Microsoft Store zna koje sam aplikacije ranije koristio?
1.jpg

Windows 10 instaliran u Januaru 2018 i bio sam ulogovan na moj account. Tada su aplikacije bile instalirane pod tim nalogom.
Izlogovao sam se sa tog naloga pre više od godinu dana, nalog je obrisan pre par meseci, pre više od mesec dana sam dobio obaveštenje da je nalog trajno obrisan.
Windows je reinstaliran pre više od mesec dana. Obrisane sve particije pri instalaciji. Ništa nije instalirano od starih aplikacija.
Windows je ponovo reinstaliran pre par nedelja, takođe obrisane particije. Napominjem da se nisam logovao na bilo koji nalog niti sam skidao te aplikacije.
Većinu vremena sam na VPN-u. Koristim SBB-ov net i pretpostavljam da se moja IP adresa slabo menjala.
 
Poslednja izmena:
Eeeeee....



Na isti način na koji recimo na kompu da gledaš patike, a posle na mobilnom pogledaš fejs i odmah ti iskoči reklama za iste.
Ne, uopšte te ne špijuniraju. I to su podaci koji su samo za njihovo korisničko iskustvo...

:d
 
Poslednja izmena:
Za jedinu i pravu anonimnost = isključiš net, udariš čistu instalaciju ali net više nikad ne povežeš, čim ukopčaš mrežni kabl ili omogućiš wifi ode anonimnost na internet i više se neće vratiti :D
 
Ako je isti hw, na osnovu toga predlaze stare app
 
Pomoc oko ovog,nemam probleme sem sto mi nekad mis flesuje a usb je.

screen4.jpg
 
Mis ili tastatura ? Ovde pokazuje gresku za PS tastaturu?
Jel si probao da u biosu enejblujes USB (mis i tastaturu)?
 
Na , zutoj obelezenoj verziji win-a 1809 sam, za ručni update, da li skinuti samo zadnji plavi obeležen na slici, hoću reći ne treba sada redom ići na svaki redom do zadnjeg?
 

Prilozi

  • slika.PNG
    slika.PNG
    22.5 KB · Pregleda: 130
Ne mora po redu, samo zadnji je dovoljno.
 
Laptop je dosao sa originalnim w7. Dignut je na w10, ali nisam zadovoljan. Odakle da skinem sad w7 home da ga vratim, ne nalazim na ms sajtu kao za w10? I da li ce maticna da prepozna opet da je key vezan za nju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam ispratio kad su tacno opet petljali oko DPI ali napokon su sredili kako treba problem sa FHD na laptopovima i mutan prikaz nekih prozora. Prvog puta su kao "sredili" ali ipak nisu kako treba jer se opet javljao problem.

Tako da ko koristi onaj DPI fix moze da ga ukloni i da vrati rucno na vrednost koja mu odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno