Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Balsa@ Da.

Zekovic@ Ima mesta, videcemo sta i kako. Svakako cu napisati sta smo uradili.
 
Moze li neko da mi posalje proveren link za DL W10 na pm?

Drugar je skinuo neku verziju i imao je imao dosta problema, ne bih i ja da se zeznem :D
 
https://tb.rg-adguard.net/public.php

Sa MS-ovih servera, legit sve. Nemoj 1809 skidati, nonstop ljudi nalaze neke probleme. Po meni je najstabilnija 1507, ali je prestara i postoje neke nekompatibilnosti sa programima/igrama. Potom 1709, te 1803 (čak i sa ovim buildom ima istripovanih bagova, ali ništa gamebreaking).

Kod drugara možda nije bio problem do buđavog download-a, već jednostavno je pogodio kombinaciju builda koji nije nešto, plus nedovoljna kompatibilnost sa njegovom pločom/drajverima/programima koje koristi.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji "buđavi" download, već samo provera preko jednosmerne hash funkcije, tipa SHA-1.
 
Hvala na linku. Proguglacu da vidim koji su problemi sa 1709 i 1803 pa cu da vidim koji cu da skinem.
 
Izašla je 13. novembra popravka problematične oktobarske nadogradnje.
Slobodno skini i ne brini, koristim na 2 računara i sve radi savršeno.

nov.png

https://tb.rg-adguard.net

Na ovom sajtu mogu da se prate razlicite verzije windows izdanja jer to više niko živ ne može da pohvata :)
https://changewindows.org

17763.107 ISO - https://changewindows.org/timeline/iso
 
Poslednja izmena:
Uf sad mi nista nije jasno. Znaci mogu da skinem 1809, radice sve ok? Tek sam sad skapirao da moram i novu mreznu kartu da kupim jer ova moja ne radi sa W10 -.-
 
Izgleda da sam sa Malwarebyte-om pobrisao neke sistemske fajlove, pa mi ne radi Winows update i Windows defender security center(ne moze da se pokrene), a nemam system restore point, niti karantin iz Malware-a pa da uradim restore...
Jel postoji neki nacin da ovo ponovo instaliram, izbegao bih reinstal sistema, ako je moguce...?:)
 
Izgleda da sam sa Malwarebyte-om pobrisao neke sistemske fajlove, pa mi ne radi Winows update i Windows defender security center(ne moze da se pokrene), a nemam system restore point, niti karantin iz Malware-a pa da uradim restore...
Jel postoji neki nacin da ovo ponovo instaliram, izbegao bih reinstal sistema, ako je moguce...?:)
Montiraj ISO na neki USB ili na drugu particiju i startuj setup.exe, počni Update i izaberi da sačivaš sve fajlove i programe. Tkzv. In place upgrade. System će biti kao nov.
 
To je to, uradio In-place upgrade pomocu Media Creation tool-a i sada sve radi ok...
Hvala!:)
 
Moze brzo pitanje ako neko zna, da li reset windowsa skida aktivne krekove?
(imam racunar sa licencom, kom je neko stavio krekovan win, i sad mi ne rade odredjene stvari, tipa skajp i store)
 
Skida.
 
Možda ako si koristio neku sovjetsku glupost.

U svakom slučaju, u slučaju bilo kog komercijalnog klijentskog windows-a NT (u tehničkom smislu), uvek je bio ispunjen sledeći uslov:

piratizujte kako dolikuje, a to je, ne dirajući nijedan jedini fajl samog windows-a.

Kome je do crack-a, neka zamota neku travu i zapali (na dve noge, najlepše rečeno).
 
Poslednja izmena:
posto imam prvu konfiguraciju sa ssd + win10 kakva su sad "pravila" za gasenje racunara...ranije sam zbog sporog podizanja komp preko dana drzao u sleep modu, ali posto se sada sistem podize za nekoliko sekundi radim shutdown...ima li u ovoj varijanti sleep mode ikakvog smisla?
 
W10 brzo butuje i sa mehaničkim hardom, a kamoli sa SSDom. Samo malo sporiji je Win 8.1. To je tzv. "fast boot" opcija.
 
Mogu uvek da kupe Firefox...






... :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Tako ispada.

Samo će zameniti jedan engine drugim.

Koliko vidim, sve je poteklo od novinarčića, koji možda voli biti "attention whore".
 
I Edge su mogli da srede da su ga razdvojili os OS-a. Ovako napravili UWP koji je vezan za sistem i update ide u skladu sa sistemom. To mi možda i radilo da je sam Edge bio stabilan kada se pojavio. Ovako nestabilan a nadogradnje jednom u 6 meseci? Teško.
Drugo, prioritet im je bio dodavanje opcija koje skoro niko ne koristi: PDF, EPUB, Reader mode. A nigde ekstenzija koje ljudi koriste. Koliko im je samo trebalo da dodaju adblocker! Ili podršku za neki download manager? Još uvek nemaju Speed Dial, izvorno ili preko ekstenzija. Bitno imaju top sites sa vestima koje nam oni plasiraju.
Neće biti mnogo bolje ni ako promene engine a sve ostalo ostane isto.
Ja sam probao da koristim Edge ali česta zamrzavanja tabova i nedostatak ekstenzija su me odvukli na Chrome. Ranije sam koristio Firefox ali posle Quantum izmena i načina na koji rade ekstenzije Chrome mi je jednostavno brži.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Apgrejd sa 2500k na 2600k predstoji. Da li ce morati reinstall win-a?
 
Hvala. Samo to. Da li mora reset overclock podesavanja ili ni to ne mora?
 
Prvi put sam instalirao 10ku pa me zanima, da li ima nesto sto bih trebao da ukljucim/iskljucim, podesim itd?
 
Isto ti je kao na Windows 7, samo što ovde treba ako hoćeš da blokiraš automatski update i njegov antivirus da podesiš ili ubaci drugi da bi se taj isključio. A možeš i start menu ako ti se ne sviđa da instaliraš neki drugi, na primer Classic Shell
Ostalo nema razlike, ono što si uključio ili isključio na Windows 7 možeš i ovde primeniti.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Vidim da ne moze f.lux da se instalira na w10 :(

Postoji li neka zamena?
 
Nemaš night light u okviru win10? Ja imam, ista stvar kao f.lux
 
Imam, al ne mogu da smanjim dimming kao na fluxu, a navikao sam na to, pogotovo uvece u mraku.
 
Nazad
Vrh Dno