Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ako to nije nje verzija,sta je onda ovo?

Pogledajte prilog 279445

Ali ipak postoji 1909.

Ne postoji. Jer, ne postoji source kod za 1909.

Izgleda je potrebno da se samocitiram, dam izveštaj DISM-a i boldujem jasno.

Ako ne postoji 1909, kako onda postoji njegova instalacija?

Već smo napisali da je to 1903 sa SSU i CU. S tom razlikom, da je u njegov ESD, UUP, ISO, već integrisan KB4517245 od 20 KB. To znači, da ćete po završetku instalacije, odmah u winver imati 1909 oznaku.

Kod:
Package Identity : Package_for_KB4517245~31bf3856ad364e35~x86~~10.0.1.5 (1909_Enablement_Package_387)
State : Installed
Release Type : Update
Install Time : 10/7/2019 2:41 AM

Što nas dovodi do zaključka da je 1909 lažan?

Tako je. Po prvi put, u istoriji M$, izdat je lažan windows. :D
 
Brateeee ondak ovo ne postoji. Pa šta sam ja ondak koji ...svih mi ponora duboke tame instalirao. :d :guitar:
 
HP laptop. Procesor i5, integrisana Intel grafika.

Sveže instaliran W10 LTSC, bio pre toga W10 Home.

Drajvere Win povukao sa / posle instalacije, sve je prepoznato.

Problem:
Nije moguće podesiti fiksno osvetljenje ekrana. Uvek radi automatski a to radi nesrećno, stalno menja (primetno) nivo osvetljenja.

Probao:
Instalirao najnovije drajvere za Intel integrisanu grafiku. Win povlači drajvere iz Novembra 2019, ovi noviji instalirani sa Intel sajta su iz Decembra 2019.

Rezime:
U Settings - Display ne postoji prekidač na koji bi se ugasila automatska kontrola osvetljenja ekrana.
Imao neko sličan problem?
Može li se ovo dodati nekim "registry tweak"-om?
Imate li neku ideju šta da probam kako bi dobio ovu opciju?

:wave:
 
Microsoft Could Release Another Windows 10 "Service Pack" in 2020

Windows 10 20H1 likely just a small set of improvements
Jan 9, 2020 06:35 GMT · By Bogdan Popa · Comment · Share:
Windows 10 20H2 is due in the fall of 2020

Microsoft has already finalized Windows 10 20H1, officially known as version 2004, and the company is now focusing entirely on last-minute polishing and bug fixes before the public release scheduled for the spring.

At the same time, Microsoft should begin the work on the next feature update for Windows 10, codenamed 20H2 and due in the fall of this year.

But as it turns out, there may not be too much to test in Windows 10 20H2, simply because Microsoft wants this feature update to focus mostly on under-the-hood refinements, rather than on new features.

If this sounds familiar, it’s because this is exactly the concept Windows 10 19H2 (November 2019 Update) was based on, with many describing it as a service pack, rather than a genuine feature update for the operating system.
"Windows 10 20H2 preview builds coming soon"

In other words, there’s a chance Windows 10 20H2 could end up becoming a little more than a service pack as well, bringing rather subtle improvements instead of breaking changes and new features.

This means the upcoming Windows 10 20H1 feature update due in the spring will be the star of the year, as it’s indeed a feature-packed release.

For some people, this approach makes sense, especially as many criticized Microsoft for its fast release cadence. Since two large feature updates every year might be hard to deploy in large organizations, a lightweight fall update that ships as a regular cumulative update and focused specifically on quality improvements would make more sense going forward.

Microsoft recently said that Fast ring insiders would begin testing new features without a specific release date, so probably the company indeed wants to spend more time on the under-the-hood refinements in Windows 10 20H2.

For now, it’s more important to take this as a rumor, as Microsoft is yet to confirm its plans for Windows 10 20H2. Preview builds should land shortly, so it won’t take long until we find out if another service pack is coming or not.

https://news.softpedia.com/news/mic...-windows-10-service-pack-in-2020-528793.shtml

Ovi ne odustaju od 1909 fake modela :d
 
Pa ima Fast i Slow insider ring, ko prati to ima uvid u skoro sve što će se događati u sledećoj godini.
 
Bok
Kako u win 10 1903 ugasiti za stalno onaj Virus&protection mislim da se tako zove, nisam sad doma. Ugasim onaj Real time i ne radi više, ali nakon dva dana ga win opet sam ukljući, kako ga ugasiti za stalno.
 
Misliš na Windows Defender ? Da li imaš neki drugi AV ?
 
Nemam, da na win defender mislim, idem pod Win Security i onda pod virus threat protection i stvim off Real Time Protection.
Nakon dan-dva Win sam vrati na on Real Time Protection, kako da bude stalno off.
 
Pogrešna tema, ali najposećenija :D .
Nisam koristio OneDrive par godina, ostale mi slike na njemu,
ne znam lozinku niti mi MS šalje novu kad prođem proceduru za oporavak.
Šta mi je činiti, kako da uđem na nalog?
 
piši supportu,ali se ne nadaj previše ako nemaš alternativni mejl,ili drugi način za dodatnu verifikaciju.
 
Samo problemi sa tim win 10, imam ih instalirane 3 mjeseca i dogodilo mi se do sada dva puta da mi je procesor zauzeče 25%. Pogledam u task menageru stavka System 25% cpu.
To mi se dogodilo dva puta do sada ne znam zbog čega, ajde da pokrenem neki program pa vidim da je zbog njega, nego mi se dogodi kad sam u windowsima. Pomaže samo restart računala i onda je opet dobro_Od programa nemam skoro ništa osim Aide,Gpu z, CCleaner,Media Player Classic i igre. Win update je ugašen tako da nije neki update, a i računalo nije spojeno na internet.
 
ccleaner ima spakovan neki bloat neko duže vreme već,pogledaj to prvo.takođe,ako je krekovan,jasno do čega je.
 
Pa ne pišemo napamet do čega je...ima task manager, process explorer pa neka vidi šta kida CPU.
 
system može biti skoro bilo šta,čak i u resource monitoru može da se sakrije/zamaskira,takođe može posredno da okida neku ms zaštitu (vsscservices ili sl),nema garancija.
 
TaskInfo ili neki sličan program bi trebalo da ga odvede do servisa koji zauzima to 1 jezgro / 25% CPU snage.
 
vsscervices npr će da provali samo u resource monitoru,ovo je baš ponašanje tipično za aktivatore.
 
Zna li neko zasto kada prebacim laptop u sleep mod,posle nekog vremena se sam "probudi",a niko nista nije dirao?
 
wake on wlan,na napajanje,čarobni paket...sve to mora da se pogasi u biosu i u power planu.
 
Zna li neko zasto kada prebacim laptop u sleep mod,posle nekog vremena se sam "probudi",a niko nista nije dirao?

Ako neko zna i zeli da pomogne gde se ovo osim u biosu podesava neka kaze.

Hvala unapred.
 
Danas se opet dogodilo da je System cpu 25%. Pokrenem process explorer i pod System pogledam šta diže cpu i piše ntoskml.exe i zauzeće cpu pokazuje 17%, ne znam gdje je ovih 8%.
Nikad prije nisam pričekao više od minute do dvije pa sam radio restart računala. Sad sam to malo duže ostavio i nakon cca 5 Min je zauzeče procesora palo opet na 0% pod System.
Ne znam baš dobro engleski šta mi je sad činiti sa tim ntoskml.exe.
Računalo nije spojeno na internet, da možda nije zbog toga.
 
Najpre - ntoskrnl ili ntoskml. Obrati pažnju.
Ako je r n onda je to uslovno OK, to je kernel, ako je m, onda je najverovatnije neki virus. Imenovan jako slično jer r i n spojeno izgledaju kao m.
Ako je ipak kernel, sada je pitanje šta njega toliko aktivira. Može da bude sasvim legalan proces, a može neka maliciozna komponenta.
17% i nije tako mnogo, onih 8% ti verovatno ode na gomilu sitnih drugih procesa.
Istina, pošto Win10 drlja i čačka po tvom hardu i sistemu ohoho, bio ti na netu ili ne, ovakvo opterećenje nije ništa čudno.
 
Poslednja izmena:
Možda update, KB4528760 izašao sinoć.
 
Najpre - ntoskrnl ili ntoskml. Obrati pažnju.
Ako je r n onda je to uslovno OK, to je kernel, ako je m, onda je najverovatnije neki virus. Imenovan jako slično jer r i n spojeno izgledaju kao m.
Ako je ipak kernel, sada je pitanje šta njega toliko aktivira. Može da bude sasvim legalan proces, a može neka maliciozna komponenta.
17% i nije tako mnogo, onih 8% ti verovatno ode na gomilu sitnih drugih procesa.
Istina, pošto Win10 drlja i čačka po tvom hardu i sistemu ohoho, bio ti na netu ili ne, ovakvo opterećenje nije ništa čudno.

E sad ne znam točno dali je bili r n ili m, kad se opet ponovi to zauzeće javim točno šta piše.

Update nije, velim da je ugašeni servis Win Update.
 
Nazad
Vrh Dno