Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Instalirao sam win10 pre manje od mesec dana, skinuo sam sva azuriranja (preko 1.5gb). Sada vidim opet stiglo azuriranje, velicina preko 900mb. Posto sam do sad koristio win7 koji nisam nikada azurirao, zanima me da li sad treba na svaku nedelju ili dve da skidam Cumulative Update for Windows 10, koliko cesto stizu i koliko uopste ode megabajta mesecno (prosecno) na azuriranje, posto koristim vip online tarifu, koja nema neograniceni internet?
 
Instalirao sam win10 pre manje od mesec dana, skinuo sam sva azuriranja (preko 1.5gb). Sada vidim opet stiglo azuriranje, velicina preko 900mb. Posto sam do sad koristio win7 koji nisam nikada azurirao, zanima me da li sad treba na svaku nedelju ili dve da skidam Cumulative Update for Windows 10, koliko cesto stizu i koliko uopste ode megabajta mesecno (prosecno) na azuriranje, posto koristim vip online tarifu, koja nema neograniceni internet?
Svaki mjesec

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Instalirao sam win10 pre manje od mesec dana, skinuo sam sva azuriranja (preko 1.5gb). Sada vidim opet stiglo azuriranje, velicina preko 900mb. Posto sam do sad koristio win7 koji nisam nikada azurirao, zanima me da li sad treba na svaku nedelju ili dve da skidam Cumulative Update for Windows 10, koliko cesto stizu i koliko uopste ode megabajta mesecno (prosecno) na azuriranje, posto koristim vip online tarifu, koja nema neograniceni internet?

Svakog drugog utorka u mjesecu (danas) se objavljuju nove ispravke. Istu stvar si imao i na Windowsu 7, samo uz dosta mnaji download ruku na srce.
 
Instalirao sam win10 pre manje od mesec dana, skinuo sam sva azuriranja (preko 1.5gb). Sada vidim opet stiglo azuriranje, velicina preko 900mb. Posto sam do sad koristio win7 koji nisam nikada azurirao, zanima me da li sad treba na svaku nedelju ili dve da skidam Cumulative Update for Windows 10, koliko cesto stizu i koliko uopste ode megabajta mesecno (prosecno) na azuriranje, posto koristim vip online tarifu, koja nema neograniceni internet?
Stavi VIP konekciju kao "metered", skidace samo one najneophodnije stvari, daleko manje velicine.
 
Imam problem, racunar se sporo dize i kad dodje do pocetnog ekrana "zamrzne". Nije klasicno "zamrzavanje" posto mogu da koristim mis ali nece ni jedan program da pokrene. Nakon sto klikcem tako par puta na programe izbaci "The application is not responding. The program may respond again if you wait." Imam ponudjeno End Process i Cancel. Izaberem End Process i slika postane crna. Probao sam da stavim svezu instalaciju windowsa ali mi izbacuje gresku prilikom formatiranja "we couldn't format the selected partition error 0x80070057". Probao sam i da izbrisem sve particije na disk 0 i preko cmd i opet nece. Da li neko zna neko resenje ? SSD u racunaru je Patriot Spark 256gb.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
U pravu ste bili. Razmaci su pravili problem. Medjutim opet nisam resio stvar do kraja. Sad mu pa nesto drugo ne odgovara. Zna li neko sta sad hoce?
220019278d26e35cb1e22ee44a5778ef.jpg
 
Imam problem, racunar se sporo dize i kad dodje do pocetnog ekrana "zamrzne". Nije klasicno "zamrzavanje" posto mogu da koristim mis ali nece ni jedan program da pokrene. Nakon sto klikcem tako par puta na programe izbaci "The application is not responding. The program may respond again if you wait." Imam ponudjeno End Process i Cancel. Izaberem End Process i slika postane crna. Probao sam da stavim svezu instalaciju windowsa ali mi izbacuje gresku prilikom formatiranja "we couldn't format the selected partition error 0x80070057". Probao sam i da izbrisem sve particije na disk 0 i preko cmd i opet nece. Da li neko zna neko resenje ? SSD u racunaru je Patriot Spark 256gb.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Moguće da je neispravan SSD/kabl/SATA kontroler.
 
svaki, ali svaki je8eni put kada izadje neki veci update ne mogu da ga skinem. redovno skidam definicije za defendera ali veci updateovi mi naprave haos. jednostavno konstatuje da ima update i samo pise downloading 0%...
skinuo sam rucno update i instalirao ali mi je problem ostao prisutan. onda satima cackam, resetujem servise i brisem neke fajlove dok se ne "odglavi".ima li jos neko takav problem?
 
svaki, ali svaki je8eni put kada izadje neki veci update ne mogu da ga skinem. redovno skidam definicije za defendera ali veci updateovi mi naprave haos. jednostavno konstatuje da ima update i samo pise downloading 0%...
skinuo sam rucno update i instalirao ali mi je problem ostao prisutan. onda satima cackam, resetujem servise i brisem neke fajlove dok se ne "odglavi".ima li jos neko takav problem?

Seti se dali si cackao neke servise i dali si cackao telemetriju ...
 
Imam problem, racunar se sporo dize i kad dodje do pocetnog ekrana "zamrzne". Nije klasicno "zamrzavanje" posto mogu da koristim mis ali nece ni jedan program da pokrene. Nakon sto klikcem tako par puta na programe izbaci "The application is not responding. The program may respond again if you wait." Imam ponudjeno End Process i Cancel. Izaberem End Process i slika postane crna. Probao sam da stavim svezu instalaciju windowsa ali mi izbacuje gresku prilikom formatiranja "we couldn't format the selected partition error 0x80070057". Probao sam i da izbrisem sve particije na disk 0 i preko cmd i opet nece. Da li neko zna neko resenje ? SSD u racunaru je Patriot Spark 256gb.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Ja sam imao slične probleme dok se nisam prebacio sa BIOS-a na UEFI... ako nije to, onda imaš problem sa SSD-om.
 
U pravu ste bili. Razmaci su pravili problem. Medjutim opet nisam resio stvar do kraja. Sad mu pa nesto drugo ne odgovara. Zna li neko sta sad hoce?
220019278d26e35cb1e22ee44a5778ef.jpg
Da li imaš dovoljno mesta na disku? On je skidao neki file i stigao do 97% i dalje nije mogao. Ili je c disk pun ili je puko internet pri kraju downloada.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa imam vise od 150gb i na c i na d. Sad majku mu, valjda mu je to dovoljno?
Aj probacu ponovo, ako je puko net tad, sad bi trebalo da radi.
Da napomenem nista nisam dirao oko telemetrije i tih "paranoja" servisa. Samo jednostavno iz cista mira prestao da skida azuriranja za app i za sam os i prijavljuje gresku (sad ne znam kod greske, ali ako je bitno mogu da proverim).
 
Ljudi,da ne otvaram novu temu...
Zasto mi na win10 Viber pri svakom pokretanju trazi da se skenira kod telefonom ?
To mi nije ranije trazio.Ima li neke sanse da se to ugasi ?
 
Na Dell xps 15 imam fingerprint reader koji prestane da radi posle 4-5 dana bez restarta. Fallback je pin ili password. Zbog čega su uvodili pin kada je password dosta sigurniji?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na Dell xps 15 imam fingerprint reader koji prestane da radi posle 4-5 dana bez restarta. Fallback je pin ili password. Zbog čega su uvodili pin kada je password dosta sigurniji?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Pin i password idu zajedno a ne posebno :) imas switch , meni je lakse da kucam 4 cifre mesto 10 ili 20 ... a koliko znam pin nije obvezan.

Imas izbor a na tebi je da odlucis i procenis sta je bolje ili pametnije.
 
Znam da može. Pitanje je zašto su uopšte uvodili opciju za pin?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Znam da može. Pitanje je zašto su uopšte uvodili opciju za pin?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Jer imaju brute force zaštitu, pa je bolje da korisnici koriste PIN, umesto da za nalog stave slabu šifru da bi je lakše kucali ili da ne stave ništa.

Usput

Radio sam upgrade sa Win 7 na laptopu sa HDD, i pogledao šta opterećuje tokom prvog boot: Prefetch, Defender, i Update. Sasvim očekivano, i zakuca na 100% hard.
 
Poslednja izmena:
Password nije sigurniji od PIN-a. PIN je vezan za taj uređaj i zaključava se ta opcija nakon nekoliko neuspešnih pokušaja. Odnosno, praktično je nemoguće provaliti PIN brute-force pristupom čak i ako ima samo 4 cifre, što je za (slabe) šifre moguće. Tako da je PIN možda i bezbedniji od password-a, posebno onih slabih, koji su i najčešće u upotrebi
 
PIN je praktično množioc za password.
 
svaki, ali svaki je8eni put kada izadje neki veci update ne mogu da ga skinem. redovno skidam definicije za defendera ali veci updateovi mi naprave haos. jednostavno konstatuje da ima update i samo pise downloading 0%...
skinuo sam rucno update i instalirao ali mi je problem ostao prisutan. onda satima cackam, resetujem servise i brisem neke fajlove dok se ne "odglavi".ima li jos neko takav problem?
Био је код мог другог рачунара. Нема лека. Све сам пробао варијанте које постоје на интернету везано за то. Једино што је решило проблем је фабрички рестарт. Па све из почетка.


Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
Potreban savet u vezi sa start menijem i plocicama na win 10 cu.

Na racunaru stavljena sveza instalacija win 10 cu sa ms sajta,instalirani svezi drajveri za graficku sa amd-ovog sajta (probani i 17.2.2 i 17.9.2) prethodno uradjen secure erase na ssd-u.
Problem je u tome sto kad poizbacujem nepotrebne plocice i hocu da pokacim ikonice od programa koji bi se koristili, start meni se "smrzne", restartuje i vrati sve na staro.

Probano:

-DISM -- Restorehealth
-SFC /scannow
-kompletan update sistema
-kompletan update aplikacija iz prodavnice
-Error check sistema
-Izbacivanje svih plocica iz start menija i njihovo ponovno vracanje (ali i dalje start smrzava i vraca na staro)
-resetovanje applikacija iz prodavnice
 
Ljudi nemožete da verujete, jutros brisem tastaturu i popali mi svašta nešto po kompu od brisanja jelte, sednem za komp kad dve horizontalne linije na ekranu, kao da je fazon nešto upaljeno, ali radi i posle restarta, ja se istripovao da nije do monitora mada nije, već sam spremio disk za format i kad udjem tamo u setup tih linija nema, ako neko ima neki predlog šta da radim nek piše, ako ne pada format momentalno

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
sta koristite za uklanjanje spijunaze win10? gledam http://bgr.com/2015/08/14/windows-10-spying-prevention-privacy-tools/
da li nesto od toga valja i da li se win10 uopste moze obuzdati?

Gluposti koje obično nešto i pokvare.

Potreban savet u vezi sa start menijem i plocicama na win 10 cu.

Na racunaru stavljena sveza instalacija win 10 cu sa ms sajta,instalirani svezi drajveri za graficku sa amd-ovog sajta (probani i 17.2.2 i 17.9.2) prethodno uradjen secure erase na ssd-u.
Problem je u tome sto kad poizbacujem nepotrebne plocice i hocu da pokacim ikonice od programa koji bi se koristili, start meni se "smrzne", restartuje i vrati sve na staro.

Probano:

-DISM -- Restorehealth
-SFC /scannow
-kompletan update sistema
-kompletan update aplikacija iz prodavnice
-Error check sistema
-Izbacivanje svih plocica iz start menija i njihovo ponovno vracanje (ali i dalje start smrzava i vraca na staro)
-resetovanje applikacija iz prodavnice

Start ume da pukne i zbog grafičkih drajvera, tako da probaj DDU i nanovije drajvere.
 
Ljudi nemožete da verujete, jutros brisem tastaturu i popali mi svašta nešto po kompu od brisanja jelte, sednem za komp kad dve horizontalne linije na ekranu, kao da je fazon nešto upaljeno, ali radi i posle restarta, ja se istripovao da nije do monitora mada nije, već sam spremio disk za format i kad udjem tamo u setup tih linija nema, ako neko ima neki predlog šta da radim nek piše, ako ne pada format momentalno

Sent from my E5823 using Tapatalk

svasta nesto sam probaovao, od reinstala drajvera do win restore i na kraju uzmem da promenim rezoluciju ekrana i linije nestanu, bar sam se sacuvao patnje reinstala win, dobro sam prosao
edit: opet se vracaju linije, to se desava na 144hz, vidim i drugi ljudi imaju problema sa tim, izgleda da cu ga reklamirati, monitor https://imgur.com/a/HOig0
 
Poslednja izmena:
Gluposti koje obično nešto i pokvare.



Start ume da pukne i zbog grafičkih drajvera, tako da probaj DDU i nanovije drajvere.

Probao juce,i sa microsoft basic drajverom se to desavalo.
Medjutim sad sam ponovo uradio novu instalaciju,a prethodno vece posto nisam nista uspeo, formatirao sam ssd i ostavio ga tako praznog.Ispratio sam svaku instlaciju programa i drajvera i gledao kako se start meni ponasa i za divno cudo sve radi i ne zamrzava.:smash:
 
Capture.PNG

Imao sam na starom hard disku jednu particiju od 499 MB (ona je bila system reserved particija od starog windowsa koji sam inače pregazio). Želeo sam da obiršem tu particiju od 499 MB i da te MB dodam nekoj drugoj particiji. Prvo sam obrisao tu particiju pa sam onda desnim klikom kliknuo na ovu particiju Podaci F od 126,95 GB i išao sam na opciju Extend. On mi je ponudio da povećam particiju za 499 MB i ja sam to potvrdio. To sam radio u disk managementu. Sada vidim da se ova stara mala particija i dalje vidi u grafičkom prikazu, samo ima isti naziv kao particija od 126,95 GB. Da li je to zato što je ona bila ranije system reserved? Ta particija od 500 MB se i ne vidi u spisku particija
Capture.PNG

Samo je prikazana odvojeno u grafičkom prikazu za Disk 1
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo one su na sva različita diska. Fizički su razdvojene i uvek će tako prikazivati. Da si je dodao c,ne bi se videla

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno