Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Braćo pomagajte: imam isti BSOD - Memory Management.

Ne znam šta je u pitanju, HDD radi normalno ima 11 loših sektora (93% Health u Hard Disk Sentinel).
Ne znam da li je možda do RAM memorije ? Ona radi normalno, zauzeće nikada nije blizu maksimuma od 4 GB.
Jel ima neko savet ?

Imaš li Page File na tom hard disku?
Ako da - eto ti odgovora.
 
Ako je memory_management bas, to je mnooogo ozbiljniji error od neke tako sitne hardverske greske.

Sta konkretno pise? Najvrvt je neki driver poprilicno zeznuo sistem.

Evnt moze i CRC greska pri citanju iz page fajla :)
 
Poslednja izmena:
Danas je bilo ispalo od Windows-a da neki driver pravi error i predložio da se ispravi automatizovano.
Ja sam pristao i nakon toga je odrađen restart, pri čemu je i disk proveravan i sada je sve okej već 4-5 sati.
Nadam se da se problem popravio, jer juče je na svakih 10-15 minuta izlazio BSOD.
 
Imas li mozda sacuvan memory dump ili u Event Logu info koji je tacno BSOD bio?
Pitam i da ti potvrdim da li je mogao biti do diska, a i ujedno me zanima koji driver moze da izazove njega ako nije do diska (zgodno nam je da znamo zbog interop testiranja).
 
Radilo je normalno i opet je ispao isti BSOD sinoć. Nakon toga non stop pri boot-ovanju ulazi u automatic repair ali ne može da uradi ništa, odnosno ispada samo da odradim Restart. Pukao sam bio od nervoze i ugasio komp, evo sada instaliram preko USB-a (USB-HDD u Boot menu) ponovo Windows 10 Pro. Da li imate neki savet kako da uklonim loše sektore ako ih bude bilo ?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako je memory_management bas, to je mnooogo ozbiljniji error od neke tako sitne hardverske greske.
Sta konkretno pise? Najvrvt je neki driver poprilicno zeznuo sistem.

Evnt moze i CRC greska pri citanju iz page fajla :)
Dzaba ti reinstall. FS bi vec trebalo da je mapirao lose sektore i da ih vise ne koristi.

Osim tog jednog slucaja (koji mozes po punom kodu i parametrima BSODa proveriti), svi ostali MEMORY_MANAGEMENT kodivi su ozbiljni bas.
 
Dzaba ti reinstall. FS bi vec trebalo da je mapirao lose sektore i da ih vise ne koristi.

Osim tog jednog slucaja (koji mozes po punom kodu i parametrima BSODa proveriti), svi ostali MEMORY_MANAGEMENT kodivi su ozbiljni bas.
Evo sada nakon sveže instalacije isto BSOD za Memory Management. Ne znam šta da radim ?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Napisao ti je alfa vec: -Imas li mozda sacuvan memory dump ili u Event Logu info koji je tacno BSOD bio?
 
Imam MEMORY.DMP fajl napravljen nakon crash-a, ne znam kako da ga otvorim ?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Najbrze ces u Event Logu naci, ako je uspeo da sacuva, tu nema potrebe za uppom ili dodatnim softverom.

Ako nema zippuj memory.dmp nekako i prelo Google Drivea ili slicno ga pisalji.
Nema brzi nacin, morao bi WingDBG/Debugging Tools for Windows da instsliras.
 
Moze i sa BlueScreenView, nije potrebna instalacija..

"BlueScreenView scans all your minidump files created during 'blue screen of death' crashes, and displays the information about all crashes in one table. For each crash, BlueScreenView displays the minidump filename, the date/time of the crash, the basic crash information displayed in the blue screen (Bug Check Code and 4 parameters), and the details of the driver or module that possibly caused the crash (filename, product name, file description, and file version)."
 
Ovako mi je ispalo:

Capture.PNG

Šta da radim ?
 
Šta da radim ?

Ono sto ti je napisao @djalf :proveri RAM, HDD, preskeniraj sa nekim antivirus/malware programom, proveri drajvere...

“Memory Management Error 0x0000001A” error. This kind of Stop error might signify a hardware problem in your computer and is most likely caused by an issue with RAM or hard disk or even a malware that takes up all your computer’s memory, thus, making it crash and display a BSOD error like the Memory Management Error 0x0000001A. Moreover, this kind of Stop error can also occur during Windows upgrading process."
 
Ljudi, nemojte komplikovati za džabe.
Problem je što PageFile upisuje na hard gde su bad sector-i. Verovatno da i Windows sam nešto upiše tamo gde ima BS-a.
Mora da se skenira hard iz HirensBoot-a i vidi gde se oni nalaze. Ako su recimo negde na 10-om GB, onda se napravi particija koja (ne)zauzme taj deo hard diska i ne koristi se.
Evo 1 primera:
hwhU65K.png
 
Poslednja izmena:
Naravno, ali bolje Sergei Strelec jer je noviji i podrzava novije masine. Posto je pokusavao da podigne nov sistem po meni ili RAM, Hard disk ili sam medij sa kog instalira Windows.
Ako je hard disk da odradi Low Level format nakon backupa, moze sa MiniTool Partition Wizardom, opcija Wipe Disk, prva opcija upis nula, pa kad to zavrsi test Victoria alatom i da vidi da li ima i gde se nalaze spori ili losi sektori. Sve alate ima na pomenutom Sergei S.
 
Može li preko paint-a, da se ukuca neki znak, slovo, broj... preko tastature ili može samo da se crta i koristiti samo ponuđene šablone?
 
Naravno da može
Dugme - TEXT (A)
 
Po slici koju je dao ja bih dao glas na Intel Microcode. Ako ti ploča ima noviji bios probaj da je flešuješ ako li nema imaćeš stalno problema zbog Intelovog Mikrokoda i njegove ( tvog CPUa ) kompatibilnosti sa novijim Windowsima jer M$ stalno izdaje Mikrokod updejte koji smetaju starijim CPUovima ili koristi stariju verziju windowsa 10. Memoriju lako testiraš sa boot diskom MemTest86 v8.2 Free https://www.memtest86.com/download.htm
 
Da li zna neko, imam dve identične matične ploče, i windows 10 na hard disku koji je instaliran na jednoj od njih ali nisam siguran kojoj, da li je moguće utvrditi? A i pretpostavljam da nema veze, win10 se podigne, samo drajvere da reinstaliram?
 
Ma naravno da je narodna verzija i aktivacija. Nego me interesuje da li je moguće utvrditi da li sam podigao windows na ploči na kojoj je izvorno i instaliran pošto nisam siguran koja je koja, i da li uopšte ima veze..
 
Da li zna neko, imam dve identične matične ploče, i windows 10 na hard disku koji je instaliran na jednoj od njih ali nisam siguran kojoj, da li je moguće utvrditi? A i pretpostavljam da nema veze, win10 se podigne, samo drajvere da reinstaliram?

Ako su obe identične - neće biti nikakave potrebe za instaliranjem drajvera.
Čak i sa pločama različitog proizvođača ali sa istim čipsetom nema potrebe za time.
Samo možeš da imaš problem sa ovim što je djalf spomenuo.
 
Ok thanks. Znači jedino što ostaje različito (i što me smara, ocd šta ću :D) je user account, tj ime admin naloga naravno može da se promeni, ali ime foldera u C:\Users mislim da ne može, ispravite me ako grešim?
 
Ok thanks. Znači jedino što ostaje različito (i što me smara, ocd šta ću :D) je user account, tj ime admin naloga naravno može da se promeni, ali ime foldera u C:\Users mislim da ne može, ispravite me ako grešim?

Ne može, ali možeš napraviti novi nalog za željenim imenom.
 
Nestao mi engleski iz input methods. Uđem u language preferences, stoji tamo, ali ne mogu da ga uklonim, remove opcija je zatamnjena, ali iako stoji tu, nema ga kad menjam vrste unosa, samo SRB i СРП mi stoje dole. Šta mu je?
 
Подеси да ти неки други језик буде основни језик, па ћеш моћи уклонити енглески.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno