Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Nisu mi jasni. Nmg da vrsim update preko windows update. Al zato imaju Ent 1709 full iso sto znaci moram opet celan instal.. a ne radi mi se :(
 
Osim što mi se sviđa što Task Manager konačno ima GPU usage, konačno grupiše procese od istog programa, pa tako je veoma lako videti ukupnu potrošnju RAM od browser-a.

Kod mene nema GPU usage:

11.PNG

build 16299.15 ovaj juce sto je objavljen , driver za graficku najnoviji za Intel HD 4000.
 
Na 2 računara sve proteklo OK, samo obavezan disk cleanup kad se sve završi ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na 2 računara sve proteklo OK, samo obavezan disk cleanup kad se sve završi ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Zasto obavezan ? sta ako nesto ubaguje posle i ne mozes da resis... a ti pritom si obrisao backup sistema...

Nije obavezan disk cleanup uopste... niti je pametn to raditi , bar ne odma... sem ako imas neku obavezu da svaki GB oslobodis sa hdd-a. :d
 
Pa ono, oslobodilo mi dodatnih 30GB sa SSD-a koji je pre toga imao slobodno 40GB (MZ-75E250B/EU) :D

What's new with the Settings app in the Windows 10 Fall Creators Update

new-settings-windows-10-fall-creators-update.jpg


https://www.windowscentral.com/whats-new-settings-app-windows-10-fall-creators-update
 
Poslednja izmena:
Originalni ISO preko MCT-a skinut. Ne pomaze nista. Ako je do drajvera za graficku, ispada da sam bacio pare na GTX 1050 jer mi je u glavi bilo da NVIDIA ima bolje drajvere...

Slicna stvar i kod mene... YouTube ne funkcionise u Edge browseru, svi drajveri svezi. Jel zna neko lek za ovo ?
 
@ dejan87dex

Mora graficka WDDM 2.0 a moja je WDDM 1.3 proverio sam u dxdiag.exe

Check WDDM 2.0 Support

Open the run dialog box via the Win+R keyboard shortcut. Type in Dxdiag.exe and tap the Enter key. If you see a prompt of any sort on you screen, click ‘Yes’ on it.

When the dxdiag tool opens, go to the Display tab. In the Drivers section, look for Driver Model. If it doesn’t say WDDM 2.0, or anything above 2.0, then your driver is not compatible with this new feature.

https://www.addictivetips.com/windows-tips/no-gpu-in-task-manager-in-windows-10/
 
Stigo update, ima bagove oko boja. Tipa par puta uradio restart i prilikom paljenja vrti one kruzice na sivoj pozadini tj boju koju sam odabrao uz temu a neki put je sve crno. Za sada je sve ok i sa podesavanjima i ostalim cudima. Sacekacu da vidim kada Nvidia izbaci nove drajvere namenjene za ovaj update da vidim da li ce se nesto promeniti.
 
Stigo update, ima bagove oko boja. Tipa par puta uradio restart i prilikom paljenja vrti one kruzice na sivoj pozadini tj boju koju sam odabrao uz temu a neki put je sve crno. Za sada je sve ok i sa podesavanjima i ostalim cudima. Sacekacu da vidim kada Nvidia izbaci nove drajvere namenjene za ovaj update da vidim da li ce se nesto promeniti.
Oni valjda treba da prate jos insajder verzije a ne da ms izbaci update za sve pa tek onda nvidia da pusta drajver... malo mi to neozbiljno ako vec nisu pustili dobar drajver za ovaj mesec ili kako vec to ide kod njih ...
 
Poslednja izmena:
Imam problem na masini iz potpisa (ako je to bitno). Nece da download-uje update. Kada proveri update, izbaci komentar da je update dostupan, zatim izbaci - Downloading update 0% - I tako stoji satima. Restartovao sam ga, probao ponovo - isto. Skenirao antivirusom - sve cisto. Uradio System restore na neku tacku od proslog update-a I opet nista. Jednostavno, konstatuje postojanje update-a, krene da dovlaci ali ne mrda od pocetka. Zna li neko kako se ovo resava? Samo da napomenem da do sada ovakav problem nisam imao i da je win uredno instalirao sve do sada pustane update I uvek je sve islo glatko i bez problema.
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.
 
Imam problem na masini iz potpisa (ako je to bitno). Nece da download-uje update. Kada proveri update, izbaci komentar da je update dostupan, zatim izbaci - Downloading update 0% - I tako stoji satima. Restartovao sam ga, probao ponovo - isto. Skenirao antivirusom - sve cisto. Uradio System restore na neku tacku od proslog update-a I opet nista. Jednostavno, konstatuje postojanje update-a, krene da dovlaci ali ne mrda od pocetka. Zna li neko kako se ovo resava? Samo da napomenem da do sada ovakav problem nisam imao i da je win uredno instalirao sve do sada pustane update I uvek je sve islo glatko i bez problema.
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

MCT , skines iso i pregazis preko i gotova prica...
 
^ Ima, otvori notepad, kopiraj ovo dole i snimi kao nesto.bat i posle pokreni.

Kod:
net stop wuauserv
cd /d %windir%
rd /s SoftwareDistribution
net start wuauserv

Meni je pomoglo za isti problem.
 
Ok, ali ima li neko manje radikalno resenje?

Ovo je zaista lako, skines iso mountujes pokrenes i klikces par x i to je to, obavezno ostavi da ti sacuva fajlove ...

Manje radikalno resenje je da sacekas dan ili dva , mozda se sam opasulji ... i krene da skida update...

ili probaj ovo sto je doktor napisao :d
 
Oni valjda treba da prate jos insajder verzije a ne da ms izbaci update za sve pa tek onda nvidia da pusta drajver... malo mi to neozbiljno ako vec nisu pustili dobar drajver za ovaj mesec ili kako vec to ide kod njih ...

Nvidia izbacila za sada sve ok kod mene
 
Probacu tako.....sad mu ne mogu nista.....a sutra je novi dan, ko zna?!
 
vi koji ste radili instalaciju iz početka(RS3), da li može da se završi instalacija bez product keya?(opcija:nemam šifru proizvoda)?

bilo ko? lakše, tj. sigurnije mi je tako pa posle da ubacim "lek", nego da skidam kojekakve preactivated verzije
 
Dobar dan,potrebna mi je pomoć.
Nakon poslednjeg velikog update-a sistem je nakon nove provere stanja pronašao još jednu nadogradnju:
Cumulative Update for Windows 10 Version 1709 for amd64-based Systems (KB4043961).

Ponuđena nadogradnja je automatski preuzeta, sistem se samostalno restartovao i kod 30% instalacije pojavio se BSOD.
Nakon toga sledi Disk check, Repair itd.... i 10-minutno iščekivanje hoće li sve proraditi.

Nakon "dizanja" sistema požurim da ugasim u servisima Windows Update ali.....kasnim, Cumulativ Update je ponovo preuzet i čeka restart sistema. Pomislim sada će sve proraditi kada ono.…sve ispočetka.

U opcijama nadogradnje piše da nije instalirana nadogradnja i error code: 0x800f0845

U međuvremenu sam u opcijama Windows Update čekirao opciju odložene nadogradnje i spasio sebe nervoze.

Moj procesor je Intelov pa me malo zbunjuje ovaj naziv: Version 1709 for amd64-based Systems.

Možda je ovo nadogradnja za sisteme sa AMD procesorom, a meni je greškom ponuđen kao opcija u Windows update-u.

Ima li neko ideju kako da prevaziđem problem ili izbegnem instalaciju, za mene problematične nadogradnje.

Hvala i pozdrav
 
Ova fora sa Windows Defender Security center je dobra, sad raspoznaje postojanje drugog AV/Firewall i ne mesa se u rad.

Azurirao preko OTA na laptopu iz "Moja masina" i sve radi ok za sad, DPI su stvarno cackali i vidi se na par mesta da to sad funkcionise bolje. Cak mi je sredilo i problem sa ikonicama da se posle restarta same razbacaju po desktopu nasumice, mada to je verovatno pukao Icon cache pa je tokom instalacije i to brisano i napravljeno novo.
 
Nazad
Vrh Dno