Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa može da se "namunji", ali ms ne izbacuje ISO dok ne bude slow ring ili po novom beta.

be63c233f03586473dc5a970f53d284d-768x553-1.png


Nema potrebe žuriti pogotovo što ima dosta bagova.
 
To su sada promenili imena, inaće je bilo više kanala. Skip ahead, Fast, Slow i release channel. Ja sam oduvek imao najbrži ring na drugom disku. Trenutno na Developer i bolji je od 2004.
 
Misliš 20H2?

Pa to koristim i bez insajdera, instalirao i dolaze normalno security zakrpe baš juče bila neka ,čak nije ni zatražio restart [emoji108]
 
20H2 je sada Beta channel Build 19042.330 je poslednja verzija izašla 16og Juna. Sa njom si insider hteo ili ne.
Moja je Windows 10 Insider Preview Build 20161.1000 (rs_prerelease) - July 1, po staroj nomenklaturi bi trebalo da bude 21H1
Primer, 20 (godina) H, 1 ili 2, prolećno ili jesenje izdanje "normalnog" build-a. Neznam da li će nastaviti sa tim mineima.
Ovo je glavno " Build 19042.330", Biće tu još updejta ali sporije nego Dev/Fast.
 
Poslednja izmena:
A sta je sada na release preview ?

Meni 20H1 na jednom i na drugom 20H2 kompu rade super :)
 
Još uvek je 2004, nisu još ništa radili na njemu, samo popravljaju bubice. Inače radi odlično i ovaj Dev/Fast, čak i bolji nego 2004.
 
Imam jedno pitanje, da li je defender aktivan ili ne sobzirom da mi je štiti u taskbaru crven, imam Win10.Ent.LTSC.OptimaMod.x86-x64.Rus-Eng gde je po default-u ovako postavljeno, a ako nije kako da uključim?
 
Ništa me ne čudi sa takvim brljanim i modovanim windowsima, U "normalnim" Žuto znači da neki modul nije u funkciji a crveni X da je WD delimično ili potpuno isključen. Ako si imao neki drugi AV, verovatno je isključio WD.
 
Tako je po default-u nakon instalacije, nema drugog AV, mogu li se osloniti prema skrinovima da je defender aktivan?
 
Prosao update na W10 2004 tek kad sam azurirao Nvidia GPU drajvere, sa mesec dana starijim drajverima BSOD, BSOD, BSOD... sa novima iz prve prosao.
 
Nestali mi ryzen power planovi , kako da ih vratim ?

Npr ima neki bug kliknem na ne ki drugi i vrati mi automatski na onaj koji je trenutno aktivan lol...

Kako da reinstaliram amd chipset drajvere ili ima li neki drugi fix ?
 
Instalirao taj pp i opet mi vraća na stari..ne da mi da selektujem neki drugi...užas.
Koliko sam se zaebao što sam turio 20H2...
Ustvari ne znam do čega je...dal do sistema ili očajnih drajvera.
Imam i povremeno zamrzavanje sistema...užas.
 
Poslednja izmena:
Izgleda je to pomogloo , sada je setovan ryzen balanced i nema zamrzavanja :) bas su potrebni ti ryzen pp hehe
Hvala
 
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup /ResetBase ume da počisti više stotina MB, specijalno posle velikih updejta.
 
Poslednja izmena:
Jeste mator ali nije napadan i jako je siguran, radi odlično kao dodatak ostalom čišćenju. Najbolje imati Revo unisntaller, lepo sve počisti posle uninstall nekog programa a ima i svoj čistač.
 
+1 za revouninstaller. koristim ga zadnje 2-3god.
 
Free je dovoljan.
 
Ubacio sam 10 na stari Lap top i updejtovao se i sada mi zauzeo 17gb bez ostalih aplikacija,kako da ga očistim da smanjim prostor?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno