Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Blizi se build 10000 zato se 10-ka zove , 9-ka nece biti!

Jel to znaci da sa svakim updejtom menja se build broj ili ne?
Meni se sve cinilo da se taj broj promenio. Ja sam prvo Win 10 32-bit instalirao kao virtuelnu masinu, da bih onda nakon nekog pokusaja da napravim dual boot (jako duga prica) instalirao x64 ali na hard disk umesto 8-ce. I ucinilo mi se da build broj nije isti. E sad, da li je zbog x32 ili x64 verzije, to ne znam
 
naravno da nije,plus je bio jedan apdejt.

inace meni je logicniji argument o konfuziji sa starijim softverom radjenog i za "win 9x" nego sto se build-ovi po nomenklaturi priblizavaju 10.xxxx.xxxx....
 
Ovo sam upravo nasao "Another new feature is Windows 10 opens PDF documents without Office or Acrobat installed". Jos sam na poslu, pa cu probati kad dodjem kuci, ali mozda ako nekoga interesuje mozda moze da proba i javi da li je to tacno.

U 8-ci nikad nisam koristio onaj njihov ugradjeni PDF reader. Moguce je da tako nesto slicno postoji u 10-ki. Samo se nadam da nije ruzan. Ja licno za otvaranje dokumenata koristim Sumatra PDF. Expresno brz i prost za te stvari.
 
meni licno ruzan, mozes pogledati:
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    497.1 KB · Pregleda: 357
  • 5.jpg
    5.jpg
    396.5 KB · Pregleda: 286
Poslednja izmena:
meni licno ruzan, mozes pogledati:

Jes vala ruzan :). Mislim da ce mala Sumatra da i dalje radi posao. Gde nadje W-4 formu :D ?

Iako mislim da je slaba vajda, ali ja cu recimo kad nadjem vremena, da im posaljem moj feedback da je taj PDF reader ruzan, i da smisle nesto bolje. Pa sad kako bude.
 
Poslednja izmena:
Datum izlaska ce se znati tek na prolece, tako da ne ocekuj nista pre leta (u najboljem slucaju).
 
Ne treba se požurivati, i stoga veoma hvalim Microsoftov potez da počne Insider program. Na taj način će korisnici imati daleko lakši način da kažu šta još treba da se doda ili ispolira, pre nego što iduće godine izađe finalna verzija Windows 10.

Nek razvoj traje i 3-4 meseca duže, samo da bude što je moguće manje bugova i drugih anomalija.


Inače, još nisam probao Windows 10 i verovatno ću sačekati negde januar mesec, ali videću. U principu, ne volim da isprobavam alfa ili beta verzije bilo kog operativnog sistema.
 
jel se zna datum izlaska?

ja sam preskocio ovu 8-cu, uopste je nisam koristio... 7-ca mi je savrsena, bolja i od legedarnog XP-a u svakom smislu...

Ne zna se nista do 15 aprila 2015 godine , do tada se moze koristiti besplatno aktivirana verzija Technical Preview!

Technical Preview verzija ne nudi da izaberete PC name prilikom instalacije kao XP , Vista , 7 , 8 , 8.1, to morate kasnije promeniti ovde po zelji:

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Ljudi,imam problem.Instalirao sam win10,namestio AHCI u biosu.Imam 4 hard diska,zapravo 1 ssd i 3 harda,sve vidi ok i radi ok,osim jednog harda.Do sada je na IDE bilo sve ok.Sto je najgore,vidi ga i u device manager_u,ali u My Computer_u,ne.
Sta mi je ciniti ?
Ugred,hard je 100-100 u sentinelu.Normalno radi.
 
Pogledaj da li mu je u disk managemetu dodeljeno slovo. (U win7- desni klik na my computer, pa manage). Verovatno je slicno u u win10
Ili kucaj u search disk management pa će ti on pronaći.
 
Brate moj,beskrajno ti hvala ! Sada je sve ok. Spasio si me muka.
 
win10

Kod mene je moguce ubaciti PC name , win10 je instaliran na ssd a sa hdd je skinuo particiju (resave se u disk managemetu kako rece DjoleMC )

PC name se moze izabrati ukoliko radite offline instalaciju ( iskljucite internet)
 
Win 10....gde to u pc info moze da se vidi da je 10 ? ili je to .... "sto je babi milo to joj se i snilo"...
 
Kod mene je moguce ubaciti PC name , win10 je instaliran na ssd a sa hdd je skinuo particiju (resave se u disk managemetu kako rece DjoleMC )

PC name se moze izabrati ukoliko radite offline instalaciju ( iskljucite internet)

Moze i meni ali prilikom instalacije nema da se bira , pa mora kasnije custom da se menja...default je WIN- i neki broj recimo WIN-789678598
 
Jel neko probao Virtual Box u Win 10?

Ja sam probao da importujem postojeci VDI fajl (Win7 koji mi sluzi za isprobavanje novih programa) i prijavljivao neku gresku. Evo sad sam isprobao da iznova napravim Win7 instalaciju u VBoxu ali istu gresku prijavljuje.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    21.1 KB · Pregleda: 226
Meni je blue screen izbacalo na Virtual Box. Skini WM player, sa njim sljaka kod mene.
 
Ma za oglase mu malo fali :d
 
Meni se ovo više sviđa od osmice, stavio sam ga posle sedmice i za sad fino šljaka.


Nije mi ni palo na pamet ovo da radim, al' hvala, što da ne. :)

Ako to uradis kada odes na properties This PC bice ti prazno nece pisati koja ti je verzija windowsa , to je glupo!
 
Properties svakako manje gledam nego desktop, svakako moze da se vrati. :)
 
Sta bi sa WinFS ili ReFS? Zasto u 2014. godini nazivi fajlova i direktorijuma ne smeju sadrzati \ / ? : * " > < |
 
Ne radi Twitter sa Store_a,Speccy takodje i jedva instalirah usb drajvere za Sljamsung.
 
Najgluplje na Windows 10 po meni je to sto su ikonice u Control Panel potpuno iste kao na 8-ici! Videcemo da li ce u aprilu nesto promeniti...
 
Posle instalacije prvi put sam imao pre boot screen-a(pre welcome sreena) crni ekran 10-ak sekundi posle svakog restarta , posle kada se razradio sada je brzi mozda 5 sekundi stoji crni ekran...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno