Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Double Commander je Open Source. Uzor mu je Total Commander, ima gotovo sve njegove funkcije, i neke dodatne. Onima koji su navikli na takvo korišćene je gotovo idealna apsolutno besplatna zamena. Naravno ima i svoje portabl izdanje. Možete ga kastomizovati do ile volje.
Sa druge strane uštinut je za neke jako korisne opcije koje postoje kod TTC-a, ali to nije čudno jer se one plaćaju. Srećom, ima ih jako malo. Ovo inače može da primeti samo hardcore korisnik.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Q-Dir ali on nema search option kao Windowsov File explorer zato imaš Explorer++ koji je free i bez "akademske licence" koji ima naprednu opciju za Search. Meni radi Search u Windowsom File Explorer uvek zato samo koristim Q-Dir.

Da, zaboravio sam Explorer++. On je i najslicniji win explorer-u i takodje je dobra zamena. Q-Dir sam probao i nije mi se dopao.
 
drugari,hteo sam da intsaliram neke igrice,ali su mi se fajlovi promenili,umesto iso fajl sad stoji kvag fajl?O cemu se radi I kako da ih vratim
 
Ahahaha. Još jedan ransomver...
Format C:....
 
@sasabor koje igre tacno..? :)
 
Najpre - ntoskrnl ili ntoskml. Obrati pažnju.
Ako je r n onda je to uslovno OK, to je kernel, ako je m, onda je najverovatnije neki virus. Imenovan jako slično jer r i n spojeno izgledaju kao m.
Ako je ipak kernel, sada je pitanje šta njega toliko aktivira. Može da bude sasvim legalan proces, a može neka maliciozna komponenta.
17% i nije tako mnogo, onih 8% ti verovatno ode na gomilu sitnih drugih procesa.
Istina, pošto Win10 drlja i čačka po tvom hardu i sistemu ohoho, bio ti na netu ili ne, ovakvo opterećenje nije ništa čudno.

Danas sam pogledao jer je opet System ostao na 25% i piše ntoskrnl, a ne kako sam ja napisao sa "m".
Nakon nekih 10-15 min se vrati na 0%, dal treba tu šta raditi ili ostaviti samo tako.
To se ne događa stalno, u radu nikada, nego kad ostavim računalo i vratim se nakon 30 min ( ne znam možda 1,2 sata) onda se to dogodi, ali velim ne uvijek od 20 puta jednom se dogodi.
 
Nemaš problem, windows obavlja svoje.


@Marac po ovome što si do sad napisao je takodje moguće da nemaš nikakav problem, jer ntoskrnl na povremenih i kratkotrajnih 25% zauzeća procesora ne znači baš ništa. Windows obavlja svoje uobičajene zadatke u pozadini...
Da je 100% zauzeće, da se zakucava u bsod i slično e to je već druga priča.
 
Neki backup program za user fajlove i programe sa sistemske particije ali da sve vraća kako je bilo posle čiste instalacije?!
Ima li toga za win10?!
 
Nema toga a da je sigurica jer treba beckup registry i sve što ide sa tim programima. Naj bolje ceo disk ili samo particije za windows https://www.macrium.com/reflectfree
 
Poslednja izmena:
+1 za Macrium Reflect Free, program radi sve sto treba, podesis sve i on posle sve sam radi u pozadini, bukvalno ga zaboravis.
 
Da li ima razlike izmedju sedmice i desetke prilikom instalacije?
 
Sistem mogu da skinem sa zvanicnog sajta,nemoram da se bakcem po torentima?
Izgleda nekako lakse od sedmice (sam proces)
 
ako je on rekao da je u redu,onda je u redu.media creation tool radi verifikaciju posle instaliranja na usb.
 
Instalirao sam sistem,jeste drugacije malo ali nista pretarano tesko.
Koji antivirus najbolje ide uz windows 10 ?
 
nijedan,tj stock defender,ali vodi racuna sta instaliras i odakle skidas.sa dobrim adblokom (adguard,ublock) na brauzeru sasvim dovoljno.
 
Na laptopu mi radi odlicno ali to mi nije primarni racunar.
Bez antivirusa svakako nebih na racunaru koji koristim stalno.
 
Na laptopu mi radi odlicno ali to mi nije primarni racunar.
Bez antivirusa svakako nebih na racunaru koji koristim stalno.
Pa na 10ki nisi bez antivirusa, WD je sada među najboljim AV-ima a ima i drugih zaštita. Dodaš Mbam i miran si.
 
Zato treba navesti i "mašinu", ako je neka spora svi AV će imati problema. Probao sam na FX6350 i Ryzenu da isključim WD i nije ništa promenilo. Čak ni bencmark ne pokazuje razliku.
 
sta ce vam bilo koji antivirus za regularne programe od poznatih izdavaca?
 
Instalirao sam sistem,jeste drugacije malo ali nista pretarano tesko.
Koji antivirus najbolje ide uz windows 10 ?
Preko deceniju vozim Bitdefender, pokazao mi se kao najbolji. Govorim o legalno kupljenom paketu.

nijedan,tj stock defender,ali vodi racuna sta instaliras i odakle skidas.sa dobrim adblokom (adguard,ublock) na brauzeru sasvim dovoljno.
Verovatno mozemo do sutra da pisemo koliko je stav "pazi odakle sta skidas, imas kupljene programe, par block skripti i siguran si" pogresan do neba. Ali dobro, svaka skola lazne samouvernosti se skupo placa...
 
Nazad
Vrh Dno