Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Resio sam tako sto sam napravio dva nova foldera,naknadno restartovao, sve se razbacalo osim ta dva foldera. Sledeci korak je da sam odradio cut svemu i pasteovao u treci folder, restartovao, folder ostao tu gde treba, odradio vracanje svega (jer win to tretira kao nove foldere i ikone), naredjao, restartovao, sve ok sad.

Naravno prvo sam probao da vratim na staticnu pozadinu i nije uspelo to.

Gremlini.
 
Ljudi, na zvanicnom asusovom sajtu postoje drajveri , koji god za sta god otvaram vise mi ne pokazuje opcije download, slike i ostalo za proizvod vec samo specifikaciju i kad kliknem cak i na nju on samo prazan prozor ostavi njihov neki genericki ? Jel to do windowsa, pregledaca (mozilla i edge isto pokazuju, ne otvaraju ono sto je nekad postojalo ) ? Za bilo koji proizvod, ploca grafika, sta god, samo stoji specifikacija i nema linkova za download, slike itd. itd.
 
meni se isto desavalo da brlja pa se posle par dana pojavi. izgleda da je do njih jer nista nisam menjao...
 
meni se isto desavalo da brlja pa se posle par dana pojavi. izgleda da je do njih jer nista nisam menjao...
Bas imam dosta problema sa 10tkom, sve radi sama , instalira mi drajver koji je stariji od vec postojeceg ono preko windows update-a... ne valja kad ga iskljucim a ne valja ni kad je upaljen. Znaci neznam... da li je moguce da je jedino resenje ojadjena 7mica? To je do samog windowsa koliko mi se cini , taj pregled stranica netframework koji se menja kako mu se hoce
 
Poslednja izmena:
Poenta je kako da mi update radi a da mi ne dira drajvere , bez obzira sto sam stavio u opciji da ne radi update on odradi, ako idem na network reset sto je pozeljno raditi ponekad kad nesto ne procita ... on vrati windowsov ? znaci stvarno nemogu da se oko toga cimam jer na windowsovim drajverima nesto mi radi stvarno ocajno . Postojeci drajver je stavio na 1968 godinu kao da je tad proizveden koji je logicno stariji (iako nije) od ovog sto on sam instalira .... stvarno mi dodje da ovo sve rasprodam :smash:
 
To sa starim drajverima nije baš tačno, neki drajveri samo imaju stari date stamp samo za kompatibilnost ali su u stvari sasvim/relativno novi, drajveri za diskove recimo.
 
To sa starim drajverima nije baš tačno, neki drajveri samo imaju stari date stamp samo za kompatibilnost ali su u stvari sasvim/relativno novi, drajveri za diskove recimo.
Pa kontao sam i ja da je tako, stim sto je sve lepo na 1709 verziji lepo radilo bez greske (dok nisam lupio update da vidim jel su dodali neke cvetice na start i desktop ), taj isti drajver je pokazivao pravu godinu a sad sve nesto sbrda zdola , mislim radi sve samo mi ruzno to nije u liniji sto bi se reklo , i onaj start dole nije dovoljno transparentan i siv je kad je na limited spektru boja, pokvarili su ga skroz. Evo sad recimo na asusovom sajtu vidim download sekciju , slike opcije itd. i moze da se klikce a juce nije moglo ... sve nesto brljavi
 
Poslednja izmena:
Pa imas dosta app sa kojima sve to mozes da podesis (recimo Winaero Tweaker, prelistaj unazad ima ih jos), pa da ne radi auto apdejt.
Meni ni ne pokrece apdejt (bilo kakav), samo mi izbaci notifikaciju i ja sam pokrenem kad mi je zgodno.
Normalno nikakve drajvere ne apdejtuje, ja to radim sam po potrebi.
 
Ima programa stim sto sam ostao bez tih nekih prvih verzija koje su radile , sad cc cleaner nista ne radi, nula , autoruns je ok radi kad kliknem windows prihvata promene, winaero jos necu da diram dok ne nalegne , utorrent stara verzija cak je ni win defender ne blokira dok nova verzija je puna reklama adware-a, neke stvari sam pogubio drajveri ti prvi sa diska pa verovatno zato nece mreznu da instalira jer znam da sam i prvom instalacijom imao problem s time pa sam iskliktao sta se moze i namontiram kako tako uglavnom novi nece na stariju verziju 10tke , cak i chipset prijavljuje da nema intelovog hardwera (koja laz) sve je to stari drajver starija verzija windowsa radilo pristojno uz malo muke, a sad nemam te verzije drajvera a ove nove nece da prihvati dok ne stavi prvo svoje , na 7mici lepo drajver od xp 64 bit ubacim i radi extra zasto tako nemoze i ovde, rucno jer kad idem na setup on ga otpakuje i obrise automatski kolko je dobro tolko je i lose u nekim situacijama ako obelezim taj folder iako ga otpakuje da updateuje rucno on nece jer ima bolji naravno windowsov degenericki. Kad bi imala neka alatka za ta podesavanja na rucnu instalaciju drajvera i da bude bas ona koja se odabere nebitno da li je nova ili ne. Vidjao sam one driver programe ali su mi nesto sumnjivi tipa nadje poslednji i automatski update , nemoze da se bira odredjena verzija.
 
Poslednja izmena:
driverindentifier portable je sve sto ti treba za drajvere.treba mu samo gugl nalog,moze i throwaway.
 
Isprobacu hvala vam momci , ja obicno ugasim update preko servisa i iz task schedulera ovo sam slucajno pogresio kao da proverim jel su napravili nesto lepo , cak su i onu simpaticnu default sliku zamenili nekom bezveze.
 
Hvala jos jednom , dovoljno da ima uninstall i da brise ostatke i samo ubacim nov i to je to , radice u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Uglavnom evo ga 1909 verzija upaljen win defender realtime scan , ugasene aplikacije sken kao i edge onaj i sve radi kul , ponekad digne na 2.0gb rama ali to je to i pored toga udjem u igru i sve radi identicno , desi se retko da udjem u igru i padne frejmrejt ali posle par minuta proradi uglavnom dok on odradi svoje . ( sa 130 na 95 ) dosta je to , i pao na 35 prvim pokretanjem world of tanks-a u garazi na alt tab i natrag se normalizovao. Takodje instalirao je asuscom dva servisa i procesa neka i neznam dal da ih iskljucim to je verovatno za onaj asus controlpanel za klokovanje itd. kojieg ne vidim nigde instaliranog ili ikonicu , da poskidam to ,mozda smeta ?
 
Jel zna neko neki proveren nacin kako resiti problem sa prikazom belih ikonica na Desktopu i Taskbaru?
Pokusao sam na sve nacine koje sam mogao da nadjem na netu i YT, ali ne ide...
 
Sve ili samo neke, ako su samo neke, koji tip ?
 
Probao sam ovo (mada cini mi se da sam probao vec i ranije) i deo problema mi je resen. Sada su mi sve ikonice na Desktopu i u File Exploreru lepo vidljive, ali one dole u Taskbaru se i dalje ne vide. Fizicki se ne vide, ali kada stavim misa preko njih vidi se samo onako kao neko zasivljeno polje i to je to.
 
Probaj da promeniš Taskbar transparency, Accent color na manual pa izaberš boju.
 
i meni se povremeno neke ikonice gube dal u taskbaru dal u folderima, desktopu, ali se posle nekog vremena same sredjuju.
 
Imas opciju u personalisation > themes , probaj da promenis temu i da ti je ukljuceno automatski menjanje ikonica i da vratis na default mozda se zatupio tu negde, ili da skines opciju menjanja ikonica kad se promeni i tema.
 
treba da odradi dism i sfc,mada generalno to je explorer problem,a on ukazuje na hdd lanac.
 
Prosto mi je neverovatno da VLC plejer nema opciju da se titl spusti ispod videa?

Dakle ovako to izgleda u MPC-BE:

MPC-BE.png


A ovako (kako ne treba) u VLC:

VLC.png


To je vrlo lako uraditi u Media Player Classic - BE zadavanjem vrednosti npr -45 za bottom ili jos lakse precicom na tastaturi ctrl + shift + strelica dole/gore.

mpcBE.png


Zna li neko kako to postici u VLC-u?
 
Poslednja izmena:
Ima li neki widgets ili vec u samom sistemu da se vidi koliko radi racunar? Nesto kao Uptime.
 
Nazad
Vrh Dno