Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ako nisi instalirao adekvatne drajvere za čipset i grafiku, skini ih sa sajta proizvođača i pregazi Windows-ove. Potom proveri power options.
 
Ispostavilo se da je problem u novijim verzijama biosa za moju plocu (MSI Tomahawk max) a ne u win-u 10....na starijim verzijama biosa ljudi tvrde da nema problema sa tim sleepom,jos nisam stigao da downgradujem bios,ali verujem da ce i kod mene to resiti problem...

Nego,pojavio mi se jos jedan,jos gluplji problem......tj,u biosu sam cackao oko ram-a,overklokovao ga i par puta se desilo da se komp usred rada resetuje,dok nisam pronasao stabilne brzine na kojima ram radi OK......medjutim,od onda,svaki put kada ukljucim komp,bootuje se win (ovo se uvek desava na win 7,a ponekad i na win 10),odmah posle uvodnog loga win-a startuje se Check Disk (Chkdsk) i pocinje "disc consistency check".....ajde,ja par puta pustio da odradi tu proveru (to traje oko pola sata,jednom i citavih sat vremena) i nikakve greske nije pronasao.....medjutim on sledeci put opet pokrece istu proveru,tj prakticno svaki put kada ukljucim komp....(?!)

Pa me bas zanima da li neko ima ideju zasto se taj Chkdsk stalno sam pokrece,i jos vaznije,kako ga iskljuciti da se vise nikada ne pokrene sam od sebe?..........inace HDD-oviu su stari manje od mesec dana,vrlo je mala verovatnoca da sa njima ima nekih problema
 
Poslednja izmena:
Znači da nije stabilno. Smanji brzinu, opusti latencije, povećaj napone, štaveć... inače će ti na kraju ipak pući sistem.
 
Kako rade licence za Windows i Office?
Ako sam kupio ključeve za oboje i instalirao, sve prošlo kako treba oko aktivacije, pa sada ako deinstaliram Office i instaliram ga ponovo na istu mašinu, da li mu opet dajem isti aktivacioni key, i to će proći?
Isto i za Windows?

Office 2016 sam instalirao tako sam da se po nekom uputstvu ulogovao kod njih sa svojim nekim MS nalogom, tamo ukucao aktivacioni ključ, oni mi dali instaler, i kada sam ga preuzeo i pokrenuo on je instalirao cijeli Office (na kraju sam ga aktivirao). Kasnije sam čitao da to tako sad radi, ne pita te šta od Office komponenti hoćeš (?). Ali sam takođe vidio da postoji procedura da se definiše šta tačno da instalira pomoću "Office Deployment Tool" pa me zanima ako deinstaliram ovaj cijeli Office i poigram se sa ovom procedurom da li će mi uredno raditi ovaj isti aktivacioni ključ?

Ali viđao sam ISO za taj Office 2016 koji ima uredno installer koji te pita šta hoćeš da instaliraš. Da li je taj ISO neki "divlji", custom made, nije Microsoftov-ov? Jer ovamo kažu da MS sada Office daje kao "Click-to-Run" or "C2R Installer": the new C2R installer is an absolute different type of program which actually streams Office setup files from Microsoft servers. Its an online installer which downloads Office files at the time of installation

I doslovno je tako uradio, mislio sam da skida instalaciju a on je odmah skinuo sve i već je bilo instalirano.
 
Poslednja izmena:
Windows 10 mi je aktiviran digitalnom licencom i povezan je sa microsoft nalogom, besplatno, upgradeom sa win7 još davno.

Uskoro ću promenti matičnu ploču pa me zanima da li neko zna da li će mi Windows ostati aktiviran?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neće iz "kutije" automatski, moraš sam prebaciti i to je to.
 
Drugari kako da isključim ovo znači hoću da mi se normalno bootuje sa ovog prvog diska volume 5 gde piše
81328f220c8decac6fef0b01b5c84876.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Drugari kako da isključim ovo znači hoću da mi se normalno bootuje sa ovog prvog diska volume 5 gde piše
81328f220c8decac6fef0b01b5c84876.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Proveri u msconfig >Boot pa izbriši drugu liniju.
 
Kako ukinuti da traži šifru prilikom ulaska u Windows? Ono sa prve/druge strane ne radi posao.
 
Prijavljen na M$ akaunt ili klasično?

GPedit?
 
Poslednja izmena:
Ne znam sad napamet :) videću kad dodjem kući, ali mislim da je Microsoft.
 
Kako ukinuti da traži šifru prilikom ulaska u Windows? Ono sa prve/druge strane ne radi posao.

Windows+R, kucaj netplwiz i udari enter. Odstikliraj da se unosi pass, ali moraces da odaberes default nalog na koji ce automatski da se loguje.

St ose tice sleep-a, trebalo bi da negde u Power options bude opcija da ne trazi pass prilikom budjenja.
 
Poslednja izmena:
Pa on reče da upravo to rešenje ne funkcioniše.
 
Pominjao sam ranije da je moguće odstraniti komponente koje ne želite da se instaliraju uz Win iz samog ISO-a.
Igram se sa NTLite i Win Toolkit-om ali nekog ultimativnog rešenja nema. Za sada sam uspeo samo Defender da izbacim u potpunosti (idealno za Home verziju)...
Ako neko ima iskustva sa ovime (pravljenjem spopstvenih "build"-a), molim za par saveta. :) Npr, zanimalo bi me kako da se izbace sva ona podešavanja koja moraju ručno da se podese prilikom instalacije, unos default imena / username-a i sl.
 
Ako neko ima iskustva sa ovime (pravljenjem spopstvenih "build"-a), molim za par saveta. :)

Imaš pp, za jedno gotovo rešenje.
Koristi (google) page translator.

Za 7-cu sam svojevremeno i sam trošio dosta vremena da uklavirm neki praktičan setap. Kod 10-ke mi se pokazalo kao prilično zaludan posao.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Postoji li način da se prebaci OEM licenca na novi računar ?
 
Ako je u pitanju OEM: DM (OA3.0 ključ u BIOS-u), onda ne.

Ako je u pitanju, takozvana digitalna licenca, onda da.
 
Da, osim LTSB i LTSC.
 
djubre ko djubre ali barem su se popravili ovi zaglavljeni apdejtovi koji stoje tu jos od vremena...

morao sam da pokrecem onaj njihov update tool da sve to pregazi.
 
Postovani,imam pitanje.Naime instalirao sam windows 10 i imam jedan problem,sistem se podigne normalno i kad ocu preko microsoft edge da skinem hrom ili neki drugi pretrazivac izbaci mi ovo
b418c03c61cde73d5c2fbac2fd51b441.jpg
4 razlicita sistema sam dizao misleci da je to u pitanju ali nije,razlicite postavke na racunaru opet nista,pokusao sam i hrom i mozilu nece.Da li neko zna do cega je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani,imam pitanje.Naime instalirao sam windows 10 i imam jedan problem,sistem se podigne normalno i kad ocu preko microsoft edge da skinem hrom ili neki drugi pretrazivac izbaci mi ovo
b418c03c61cde73d5c2fbac2fd51b441.jpg
4 razlicita sistema sam dizao misleci da je to u pitanju ali nije,razlicite postavke na racunaru opet nista,pokusao sam i hrom i mozilu nece.Da li neko zna do cega je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probaj odavde: http://m.majorgeeks.com/files/details/google_chrome_26_1410_64_stable.html
 
Verujem da je tako, ali ja sam tek juče dobio taj update.
A većina ne skida offline package niti išta dira...instalira.
Većina očekuje update i ono što MS obeća, prvo septembar a sada ispao novembar što se tiče ovog 1909 Aka 1911 [emoji38]
 
Nazad
Vrh Dno