Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne znam šta bi bio problem korisnicima, imaš live tile ako hoćeš. Ali definitivno rešava nedostatak gadget, takođe mi nije jasno zašto Spotlight koji menja pozadinu za lock screen nije dostupan za desktop wallpaper.
To su tako očigledne sitnice koje su korisne. Što se tiče settings očekivao sam da će završiti tranziciju, kao i da izbace WMP, CMD isto je u planu da ide a da ostane samo PS. Mada i sitnice kao meni na desktopu pri desnom kliku je i dalje legacy, dok je u task bar moderni... I tako još gomila stvari. Feature lock je veoma blizu, tako da jedino da se nadamo za RS3.

Bolje nek izbace power shell jer nije za....CMD je veoma korisna stvar,pogotovu za rad sa telefonima.
 
Nameštanje da samo javi kada ima novi update pa da se posle manuelno instalira: (broj 2).

Using Windows Registry
If you are running Windows 10 Home, Run regedit and navigate to the following key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
Create a new key under Windows key and set its name as WindowsUpdate. Next, create another key under it and name it AU.
Now under this path, in the right pane, create a new DWORD AUOptions:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
Set its value to 2. The following options are available

2 – To notify for download and notify for install
3 – To auto download and notify for install
4 – To auto download and schedule the install
5 – To allow local admin to choose setting


Exit REGEDIT and restart the computer.

Now check for a few time when Updates a released and see if it works for you.
If you do not like the changes, you can always reverse the or go back to the create system restore point.
 
S vremena na vreme izbacuje poruku "get update" na sredini ekrana (kada se ovako podesi, ja podesio u grupnim polisama) klikom na get update (mora da se klikne jer nista drugo ne reaguje) otvara se windows update prozor u settings-u gde moze rucno da se download-uje ili da se zatvori prozor.
 
S vremena na vreme izbacuje poruku "get update" na sredini ekrana (kada se ovako podesi, ja podesio u grupnim polisama) klikom na get update (mora da se klikne jer nista drugo ne reaguje) otvara se windows update prozor u settings-u gde moze rucno da se download-uje ili da se zatvori prozor.
Dat's da one !!
 

opa pustili novi build , aj neka je sa srecom XD


nego ...

As of March 26, version 1507 of Windows 10 will no longer receive those updates, as only the two most recent feature updates of the OS are supported. In other words, once the upcoming Creators Update hits VLSC (probably late 2017), there will be 60 days before support for 1511 ends.

https://www.neowin.net/news/origina...anniversary-update-coming-to-volume-licensing

nema cak i starije verzije w10 nece imati podrsku a kamoli w7 :)


>>> evo i meni je na 0% vec nekoliko minuta bas bolesno uopste ne preuzima build, jbt nisu skoro ovako nesto zaebali sto se tice insajder buildova (preuzimanje i instalacija) vidim ja da cu opet preko iso fajla da radim upgrade...muke :smack:
 
Poslednja izmena:
opa pustili novi build , aj neka je sa srecom XD


nego ...

As of March 26, version 1507 of Windows 10 will no longer receive those updates, as only the two most recent feature updates of the OS are supported. In other words, once the upcoming Creators Update hits VLSC (probably late 2017), there will be 60 days before support for 1511 ends.

https://www.neowin.net/news/origina...anniversary-update-coming-to-volume-licensing

nema cak i starije verzije w10 nece imati podrsku a kamoli w7 :)


>>> evo i meni je na 0% vec nekoliko minuta bas bolesno uopste ne preuzima build, jbt nisu skoro ovako nesto zaebali sto se tice insajder buildova (preuzimanje i instalacija) vidim ja da cu opet preko iso fajla da radim upgrade...muke :smack:

Piše na njihovom blogu, da je to poznata greška i da se ne obaziremo na procente,jer se u pozadini build preuzima.
 
Piše na njihovom blogu, da je to poznata greška i da se ne obaziremo na procente,jer se u pozadini build preuzima.

Pratio sam i preko Task Managera/Performance/Ethernet ... i stvarno nista nije preuzimao ... malo pre poceo , evo sada je na 30% ... neka ga , na tenane.
 
Može taj novi UUP da se isključi:

Key: HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>WindowsUpdate>Orchestrator
DWORD: EnableUUPScan (0)


Key: HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>WindowsUpdate
DWORD: SupportsUUP (0).
 
Može taj novi UUP da se isključi:

Key: HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>WindowsUpdate>Orchestrator
DWORD: EnableUUPScan (0)


Key: HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>WindowsUpdate
DWORD: SupportsUUP (0).

e hvala, ali bih voleo da ostane i da ga srede uskoro , kao da ne radi kako treba ... i nisam primetio da su smanjili velicinu upgrade fajlova ..
 
e hvala, ali bih voleo da ostane i da ga srede uskoro , kao da ne radi kako treba ... i nisam primetio da su smanjili velicinu upgrade fajlova ..
Sa UUP, $Bt.. folder je manji za oko 1GB ali uzme duže da se skine update i uzme prilično dugo vreme da "odluči" šta da skine i updejteuje.
Bez UUP je lakše napraviti ISO zato što da install.esd. Ja uvek prvo napravim ISO, stavim na bootable USB, zlu ne trebalo. pre updejta, napravim i backup sa MR.
 
Sa UUP, $Bt.. folder je manji za oko 1GB ali uzme duže da se skine update i uzme prilično dugo vreme da "odluči" šta da skine i updejteuje.
Bez UUP je lakše napraviti ISO zato što da install.esd. Ja uvek prvo napravim ISO, stavim na bootable USB, zlu ne trebalo. pre updejta, napravim i backup sa MR.

Nemojte pogrešno da me razumete ali posle svega ovoga možete da kažete da je W10 najbolji Win? :S:
Ja imam toliko ružnog iskustva sa W10 da skoro na svakoj mašini na kojoj sam ga instalirao imao sam ili problem koji ne mogu da rešim (neće u hibernaciju ili tako neka glupost) ili me samo pri uključivanju obavesti da nije mogao da odradi repair / recovery... Sreća pa sam imao jako ružnih iskustva sa WinXP i od tada pravim backup-e ali to nije poenta.
Kako meni izgleda - ne moram da budem u pravu - W10 nikada neće "sazreti" kao što su W2k3 i W7 posle određenih SP-ova...
 
Potpuno te razumem, jasno mi je da su sva tvoja iskustva ruzna, pocevsi od onog ispustanja na glavu kao bebe.
Toliko, da se odjavim.

:D :D :D

Kako meni izgleda - ne moram da budem u pravu - W10 nikada neće "sazreti" kao što su W2k3 i W7 posle određenih SP-ova...

U biti, i ne može, nažalost, sa trenutnim postavljenim modelom WaaS.

I to sa otpuštenim Quality Assurance, istovremeno.

Taj teret je prebačen na korisnike, i to bez pardona. Lepa besplatna radna snaga, koja još i plati za to.
 
Poslednja izmena:
Nemojte pogrešno da me razumete ali posle svega ovoga možete da kažete da je W10 najbolji Win? :S:
Ja imam toliko ružnog iskustva sa W10 da skoro na svakoj mašini na kojoj sam ga instalirao imao sam ili problem koji ne mogu da rešim (neće u hibernaciju ili tako neka glupost) ili me samo pri uključivanju obavesti da nije mogao da odradi repair / recovery... Sreća pa sam imao jako ružnih iskustva sa WinXP i od tada pravim backup-e ali to nije poenta.
Kako meni izgleda - ne moram da budem u pravu - W10 nikada neće "sazreti" kao što su W2k3 i W7 posle određenih SP-ova...

Care daj kapiram da si mod ali u pitanju su insider buildovi ...

ovo bi te verovatno toliko uplasilo da bi napustio WIn XD

Screenshot (2).png

:eyebrows: i jedan restart resava sve :)

@sam633 besplatno smo i dobili win 10 :) tj radili smo za to :) new age :beer:
 
Poslednja izmena:
Samo iz tebi poznatih razloga, se praviš nevešt.

Taj teret je prebačen na korisnike

Dakle, potpuno je nebitno, da li je u pitanju insajder ili ne, regularan korisnik ili ne, jer je sam odnos i krajnji efekat isti, u oba slučaja. Upravo zbog nepostojanja Quality Assurance-a. Dok kod insajder-a možemo naći opravdanja, kod regularnog korišćenja ne možemo. Zna se šta podrazumeva "regularan" korisnik i šta vadi iz svog džepa.
 
Care daj kapiram da si mod ali u pitanju su insider buildovi ...

ovo bi te verovatno toliko uplasilo da bi napustio WIn XD

Pogledajte prilog 219826

:eyebrows: i jedan restart resava sve :)

@sam633 besplatno smo i dobili win 10 :) tj radili smo za to :) new age :beer:
Care, da li je naveo negde u tekstu da je imao loša iskustva sa insajder buildovima?
Naveo je njegova lično (loša) iskustva i njegovo mišljenje, šta je loše u tome?
Čak bih se usudio reći da sve što je naveo je apsolutno tačno.

Kome još danas treba kvalitetan QA? Pf...

Sent from my Nexus 5X
 
Samo iz tebi poznatih razloga, se praviš nevešt.



Dakle, potpuno je nebitno, da li je u pitanju insajder ili ne, regularan korisnik ili ne, jer je sam odnos i krajnji efekat isti, u oba slučaja. Upravo zbog nepostojanja Quality Assurance-a. Dok kod insajder-a možemo naći opravdanja, kod regularnog korišćenja ne možemo. Zna se šta podrazumeva "regularan" korisnik i šta vadi iz svog džepa.

Meni to sve isto i sa win 7 sam se patio evo i sa w10 isto ima muka, sto se tice ne insajder buildova to mogu zaista da pohvalim, lepo sve to radi ... ako sam se ikada ovde zalio to je bilo povodom insajder buildova, i brzo se to resi :) da imam probleme kao sto ste verujem i vi imali ili mozda i dalje imate, ja se nebih patio sa win10 ... zaista.
Steta sto i W7 nije ovako bio otvoren za korisnike, da se lepo razvijao i da su korisnici glasali sta je dobro a sta ne, zaista Feedback hub je zaista korisna aplikacija, sto je zanimljivo radi cak i za ne insajdere :)

Capture.PNG

evo ovo npr...
 
Poslednja izmena:
Nemojte pogrešno da me razumete ali posle svega ovoga možete da kažete da je W10 najbolji Win? :S:
Ja imam toliko ružnog iskustva sa W10 da skoro na svakoj mašini na kojoj sam ga instalirao imao sam ili problem koji ne mogu da rešim (neće u hibernaciju ili tako neka glupost) ili me samo pri uključivanju obavesti da nije mogao da odradi repair / recovery... Sreća pa sam imao jako ružnih iskustva sa WinXP i od tada pravim backup-e ali to nije poenta.
Kako meni izgleda - ne moram da budem u pravu - W10 nikada neće "sazreti" kao što su W2k3 i W7 posle određenih SP-ova...
Posle čega "svega" ? Ja mogu mirne duše da kažem da mi je 10ka radila dovoljno dobro od samog početka, TP pa svi Insider build-vi. Stvarno neznam ni za jedan OS koji je bio 100% od samog početka. Deljao sam Unix godinama a usput sve od Z81, Atari, PC-Dos, DOS i sve windows-e i desetine Linux distro-a.
Neznam odakle ti ideja da "W10 nikada neće "sazreti" ? Kada "sazri" to će biti znak da je zastareo i da nema više mesta da se unapredi. Granica hardware-a se pomera eksponencialno pa zato mora i kernel da se radikalno menja a to povlači i UI, drajvere, način rada i sve ostalo za sobom.
Samo neporpravljive naivčine bi mogle da pomisle da će "Dobra stara vremena" ikada moći da se nastave ili ponove.
Što se bekapa tiče, to je postojalo daleko pre kompjutera, čak su i glinene tablice pravili u nekoliko primeraka "Zlu ne trebalo" a tek Resavska škola, indigo papir itd.
 
Samo iz tebi poznatih razloga, se praviš nevešt.



Dakle, potpuno je nebitno, da li je u pitanju insajder ili ne, regularan korisnik ili ne, jer je sam odnos i krajnji efekat isti, u oba slučaja. Upravo zbog nepostojanja Quality Assurance-a. Dok kod insajder-a možemo naći opravdanja, kod regularnog korišćenja ne možemo. Zna se šta podrazumeva "regularan" korisnik i šta vadi iz svog džepa.
Odakle ti taj podatak o "nepostojanja Quality Assurance-a" ? To je potpuno nerealna i da prostiš malo glupava izjava.
 
Ја опет питам, зашто се у истој причи налазе инсајдер и редовне верзије? Инсталирао сам (мада једва да користим) на пар компова и изашао из инсајдер приче, једине промене су редовни дефендер апдејти и повремени системски после чега се углавном ништа не мења. Они који хоће да буду тестери морају да рачунају на проблеме, за тако нешто су се и пријавили.
 
Ја опет питам, зашто се у истој причи налазе инсајдер и редовне верзије? Инсталирао сам (мада једва да користим) на пар компова и изашао из инсајдер приче, једине промене су редовни дефендер апдејти и повремени системски после чега се углавном ништа не мења. Они који хоће да буду тестери морају да рачунају на проблеме, за тако нешто су се и пријавили.

Nema veze zasto je isto u temi, problem su oni koji blate W10 i misle da redovne verzije podjednako rade kao i insider ... Insajder verzije nisu ocaj kao sto su bile 2014 i recimo tokom 2015, situacija se promenila i ako se pojavi neki bug koji kao kod mene se resi putem reg fajla ili restarta, meni to stvarno ne predstavlja neki problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Insajder verzije se namerno puštaju s toliko problema, pre svega zbog samih insajdera koji su rekli da hoće češće build-ove.
Sad za Creators bi bilo dobro da izbegnu onih par blamova koji su bili za Aniversary pri lansiranju.
 
Na koji nacin da uklonim ovaj start meni? Preko celog ekrana je,nemogu uopšte na desktop da udjem. Nema šta nisam probao...
7cc224acb944c8ab26ec55f1ba422693.jpg
 
U jbt, kolike ti ikone :)

Jesi li siguran da ti je rezolucija dobro podešena? Da ne kažem ništa za drajver od grafike ... :)
 
Nije do drajvera..i rezolucija je ok. 1366/768. Loš aparat.
Nije moj laptop,uopšte nemogu na desktop da odem..

Kad napravim još jedan nalog sve je ok. Nemam predstavu šta moze da bude.
 
Poslednja izmena:
@poske1, Hvala!!
Bilo je na use the appropriate mode for my hardware.
Stavio na Use deskop mode i proradilo ;-)
 
Da li neko ima problema sa zvukom u Win 10? Desava mi se vrlo cesto da zvuk nekako škripi, ponavlja se, usporava - stuttering na engleskom. Bilo da puštam mp3 muziku ili slušam preko YT isto se dešava. Najlakše mogu da reprodukujem problem tako što pritisnem reload web stranice u FF ili otvorim novu. Dok se ne učita stranica zvuk je pun distorzija.

Problem je isti bilo da koristim SoundMAX integrisani zvuk sa Asus P5E ili puštam zvuk preko grafičke na TV koristeći HDMI.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno