»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 66

Tema: Hi-Res vs Standard Resolution Audio

VIP member Avatar korisnika MAD_MUzzY
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Uvek ta prica o prosecnom korisniku ... Prosecan korisnik danas gleda bluray filmove. Zasto je ok za video pricu da se uvek ide na sto vecu rezoluciju a za audio nije? Sad pokusavaju da proguraju 4k...

To sto ti zvuci bolje je zbog toga sto zvuci glasnije To je prosto neprevezidjen psiholoski trip koji se vec decenijama koristi za prodavanje price kako nesto "bolje zvuci"
        Mogu da se slozim da su razlike male i da ti treba dobar audio sistem da bi ih cuo al' ponavljam, ako je ok za video zasto nije i za audio?

Sto se 192kHz flac-a tice, na prosecnom androidu nece zvucati bolje jer je D/A konverter obicno los. Kao i preamp za slusalice u tim uredjajima. Ne mozes da poredis tu spravu koja je dedicated preamp i konverter sa onim sto imas u prosecnim android telefonima, *mjau**mjau**mjau*. pretera ga i ti sad.

Poslusaj recimo 192hHz rip sa vinila album Continuum i uporedi ga sa dostupnim losless-om na iTunes-u recimo. Da, ima razlike i u tome kako je masterovan ali taj album nije "przen" kao vecina drugih albuma ni za CD izdanje.
        http://soundcloud.com/drasko-popovic
        Bob Marli: Koji ste vi trolovi ne mogu da verujem.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.095
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 @3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB GDDR5
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      4. To sto ti zvuci bolje je zbog toga sto zvuci glasnije To je prosto neprevezidjen psiholoski trip koji se vec decenijama koristi za prodavanje price kako nesto "bolje zvuci"
        Ne, meni to nije presudno. Recimo htc telefoni imaju jaci zvuk preko slusalica ali meni je malo bolji (kvalitetniji) zvuk sa nekoliko drugih malo ''tisih'' telefona. Isto tako mi je malo bolji zvuk sa Sony Z1 nego na G2 koji je za nijansu glasniji a isti cipset je u pitanju. Z1 mi je zvucao nekako ''zanimljivije'', zvuk je malo ''topliji'' po default-u.
        Sto se 192kHz flac-a tice, na prosecnom androidu nece zvucati bolje jer je D/A konverter obicno los. Kao i preamp za slusalice u tim uredjajima. Ne mozes da poredis tu spravu koja je dedicated preamp i konverter sa onim sto imas u prosecnim android telefonima, *mjau**mjau**mjau*. pretera ga i ti sad
        Ne znam da li si primetio ali ja o tome pisem sve vreme - da je na telefonima sa ovakvim (aktuelnim) kvalitetom dac i svega ostalog 192Khz nepotreban Znaci mislio sam na smartfone a ne uopste na hifi uredjaje i skupu/kvalitetnu opremu. Hocu da kazem da sam ubedjen da ce sa dobrim slusalicama muzika preko IP6 zvucati bar malo bolje od G2 i slicnih androida sa 192kHz podrskom.

A kad sam vec pomenuo fiio.. pa eto taj model od 100e je 96kHz.. skuplji su sa 192Khz podrskom (e17 npr) i vlasnici svih tih uredjaja kazu da ima razlike ali samo sa kvalitetnim slusalicama ali da ne postoji ni jedan razlog za izbegavanje kvalitetnih dac/amp bez 192kHz podrske.

Kada (i ako ikada) u androide i ostale smarfone ugrade komponente kao iz dac-a od 200e+ e onda cu reci da 192kHz podrska znaci i pravi razliku ali sa kvalitetnim slusalicama, do tada je sve to cist marketing

Inace naziv ove teme nema mnogo smisla u ovom slucaju jer se ne polemise o pravim hifi uredjajima i ''standard vs hi res audio'' nego o pametnim telefonima i ne bas toliko pametnim IT sajtovima koji sire dezinformacije.
        Menjao hsv.stoned : 30.09.2014. u 14:43
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Pominjete flac i lossless a zanemarujete cinjenicu da velika vecina lossless muzike po javnim torentima je zapravo konvertovan mp3... mozda slusate lossless a mozda i ne a da to ne znate.

U pravu je Muzzy da se cuje razlika na skoro svim sistemima za slusanje muzike (ako uporedite pravi lossless sa kvalitetnim mp3-jem). Ali manje je bitan format, bitan je (re)mastering. Ja imam pozlaceni Hotel California audio CD koji kida vecinu DVD-A verzija istog albuma. Postoji samo jedan remaster u 192kHz koji bolje zvuci, svi ostali su smece.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.095
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 @3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB GDDR5
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      8. Pominjete flac i lossless a zanemarujete cinjenicu da velika vecina lossless muzike po javnim torentima je zapravo konvertovan mp3... mozda slusate lossless a mozda i ne a da to ne znate.
        Po rap*d srbijama, zalivima, kicka** i slicnim ima dosta ''lazne'' lossless muzike, to je tacno.
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going

Member Avatar korisnika Dark Magician
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        9.726
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K@4.0, CM 212 EVO
        • MoBo: Gigabyte G1.Sniper Z87
        • RAM: Kingston 8GB 1600MHz
        • VGA: ASUS STRIX Radeon R7 370
        • MON: Dell P2317H
        • HDD: Samsung 840 EVO 250GB, WD 320GB, WD 1TB
        • OPT: Pioneer 216D
        • Case: Fractal Design R4 Black Pearl (window), LC Power X Type LC7500 (500W)
        • SND: X-Fi LME49720, ATH-M30x
        • TV: LG 42LM620s
        • Ostalo: Logitech G9, TP-Link 1043ND
      11. Citat Citiram korisnika: G@W Pogledaj poruku
        Pominjete flac i lossless a zanemarujete cinjenicu da velika vecina lossless muzike po javnim torentima je zapravo konvertovan mp3... mozda slusate lossless a mozda i ne a da to ne znate.

U pravu je Muzzy da se cuje razlika na skoro svim sistemima za slusanje muzike (ako uporedite pravi lossless sa kvalitetnim mp3-jem). Ali manje je bitan format, bitan je (re)mastering. Ja imam pozlaceni Hotel California audio CD koji kida vecinu DVD-A verzija istog albuma. Postoji samo jedan remaster u 192kHz koji bolje zvuci, svi ostali su smece.
        Ima audio-checker ili pogledaš u softveru za audio obradu tipa Adobe Audition.
        I ovde pričamo isključivo lossless, samo različitog sample-rate.

Evo primera kako high-res ne znači ništa. Pearl Jam - Ten novi remaster u "high-res", zvuči nikakvo u odnosu na originalni CD.

Drugo, prestanite više da upoređujete sa slikom. Audio je je maksimalnog kvaliteta što se tiče standarda odavno.
        Kažem ovde. Dajte mi bilo koji album, bilo kog žanra da je high-res bolji od standardnog? A da je isti master.
        Za telefone nebitno u svakom slučaju.
        Hoću konkretan primer. Koji mogu da čujem, i uporedim.
        Menjao Dark Magician : 30.09.2014. u 15:07
        It’s all in the mastering! - Steve Hoffman

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        9.726
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: leksa Pogledaj poruku
        @Dark Magician: Jel' možeš molim te da navedeš primer šta si poredio i na kom sistemu?
        Onog trenutka kada kažem. Cela priča će se svoditi na to da je do opreme.
        Daj mi ti primer nekog albuma high-res koji od istog mastera ima i standardni CDA? Da zvuči bolje.

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Kao sto sam i u onoj temi napisao - svaki materijal koji je snimljen u visoj rezoluciji od standarda 44.1hkz 24bit-a, ce zvucati bolje u toj rezoluciji nego kad se downsempluje. Ne znam kojim znkovnim pokretima treba to detaljnije opisati ... Da li je tebi licno to bitno ili ne,... to je vec bitno samo tebi.

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        9.726
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: MAD_MUzzY Pogledaj poruku
        Kao sto sam i u onoj temi napisao - svaki materijal koji je snimljen u visoj rezoluciji od standarda 44.1hkz 24bit-a, ce zvucati bolje u toj rezoluciji nego kad se downsempluje. Ne znam kojim znkovnim pokretima treba to detaljnije opisati ... Da li je tebi licno to bitno ili ne,... to je vec bitno samo tebi.
        Daj mi taj materijal. Napiši album i izdanje.

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.578
        Citat Citiram korisnika: Dark Magician Pogledaj poruku
        Onog trenutka kada kažem. Cela priča će se svoditi na to da je do opreme.
        Daj mi ti primer nekog albuma high-res koji od istog mastera ima i standardni CDA? Da zvuči bolje.
        Pa bez toga tvoja priča zaista nema nikakav kredibilitet. Tražiš od drugih konkretne informacije, a sam ne govoriš na osnovu čega gradiš svoje stavove. Lično, mene digitalija ne zanima mnogo, ali šta god sam slušao i poredio, hi-res zvuči značajno bolje nego snimak standardne rezolucije. Čak, kad sam čuo kakva je razlika rekao sam da je digitalija u startu trebala da počne sa hi-res, onda bi bila vredna pažnje. A što se konkretnih naslova tiče, biraj sa HDtracks ili AcousticSounds bilo koji naslov regularno izdat u hi-res (ili dsd), ne kojekakve vinyl ripove i slične pirate koje imaš da skineš po netu.
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        9.726
      21. Moja mašina
      22. Pa ovde je priča o tome da fali na telefonu!? Ja sam recimo zadnje slušao Baha, high-res i običan. Razlika je bila samo dok sam gledao šta je. Kad nisam. Nisam imao blage veze šta je.
        DSD ne mogu realno da slušam, jer nemam DSD DAC, tako da se konvertuje u PCM. Što neki tvrde da je bitna stavka.

Kad smo kod toga da si slušao. Reci mi šta konkretno. Ne uopšteno.
        Menjao Dark Magician : 30.09.2014. u 20:14

Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.578
        Slušao sam dosta toga, onako iz sećanja, od standarda Miles - Kind of Blue, Brubeck - Time Out, neku Dianu Krall, zatim Steely Dan, par albuma, Stevie Ray Vaughan par albuma, itd... Bilo je i dosta toga što sam samo slušao, bez poređenja, neki Mozart koji zvuči vrlo raskošno u hi-res, itd. Kad odem kod drugova "digitalaca" uglvanom slušamo hi-res.

Ako pričaš samo o poređenju na telefonu preko nekih jeftinijih slušalica, možda i nema razlike, nisam nikad poredio. Međutim ti pomenu ranije da to nema veze ni na većim sistemima, a kamoli na telefonu. Odatle i moje pitanje na kom si sistemu slušao kad iznosiš takav stav, ne da bih te diskreditovao već da bih video šta ti je referenca.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        542
        Pitanje za sve ovde. Koliko godina imate i kad ste poslednji put bili kod ušnog i snimaili sluh?
        Do 35g sam čuo 20kHz, a sad nikako preko 16kHz.
        "I once invented an invisible watch. Spot the design flaw."

Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.578
        A koji instrument ćeš čuti da svira preko 16k?

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Leksa, ne kapiram zasto se ubedjues toliko sa osobom koja ne zeli da saslusa? ...
        Nije stvar u kom frekfrentnom registru svira neki isntrument vec sta se desava sa alikvotama i harmonicima u visljim frefrentnim registrima. Osnova nekog istrumenta moze biti u cujnom registru ali njegovu boju i kompleksnost tona cine razne informacije iznad i ispod tog spektra. Sve preko 16-17khz ces izuzetno tesko cuti kao neku infromaciju, vise ces je osetiti.

Tebi Stex svaka cast ako si cuo 20khz... malo mi je tesko da u to poverujem, bez uvrede. Pogotovo ne do 35godine. Najveci prosek mladih u svojim srednjim dvadesetima realno cuje do jedva 15khz.

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        9.726
      28. Moja mašina
      29. I tu dolazimo do tog osetiti. Kako osetiš "nešto"? Kada većina slušalica, a i zvučnika isto ne ide to tih frekvencija.
        Šta to gubiš kada je na 44.1, što apsolutno u limitu sluha. 24-bit još i ima smisla za slušanje veći dinamički opseg ima potencijalno. Ali većina diskova ne koristi ni 16-bit do kraja.

Što se tiče mog slušanja muzike, i na čemu. Nakon čega će se cela priča usmeriti da moje, nije dovoljno dobro da se čuje. Što će automatski biti skakanje u usta, jer je rečeno da se na svemu čuje razlika.

Iz profila navedeno i trenutno Yamaha RX-V750 i Canton Carat 40.
        A ta Yamaha me podseća na celu stvar za high-res. Iako ima više "snage" navodno, zvuči gore nego Luxman kog sam imao. Njen DAC iako je 192/24, zvuči gore nego Luxman-ov 48/16 čini mi se, a možda je bio 24-bit. Tako da su to samo brojke koje ne znače apsolutno ništa realno. Samo u produkcijske svrhe.
        Menjao Dark Magician : 01.10.2014. u 14:37

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •