Šta je novo?

Asus ROG Swift PG278Q G-Sync - 144Hz i 1ms odziv

Naisao sam na jedan klip na YT kad sam trazio review za taj monitor, kasnije sam na overclock.net-u procitao malo detaljnije ali tamo mnogo vise pozitivnih nego negativnih iskustava ima za taj monitor. U svakom slucaju krivo mi je sto nije IPS panel jer sam siguran da bi Dell odradio mnogo bolji posao u tom IPS-gaming-monitor polju nego Asus ili Acer.
 
Nisam izdrzao uzeo sam Dell S2716DG :) Navukao sam se na G-Sync. :D Tomb Raider mi secka na starom 1080p monitoru kada fps padne ispod 60 a na ovom novom na 1440p radi glatko zbog G-Sync i kada je ispod 60 fps.

Izvukao sam perfektan panel, bez mrtvih piksela i probijanja svetla. Boje su odlicne i ovako. Ne cvili, na sta se neki zale, recimo ASUS je cvilio/pistao kada je ugasen. Srecom nisam spavao u toj sobi. Jeftiniji je 18K od ASUSa tako da je ostalo za dzeparac. Veoma sam zadovoljan sto sam se odlucio za ovaj korak. Malo mi je mucno bilo kockati se ponovo sa panelima. :)

Meni je ooooogromna prednost ovog panela sto nema IPS glowa koga ne podnosim. Imao sam dva IPS monitora do sada i boljitak u bojama nisam primecivao ali glow jesam itekako. Ma koliko smanjio osvetljenje on je tu, sto se u mracnoj sobi (sa jednom lampom) vidi mnogo i smeta kad god je nesto tamno na ekranu. Koristim tamne wallpaper-e koji se od glowa i ne vide lepo na IPS monitorima. Oba sam veoma brzo prodao.
 
Cestitam i neka te dugo sluzi cheers

Ako ti nije frka postavi koju fotku jer je ovo prelijep monitor :)
 
Mozes li reci nesto o uglovima gledanja, znam da su losiji od IPS Panela ali ne znam u kolikoj meri je izrazeno kod ovog Dell-a...
Meni je dosta interesantan i Asus MG278Q koji je do duse Freesync...
 
Meni su u uglovi gledanja totalno nebitna stavka. Kad sedim za komp. sedim pravo ispred njega i gledam pravo u njega. Nikad nemam ptrebu da gledam monitor iskosa ali i kad to uradim po meni su OK. Dzaba IPSu boji uglovi gledanja kada se glow jos vise vidi tada.

Ni jedna vrsta monitora nije savrsena, mora da se nadje kompromis, svako da se opredeli za sta mu treba i sta mu naj vise smeta i prema tome da se opredeli i izabere. Univerzalni ne postoji.

Evo slike.
 

Prilozi

  • 20160212_202543.jpg
    20160212_202543.jpg
    1 MB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Predivan monitor, za mene ubjedljivo najljepsi monitor . Otvori posebnu temu care pa nabacaj fotki :) Mislim da ovaj forum zasluzuje i temu za ovaj monitor. Kako ti se boje cine? Mislim da je u njemu jedan od najboljih TN panela trenutno. Da li si primjetio mozda piksel inverziju?
 
Mozda kad budem imao malo vremena. Boje su odlicne, zadovoljan sam, iste kao i na ASUSu ne primecujem neku razliku izmedju njih. Pokusavao sam da je izazovem ali bezuzpesno u Tomb Raideru ih nema definitivno. Na ASUSu sam ih primetio u AC i Witcheru i to samo ponekad i nije mi toliko smetalo, igras igru i ne obracas toliko paznju.
 
Samo da dodam boje su jos bolje kada se koristi ICC profil sa TFT Central sajta.
 
Nazad
Vrh Dno