»RSS Benchmark sajt

Strana 21 od 25 PrvaPrva ... 11171819202122232425 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 301 do 315 od ukupno 375

Tema: TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Banned
        Na forumu od
        Mar 2014
        Poruka
        1.638
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4690K
        • MoBo: AsRock Z97 Extreme4
        • RAM: 2x4 GB Kingston Hyper X Savage 2400 MHz
        • VGA: Asus GTX660 DCU2
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO
        • Case: Antec TP-750C
        • SND: Creative Gigaworks
        • INET: DSL
        • Ostalo: Cherry MX Black + Logitech G700
      3. Citat Citiram korisnika: BokiPK Pogledaj poruku
        Naravno, tebe kao kupca sve to ne interesuje, ali nije loše znati i treba ceniti trud uvoznika (ljudi) da ti izađe u susret.
        Juju sve sam se potreso da je uvoznicima nešto loše... Ne mlate masnu kintu uopšte.
        Citat Citiram korisnika: BokiPK Pogledaj poruku
        Ponavljam, velika većina izaći će u susret i treba samo malo ceniti i njihov trud.
        Nema ja šta tu da mislim da mi je neko izašao u susret, on je za to što radi uzeo kintu i ima da radi to. Lepo im kad treba da prodaju, a kad ide reklamacija onda izlaze u susret. Eto, neka oni cene što sam im ja izašao u susret i kupio kod njih.

Ono istina, u ovoj zemlji gde 90% ljudi ne radi valjano svoj posao, treba da ceniš i pekara što ti je izašao u susret i prodao ti normalnu kiflu, a ne onu u kojoj je bubašvaba (lično mi se desilo da sam dobio celu bubašvabu, zagrizao sam odmah do nje, sreća u nesreći, mogao sam da je pojedem).

Member Avatar korisnika drdekzar
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Dobio si kiflu sa mesom, a trazio si praznu strasno sta se sve desava.

VIP member Avatar korisnika BokiPK
        Na forumu od
        Dec 2000
        Poruka
        4.027
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5450, OCZ Vendetta 2
        • MoBo: ASUS P5B DeLuxe
        • RAM: 2x2GB Kingston KHX DDR2 1066 Cl5
        • VGA: ASUS GF GTX 560Ti DCU II 1GB GDDR5
        • MON: 24" TFT Prestigio P7240WD 1920x1200
        • HDD: Seagate 250GB+500GB + WD mobile 320GB USB3
        • OPT: LH-20A1L, SH-223L
        • Case: Enlight, OCZ 600 SXS
        • SND: SoundMax HD, KOSS
        • LAP: IBM/Lenovo T61
        • TV: SHARP 40" FHD
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: Logi kb&m, Sony XZ2C & LG Q6, Mustek 800VA Pro, gomila fleški, Prestigio GV450, MiFi, Huawei LTE, g
      7. Citat Citiram korisnika: hidrogen.net Pogledaj poruku
        Juju sve sam se potreso da je uvoznicima nešto loše... Ne mlate masnu kintu uopšte....
        Što si ti neki nervozan čovek...
        Malo si zamenio teze. Uvoznik NE pravi grafičku karticu, ima gomilu zajebancije da je uveze, organizuje RMA i sve što ide uz to. Ne brkaj "GAZDE" koji treba da budu poslodavci, koji zarađuju masno, sa običnim radnicima koje uglavnom debelo izrabljuje i koji nisu baš toliko adekvatno plaćeni. A uvoznik i ne bi trebalo da ima nikakve veze sa tobom, maloprodaja je ona koja tebi prodaje komponentu. (Bar bi tako trebalo). Nikako ne možeš da porediš jedan trgovački međunarodni lanac proizvodnje-transporta-dolaska-prodaje komponente sa proizvodnjom hrane u lokalu.
        Shvataš razliku o čemu ja pričam a o čemu ti?
        Imao si sreće sa tvojom bubašvabom, ja sam moju pojeo...bar pola.
        Odosmo u off...
        Menjao BokiPK : 11.12.2014. u 10:26
        "...ja sam genije, suvi genije..." PeraKojot

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.838
        @svi neupućeni

Servis i veleprodaja nije u obavezi da vam prihvati nešto što reklamirate, s obzirom da to isto niste kupili od njih, već od maloprodaje.
        Kad/ako maloprodaja propadne, strogo poštujući zakon, servis i veleprodaja opet nema nikakvu obavezu prema vama, jer ste vi ugovor sklopili sa maloprodajom. Opet, strogo gledajući zakon, rešenje je da tužite odgovorno lice dotične maloprodaje, ali s obzirom da su u 99% slučaja u pitanju d.o.o možete da se slikate, jer nema odakle da vam se nadoknadi šteta (tako je kako je). Ako je u pitanju preduzetnik, situacija je malo bolja, zato što onda on/ona garantuju i ličnom imovinom, za razliku od prethodnog slučaja.

To što kod nas servis/maloprodaja u nekim slučajevima prima stvari je isključivo njihova dobra volja, pošto na to ne može niko da ih natera. To rade da bi očuvali/podigli imidž firme, pogotovo ako im to ne donosi gubitak, a može samo da im doprinese.

To šta bi voleli, šta bi trebalo, šta neko mora, šta... je samo naš spisak želja. Po zakonu MALOPRODAJA je ta sa kojom se sve završava, a kad više nema maloprodaje sud. Tačka!
        Menjao RingeRaja : 11.12.2014. u 10:46
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.815
        Da li si siguran? ZZP, clan 54.
        Primer: Ja sam kupio u maloprodaji A, davalac garancije uvoznik B. Propadanjem maloprodaje A, ja i dalje imam vazecu garanciju kod uvoznika B.

Member
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        699
        Ja sam skoro nasao neki stari garantni list za stampac (garantni list je od distributera) na kome je pored pecata distributera i pecat maloprodaje i datum kada je prodat.
        I jos pise "Pruzalac garancije u garantnom periodu je preduzece (pa pise ime distributera)" sa sve adresom i brojem telefona

Member Avatar korisnika Devix89
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.326
        Laptop kupljen u Rodi u maloprodaji, poslat je u ovlašćeni servis u BG. U ovom slučaju, Roda je rukovodila reklamacijom, ali sam ja bio u konstantnom kontaktu sa HP službom koja je htela da laptop reši i bez Rode.

S druge strane, radim u prodavnici racunara, distributersko mesta za više jačih firmi (ne i za ove zelene, s obzirom šta sve uvaljuju), na svakoj garanciji mi ostavljamo svoj pečat, ali je nosilac garancije firma od koje je nabavljen predmet. Svaku reklamaciju mi šaljemo njima. Isto tako bi korisnik u krajnjem slučaju MOGAO da ostvari pravo na reklamaciju.
        Arrow pokid'o

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Vise nije tako jer zakonom. Ise ne postoji garancija, vec saobraznost.I da po novom zakonu krajnji kupac treba da se o rati maloprodaji, a ne uvozniku.Ja sam dao pare Maloprodaji ne uvozniku.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      14. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      15. Duznost servisa i distributera nekog poznatog branda nema nikakve veze sa zakonom, oni su na osnovu ugovora sa proizvodjacem duzni da svaki njihov proizvod servisiraju i van garantnog roka i drze se ugovora sa istim..., zato i prihvataju robu direkt na servis i ako im se ne svidja jer 10-20 mailova proizvodjacu od strane krajnjih kupaca 1000% da ce imati uticaj da vise nece biti distributer istog proizvoda a to zasigurno ne zele

Svaki brand stiti svoje ime i zato ako imate problema slobodno pisite proizvodjacu koji ako drzi do sebe sigurno ce vam izaci u susret pa da ste isti proizvod kupili na pijaci a usao je u nasu zemlju preko nekog distributera

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.815
        Citat Citiram korisnika: drdekzar Pogledaj poruku
        Vise nije tako jer zakonom. Ise ne postoji garancija, vec saobraznost.I da po novom zakonu krajnji kupac treba da se o rati maloprodaji, a ne uvozniku.Ja sam dao pare Maloprodaji ne uvozniku.
        Clan 54

-

3. Гаранција
        Давалац гаранције и гарантни лист
        Члан 54.
        Гаранција је свака изјава којом њен давалац даје обећање у вези са робом, и правно је обавезујућа под условима датим у изјави, као и оглашавању у вези са том робом.
        Гарантни лист је исправа у писаном или електронском облику, односно на другом трајном носачу записа, која садржи све податке из гаранције, наведене на јасан и читљив начин, лако разумљивим језиком, а нарочито податке о:
        1) правима која потрошач има на основу овог закона и да гаранција не искључује нити утиче на права потрошача која произилазе из законске одговорности продавца за несаобразност робе уговору;
        2) називу и адреси даваоца гаранције;
        3) називу и адреси продавца ако он није истовремено и давалац гаранције;
        4) датуму предаје робе потрошачу;
        5) податке који идентификују робу (модел, тип, серијски број и сл.);
        6) садржини гаранције, условима и поступку остваривања права из гаранције;
        7) трајању гарантног рока и просторном важењу гаранције.

Давалац гаранције је дужан да на захтев потрошача изда гарантни лист из става 2. овог члана, који се по правилу сачињава у писаном облику, на папиру.
        Уколико се потрошач сагласи, гарантни лист се може издати и у електронском облику, односно на другом трајном носачу запис а који је доступан потрошачу.
        На пуноважност гаранције не утиче повреда обавезе даваоца гаранције из става 2. овог члана, и потрошач може да захтева да се гаранција испуни у складу са датом изјавом.
        Гаранција не искључује нити утиче на права потрошача у вези са саобразношћу робе уговору.

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.184
        Trebao si da citiraš i član 55

Zloupotreba izraza garancija

Član 55

Pri zaključenju ugovora o prodaji robe i oglašavanju povodom prodaje, trgovac je dužan da se uzdrži od upotrebe izraza "garancija" i izraza s tim značenjem, ako po osnovu ugovora o prodaji potrošač ne stiče više prava nego iz zakonske odgovornosti trgovca za nesaobraznost robe ugovoru, odnosno drugih prava u skladu sa ovim zakonom.
        Uklonjen potpis

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.815
        Sad nisam shvatio da li me dopunjavas ili ispravljas.

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.184
        Dopunjavam, ako prodavac ne nudi ništa više od onog što mora po zakonu o zaštiti potrošača ne može da koristi izraz garancija.
        Uklonjen potpis

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Tako je garancija se daje samo za uredjaje koji imaju garanciju duzu od dve godine sto je zakonom propisano, sve ostalo je saobraznost.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.838
        Tako je.
        Za proizvode koji imaju garanciju do 2 godine maloprodaja je u obavezi da vam uz proizvod da samo fiskalni račun i to je to.
        A ako/kada maloprodaja nestane ne vidim kako pravno izdejstvovati popravku/zamenu, s obzirom da je ugovor između vas i dotične maloprodaje koja više ne postoji?
        Niste dobili garantni list uz proizvod, kome se žaliti? Servis? Koji servis? Ići u veleprodaju? Veleprodaja ne radi sa krajnjim kupcima, tako da ne vidim kako mogu da prime od vas proizvod i da vam izdaju neki drugi komad?
        Tko leti, vrijedi!

Strana 21 od 25 PrvaPrva ... 11171819202122232425 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •