Šta je novo?

Potreban savet oko audiofilskog playera

vepromon

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
23
Poena
154
Dakle, totalni sam duduk za te audiofilske stvari, tako da cu rado poslusati vas savet kakav god on bio.
Imamo 2 zvucika custom-made visokog kvaliteta. Imamo kvalitetno pojacalo i predpojacalo. Ono sto nemamo je dobar CD/DVD/BluRay player (ni sam ne znam sta nam treba).

Imamo dve opcije:

1) Da kupimo specijalan audio CD/DVD player (vidim da cena ide u nebesa) za pustanje muzike.

2) Da kupimo bluray player/recorder sa integrisanim HDD koji ce nam sluziti kao multimedijalna baza pored televizora,a da sa njega mozemo i da pustamo muziku preko pomenutih zvucnika.

Budzet za 1 od ova 2 uredjaja je do 1000e.

Moje pitanje je: Da li ce se OSETNO osetiti kvalitet zvuka ako se odabere bluray player u odnosu na specijalizovani audiofilski cd player?

Uredjaj je potreban za veliku dnevnu sobu, ali osobe koje ce to slusati nisu audio profesionalci, nego jednostavno cene dobar zvuk.

Ako mogu jos neke preporuke za uredjaj (za koji god da optirate) bio bih vam od srca zahvalan :)
 
Pretpostavljam da razmatrate samo nove uređaje?
Ako ceć imate dobar ostatak sistema verovatno bi bilo osetne razlike između dobrog CD plejera i multipraktika slične cene.
 
Ако већ имаш пристојан буџет, потражи Оппо 103 на КП мада можда неки продавац може изаћи у сусрет са ценом и за 105 модел.
Боље тешко да ћеш наћи а надсвираће гомилу наменских цд плејера, често скупљих. Уређаји су и мрежни, хдми улаз а 105 има и коакс, оптички, усб диг улазе.
 
Jel' vam muzika na optičkim medijima (CD) ili na nekom HDD u obliku raznih audio fajlova?!?
 
Po meni je jedina dobra opcija dac+media player. Dobar dac i imaces bolji zvuk nego bilo koji dvd/br player sa internim dac-om u tom cenovnom rangu.

Do 1000 evra imas pristojne dac-ove. Ja imam rega dac I mogu da ga preporucim u kombinaciji sa asus hdp-r1 media playerom I zvuk je meni odlican a ta kombinacija je kostala oko 650 evra...
U svakom slucaju idi na vsto bolji dac I neki pristojan media player koji ima 24 bit out a u tom cenovnom rangu svi dac-ovi to imaju tako da nema da brines. Media player uzmi neki prosek ne moras da pucas na njega pare ako je dac vrhunski, bitno je da ima passtrough da zaobidjes interni dac. Jedino je tu vazno pored toga da ima podrsku za audio formate, pristojan interfejs i opcije I to je to. Dakle dac za zvuk a media player ti treba samo da procita zapis i prosledi na dac i zbog interfejsa, organizacije fajlova, media library to gledaj za player. vidim da hvale I Audiolab M-DAC ali po meni je ova rega best bay dac do 1000 evra jer je dizajnirana da zvuk bude phono like, otvoreniji I topliji I ritmican sto je po mom ukusu. Izrada je fenomenalna a ima sve potrebne prikljucke.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno