Šta je novo?

slusalice za svakodnevnu upotrebu do 45€

  • Začetnik teme maxtwix
  • Datum pokretanja
M

maxtwix

Guest
Da li vredi kupovati genius modele npr. g600 ili g700?
Prvenstveno ce sluziti za filmove i igrice u kojima zvuk ne igra bitnu ulogu
 
Da li neko moze da mi napise gde mogu da se kupe u Srbiji Superlux HD-681 EVO posto ih u lyra style nema.

Naso ih u redroosteru za 42 € samo ako neko moze da mi jos potvrdi da ce to biti bolja kupovina od genius modela bicu mu zahvalan :)
 
Poslednja izmena:
Шалиш се?
 
Do danas nisam ni znao da postoje ove slusalice, prosecan kupac ode na winwin ili pc practic i bira, retko koji dodje do foruma. Sada jel bolje Presonus HD7 ili Superlux HD-681 EVO
 
Готово идентичне слушалице, само имају друго име. Узмеш оне које нађеш.
 
^ nije tacno, hd7 imaju drugaciji zvuk i od aktuelnih 681 a i od 668b/681 evo.

Evo post koji to ukratko objasnjava, lik je probao sve te slusalice http://www.head-fi.org/t/546556/superlux-express-train/810#post_10305029

Razliku izmedju 681/668b SL i evo najbolje je opisao accuphase u SL temi. Ima i na head fi. U sustini razlika je sto evo slusalice imaju ''tamniji'' zvuk tj znatno ublazene visoke tonove. Posle onog lakog moda (uklanjanja sunjera) covek tvrdi da zvuce bolje od ostalih SL. Sve pise u ovoj temi, ne znam tacno na kojoj strani http://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca

Ja sam ubedjen da tih Evo nema kod nas nego da bezveze stoje po onlajn cenovnicima, katalozima. Ima 12+ meseci otkad pricaju da ce ih dobiti ''uskoro'' i nista, sumnjam da ce se nesto promeniti u narednim mesecima..

Do tada su HD7 ubedljivo najbolja kupovina do 50e (zato sto mogu da se kupe kod nas, ko nadje 668b ili evo naravno da moze da kupi i te samo je problem sto ih nema).
 
Poslednja izmena:
Pa moze i to, mozda ima kopija ali kod proverenih prodavaca ne bi trebalo da bude problema. Uz Evo koliko znam idu i velurski jastucici, moze da se odradi i onaj jednostavan mod koji je opisan u SL temi i to je to, uz xonar dg ili slicnu zvucnu dobije se dosta za malo novca.
 
Ne znam kakva je ta integra.. ja sam probao na ovoj sa asus ploce koju imam i zvuk je solidan, jacina dovoljna. Ali opet XDG pravi razliku, zvuk je kvalitetniji u svakom smislu tako da apsolutno preporucujem tu jeftinu kartu. Imas postove na pocetku one SL teme gde jedan clan tvrdi da je tek sa modovanom DX kartom (koja je u tom slucaju verovatno tu negde sa STX) cuo hd7 u punom kvalitetu a slicne utiske sam nalazio i po drugim forumima.
 
Imam neke Koss sluške koje sam do sad koristio na Realtek 887 i 892, međutim sad na Realtek 1150, razlika u kvalitetu i jačini zvuka je nebo i zemlja. Nadam se da ću biti zadovoljan sa HD7 bez dodatnog troška za zvučnu...
 
Sad tek vidim da imas kvalitetnu i skupu plocu.. logicno je da ima i dobru zvucnu. Mislim da ces biti zadovoljan sa tom kombinacijom.
 
Ako bi narucio EvO iz inostranstva ispalo bi me oko 7000 din ne znam da li je isplativo, e sada me zanima da li ja sa
Произвођач MSI
Модел G41M-P26 (MS-7592) (CPU 1)
Верзија 5.0
Произвођач чипсета Intel
Модел чипсета G41
Ревизија чипсета A3
Звучне картице
AMD High Definition Audio Device
USB Audio Device
High Definition Audio Device
mogu nesta da ocekujem od Presonus HD7
 
Ne bih rekao da se isplati EVO.
Poenta je kupiti najbolje slušalice za dati novac bez obzira na trenutni kvalitet izvora.
Kupovati slabije slušalice za iste pare samo zato što izvor koji imaš možda ne može da ih isprati adekvatno je glupo.
 
Ako bi narucio EvO iz inostranstva ispalo bi me oko 7000 din ne znam da li je isplativo, e sada me zanima da li ja sa mogu nesta da ocekujem od Presonus HD7

Bolje kupi hd7, ok jesu Evo lepse i malo bolje zvuce posle onog lakog modovanja ali sigurno ne vrede 2500 din vise. HD7 mozes da nadjes za oko 4,5k din, ako ih jos ima kod nas. Mada ako bas hoces mozes da narucis Evo.. ako ti iz nekog razloga ne odgovaraju hd7.
 
Poslednja izmena:
Pogresno sam se izrazio moje pitanje je bilo da li trebam da kupim novu zvucnu jer nemam pojma koju imam sada tj. da li moze da isprati ove modele slusalica (Presonus HD7,HD-681 EVO,HD668B i Genius g700)
 
Pa zvucace hd7 ok i preko integrisane ali je uvek bolje ici na dobru kartu, xonar dg je najjeftinije resenje. Naravno jos bolja opcija je neka kvalitetnija zvucna, dx npr.
 
Evo tesko da ces naci kod nas, samo HD7 i neke od ovih, samson bi trebale da zvuce slicno kao hd7/668b i bolje od obicnih 381. http://www.head-fi.org/t/546544/samson-sr850-superlux-oem-review-a-50-budget-champion

Moguce i da su ove ISK (zatvorene) takodje odlicna kupovina ali slabo ima info. o njima..

 
Poslednja izmena:
^ te prve su odlicne za svoju cenu http://www.head-fi.org/products/sr850-professional-studio-reference-headphones
http://www.amazon.com/Samson-SR850-Professional-Reference-Headphones/product-reviews/B002LBSEQS

E sad, koliko sam razumeo iz svih tih utisaka ove imaju malo slabiji bas od hd7 (koje inace imaju ''taman'' bas po mom misljenju (nisu dosadne i bez basa ali su daleko od basshead slusalica, rekao bih da basa ima onoliko koliko je produkcija zamislila pa neki lossless fajlovi, dnb/hip hop npr umeju da zatresu glavu ali to je retko) pa sad ti proceni..
HD7 su malo skuplje i po zvuku izgleda da su najbolja kombinacija zvucnih karakteristika 668b i 681b (srednji i visoki) a bas je malo bolji i jaci od tih i moze da se poredi sa 681evo, slicno vazi i za samson ali je bas ipak blizi 682b (balanced) verziji.

Imam hd7 i mogu da kazem da zvuce sjajno za 40e, bar za 2 klase bolje od svih slicne cene, nisam cuo ove sr850 ali utisci govore sve, i to su sjajne slusalice za svoju cenu i ne razlikuju se mnogo po zvuku od hd7 (samo malo slabiji bas). Odlicne su i za igre, filmove ali naravno u igrama sa losim zvukom zvuce neubedljivo, kada upalis neki noviji naslov za kvalitetnim zvucnim efektima to je posebna prica.
I da, mnogi kazu da traze bolji izvor zvuka, bar modovan xonar dx/stock stx i da tek tada zvuce onako kako mogu ali ces biti zadovoljan i sa xonar dg u 32-64 ohm modu.
Prema tim utiscima SR850 izgleda imaju malo losije jastucice u odnosu na hd7 (moj zakljucak jer vidim da se neki zale na to i na udobnost a meni su hd7 bas udobne, ni posle par sati ih ne osecam na glavi osim sto leti zagrevaju usi). Ali ne mora da znaci da ce svima smetati/odgovarati nesto na ta 2 modela, zavisi od oblika vugle i velicine usiju. Slusalice mozda deluju jeftino ali su prilicno dobro konstruisane i zilave, ne vidim nacin na koji mogu da se ostete u nekoj svakodnevnoj, normalnoj upotrebi, vidjao sam postove gde vlasnici pisu da su kao nove posle 2-3 godine.
I HD7 i SR850 zvuce malo bolje od obicnih 681.

M20x su dobre ali po zvuku ne mogu da se porede sa ovim iznad, u to sam ubedjen.
Od AT treba razmisliti o M30x (takodje traze bolji izvor zvuka od XDG), to su odlicne slusalice za tu cenu.
 
Poslednja izmena:
Najbolje je da probas sve te koje te zanimaju, ako daju u mitrosu. Ali na nekom boljem/jacem izvoru zvuka, cisto da bi stekao pravi utisak. Oba modela karakterisu izrazeni visoki tonovi koji sigurno nece svima odgovarati tako da je najbolje da probas. Ja uglavnom koristim flat eq ili profil sa malo utisanim 4-10k i blago pojacanim basom kada je zvuk idealan za mene. Mislim da su hd7 malo univerzalnije slusalice samo zbog jaceg basa (koji definitivno nije preteran, basshead). Inace i jedne i druge su poluotvorene i imaju karakteristike koje se podrazumevaju za takve slusalice.

Lossless fajlovi zvuce odlicno sa ovim slusalica (posebno za 40e) kao i bolje igre, kvalitetni ripovi filmova. Ja ih ne skidam sa glave, zvucnike palim jedva nekoliko puta nedeljno. Uskoro cu da kupim i bolji dac pa cu imati priliku da se uverim da li mogu da zvuce jos bolje (a mnogi kazu da mogu).

Treba obratiti paznju jos na SL HD660 (zatvorene, odlicne za rock/metal i slicne zanrove), kod nas kostaju 55e (ako ih ima jos) ali im je potreban ''jak'' izvor zvuka zbog imp. od 150 oma.

Tu su jos AT m30x i ove beterdynamic koje su takodje hvaljene, kostaju 65e kod nas.
 
Poslednja izmena:
Izbor se sveo na Samson SR850 ili Presonus HD7A. Hm. Najveći broj ljudi je očaran Samsonom (u toj cenovnoj klasi) dok su "samo" zadovoljni Presonusom.

P.S. SL HD6600 i Beyerdynamic DTX 910 su van mog budžeta. Odnosno nisu, ali ako dodajem 20€ onda bih dodao još 50€... I još 50€, i sebe bih ubedio da je u redu da gladujem mesec dana zbog vrhunskih slušalica. :)
 
Nazad
Vrh Dno