Šta je novo?

Ultra HD 4k TV kao PC monitor

.

Evo i primer kako izgleda 4:4:4 vs 4:2:0. Obratite pažnju posebno na plavi tekst, uopšte nisu slova nego neki besmisleno razbacani pikseli

.

0k6ncnE.jpg
 
Ja cu za par godina uzeti neki ~40" 4K ako se ukaze prilika. Vec 2 godine mi je PC nakacen na 32" 1080p HDTV-u i uzivam.
 
Vec 2 godine mi je PC nakacen na 32" 1080p HDTV-u i uzivam.

Ja se nesto razmisljam(palim) da uzmem obican LCD kao monitor stavio bih ga na nosac na zid. Naravno FullHD. Jedino je problem sto bi razdaljina bila oko 80-tak cm(izvukao bih mozda i 1m) jer bih ga stavio iznad radnog stola. Neznam koliko je to blizu. Koliko si ti udaljen od LCD-a (monitora)?
 
Samsung 40H6500

Da li neko ima iskustva sa Samsungom 40H6500?
Samsung 3D televizor LED LCD UE-40H6500
Dijagonala ekrana: 40"/101 cm
Rezolucija: 1920 x 1080
Dinamički kontrast: Mega kontrast
Video:
Picture Engine: 3D HyperReal Engine
Clear Motion Rate: 400Hz
Wide Color Enhancer (Plus)
Auto Motion Plus: 100Hz
Film Mode
Natural Mode Support
Audio:
Dolby MS10 / MS11: Dolby MS10
DTS Studio Sound / DNSe+: DTS Studio Sound
DTS Premium Sound / DTS Premium Sound 5.1: DTS Premium Sound 5.1
3D Sound
Auto Volume Leveler
Zvučni izlaz (RMS): 10W x 2
Speaker Type: Down Firing + Full Range
Smart TV:
Smart Hub
On TV (12 European Countries)
Movies & TV Shows (6 European Countries)
Multimedia
Apps: False
Game (4 European Countries)
Fitness
Kids
Skype™ on Samsung TV
Social TV
Web Browser
Smart Interaction:
Voice Interaction: 8 European Countries
Convergence:
AllShare - Content Sharing
AllShare - Screen Mirroring
Samsung Smart View
Smart Home (FR,DE,SE)
ISP Bound Service
Karakteristike:
Samsung 3D
3D Converter
Accessibility (TTS/Zoom): TTS,Zoom (7 European Countries) / Zoom (Others)
Digital Clean View
Auto Channel Search
Auto Power Off
Clock & On/Off Timer
Sleep Timer
BD Wise Plus
Caption (Subtitle)
Channel List USB-Clone
ConnectShare™ (HDD)
ConnectShare™ (USB 2.0): Movie
Sports Mode 2.0: Advanced
Embeded POP
EPG
Extended PVR
Game Mode
OSD Language: 27 European Languages
Picture-In-Picture
BT HID Built-in
USB HID Support
TV SoudConnect
Teletext (TTX)
Time Shift
GUI: Golden Bridge
Sistem:
DTV Tuner: DVB-T/C/S2
Analog Tuner
2 Tuner
CI/CI+/2CI+: CI+ (1.3)
MHP / MHEG / HbbTV / ACAP / GINGA / OHTV / BRL: HbbTV (ES,PT,CH)
Konekcije:
HDMI: 4
USB: 3
Komponentni ulaz (Y/Pb/Pr): 1
Kompozitni ulaz (AV): 1 (Common Use for Component Y)
Ethernet (LAN): 1
Slušalice: 1
Digitalni audio izlaz (optički): 1
RF In (Terrestrial/Cable input/Satellite Input): 1/1(Common Use for Terrestrial)/0
IR Out
CI Slot: 1
Scart: 1
WiFi Direct
HDMI 1.4 3D Auto Setting
HDMI 1.4 A / Return Ch. Support
Wireless LAN Built-in
Anynet+ (HDMI-CEC)
 
Poslednja izmena:
E dobar ti ovaj 4k TV :d
 
Ali on je samo postavio pitanje. Doduse, smisla bez ali krastavac. Porasce, ima vremena :)
 
Koliko vidim trenutno ne postoji ni jedan 4k TV kod koga sve radi kako treba kada se poveze na PC.
 
Posto vidim da je tema dosta aktuelna ,evo par mojih zapazanja.Kopiracu ceo tekst da ne pisem ponovo tema je bila: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?339225-Razlika-između-30-i-60-herca-(4k) Koristim nekih pola godine http://www.lg.com/rs/televizori/lg-55LA965V-smart-3d-tv UHD-Tv sa hdmi 1.4 na 3840x2160p sa 30hz 4k-Full HD Fimovi rade na 60fps kada pustam preko Splah Pro ili Windows media player-a.Ostali plejeri bar koje sam ja koristio rade na 24fps-30fps.Da bi ti Tv bio zamenski monitor moras podesiti ovako: https://www.youtube.com/watch?v=9z7B...zUBQMvzOOJ7UeQ Ovo je bar sto se tice mog Tv-a tj. LG-a. U igrama na 4k rezoluciji na 30hz nisam premtetio neko kasnjenje sa prosecnih 60fps u Dirt 3, Crysis 3..itd.Kranji rezultat je: slika je savrsena u desktopu fontovi dosta sitni ali bar na win 8.1 postoji automacko povecavanje fontova u odeljku: Screen resolution pa: Make text and other items larger or smaller.Jedina mana je i dalje postoji kasnjenje,ali mninimalno kursora u desktopu.Naravno vise i nego duplo je manje zahvaljujuci podesavanju sa linka kojeg sam postavio. Jos jedna zanimljivost je da sam test uradio na mom starom tv-u LCD-u Toshibi 42xv501pg u full hd podesavanju stavio sam na 1080p 30hz slika je bila izuzetno losa a kasnjenje katastrofalno.Tako da tih famoznih 30hz ne rade isto na svim displejima!Moja preporuka svima da predju na 4k posto je veliki korak napred u odnosu na full hd.
 
Šta "ne"? :trust:

8 Miliona piksela nije napredak u odnosu na 2?

Ne pričamo o gledanju glupave tv, nego o monitoru..
 
Da 30Hz je dovoljno za korišćenje kao monitora, može da prođe za filmove, kojih nema u UHD trenutno, niti će biti još godinu i nešto. A za sve ostalo je 60Hz najmanje, i nikakvi trikovi neće da zamene to.
Drugo, filmovi ne rade 60fps preko Splash Pro, nego se radi interpolacija frejmova, što za rezultat ima samo degradaciju kvaliteta. I to je nešto što uopšte ne treba koristiti. I opet, ako je refresh rate 30Hz, neće magično iz nekog programa da pušta kao da ima 60Hz. Jesam li sada bio dovoljno jasan, u odnosu na samo "ne"?
 
Poslednja izmena:
Upravu si kolega sto se tice Splash pro plejera slika je na oko zaumucena u brzim scenama dok kod windows media plejera je totalno druga prica i on nema opciju podizanja frejmova,naravno ako je i sam film tj. neki snimak sniman na 60fps player ce ga u toliko frejmova i ocitati.Kolega Dark Magician moze samo laicko objasnjenje sta znaci u prevodu tacno interpolacija frejmova? Ima bas brdo materijala u 4k rezoluciji,bar youtube je prepun toga https://www.youtube.com/results?search_query=4k+video+ultra+hd a nadje se i par naslova sto se tice filmova!Jos jedna od prednosti UHD-a je to sto i klasican full hd izgleda fantastisno na UHD monitorima i mnogo mnogo bolje nego na full hd-u.Ja hocu samo da kazem da tih famoznih 30hz ne treba da bude prepreka ljudima da ne uzmu UHD tv ili monitor a verujem da ce u skorije vreme izaci i neki display port hdmi adapter(aktivni ili vec kakav) koji ce pustati 60hz na 4k.Ako nekom znaci i taj podatak a to je da sam 4k video materijal pustao sa ext. harda,gotovo nikakva razlika nije bila u kvalitetu reprodukcije sa pc-a i harda.
 
Brljanjem i preklapanjem tih 24 frame-a, pretvara u 60. Što se opet pušta u 30, jer ti toliko je sposoban TV. Adapter za kabl neće ništa da pomogne, kad sam displej ne može da pusti.
30Hz nije za igranje, i grafičke kartice se guše u toj rezoluciji, filmova i serija nema. Osim Netflix što je pustio par komada. Tako da ne vidim apsolutno nijednu poentu korišćenja sa 30Hz. Uzmeš sa 60Hz ili više.
Ima TV-a koji imaju 60Hz samo su relativno skupi.
Za ovaj tvoj nisam načisto koliko mu je realno osvežavanje, jer nešto nigde ne nalazim.
 
Poslednja izmena:
Kako onda objasnjavas da ja u igrama imam 40- 90fps sa r9 290 tri-x oc? u 3840x2160p 30hz?I nista se ne gusi extra lepo i glatko radi! Nece mi biti tesko ,pa cu okaciti snimak u skorije vreme.
 
Kako onda objasnjavas da ja u igrama imam 40- 90fps sa r9 290 tri-x oc? u 3840x2160p 30hz?I nista se ne gusi extra lepo i glatko radi! Nece mi biti tesko ,pa cu okaciti snimak u skorije vreme.
Tako što grafička kartica renderuje (izbacuje) toliko frejmova. Ali ekran na kom ih gledaš i dalje prikazuje samo 30 njih u sekundi.
 
mozda bi trebalo da mu nacrtas :D,kao sto rece madjionicar ne bitno koliko snazan komp imas ako je monitor 30hz toliko ce da ih prikaze. jedmo prilikom kad budes u mogucnosti kod nekog da se igras na nekom monitoru 120hz+ videces da je razlika nebo i zemlja u korist vece hercaze.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao prilike da igram na monitorima od 120hz+,moze par primera gde se najvise vidi razlika? Nebi bilo lose ako ima neki link test (video)!
 
Haha pa kako da je vidis na klipu kad ne mozes preko 30hz da prikazes.
 
Kontam to! Mislio sam neki test ako ima sa detaljnjijim objasnjenjem .
 
Evo ti obasnjenje... Jel su lepsi klipovi na mobilnim telefonima oz recimo 2005. kad su snimali 15fps,ili kasnije recimo 2011 kada su snimalo 30-60fps.
E takva je i razlika izmedju 30 i 60 sada na monitorima, a kamoli izmedju 30 i 120 ili 144.
Gledam cesto gameplay klipove dote2,do skoro su bili u 30fps na youtube... Sada su u 60, ja ne verujem koja razlika...
 
Oket .Hvala ljudi na objasnjenjima! Donja granica je 24fps bar sto se tice videa,eto neko od moih zapazanja je ,da i ovih famoznih 30hz izgleda skroz ok na UHD-tv.Eto okacicu par slika ,i koji video u narednih par dana,ako se neko bar odluci za ono sto u temi pise.Ja sam preporucio svima 4K Tv kao zamenski monitor ,e sad nisu svima kriterijumi isti,i ne koriste svi komp. na isti nacin.
 
Jeste za video, ali ako pričaš kao monitoru, donja granica je 60Hz.
 
Očigledno niste otpratili, svi UHD monitori rade na 60Hz naravno, a i svi UHD "tv"-i za ovu godinu imaju 60Hz input, Panasonic ima DisplayPort, a ostali hdmi 2.0, samo je bio problem oko prikazivanja pune chroma informacije što je rešeno novim fw-om.

Tako da svaki UHD monitor od 24 do 65 inča ima 60Hz osvezavanje sa pc-a
 
Nemaju svi, i ne mogu da nađem za ovaj konkretne podatke. Svuda je onaj MCI.
 
Misliš MST, multi stream?

Neki prvi monitori su koristili mst preko dp-a, ali ovde se priča o velikim modleima koji se prodaju kao uhdtv, oni su svi sa hdmi, gde je single stream, a i svi modlei za ovu godinu, a nravno i za sledeću, su hdmi 2.0 koji omogućava 60Hz. A panasonic ima i display port, takodje single stream, samo ubodeš i sve radi :)

Ono što fali na tržištu je neki dp to hdmi 2.0 konvertor, zato što za sada samo nvidia seria 9 može da outputuje (hm, koja je srpska reč) 4k 60Hz 444.
 
Nazad
Vrh Dno